Автор Тема: Продавам заточваща система  (Прочетена 52270 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 498
  • диагностициран
Продавам заточваща система
« -: 27 Февруари, 2013, 14:30:05 »

Здравейте колеги

Продавам заточваща система-ръчна изработка,взаимствана от edge pro като идея,но със някои промени по мое виждане.

1 Конструкцията е изработена от плътен правожилен орех,с което мисля,че постигнах оптимална здравина

2 Моят модел позволява два начина на заточване.Стандартно,както е при edge pro,и със фиксиране на клина,благодарение на допълнителната притискаща пластина,която маже да се регулира,в зависимост от широчината на острието.

3 Работните плочки са плоски-за остриета без рикърв,и елипсовидни-за остриета със рикърв.
Във комплекта има по три броя плочки от двата вида
Шкурката се залепва върху работните плочки със двойно лепещо тиксо,като искам да вметна,че шкурката,трябва да е по-широка от плочката,за да може,след залепването и да се подгъне нагоре.

За момента има една готова,НО ако има желаещи,мога да изработя още.
ЦЕНА 95 ЛЕВА
Изпращам със ЕКОНТ за сметка на получателя
За контакт ЛС
« Последна редакция: 27 Февруари, 2013, 19:55:52 от keridi »
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 15 Март, 2013, 19:14:44 »
Днеска най после намерих време да заснема клипче,за заточващата система,за да се види по-нагледно,за какво става въпрос.
Надявам се да съм се справил и ако някъде съм сгафил, моля да бъда извинен -все пак това е първата ми сценична изява  :D

Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 866
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #2 -: 15 Март, 2013, 22:08:29 »
Добре де като сложиш белгията или езето който са с различна дебелина от подложките. Не се ли променя ъгълът на заточване?

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1365
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #3 -: 15 Март, 2013, 23:39:59 »
Добре де като сложиш белгията или езето който са с различна дебелина от подложките. Не се ли променя ъгълът на заточване?
Aми повдигаш леко (шарнира) рамото и става работата! ;)

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 866
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #4 -: 16 Март, 2013, 00:27:20 »
Ясно е, че можеш да си го нагласиш така на какъвто си искаш ъгъл. Но отпадат зададените.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 471
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 21 Март, 2013, 12:40:44 »
Здравейте колеги   :nabira:

Имам удоволствието да съм горд собственик на творението на колегата keridi и сега с няколко реда ще се опитам да го представя от моята камбанария.

Три думи: Внимание към детаила!!! - това описва в голяма степен творението на колегата. Не съм виждал първообраза на тази система, но смело мога да кажа, че отваряйки колета останах с впечатление, че съм получил нещо произведено от голяма фирма с традиции в производството на точиларски пособия. Без да хваля колегата, това беше едно, че най-добре опакованите неща което съм получавал!

След това дойде стреса..... след като махнах всички опаковки и тиксо излезе това:

Някакви летви, пръчки и конструкции, които в първия момент ме накараха да си помисля "Ей богу, това нямам идея как ще го сглобя..."

разопаковах летвичките и водещата пръчка и пак почнах да клепам на парцали, всичко мърда и се плъзга насам натам, сиибаломамата:

накрая всичкото тиксо падна в неравната борба (колегата предвидливо го беше омотал в хартиено тиксо за да не остават остатъци от лепилото) и хвърлих поглед на общата картинка:

Това горе в ляво ми е новия часовник ама него ще си го похваля в темата с новите придобивки ;)

Такаааа, разгледах дървената конструкция и някак най-логично ми се видя да почна оттам, нахлузих крачетата на двете специални чопчета които имаше за целта и всичко влезе здраво и плътно. Викам си "Стабилна работа баце..." и тогава видях че има допълнителен болт дето захваща цялата конструкция! Бахмааму си викам - това стана супер здраво:

Крачетата са скосени, така че на равна повърхност да стои стабилно:

После взех ей тая метална пръчица(плътна е и приятно тежичка - не е куха) с шарени белязки по нея:

Естествено това са белязките за ъглите. Мисля че ако са изписани градусите ще е по-добре - или на самата дървена конструкция намацани точки с цветовете и срещу тях написано, кой колко градуса е - поне на моята аз така ще направя.

Дойде ред на голямата всепомръдваща пръчка...

Повъртях я малко из ръцете си с не особено умно изражение:

и накрая я нахлузих върху "шарената" пръчка:

И тогава видяяяяяях ей тия двете шашми имат ей такова положение:

за протокола да отбележа, при все че ми се струваше, че всички елементи по голямата пръчка се въртят, лявата шашма е неподвижна...

Тука отново ми направи впечатление вниманието към детайлите, има малко гумено пръстенче, което го играе буфер между детайлите, първо да не тракат дразнещо и второ, да им се запази добрия вид без да се очукат:

Тъъъъй, докато се чудих защо са нахлузени тия тръбички с различни размери, изведнъж като светкавица ме озари предположението, че топката се отвива и те се свалят:

Още не се бях насладил на гения си и БАМ!! Нов гениален проблясък - профила на дъсчиците дето се чудих за какво са съвпада идеално с профила на ония шашми:

прибавих тръбичката с правилната дължина, завих топката и воала:

Взех да се замайвам с чикиеподобни движения и си викам "Ако точа голям нож и може от разточителните движения голямата пръчка да излезе от водача и да трябва да внимавам всеки път с движението....", да ама не както казал Петко Бучаров - накрая имало завито болтче с широка глава и го играе ограничител.... хитра работа:

Тъъъй - остана да разгадая и последния елемент:

Докато го гледах "умно" и без това крехкото ми внимание беше отвлечено от един детаил.... част от дървените летвички бяха с друг профил... О Боже!!! След обстоен преглед установих, че има 3 летвички с прав профил и 3 броя с огънат за остриета с рикърв.... СУПЕР!!!

Ей тука вече мозъка ми се разсъни може би и се сетих, че колегата беше постнал клипче и снимки на точилката   :karane: - READ THE FUCKING MANUAL бе Стоенеееее - помислих си и пуснах компа..... разгледах снимките, пуснах си пак клипчето и установих, че съм баси индианеца - то било просто като тиква...

Надолу само ще сложа още няколко снимки от процеса на разглеждане:
като казах детайли - наистина всичко е премислено, има залепено "мекичко" да не се драска острието:
[img]http://media.snimka.bg/s1/1860/029963823-big.jpg?r=0">>

Има шайбички и малки дървени детаилчета, боядисани с цвета на изделието.... абе пипната работа:

Ами това е общо взето.

Заключения:
Голямо благодаря на колегата за точилката - страхотна е!!! За мен всичко е в детайлите а тук нивото е много високо, нямам нито една забележка!! Няма някъде да има ръбове, недовършено, недомислено абе - перфектна работа!

Препоръки:
1) Отбелязване на градусите на ъглите по някакъв начин - било надпис на самата пръчка, било самозалепващ етикет, било пирограф на самото дърво...
2) Според мен ще е по-добре да ги изпращаш сглобени - ей на аз като един малоумник чети колко се борих докато се сетя да погледна клипчето и снимките   ::)
3) Направи ново клипче, без да има страничен шум, музика и прочие, нека да е подробно и го сложи в първото мнение, като пращаш на някой отпечатай на едно листче линка към клипчето в Youtube - ще вдигнеш нивото на гъдела..... естествено, би било още по професионално към всяка точилка да прилагаш по един диск с клипчето по подобие на Спайдерко шарпмейкъра, няма да оскъпи изделието, но ефекта ще е УАУ...
4) Като се развие бизнеса и станеш водеща фигура в производителите на точила, ще искам специален сертификат, че притежавам точило Номер 1   :yahoo: :nabira:

Успех!
« Последна редакция: 08 Октомври, 2013, 08:59:38 от servantesss, Причина: Грешен код за снимка »
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 305
« Отговор #6 -: 23 Март, 2013, 00:14:46 »
Да споделя и аз впечатленията си от уреда    :)
Първо - всичко е солидно направено и наистина с внимание към детайла. Няма дразнещи луфтове и недонапасвания.
Второ - инженерната мисъл е взела участие от - до.
Трето - системата е изключително гъвкава що се отнася до използването на различни видове абразиви, настройване на ъгли за заточване, боравене с лява или дясна ръка, заточване на различни типове скосявания, дължини на остриета, рикърви и т.н и т.н.
И не на последно място е много удачна за начинаещи, които искат да постигнат бръснеща острота на ножовете си за сравнително кратко време   :nabira:
П.П. Тяна, честито за придобивката! Първият брой е при теб, а последния прототип е при мен    :yahoo:
Сбогом лански, шарп и про, вече ще работим с Димо   :yes:
П.П.1 За още по-добро сцепление на основата издирвам подходящи силиконови "крачета" или по-точно пъпчици. Като ги открия и поставя ще снимам да се види.
Благодаря!

Неактивен mkirkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 55
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 07 Април, 2013, 18:34:08 »
Покрай един благотворителен търг за дечица в беда, се сдобих и аз с това произведение  :punk:

Димчо, персонални огромни благодарности за клипчетата с рикърва! Ако можеш да ги качиш и тук? Все още не съм си сглобил системата, защото малкият паяк ме е обсебил от петък вечерта и не мога да остана за секунда сам. Нямам търпение да я пробвам на ZT0200 и ще ти пиша как съм се справил  *DRINK* 
ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 825
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 08 Април, 2013, 00:21:30 »
П.П.1 За още по-добро сцепление на основата издирвам подходящи силиконови "крачета" или по-точно пъпчици. Като ги открия и поставя ще снимам да се види.
има самозалепващи "кръгчета" или "квадратчета" които идват с разно мрежово оборудване - суичове примерно - това са им крачетата да не се плъзгат ако ги сложиш на бюро - вършат супер работа. също мисля продават разни гумени самозалепващи подложки за мебелите. в краен случай - обикновена гума /от колелото на детето примерно/ залепена с двойно-лепящо тиксо от близката книжарница. ще фиксира перфектно точилката на гладка повърхност /стъклото на масичката в хола примерно :)/
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #9 -: 08 Април, 2013, 00:45:31 »
има самозалепващи "кръгчета" или "квадратчета" които идват с разно мрежово оборудване - суичове примерно - това са им крачетата да не се плъзгат ако ги сложиш на бюро - вършат супер работа. също мисля продават разни гумени самозалепващи подложки за мебелите. в краен случай - обикновена гума /от колелото на детето примерно/ залепена с двойно-лепящо тиксо от близката книжарница. ще фиксира перфектно точилката на гладка повърхност /стъклото на масичката в хола примерно :)/

И след това да довършиш след стропа на стъклото на масичката. Вярно,ефектът не е като на прозореца на москвич 8-мак, но се преживява.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 305
« Отговор #10 -: 08 Април, 2013, 00:56:46 »
В железарията намерих точно каквото търсех. Някакви американски силиконови буфери за мебелни врати и т.н.

Такива, но кръгли:
« Последна редакция: 08 Април, 2013, 00:59:52 от vergilski »

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 08 Април, 2013, 18:31:15 »

Неактивен mkirkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 55
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 14 Април, 2013, 13:47:46 »
Покрай един благотворителен търг за дечица в беда, се сдобих и аз с това произведение  :punk:

Димчо, персонални огромни благодарности за клипчетата с рикърва! Ако можеш да ги качиш и тук? Все още не съм си сглобил системата, защото малкият паяк ме е обсебил от петък вечерта и не мога да остана за секунда сам. Нямам търпение да я пробвам на ZT0200 и ще ти пиша как съм се справил  *DRINK*

Разгеле днес успях да се занимая със системата ;) Като за пълен лаик смея да кажа, че се справих успешно и със заточката на рикърва!

Между другото, поздравления за Димчо - приложил е всичките препоръки на колегите по - горе:

1. Системата си дойде почти зглобена.
2. Има силиконови крачета.
3. Ъглите са прилежно описани на малко етикетче залепено прегледно отстрани.
4. Приложил ми е и бонус оразмерени шкурки, които да ползвам като шаблончета.

Абе професионална работа - Браво!  *palec*

ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Неактивен Plagueis

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 0
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 08 Юни, 2013, 21:09:20 »
Искам и аз такава... Имате ли още?

Неактивен pilota

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 26 Септември, 2013, 17:04:44 »
И така, да си изцвъкам и аз мнението си в темата.

Понеже преди известно време си закупих заточваща система EDGE PRO и берех големи ядове с камъните, помолих колегата keridi да ми прати само плочките от неговата и човека, (да вметна изключително любезен и коректен) ми подари един комплект плочки. Останах изключително доволен с тях работата вече е друга, но тъй-като пластмасата не може да се сравнява с хубавия български орех и не на последно място качествената изработка на колегата, в най-скоро време и аз ще поръчвам системата.

Искам да изкажа огромната си благодарност на keridi за отзивчивостта и хубавия подарък, който ми направи.

Бъди жив и здрав колега и все така да си от помощ на хората в този прекрасен форум.

П.п. като идвам към Добринище бирата от мене  :nabira:

Неактивен gigenski1

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 28 Август, 2014, 10:11:24 »
Здравейте, искам да попитам дали може някой да даде размери на елементите, за да се опитам да си направя и аз една такава точиларка, защото много ми хареса, но не мога да отделя толкова средства за да си закупя готова.

Неактивен dimitar.argirov

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 13 Януари, 2015, 13:53:21 »

Здравейте колеги

Продавам заточваща система-ръчна изработка,взаимствана от edge pro като идея,но със някои промени по мое виждане.

(Щракни за да видиш изображението.)

1 Конструкцията е изработена от плътен правожилен орех,с което мисля,че постигнах оптимална здравина

2 Моят модел позволява два начина на заточване.Стандартно,както е при edge pro,и със фиксиране на клина,благодарение на допълнителната притискаща пластина,която маже да се регулира,в зависимост от широчината на острието.

3 Работните плочки са плоски-за остриета без рикърв,и елипсовидни-за остриета със рикърв.
Във комплекта има по три броя плочки от двата вида
Шкурката се залепва върху работните плочки със двойно лепещо тиксо,като искам да вметна,че шкурката,трябва да е по-широка от плочката,за да може,след залепването и да се подгъне нагоре.

За момента има една готова,НО ако има желаещи,мога да изработя още.
ЦЕНА 95 ЛЕВА
Изпращам със ЕКОНТ за сметка на получателя
За контакт ЛС
Здравей,искам да се свържа с теб по телефона,за да си поръчам една система.
« Последна редакция: 13 Януари, 2015, 13:58:12 от dimitar.argirov »

Неактивен crazyplamo

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 24 Януари, 2015, 17:08:58 »
Здравей ако може да ми пратиш телефон за свръзка и аз ако мога да се сдобия с една заточваща система.

Неактивен ahpavlov

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 21 Февруари, 2015, 23:20:01 »
От няколко дни  и аз точа на този шедьовър.
Имах път към Банско и спазарих една точилка. Колегата ме покани у тях в Добринище и търпеливо ме ограмоти относно точенето-нещо от което определено имах нужда и ме изпрати по живо по здраво да точа ножки.
Трябва да ви кажа , че тази система е върха на професионализма. Всичко друго (а аз имам доста),освен стропа заминава в боклука.
Работата с точилката е лесна удобна и супер ефективна. На всичко отгоре е страшно красива и пипната от всякъде.
Цената за това произведение на точиларското изкуство е направо смешна.Горещо препоръчвам!!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3620
« Отговор #19 -: 21 Февруари, 2015, 23:27:55 »
Подкрепям с шест ръце и десет крака.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Редовен
  • Публикации: 233
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #20 -: 19 Март, 2015, 14:36:52 »
Искам да си поръчам такава система.

Поръчах и търпеливо чакам :)
« Последна редакция: 19 Март, 2015, 18:35:11 от AlexUnder »
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен stefanov_hr

• Напреднал
  • Публикации: 133
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 22 Април, 2015, 22:44:14 »
И аз съм в клубааааа  :nabira:
Днес станах собственик на заточващата система на колегата keridi. Невероятно нещо е направил човека. Много професионално пипнато и наистина работи безупречно.  :yes:
Благодаря за допълнителните шкурчици и камъчетата  ;D.
Сигурно два часа стъргах тук и изпонаточих всичко с което може да се реже в къщи /не съм закачал само вилиците и лъжиците, че жена ми много странно започна да ме гледа/. Много калпазанската се точи така и без никакви усилия и умения /които аз лично не притежавам/  :chukane:
Още веднъж благодаря за коректното отношение.  Поздрави :)

Неактивен gergowski

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 11
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 26 Юни, 2015, 18:09:58 »
От днес и аз съм горд собственик на заточващата система която Кериди изработва,
за която мога да кажа само  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 28 Август, 2015, 15:12:12 »
 Да пооспамя и аз темата на keridi !
 Всеки знае, че един нож, колкото и да е красив, ако не реже става само за украса върху секцията от времето на соца :) И аз като всеки тук съм заразен от същата болест - т.е. маниакално влечение към остриета! Най-големия ми проблем беше ,че не мога да си заточвам ножовете. Пробвах многократно - взех си камъни и няколко китайски евтинджоси да овладея техниката, но се убедих, че просто не ми се отдава...е конвекса го докарвам приличен :)
Заглеждах разните брандови системи със фиксиран ъгъл, но ми се струваше, че чак пък толкова пари не заслужават. Видях темата на колегата и поръчах.
Имам го от вчера и заточих вече два ножа, като качеството на режещия ръб е перфектно! Освен това качеството на изработка и вниманието към детайлите е на много високо ниво!
Много съм доволен и горещо препоръчвам!
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен zograffa

• Редовен
  • Публикации: 15
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 11 Януари, 2016, 18:39:42 »
Имаш Л.С.Дано си го получил.

ArmsBG OlightBG Batteryservice