Автор Тема: Туристически обувки  (Прочетена 150413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 206
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #425 -: 07 Декември, 2018, 19:57:57 »
Взех си едни MERRELL INTERCEPT, но още не съм ги подкарал сериозно (само из града ги разхождам) - какво да очаквам от тях?
Тези - https://www.ebay.co.uk/itm/MENS-HI-TEC-NORSE-LEATHER-WATERPROOF-SNOW-WINTER-THERMAL-BOOTS-WELLINGTONS-SIZE/201691828789?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D52945%26meid%3D11a5d5bc8d7445feaf18f14583acff97%26pid%3D100010%26rk%3D4%26rkt%3D12%26mehot%3Dag%26sd%3D401202836037%26itm%3D201691828789&_trksid=p2047675.c100010.m2109 изобщо не съм ги изкарал от къщи ... но въпроса е същия :)

Неактивен Ludia

• Редовен
  • Публикации: 6
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #426 -: 07 Декември, 2018, 21:27:31 »
Lowa Renegade за леки преходи и риболов, Lowa Ranger за тежки преходи и лов. Друга марка не бих погледнал.

Неактивен ppiinnkkoo

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 9
  • диагностициран

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 579
    • Ситалк - исторически реконструкции
Туристически обувки
« Отговор #428 -: 26 Декември, 2018, 18:14:51 »
Български туристически обувки съм ползвал на Ниди, с comfortex мембрана, не са пропускали вода, като удобство биват. Не помня точно моделите, високите трисезонни изкараха 1,5-2 години яко носене преди да се предадат на камънацте на Пирин, разцепиха се отвсякъде, под яко носене имам предвид непрекъсната употреба с много ходене може да съм закръглил 1000км с тях. Ниският вариант изкара някоя година повече, наскоро подметката им се протри докрай, никъде нямат скъсано но конструкцията им е от цяло парче кожа.
Взех си декатлонски за 90лв, ловни кожени (евтина нелицева кожа) за в града, засега държат, не са някакво чудо, усещат се евтино, по-скоро като маратонка отколкото като туристически. Разчитам на гаранцията им от 2 години, че напоследък всичките ми обувки се предадоха накуп и съм чувствителен на тема здравина.
За балкана се сдобих със Saleva Raven, като Були ги хвърлих в боя на първото носене, никакви проблеми, след първите 1-2км се поочупиха, рекламират ги ,че били безмазолести, ще си покаже. Водят се модел за техничен терен, повече за катере, по-твърди, ни рак, ни риба, но за ходене по равен терен или по наклон бяха удобни, което ми беше основното притеснение. Не смея да ги нося в града щото бързо ще им замине подметката (вибрам).
Някой беше питал за Hi-tec, последните години изглежда са ги развалили като чета отзиви и малко личен опит, преди биваха като цена качество. Брат ми носи трисезонни и  е доволен, но са от по-старите. С него си взехме по един чифт ниски, кожени, след 6 месеца в града вибрам подметката беше без грайфери, декоративните шевове зейнаха но вода не пропускаше, изглежда кожата е само декорация отвън, не бяха много дишащи, все пак издържаха няколко години. За сравнение на брат ми изглеждат като моите на 6м, а твърди че ги носи много.

Ако си търсите туристическа обувка препоръчвам на предната част да е от едно цяло парче, защото на евтини или скъпи всички се късат в областта на кутрето.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
Туристически обувки
« Отговор #429 -: 09 Януари, 2019, 20:25:27 »
Онзи ми ти ден се похвалих с новите ми обуща на The North Face. Днес да споделя накратко някакви бегли първи впечатления. Както писах и преди това, няколко приятели ми се оплакаха от здравината на обувките на фирмата, но аз си го бях навил вече на пръста. Въпреки че темата е за туристическите обувки, точно този модел си е баш повече за градско шофиране, но и в планината няма да е чак толкова зле, говоря за по-семпло използване разбира се. Преди време си взех два модела на Timberland и единият беше с подметка Ortholite - най-меката и удобна подметка на която съм попадал, а съм пробвал много и най-различни модели. Няма такъв кеф, почти бих я сравнил с мекотата на новите подметки на Nike и Adidas - Ultraboost и Epic React. Избрах обувките заради свежия и изчистен дизайн, без дивата шарения, която ме отблъсква изключително много. Освен това моделът е и с подметка Ortholite. Днес им направих едно 12-километрово ходене градско и мога да заявя, че никак не съм сгрешил относно удобството, голям кеф е да се ходи с тях и няма нужда от никакво разчупване. Primaloft изолацията е 110 грама и ми топлеше уникално приятно, а за мен това е може би от първостепенно значение, няма такъв кеф просто. Подметката е приятно мека, може би тази на Timberland-а е една идея повече, но и North Face-ите са супер радващи. Те така, много приятен и ултра удобен модел с голяма цветова гама за всеки вкус.

Да добавя че бяха под 190 лева, т.е влизат в раздела - галош. Гоше - планинарю, да си жив и здрав бате, че ме светна!

« Последна редакция: 09 Януари, 2019, 20:28:40 от Marcinkov »

Неактивен Joll1Roger

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #430 -: 09 Януари, 2019, 23:27:19 »
Онзи ми ти ден се похвалих с новите ми обуща на The North Face. Днес да споделя накратко някакви бегли първи впечатления. Както писах и преди това, няколко приятели ми се оплакаха от здравината на обувките на фирмата, но аз си го бях навил вече на пръста. Въпреки че темата е за туристическите обувки, точно този модел си е баш повече за градско шофиране, но и в планината няма да е чак толкова зле, говоря за по-семпло използване разбира се. Преди време си взех два модела на Timberland и единият беше с подметка Ortholite - най-меката и удобна подметка на която съм попадал, а съм пробвал много и най-различни модели. Няма такъв кеф, почти бих я сравнил с мекотата на новите подметки на Nike и Adidas - Ultraboost и Epic React. Избрах обувките заради свежия и изчистен дизайн, без дивата шарения, която ме отблъсква изключително много. Освен това моделът е и с подметка Ortholite. Днес им направих едно 12-километрово ходене градско и мога да заявя, че никак не съм сгрешил относно удобството, голям кеф е да се ходи с тях и няма нужда от никакво разчупване. Primaloft изолацията е 110 грама и ми топлеше уникално приятно, а за мен това е може би от първостепенно значение, няма такъв кеф просто. Подметката е приятно мека, може би тази на Timberland-а е една идея повече, но и North Face-ите са супер радващи. Те така, много приятен и ултра удобен модел с голяма цветова гама за всеки вкус.

Да добавя че бяха под 190 лева, т.е влизат в раздела - галош. Гоше - планинарю, да си жив и здрав бате, че ме светна!

(Щракни за да видиш изображението.)

За много години, живи и здрави.
Може ли малко подробности, че и аз им се кумя:
1.Номера отговаря ли си и?
2.От обувки.беге ли ги взе?И ако да как седи въпроса с гаранцията?
Благодаря и успешна нова година.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
Туристически обувки
« Отговор #431 -: 10 Януари, 2019, 00:18:44 »
На мен 46-ти номер на повечето марки ми стават, като изключа дебелите зимни обувки на Salomon. Обувките са от Obuvki.bg, за гаранцията там виж в сайта.

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 964
  • диагноза - див селянин
Туристически обувки
« Отговор #432 -: 10 Май, 2019, 10:34:07 »
Днес ми пристигнаха новите патъци на Каримор и се надявам да излязат стока, като старите, които нося ежедневно от 5-6 години. Това беше причината, да заложа отново на тази непретенциозна, но със завидна извръжливост и здравина на обувките бюджетна марка. Не съм ги разхождал по планината, но ги ползвам, като ежедневни обувки 9 месеца в годината. Останалите 3 месеца нося сандали пак на същата марка. Тук искам да отчета и факта, че съм 130 килограмов тюфлек, което никак не се отразява положително на обувките ми.
Ето ги и тях.

Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 546
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #433 -: 10 Май, 2019, 20:53:27 »
Честито! ,,Каримор" си е МАРКА!

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 719
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #434 -: 10 Май, 2019, 21:04:32 »
И Clever е марка. На Била.

Колкото повече парички платиш, по-хубаво ще е.

И аз имам каримор, ама за към 70-80 лв. с транспорта. Еми здрави, не пускат вода, имат меко и твърдо в подметката, за хладно време са ок, за топло спарват много. Здрави чепици излязоха като цяло.

На seiko изглеждат от по-скъпите.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #435 -: 10 Май, 2019, 22:25:21 »
И Clever е марка. На Била.

Колкото повече парички платиш, по-хубаво ще е.

И аз имам каримор, ама за към 70-80 лв. с транспорта. Еми здрави, не пускат вода, имат меко и твърдо в подметката, за хладно време са ок, за топло спарват много. Здрави чепици излязоха като цяло.

На seiko изглеждат от по-скъпите.
Така е! Всичко опира до кинтажа! АЗ имам ,,Криспи" /Crispi Nevada GTX EVO и за зимата и да газиш из рекички, калища, брегове на язовири е супер//, HAIX Blackeagle GTX 2.0 и HAIX GSG 9X, като основно нося /зиме, лете/ ,,Блекийгъл-а".....Много добри обувки! Само ,,Хайкс"- леко спарват...Не знам защо така.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Туристически обувки
« Отговор #436 -: 11 Май, 2019, 08:25:55 »
Благодаря, Андрей!
Ето това е моделът - https://sports.mymall.bg/products/Karrimor-Mount-Low-Mens-Walking-Shoes-%2818307522_2%29.html
                                                                                                       Стивън Хокинг

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 719
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #437 -: 11 Май, 2019, 08:51:25 »
Мойте са същите. Ама версията от 2016, и с червено вместо синьо.

Доста здрави. Грайферите се поизтъркаха, но са здрави. Аз съм около 120 кила.

Обувките, ако не са качествени си проличава, най-често при подметките.

Моите, може от версията да е, но са доста топли. Е сега вече е топло времето за тях.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Туристически обувки
« Отговор #438 -: 11 Май, 2019, 09:46:14 »
Ето ги и ветераните, служили ми вярно, безропотно и неотменно, последните 5-6 г. Както се вижда от снимките, фасонът им вече е посмачкан, но пък все още нямат никъде скъсано и сериозни разлепвания. Единствено подметките вече са си отишли, особено лявата, която е значително по-износена от дясната. Явно там материалът е бил малко по-халтав. :D

Старите бяха с около 15 лв по-скъпи, но и двата модела са дишащи и водоустойчиви.
Не зная за новите, но старите държаха топло в студено време и въпреки това, краката ми не се потяха толкова и не се спарваха в горещините.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bullyboy

• Редовен
  • Публикации: 13
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #439 -: 11 Май, 2019, 11:17:30 »
Дайте някакви мнения за летни модели, подходящи за топло време ?

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #440 -: 11 Май, 2019, 19:49:26 »
Днес ми пристигнаха новите патъци на Каримор и се надявам да излязат стока, като старите, които нося ежедневно от 5-6 години. Това беше причината, да заложа отново на тази непретенциозна, но със завидна извръжливост и здравина на обувките бюджетна марка. Не съм ги разхождал по планината, но ги ползвам, като ежедневни обувки 9 месеца в годината. Останалите 3 месеца нося сандали пак на същата марка. Тук искам да отчета и факта, че съм 130 килограмов тюфлек, което никак не се отразява положително на обувките ми.
Ето ги и тях.

Споко! И аз съм така (130 кг глиган), обаче всичко ( до голяма степен зависи и от обувката)
При HAIX Blackeagle, нося ги всеки ден от 10 месеца насам, когато ке съм с официално облекло, зиме, лете, по гора, на стрелбище, на автомивка и не са мръднали. А подметката им не е от VIBRAM.
На ,,Криспи" подметките са е от Вибрам, обаче са носени по малко, но за сметка на това по калиища и рекички. На HAIX GSG 9X, също са от Вибрам подметките, но съм ги носил едва три пъти.
При ,,Хайкс" Блекийгъл Почти никакви износвания по подметката нямам, а освен, че съм тежък, още от малък походката ми е по особена и износвам обувките от външната страна на ходилото. Като цяло, от дете още съм враг на всякакви обувки и им разкатавам фамилията за нула време. При мен, една обувка да издържи 1-2 години, това означава много високо качество ка исработката и на вложените материали.
Така и при официалните обувки. Имам основно LLOYD и Salamander. При ,,Лойд", след година носене ( не всеки ден, а с редуване) има износване по гумените капачки на токовете, но иначе са добре. При ,,Саламандър" износването е нищожно, а 2 чифта ги нося близо 2 години. Яки обувки излязоха....
На ,,Хайкс" единствено НЕ препоръчвам обувките от линията ,,Athletic". Саята не е издръжлива

ArmsBG OlightBG Batteryservice