Автор Тема: Туристически обувки  (Прочетена 150360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 264
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #350 -: 16 Юни, 2016, 20:06:10 »
Скоро разбрах от друг форум, че стария завод Вихрен в Благоевград е възобновил дейността си. И което е най - хубаво са възобновили производството на т.нар. "Дахщайнки":

(Щракни за да видиш изображението.)

Гледам, че произвеждат и от "адидаските" от 80-те, но вече под марка Вихрен. Та някой може ли да ми каже дали имат магазини/дистрибутори из страната? Писах мейли, звънях на телефоните от "контакти" в сайта им, но така и никой не ми отговори. Ако някой от Благоевград знае ще се радвам да сподели. Имах такива обувки и бяха невероятно здрави и удобни, а казват, че качеството е запазено.
Много спомени имам с тези обувки  :yes: Като бях тинейджър ми купиха такива с два номера по големи и ги носих докато не ми омаляха и после брат ми ги доизноси :D

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #351 -: 16 Юни, 2016, 22:23:08 »
Аз пък само си мечтаех за такива! Когато бях ученик имаше някаква криза, предизвикана от малко по-некадърни политици от сегашните и положението вкъщи беше много зле. С филийки на училище, защото немаше пара за сандвичи :) А тези обувки как ги исках! Сега не ме грабват и не бих си ги взел, след като знам че просто няма да ми осигурят нужния комфорт в планината. Но това не пречи да ги гледам с умиление :D
Всеки, който ходи в планината (не с джипа до някоя беседка) знае много добре от какви обувки има нужда. Не че с тези не става, но един път разглезен крак с вибрам и горетекс не мисля, че ще иска да се вмъкне в тези. Лично мое мнение.
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен vladi terziev

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • диагностициран
  • Скайп: ne
Туристически обувки
« Отговор #352 -: 05 Декември, 2016, 19:25:27 »
здравейте някой да е чувал за скарпа да имат проблеми с гортекса защото моите започнаха да пропускат вода и то при сняг а не в дъжд не знам дали има значение това че са произведени в Румъния

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 579
    • Ситалк - исторически реконструкции
Туристически обувки
« Отговор #353 -: 06 Декември, 2016, 11:46:19 »
От колко време ги имаш, мембраните по принцип не са вечни, 2 години обикновено им е срока.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Туристически обувки
« Отговор #354 -: 06 Декември, 2016, 13:50:54 »
От колко време ги имаш, мембраните по принцип не са вечни, 2 години обикновено им е срока.
+1
И не се знае колко време са стояли в магазина...
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1391
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Туристически обувки
« Отговор #355 -: 06 Декември, 2016, 14:32:33 »
Мембрана от такъв тип, не се ли промиваше от време на време, като се пълнят обувките с вода и препарат и се оставяха известно време да се оцеди водата? Нещо такова ми е останало в акъла!

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #356 -: 06 Декември, 2016, 15:38:14 »
Всяко нещо, дори да е хай-тек си иска подръжка. Аз ползвам по-нисък клас туристически обувки, но ги подържам със съответните спрейове и не съм имал досега проблеми. Винаги са ми сухи краката. Мога  да ти препоръчам един, който уж бил с нано частици, и от който съм най-доволен, но не се сещам сега за името му. Като се прибера вкъщи, и ако проявяваш интерес мога да ти го изпратя на лични да не излезе като реклама.
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #357 -: 06 Декември, 2016, 16:37:53 »
Цитат
Като се прибера вкъщи, и ако проявяваш интерес мога да ти го изпратя на лични да не излезе като реклама.
Каква реклама,давай линк,че и други се интересуват?
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #358 -: 06 Декември, 2016, 16:49:45 »
На скоро получих тези

Не съм ги разхождал,но като ги премерих,усещането е за страшно леки и удобни обувки.
Като здравина,не мога да ги коментирам.На първо четете,кожата не е така дебела,като на дъртите Рейчъл.
Като подметка са много добри.
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #359 -: 14 Август, 2017, 09:06:29 »
Вчера ми подариха тези обувки GriSport  Grayland.

Първи впечатления добри. Леки и удобни.
Само не знам тази мембрана Gritex дали е добра, подметката Vibram читава ли е, кордура-та достатъчно здрава ли е и за какво натоварване/преходи е подходяща този тип обувка.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 738
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #360 -: 14 Август, 2017, 10:47:32 »
Вчера ми подариха тези обувки GriSport  Grayland.

(Щракни за да видиш изображението.)

Първи впечатления добри. Леки и удобни.
Само не знам тази мембрана Gritex дали е добра, подметката Vibram читава ли е, кордура-та достатъчно здрава ли е и за какво натоварване/преходи е подходяща този тип обувка.

Ползвам друг модел на марката и за последните 6-7 години съм износил един чифт и си взех същия модел нови. Стария чифт му се разхлабиха шевовете и започна да пуска вода иначе нищо му няма. Ползвам ги като трисезонна планинска плюс зима в града. Оригиналните стелки можеш да ги хвърлиш още в магазина и да си купиш хубави, резерни връзки в планината са задължителни. Мембраната работи една година и после все едно я няма, тогава започваш да ги мажеш и третираш като нормална военна кубинка, преди това, не мажи, че ще замине мембраната  и по-рано. Мойте са лицева кожа, при теб не знам става ли тоя номер. За мен лично са хубава марка в ниския ценови клас.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #361 -: 18 Август, 2017, 09:11:09 »
Колебаех се между тези и JACK WOLFSKIN на същата цена от 200лв.
До колкото знам, мембраната TEXAPORE не е по-добра от Gritex. По-скоро са на кантар. Джака обаче нямаше това усилване на петата и ахилеса.

Но пък щяха да се вържат с якето. ;)
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 119
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #362 -: 16 Октомври, 2018, 22:41:10 »
Моля някой с опит да препоръча обувки до към 200-220лв. за зимния сезон. Ще се стои с тях по 12-13ч. навън и вътре в офиса - т.е. ще трябва да са с дора топлина и добра дишаемост. Предпочитам мека подметка тъй като ще ги ползвам за работни не за туристически преходи . Не на последно място - държа да ги меря и пробвам за удобство .

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 311
Туристически обувки
« Отговор #363 -: 16 Октомври, 2018, 23:00:10 »
Виж в ОЛХ или в Базар бг, там е навалицата. ;)

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #364 -: 16 Октомври, 2018, 23:07:53 »

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 500
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #365 -: 16 Октомври, 2018, 23:15:26 »
Не мисля, че е възможност да имат добра изолация от студ и да дишат. Предполагам, че зависи от дефиницията.

Миналата зима ходих с летни кубинки и дебели чорапи. Само, че при мен беше 90% седене в офис, та залах на проветривостта.

Неактивен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 119
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #366 -: 16 Октомври, 2018, 23:41:36 »

Активен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1241
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #367 -: 16 Октомври, 2018, 23:52:58 »
  В петък ходих до Ред Рок-а,имат доста модели Мейндл на цени около 250 лв,както и от българските с мембрана.
Paradise is where I am.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Туристически обувки
« Отговор #368 -: 17 Октомври, 2018, 09:31:46 »
Аку имаха средна височина модел с Гортекс на около тия пари.
П.П - AKU La Stria е модела.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1255
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Туристически обувки
« Отговор #369 -: 17 Октомври, 2018, 10:37:14 »
Някой би ли споделил номерата на дакщайн дали си отговарят, моля?

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 95
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #370 -: 17 Октомври, 2018, 15:13:36 »
AKU La Stria ги ползвам от 4 години и категорично не стават за минусови температури.
Имаха модел AKU Suiterra Injected GTX -който може и става за зимни условия,но тук трява да каже Ванката(Марчинков)-той ги имаше.

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #371 -: 17 Октомври, 2018, 15:30:23 »
Някой би ли споделил номерата на дакщайн дали си отговарят, моля?
Ако не можеш да пробваш на място единствения почти сигурен начин е да мериш стелката,защото има много разминавания на номерацията-не само на различните марки,а и на различните модели.
Обаче този магазин е сериозен и сигурно може да ги върнеш.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
Туристически обувки
« Отговор #372 -: 17 Октомври, 2018, 15:42:56 »
AKU Suiterra Injected GTX -който може и става за зимни условия,но тук трява да каже Ванката(Марчинков)-той ги имаше.
Въпросният модел го взех точно за зимна обувка за града, явно по онова време толкова и съм разбирал. Обувки от този тип с Вибрам подметка, далече не са най-подходящи за градска обувка, с дебел чорап са сравнително топли при не големи минусови температури. В Бургас температурите рядко падат под -10 градуса, затова и не мога дам впечатления за силен студ.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 546
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #373 -: 17 Октомври, 2018, 22:27:07 »
За туристически обувки, съобразно сезона на база личен опит мога да препоръчам две марки - CRISPI и HAIX / без моделите от версията ,,атлетик" на Хаикс /.
Имам от над  две години CRISPI NEVADA EVO GTX - страхотна обувка с мембрана, подметка от ,,Вибрам", много здрави, усилени бордове, много стабило държат глезена.. Невероятн и обувки. За носене зима, в киша в кал....невероятни. На язовир ,,Батак" при брагга, до водното огледало на водохранилището попаднах в такава тиня, че не очавха да се измъкна, да не говорим да са ми сухи краката. Газене в поточета, бари, малки рекички- ,,Криспи" не се плашат.
Като по-ежедневен, универсален комплект обувки избрах HAIX Black Eagle tactical middle 2.0. Макар и да очаквах, че това ще бъде чисто ,,градска кубинка" / с каквато цел ги и закупих, защото искам да не разходвам ресурса на ,,Криспитата" при ходене в горите латото и в покрайнинет на града/, с ограничени аутдоор изяви, това лято много здраво изпробвах ,,Хаикс"-а и съм меко казано очарован. Гортексова обувка, монго добра вентилация, подобрена система за връзване на обувките / няма харектерните, типични ,,кукички", за разлика от ,,Криспи" /, бързо развръзване, солидна / макар и не толкова отчетливо усещаща се, както при CRISPI NEVADA EVO GTX защина на глезените /  вярно подметката не е ,,Вибрам", но  е с някаква допълнителна вложка / stone shield /, патент на HAIX и се справя доста добре. Разкарвах ги къде ли не. По скали, по пясъка, газих в морето с тях, в потоци, в кал никакви проблеми, само няколко повърхностни, незначителни и неизбежни деруги. Не пропуснаха вода, много са здрави и са много удобни. Страшно леки високи обувки. Дори бих казал, неочаквано леки за подобен клас обувка.
Ако купувам трети чифт високи обувки / за резерв/, вече съм разколебан между някой от по-актуалните модели на ,,Криспи" и ,,Хаикс"...
,,Хаикс" имат Ranger GSG-9 и Nebraska Pro, които са много соидни модели /вече с подметка ,,Вибрам" / и ще е труден изборът.
HAIX Black Eagle tactical middle 2.0 са много удобни, много леки и доста здрави. А ,,Хаикс" си идват и с 2 години гаранция / което също е атестат за качество, макар и косвен такъв/

,,Хаикс" ги нося почти ежедневно / в града, при груби работи, в кал, в гора, по тежък и по лек градски терен /, вече трети месец, и въпреки безмилостната експлоатация и голямото ми лично тегло /130+ килограма/, което винаги води да усилено износване на подметките ,,черният орел" 2-ра генерация , не са мъднали. По принцип, от малък съм враг на всякакви обувки и ги износвам порядъчно и доста бързо...Ще видим по-нататък как ще бъде с ,,Хаикс".

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 284
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #374 -: 18 Октомври, 2018, 06:55:41 »
Ето с тези миналата зима не усетих сняг ,дъжд и студ по 12-13 часа на ден

http://miiv.snimka.bg/other/razni.923177.38443984
http://miiv.snimka.bg/other/razni.923177.38443985