Автор Тема: Туристически обувки  (Прочетена 136109 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 284
  • Reputation Power: 56
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #400 -: 24 Ноември, 2018, 03:00:24 »
Е , Вие ми ....таковахте таковата с тоя саломон...а да видим при мен тия колко ще изкарат ::)
Марката туристически обувки, общо взето е само една CRISPI!
Като по евтина алтернатива е HAIX ( също много кашествени, но ке всички модели) и са под нивото на ,,Криспи".

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1224
  • Reputation Power: 5169
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #401 -: 26 Ноември, 2018, 11:58:28 »
Да бе, сигурно.  ;) Ако беше така останалите изброени от мен  марки нямаше да се носят по експедиции. :D
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 20
  • Reputation Power: 43
  • smurten няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #402 -: 26 Ноември, 2018, 12:15:22 »
И аз се оглеждам за високи обувки за из града.Хвалят българските Netwalk ама не съм ги пробвал. От тях съм си харесал модел Crispi и Аржентина ама...не ги намирам във Варна. Ходих до Спортдепо ама не си харесах нищо. Ще се чака петъка.

Аржентина си взех преди поне пет години, и още са здрави, а са носени доста. Преди време взех и три чифта от марката за половинката (обувки, боти и апрески), сега поне се радва на сухи крака. последно си поръчах по интернет  Netwalk (не помня модела) и ходилото се разпадна след втория риболов.
 пп Мисля скоро да заприходя Декатлонски, че са доста хвалени за цената си. 
Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен хриско

• Напреднал
  • Публикации: 24
  • Reputation Power: 18
  • хриско няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #403 -: 26 Ноември, 2018, 14:59:43 »

Много съм доволен от Чирука и на черния петък заприходих наследник на старите си чепици, на които само мембраната им замина с годините (пръскам ги редовно със спрей ballistol pluvonin и пак си държат на вода).Имам и Соломон, много са ми удобни ,но определено са доста по кекави.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #404 -: 26 Ноември, 2018, 15:53:35 »
Божо също беше много доволен от неговите на Chiruca. Понеже бяхме заедно когато ги купи, а и доста пъти по време на преходи, мисля че ги носи безпроблемно 6-7 години. :yes:
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 115
  • Reputation Power: 64
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #405 -: 01 Декември, 2018, 17:59:09 »
Някой да има впечатление от българските , на Добрев Н.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #406 -: 03 Декември, 2018, 11:05:15 »
Онзи ден се сдобих с Keen Revel III,  зимни обувки, по препоръка на моя добър приятел и съфорумец VPT, който след петгодишно носене е много доволен от стария модел Revel II. Дизайнът на  обувките на тази марка  честно казано никога не ме е привличал, но има една особеност, поради която вече два пъти избирам обувки на този производител, а тя е че те са за  хора с по широки стъпала. ;)  И това трябва предварително да се знае, за да няма неприятни изненади от хората с т.нар. narrow fit, по тесни и издължени стъпала.  Като удобство и ширина на стелката и късите, които нося вече няколко месеца, а и тези които сега си купих в това отношение  при ходене мога да кажа, че са ми много удобни.  През уикенда им направих една сравнително лека 5 часова зимна разходка, с малка денивелация  и 5-10  см/ на места /  сняг, но с доста лед. На първо място още с отварянето на кутията останах много изненадан колко са леки и колко лесно огъваеми са при ходене в сравнение с Grisport, модел DAKAR V.50, мембрана SYMPATEX, които до момента ползвах за зимни и които  при първите две обувания ми направиха сериозни мазоли. При тези, след 26 изминати км нищо подобно, няма мазол, няма стискане на малките пръсти отстрани, лесно огъване на крака, абе въобще с две думи  лекота при движението, което на мен много ми се понрави. Няма го това дървено и сковано усещане при ходене като при горепосочения модел на Grisport. Чувствителна разлика в теглото между Keen и Grisport,  дотолкова че като хванах едната и другата обувка в ръка честно казано първоначално си помислих дали не съм се прецакал като са ми изпратили трисезонна или лятна обувка вместо типично зимна. Тежи точно 20.4 oz / 578.3 грама едната. Че дори и определено по тънко подплатени ми се видяха в сравнение с италианските. :??? По този въпрос  производителят твърди, че използваната 200 грама Primaloft изолация /която се ползва от много производители в спални чували якета, елеци и т.н./ , задържат топлината до -32°C или -25 F /По Фаренхайт/, което наричат по тяхному си наричат Keen Dry Warm. Не съм ги пробвал на такива температури все още и не мога да твърдя как ще се чувства крака при тях, но на - 8 когато тръгнах сутринта не съм изпитал никакъв дискомфорт, даже и по време на престой, когато не се движех. Саята  на обувките е от фабрично промазан набук, което не само че се вижда, но се и усеща като прокараш пръст, не пропуснаха, макар че ги намокрих обилно. Имат и тяхната си мембрана Keen Dry Waterproof, която ползвам на  късите обувки още от февруари месец  насам и не съм имал проблеми с пропускане на вода все още, но като че ли са малко по слабо дишащи в сравнение с Gore tex. Това е чисто субективно усещане, но все пак справедливостта изисква да  кажа, че не съм имал съществени проблеми с мембраната, поне все още. Имат метална скоба за закачване на  гети отпред. Връзките им дори завързани на обикновен възел на панделка, не се развързаха нито веднъж по време на ходенето, за разлика от тези на късия модел Oakridge на Keen, които си купих февруари и които ако не си завързал със специален възел ще ти се налага да привързваш на всеки 500 метра и то без да преувеличавам.  ;) Просто оплетката отгоре е от някакъв страшно хлъзгав синтетичен материал, което определено е фактор поне за мен, макар и второстепенен  при оценката на едни обувки, дори и да изглежда незначителен за повечето потребители.   Твърде рано е още да давам категорични заключения, но на първият зимен тест, макар и не в екстремни условия Keen Revel III се представиха успешно. Единствен малък недостатък, който засега съм установил е по слабия форт отзад, който е някакъв вид гума и носи орелефяване за поставяне на снегоходки, с надпис Shell Back. При изкачване на заснежени и заледени стръмнини се усеща не толкова твърд и здрав на ахилеса, но на този етап определено не ми е създал някакъв сериозен дискомфорт. Производителят препоръчва да се купят с половин номер по големи, от обичайния който човек носи, но аз не успях да открия такъв в нашите магазини. Въпреки това със средно дебели зимни чорапи на Zajo Thermolite притискане няма, дори се усеща още малко свободно място, което може преспокойно да се запълни и с по дебели чорапи, а това за една зимни обувки хич не е без значение според мен. ;)

« Последна редакция: 03 Декември, 2018, 11:11:39 от bully »

Активен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 31
  • Reputation Power: 16
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #407 -: 03 Декември, 2018, 11:16:57 »
Изглеждат супер! Ще ги вкарам в списъка с подаръци за дядо Коледа, че с моите лопатести крака си е проблем.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #408 -: 03 Декември, 2018, 11:19:06 »
Keen са точно за лопатести крака като моите. ;D Но ако намериш т.нар. half size, т.е. половин номер по големи от твоя обичаен, /които се произвеждат, проверил съм / най-вероятно няма да имаш никакви проблеми.  ;)

Активен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 137
  • Reputation Power: 710
  • nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.
  • Стоманено-мозъчно разстройство
Туристически обувки
« Отговор #409 -: 03 Декември, 2018, 11:26:26 »
Може ли да споделите какви стелки ползвате зимно време? По- скоро не анатомични и ортопедични, а такива с добри студоизолиращи качества.  :)
Желязо в кръвта и кръв по желязото

Неактивен SpirovTS

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 124
  • Reputation Power: 42
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #410 -: 03 Декември, 2018, 12:43:08 »
Аз на моите чепици си слагам едни бели вълнени "супер топли стелки Лилия" със синьо етикетче и съм екстра.Ако чорапите се сменят всеки ден,с едни стелки спокойно се изкарва цяла зима  *palec*

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 5562
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Туристически обувки
« Отговор #411 -: 03 Декември, 2018, 22:21:27 »
Були, ти си егаси оптимиста да хукнеш 25км с нов чепик,
явно си уцелил! Благодаря за представянето!

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #412 -: 04 Декември, 2018, 16:43:57 »
 Бай Добри, в интерес на истината съм имал и предишен подобен случай с модела Kinesis Lite GTX на италианската марка Scarpa, които бяха  тогава чисто нови, само дето са трисезонки.  След 5 часово ходене от Семково до Вапските езера, извадени за пръв път, out of the box никакви грижи. Затова много си ги тача и нося и до днес.

Неактивен nemezis

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 22
  • nemezis няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #413 -: 04 Декември, 2018, 22:10:23 »
Хубавата обувка това и е хубавото обуваш и тръгваш.Няма "разработване".Имал съм и имам Бестард,Чирука даже и Гармонт и др(криспи нямам ;)). ОБУВАШ И ТРЪГВАШ.Тя си е "напасната"по-крака или се "напасва"в движение без да я усетиш.При лошата е обратното кракът се "напасва" по-обувката :yes: и го усещаш ;D :D.

Неактивен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 113
  • Reputation Power: 79
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
Туристически обувки
« Отговор #414 -: 05 Декември, 2018, 10:59:44 »
Ако чорапите се сменят всеки ден *palec*
Е ти утрепа коча с мистрията!/както казват в Плевен/ :yahoo: :nabira:
Make love, not war!

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 25
  • Reputation Power: 10
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #415 -: 05 Декември, 2018, 11:14:47 »
Колеги наскоро си заприходих едни кожени кубинки/високи обувки от приятел полицай. Някой ползва ли паста или вакса за кожени обувки с цел съхраняване и подхранване на кожата?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Активен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 226
  • Reputation Power: 15164
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #416 -: 05 Декември, 2018, 11:43:24 »
https://www.skisharki.bg/p421-hanwag-shoe-wax
От скоро ползвам това за кожени туристически обувки и съм доволен.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #417 -: 05 Декември, 2018, 11:45:28 »
Аз ползвам дълги години  една на Nikwax, но не от тези новите в тубите, а в кръгла тенекиена кутия, която вече не мога да намеря по магазините. Дадоха ми я от магазина заедно с обувките, които купих.  Страхотна вакса, която наистина прави обувките водоустойчиви, но е само за кожа лицева, не набук или синтетика. Наскоро по препоръка на приятели планинари, които я ползват си купих безцветна испанска на Tarrago Dubbin, но още не съм я ползвал за да изразя лични впечатления. Срещал съм мнения, че въпреки доброто и качество имало съмнения, че отлепва гумените бордове на туристическите обувки, но никой не го потвърдил със сигурност и са по скоро спекулации. Има и черна, продават я и  у нас 100 мл за 7.60. Твърда и е добре да се нанася със загряване на обувката и пастата, за да проникне по добре.

Чувал съм добри отзиви и за Tarrago mink oil /масло от норки /, но не можах да я открия по нашите магазини и не съм я пробвал.

П.С. Така изглежда старата на Nikwax, която вече не мога да намеря, май не я и правят повече, но не съм на 100% сигурен.
« Последна редакция: 05 Декември, 2018, 11:49:14 от bully »

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 25
  • Reputation Power: 10
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #418 -: 05 Декември, 2018, 11:55:20 »
Благодаря за отзивите колеги, ще погледна предложенията и ще пиша на какво съм се спрял. Жалко че няма вече от тази в тенекиената кутия, хареса ми че е водоустойчива,но нищо.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Неактивен SpirovTS

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 124
  • Reputation Power: 42
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #419 -: 05 Декември, 2018, 13:27:38 »
Е ти утрепа коча с мистрията!/както казват в Плевен/ :yahoo: :nabira:
Не знам какво и как съм утрепал,ама ми се е случвало да бъда в една стая с мизерници дето като си събуеха чорапите можеха да трошат орехи с тях  :nabira:

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 107
  • Reputation Power: 3673
  • erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #420 -: 05 Декември, 2018, 14:33:30 »
До сега съм ползвал Nikwax само при пране, този комплект:

Тази година мисля да мина на спрей версията им, взимам ги от английският амазон.

Освен това при сняг, киша и сол, 2 пъти седмично Bestard active cream, малко над една туба на сезон, като видях че в к2 имат и спрей и се чудя дали да не ги редувам.

Активен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 31
  • Reputation Power: 16
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #421 -: 06 Декември, 2018, 11:28:46 »
Аз за кожени обувки полвам течен парафин. Загрявам със сешоар обувките и мажа с гъба ,като попие повтарям докато спре да пие! Кожата омеква и с доста водоустойчива, но спира да диша! На кубинките от стария образец,които аз имам чисто нови набор 88 основния проблем са шевовете отдолу,през които се просмуква вода,подметките се цепят и т.н. затова ще си стоят новички: ) .Не намерих Keen Revel 3 моя размер и взех Литос Стигелос 7 .Чак съм учуден от качеството! Водоустойчиви,Вибрам,удобни...абе ще се сработим!

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 994
  • Reputation Power: 1172
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Туристически обувки
« Отговор #422 -: 06 Декември, 2018, 19:32:32 »
Още една добра дума за Lowa. Имам ниския модел Toro II GTX Lo от една година. Носени доста често. Адски удобни още от първото обуване. До момента няма видими проблеми.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 32
  • Reputation Power: 21
  • merlin няма влияние.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #423 -: 06 Декември, 2018, 21:32:24 »
За Lowa само хубави неща мога да кажа. Това са едни от първите обувки с мембрана които съм носил. Накрая (след 14г вярна служба) бяха съвсем оръфани, разпбридаха се някои шевове и след едно посещение при обущар и кърпене, най после пропуснаха вода. Повече от добра покупка. Сега сигурно има по добри но Lowa за мен лично си остана като синоним на качество. Миналата година си взех някакви AKU с геретекс мембрана. За сега се държат прилично.
Интересуват ме отзиви за Соломон.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 410
  • Reputation Power: 801
  • Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.
  • диагностициран
Туристически обувки
« Отговор #424 -: 06 Декември, 2018, 22:36:20 »
Аз съм с AKU вече четвърта зима и съм много доволен - много удобни и здрави поне засега.
Най-доброто предстои!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice