Автор Тема: Туристически обувки  (Прочетена 148937 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 109
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #375 -: 18 Октомври, 2018, 08:00:07 »
Haix  и Crispi са хубави компании , но моделите им са доста по- скъпи от 220лв.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 544
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #376 -: 18 Октомври, 2018, 14:52:18 »
Haix  и Crispi са хубави компании , но моделите им са доста по- скъпи от 220лв.
За ,,Криспи" специално е така. Моделите са скъпи. За ,,Хаикс" не съм съгласен, че са много по-къпи от заделения бъджет от 220 (ДВЕСТА И ДВАДЕСЕТ) лева.
Аз закупий HAIX Black eagle tactical middle 2.0 GTX( саята е изцяло от кожа), за сума от 280 лева с лека отстъпка от 20 кинта( бяха обявени на 300 лева). Не мисля, че при покупка на високи обувки, които ще се използват в тежки условия, 60-80 лева горница са голяма сума. Все пак, тези обувки, презюмира се ще се носят повече от 1 година.
А и качествената поддръжка на глезена е от решаващо значение. Гортексът също.
За мен лидерът при високите обувки с мембрана са CRISPI. HAIX ги поставям на второ място. Моите ,,Хаикс" са много здрави и невероятно леки.
А цената не много шо-висока от първоначално заделения в случая бюджет.
При стъпване на криво и навяхване на глезен ( два пъти ми се е случвало и при двата крака), получих жестоки и много трайни хематоми. Терапията с ,,Фраксипарин" за разграждане на хематоми и на два пъти ми струва по но 500( ПЕТСТОТИН) лева за всеки крак. Така, че общо след навяхване на глезените съм дал общо 1000(ХИЛяДА) лева. Това все заради недори обувки. Аз сметката съм си я направил в това отношение.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #377 -: 22 Октомври, 2018, 15:31:34 »
Българският производител "Ниди" ООД има един модел, наречен точно  Crispi, което едва ли е само съвпадение на имената, нищо чудно да са ги работили нашите  на ишлеме за италианците някога. Ето го: http://nidiood.com/obuwki/turisticheski-obuvki/turisticheski-obuvki-crispi-model-04222.html   . Никога не съм носил обувки на тази марка и лични впечатления нямам, но от колегите от софийската група съм чувал предимно добри думи  за тях. А и честно казано да дадеш 220 лева за обувки, с които ще се седи в офис и ще се носят предимно градско ми се вижда необоснован и нецелесъобразен разход. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #378 -: 22 Октомври, 2018, 15:49:14 »
А и честно казано да дадеш 220 лева за обувки, с които ще се седи в офис и ще се носят предимно градско ми се вижда необоснован и нецелесъобразен разход.

Да -да, не знаеш колко ми струват високите токчета за работа ...  :D
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Angelg76

• Старо куче
  • Публикации: 15
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #379 -: 22 Октомври, 2018, 16:54:52 »
 Тия българските на лов не държат,от росата и снега пропускат. Gritex мембраната при по топло време запарва,иначе са добър бюджетен вариант за лов и за еднодневни преходи първите ми Гри та изкараха 9 години и се разпада подметка та, носени са основно градско и чат пат по планините. От 7 години  по лов разсипвам едно Криспи Юкон но то не се предава засега са ми фаворит. Добри модели има и на АлПина.

Активен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #380 -: 22 Октомври, 2018, 19:03:41 »
Днес бях в Редрок магазина - харесах един модел Мейндл , но от покупката ме спряха две неща :
1.обувките изглеждаха поочукани   особенно подметката .
2. На етикета видях надпис cat"B" .
Обувките не са за офис , просто ще се стои от време на време в офис !
Ходих и до Армса , там донякъде харесах едни Haix , но са 300лв. и нямаха в момента средно високи .
Търсенето продължава  ;D

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 263
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #381 -: 22 Октомври, 2018, 19:13:36 »
Днес бях в Редрок магазина - харесах един модел Мейндл , но от покупката ме спряха две неща :
Ходих и до Армса , там донякъде харесах едни Haix , но са 300лв. и нямаха в момента средно високи .
Търсенето продължава  ;D
Haix има и в Камуфлаж
http://camouflage.bg/manufacturers/product/list/id/9/?p=1

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 179
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #382 -: 22 Октомври, 2018, 20:20:18 »
Да предупредя за Редрок - обувките им на меиндл са второ качаство.
Преди 2 или 3 зими другарче си търсеше обувки, та покрай него и аз обикалях, той си хареса модел, но нямаха номера в хаджи димитър и го пратиха в магазина им зад мол оф софия. Подобно на колегата, ми направи впечатление, че някой имаха леко като ожулено, но предимно по ръбовете, и си помислих да не са ползвани или нещо бракувани, питах в първият магазин питах, има ли причина всички да са толкова намалени от 400 на 220-30, били последни бройки залежали из магазина, в крайна сметка и аз се подхлъзнах и си взехме зимен модел за 250 лева. 2-3 седмици по-късно една от обувките му се разлепи, не си спомням какво точно му казаха, по спомени, че ще му ги сменят(а уж последен номер), в крайна сметка няколко седмици по-късно му ги върнаха оправени, забавянето било понеже "шефа" бил 10 дена на ски и трябвало и той да ги погледне, което за мен е супер несериозно, а още по скандалното е като погледне човек под стелката и види печат II, за второ качество, за мен лично това е много обидно, труда ми и парите ми не са второ качество, та да ми ги пробутват за немско качество, супер промоция, само защото са застояли.

Cat B, показва към коя група ги причисляват.
Моите леко пропускат, мислех, че е конденз, но повече е пропускане, като хем съм ги прал и мазал(всяка седмица) с препарат за г-текс. Чисто зимени обаче за офис идват топли, може би някои трисезонни, а сред природата с дебели чорапи.  С малко търсене се оказа, че Meindl го шиели в/около Монтана, ако не се лъжа и там такива се взимали за около 150-60 лева, но не помня в последствие в кой ловен форум го бях чел, предполагам, че има колеги ловджии, който могат да помогнат, в намирането на контакти с цеха, естествено ако има желаещите съзнателно да си купят второ качество обувка, но на доста поносима цена.

Миналата зима карах в офиса с лятна трисезонна обувка с gore-tex surround, като дишане е на съвсем друго ниво, пред всички други мембрани.

Търсенето продължава  ;D

Неактивен Angelg76

• Старо куче
  • Публикации: 15
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #383 -: 22 Октомври, 2018, 20:29:51 »
 096 306 671 е номера в Монтана, но не съм поръчвал повече от от година и половина

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #384 -: 24 Октомври, 2018, 23:08:10 »
Търсенето продължава  ;D
Поръчай от армс. Ще ти ги доставят. Аз отидох, поръчай и след 8 часа обувките ми бяха доставени. Същият номер и същият модел, който избрах Haix Black eagle tactical 2.0 mid.
Съветвам всички да избягват серията ,,Атшетик" на ,,Хайкс"

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 483
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #385 -: 24 Октомври, 2018, 23:15:01 »
Какво не им харесваш от любопитсво?

Аз нося Athletic Black Eagle V2 (Без Gore-Tex) и освен един фал, който оправиха гаранционно, нямам оплаквания.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 518
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #386 -: 25 Октомври, 2018, 07:49:51 »
Много съм доволен от Lowa-та.
Държи много добре на вода.

Каримора е модел за сняг,но освен за това го ползвам когато е валяло с дни и е много кално.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #387 -: 25 Октомври, 2018, 10:18:38 »
В интерес на истината моите Grisport, модел DAKAR V.50, мембрана SYMPATEX, купувани доколкото си спомням  2012г. са още напълно използваеми, без скъсано и разшито и на всичкото отгоре което дори и мен ме учудва  два,три часа издържат на газене в киша или пресичане на потоци и рекички. Мембраната със сигурност е свършила курса отдавна, но кожата която редовно поддържам с Nikwax в тенекиена кутия   явно все още достатъчно добре за годините на обувките се справя с водата.  За тази марка съм слушал много противоречиви отзиви, на един съфорумец и приятел му протекоха  на месец, два обувки, но моите учудващо добре се държат все още. Нося ги предимно есен и зима, макар че са трисезонки.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 44
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #388 -: 25 Октомври, 2018, 15:22:13 »
За гриспорт мога само лоши неща да кажа от личен опит. Купих си едни ниски за градски условия, изглеждаха много добре, бяха удобни и със стабилна подметка и ми запарваха краката все едно съм се омотал с найлонови торби. При положение че не бяха високи, в резултат така се осмърдяха че се принудих да ги изхвърля. Може и да съм изтеглил някаква къса клечка не знам, но дори и след купуването на специални чорапи за мембрана (на цена на половината на обувките) пак нищо и те така.
Изобщо не става въпрос за сравняване с други марки които ползвам.
Обикновени чипици за 50 лв се представяха по добре, а Lowa са просто железни чипици, още имам едни на повече от 17 години, вече не стават за нищо но с неработеща мембрана пак са по добре от гриспорт. Просто се обривам като чуя за тая марка.
« Последна редакция: 25 Октомври, 2018, 15:28:39 от merlin »

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #389 -: 26 Октомври, 2018, 05:07:28 »
Какво не им харесваш от любопитсво?

Аз нося Athletic Black Eagle V2 (Без Gore-Tex) и освен един фал, който оправиха гаранционно, нямам оплаквания.
На ,,Блек ийгъл", ,,Атлетик", шевовете на саята имат склонност към прокъсване.

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 179
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #390 -: 19 Ноември, 2018, 21:05:30 »
Днес газих доволно в снега и подгизнах явно ми е време да си търся и аз нови, за сега съм харесал https://www.sportdepot.bg/product/lowa_botushi_sedrun_gtx_mid-N_410521-9930-basic.html?i=4274 ще видим в петък дали ще има някъде прилична прИмоция.

Много ми хвалиха и https://www.decathlon.bg/p/8367613_mzhki-obuvki-za-prekhodi-arpenaz-100-mid-warm-nepromokaemi-cherni.html Трета зима започвали и още топлели много и с редовно импрегниране не пускали и вода.

Активен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #391 -: 19 Ноември, 2018, 21:35:17 »
Аз днес се сдобих със :   camouflage.bg/salomon-quest-4d-gtx-forces-boot 
Направиха ми и отстъпка  *palec* - първите ми впечатления са отлични  :punk: !

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 518
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #392 -: 19 Ноември, 2018, 22:48:07 »
Аз днес се сдобих със :   camouflage.bg/salomon-quest-4d-gtx-forces-boot 
Направиха ми и отстъпка  *palec* - първите ми впечатления са отлични  :punk: !
Дано....
Аз тези не бих ги купил повторно и за 20 кинта.
Първата зима биваха чат-пат....
Втората при мокро време не знаех какво е сухи крака.
Третата зима по сметката буквално се разпадна...

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #393 -: 20 Ноември, 2018, 12:32:19 »
Към новото производство на Salomon, с променения шрифт съм крайно скептичен и негативно настроен, след като на половинките ми, модел Norwood GTX, на дясната се разлепи при бомбето и при свивката саята  се прокъса за има няма 7-8 месеца време.  :rant:  И това при положение, че не съм ги натоварвал кой знае колко. Имах ниски обувки на същата марка, които носих шест години зимата в града, през останалото време и в планината и летни маратонки, които все още са годни са ползване, но от старото производство. Повече с обувки от тази марка не ми се рискува, а много им харесваха и ми бяха удобни късите ;) От това, което съм пробвал аз и моите приятели засега се доверявам от италианските на Scarpa, La Sportiva,Dolomite, Garmont, Zamberlan, от френските Мillet, от испанските Bestard, от немските Hanwag. От американските в момента нося активно половинки на Keen и са ми много удобни, като вече имат навъртяни не по малко от 700-800 км пеша по баири, отделно носене в града, което не го броя. Като не твърдя, че няма и други свестни марки, но не ми се рискува с непознати. А и тука става дума за туристически обувки, не за работни, военни, градски зимни които на външен вид бегло го докарват на туристически. Разликата може да е много съществена. ;)

koceto

• Гост
Туристически обувки
« Отговор #394 -: 20 Ноември, 2018, 12:40:50 »
Към новото производство на Salomon, с променения шрифт съм крайно скептичен и негативно настроен

+ 1 новото производство сдава багажа много бързо, няма нищо общо като качество със старото.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3200
  • Горянин
Туристически обувки
« Отговор #395 -: 20 Ноември, 2018, 12:49:16 »
+ 1 новото производство сдава багажа много бързо, няма нищо общо като качество със старото.
Много са негативни отзивите за марката и то не от скоро.Последните 2 години специално са много зле.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Активен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #396 -: 20 Ноември, 2018, 15:29:40 »
Е , Вие ми ....таковахте таковата с тоя саломон...а да видим при мен тия колко ще изкарат ::)

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 506
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #397 -: 20 Ноември, 2018, 17:08:12 »
Започвам вече четвърта година с Aboutblu, работни обувки са, но са видели доста преходи по гората. Доста съм доволен съм, но не съм придирчив за обувки - важното е, че не текат и не се хлъзгат.

Активен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 36
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #398 -: 20 Ноември, 2018, 21:19:10 »
И аз се оглеждам за високи обувки за из града.Хвалят българските Netwalk ама не съм ги пробвал. От тях съм си харесал модел Crispi и Аржентина ама...не ги намирам във Варна. Ходих до Спортдепо ама не си харесах нищо. Ще се чака петъка.

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 263
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #399 -: 20 Ноември, 2018, 21:50:50 »
Е , Вие ми ....таковахте таковата с тоя саломон...а да видим при мен тия колко ще изкарат ::)
Споко носи си ги и си свиркай-все пак имат и гаранция ;)
Темата е за туристически обувки,а се дават отзиви и се иска мнение за градско носене  *cheti* .
Туристическите обувки са проектирани за различни терени и климатични условия ,затова често пъти хора закупили си обувка за определен тип дейност се оплакват,че в градски условия била неудобна,спарвала или държала студено.Също така често се случва родните търговци да продават обувки седяли с години по витрините с тотално заминали мембрани и след първата киша протичат като лейки.
п;п. И най-хубавите обувки с неправилен чорап убиват романтиката  :)

ArmsBG OlightBG Batteryservice