Автор Тема: Продавам заточваща система  (Прочетена 42723 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен zograffa

• Редовен
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 17
  • zograffa няма влияние.
  • диагностициран
Продавам заточваща система
« Отговор #25 -: 03 Февруари, 2016, 21:53:17 »
Днес изпробвах и моята бройка *palec*.Ми какво да кажа,те хората вече са го казали,недостатъци няма,ловен нож от D2 бръснеше след 1ч.работа с препрофилиране на РР.Всичко е толкова изпипано,че направо не ти се иска да го изцапаш с работа,като знам колко пари струват разните "маркови"пластмаси,това си е направо подарък.
Жив и здрав да си и още много хора да зарадваш.

Неактивен vaskko

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • Reputation Power: 10
  • vaskko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 28 Април, 2016, 16:31:57 »
Здравейте,искам и аз

Неактивен vaskko

• Новобранец
  • *
  • vaskko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 12 Май, 2016, 13:43:18 »
Получих ;)

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 495
  • Reputation Power: 3542
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 28 Май, 2016, 18:54:29 »
Да покажа едно фото на колегите,които имат острилката,как може да се заточва диска за косене на моторна коса/ако имате такава/
Моят е със четири елемента,но това със колко е,няма значение.

Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен Ivolution79

• Дарител
  • Новобранец
  • *
  • Публикации: 27
  • Reputation Power: 16
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
Re: Продавам заточваща система
« Отговор #29 -: 23 Август, 2016, 22:07:18 »
Пратих л.с.

Неактивен SEV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 8
  • Reputation Power: 12
  • SEV няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 19 Декември, 2016, 08:36:11 »
Искам и аз едно такова точило,моля.Регистрирах се специално за това.

Неактивен unkaas

• Редовен
  • Публикации: 4
  • Reputation Power: 14
  • unkaas няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 19 Декември, 2016, 09:31:43 »
Купувам една. Данни на ЛС.

Неактивен sirstevancho

• Редовен
  • Публикации: 78
  • Reputation Power: 401
  • sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 23 Декември, 2016, 01:16:48 »
Няма да кажа нищо ново, но и няма как да пропусна да се отчета в темата. Системата си взех вчера от Еконт - днес я ползвах. Това е един от най-качествено направените атрибути, които съм имал свързани с всички елементи на хобитата ми, които се въртят около темите, обсъждани тук. Няма да си хвърля камъните, че съм почупил бая пари по тях, но определено вече ще седят доста по чекмеджетата. Системата на Димо е произведение на изкуството и е за смешни пари предвид качеството си на изпълнение и удобството, което носи. Преди година я бях пробвал, отдавна беше заплюта, но все не успявах да се доредя със заделени пари точно за нея. Една от най-прекрасните ми придобивки изобщо, свързана с любовта ми към ножовете.
Отделно искам да благодаря на Димо за изключително коректното отношение към мен като към купувач и колега от форума - постоянната обратна връзка, звънене с информация за степента на готовност на изработката и прочие - той знае. Рядко срещан коректен човек.

Радвам се като малко дете, всичко изпонаточих :)
Every man dies, not every man really lives.

Неактивен doktoralen

• Новобранец
  • *
  • doktoralen няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 27 Декември, 2016, 06:18:45 »
Благодарение на Димо и аз се сдобих с тази прекрасно изработена система за заточване ! Благодаря за труда му,за човешкото отношение и най вече за прекрасната работа! Препоръчвам !!!

Неактивен SEV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 8
  • Reputation Power: 12
  • SEV няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 27 Декември, 2016, 09:07:06 »
И аз си чакам моето,само да питам с диамантените камъни на мокро или сухо работите.Със дъскичките и водната шкурка е ясно.

Неактивен zograffa

• Редовен
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 17
  • zograffa няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 27 Декември, 2016, 13:51:45 »
С диамантините само на сухо.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1074
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #36 -: 27 Декември, 2016, 14:01:01 »
Що?! Сериозно питам. Диамант без вода....?!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 467
  • Reputation Power: 0
  • Combo изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 27 Декември, 2016, 14:27:15 »
Имам богат опит с диамантени инструменти при обработка на стъкло. Там водата е задължителна, защото оборотите на които се работи са много високи и охлаждането е задължително, както за инструмента така и за стъклото. При ръчната им употреба едва ли ще може да се получи някакво загряване. Водата едва ли има и някакво значение като смазка. Избягването на прекомерен натиск е от по-голямо значение при ръчната употреба на диамантени инструменти..
Най тъмно е под лампата

Неактивен hubavelko63

• Новобранец
  • *
  • hubavelko63 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 27 Декември, 2016, 18:09:52 »
Бих желал да се сдобия с тази система. Очаквам да се свържем за подробностите.

Неактивен sirstevancho

• Редовен
  • sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 30 Декември, 2016, 21:43:25 »
Пореден поклон към Димчо. С двете ми леви ръце на петия ден счупих един малък елемент на системата, писах му и човекът ми прати напълно безплатно нов. С такъв къстамър сървиз в нормалните държави се печелят клиенти за цял живот. Евала.

П.п. Димо, дано не си звънял много, от няколко дни съм без моя телефон поради ред причини. Благодаря ти тук, а не на лично, за да знаят всички, че си ебати точния човек. Весело посрещане на празника, колега  :nabira:

victork

• Гост
« Отговор #40 -: 30 Декември, 2016, 23:28:04 »
Що?! Сериозно питам. Диамант без вода....?!
Според мен се шегуваш...  :nabira:

Но ако все пак питаш сериозно, за какво е вода в тази схема?! Имаш диамантена плочка, с която точиш бавно и на ръка... При това без почти никакъв натиск. Т.е. къде е притеснението? Прегряване от търкане на ръка? Абсурд... Да, яде стоманата яко. Но най-едрия грит аз специално ползвам само ако препрофилираш нещо. Иначе дори не мога да вържа за каква вода иде реч. Че то и на DC4-ката грубата страна е диамант... (DC - Diamond Ceramic). Нима някой ползва вода с DC4?

Aбе празници са, но не разбрах поста ти... Сори :ohhoho:

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 495
  • Reputation Power: 3542
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 30 Декември, 2016, 23:37:43 »
Не е нужно да се мокри!
На сухо работи по-добре.
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1132
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 30 Декември, 2016, 23:47:47 »
  Водата се слага,за да се почисти камъка после по-лесно.
Paradise is where I am.

Неактивен sirstevancho

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 30 Декември, 2016, 23:57:02 »
Може би го правя грешно и резултатите биха били по-добри в дългосрочен план - не претендирам да съм кой знае какъв спец в точенето. Но аз вода на диамантено точило не съм слагал никога. С хладка вода ги чистя след това, но точейки - не съм слагал, а за моите си цели поне - съм се справял добре. Имам 6 диамантени точила, сега и диамантините на Димо - не съм точил никога водно. DC4-ката ми служи вярно 3 години вече и то с доста силно ползване, много пъти съм минавал само с него и строп. Вече се изпили и ще я сменям, но като цяло си ми върши доста добра работа с времето. При лекия натиск с дупките на диамантините в тая система - защо е нужно мокрене? Повтарям - не се имам за спец, но съм точил много и ми е интересно - нямал съм проблеми без вода. Японските камъни по 120 лв си ги мокря, там усещам голяма разлика. Тук нещо не схващам защо се мокри - ножовете ми бръснат, точилата си седят перфектни :)

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
« Отговор #44 -: 31 Декември, 2016, 00:51:27 »
При тази точилка няма как да е с вода, все пак диаманта сочи надолу. ;)
За прегряване и през ум не ми е минавало.
Ползвам я (водата), защото поддържа абразивната повърхност чиста\незатлачена и, поне при мен, точенето е по-лесно. Това с ДМТ, признавам в инструкцията пише wet or dry.
Диамантените плочки на Димчо мисля са от лидълското четириъгълно точило - него го използвам с МНОГО вода и веро за точене на мачетета\по-едри винкели, не съм си и помислял да жуля на сухо (Светла му памет на Сър Стенли Ройс  :ohhoho:).
« Последна редакция: 31 Декември, 2016, 01:13:01 от dtz »

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 31 Декември, 2016, 14:52:15 »
При ръчното точене водата няма отношение към диамантените кристалчета. Със сигурност намалява триенето и прави процеса по-бавен и може би дава по- фин гринд. Със сигурност намалява и отделянето на прах. На мен лично ми е по лесно да почиствам диамантената плочка със стара четка за зъби и да работя с филтърна маска. Мия само след като съм приключил с плочката. Освен това при сухото точене усещам местата кото имат нужда от няколко движения повече. Когато минава през тези участъци на острието звукът е по-различен и се усеща леко задържане. А и калта дето се получава при мокренето ме дразни. Дори с водните шкурки работя на "на сухо". Понякога ползвам сапунена вода, но само в началото и то при едрини 1200 и нагоре. Продължавам да твърдя че силата на натиска е от по-голямо значение  от мокренето за работата и живота на диамантите и шкурките, както и за резултата. Камъните са друга бира, за тях това не важи..
Най тъмно е под лампата

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
    • ОБК
« Отговор #46 -: 31 Декември, 2016, 19:08:55 »
Е как хем няма отношение, хем намалява триенето и изкарва по-фин гриТ!?
Не споря, че може без вода -пише че може, а и не ме вълнува, щото за мен е по-добре със.
Питането ми беше към Зографа защо е толкова категоричен.
А за водна шкурка на сухо -хептен не можеш ме убеди.
Но това са си мои мурафети  :nabira:

« Последна редакция: 31 Декември, 2016, 19:20:01 от dtz »

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 777
  • Reputation Power: 1995
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 31 Декември, 2016, 19:18:39 »
Аз също мокря диамантените плочки именно заради праха, защото точа в кухнята и жената ще ме убие ако почерня всичко.
Така по често промивам и няма следи. Аз също точа с ДМТ и не намирам разлика между сухо или мокро точене на тях.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 31 Декември, 2016, 20:45:34 »
Е как хем няма отношение, хем намалява триенето и изкарва по-фин гриТ!?
Не споря, че може без вода -пише че може, а и не ме вълнува, щото за мен е по-добре със.
Питането ми беше към Зографа защо е толкова категоричен.
А за водна шкурка на сухо -хептен не можеш ме убеди.
Но това са си мои мурафети  :nabira:

Некой да си мокри шкурката на гринда или когато шлайва с ъглов шлайф? Щом там може защо ръчно да не може? Просто по-бързо си става и поне според мен изкарва  повече. Разбира се трябва да регулираш натискът така че да работят само връхчетата на кристалчетата на абразива. Един път намокриш ли трябва всеки път да миеш, не можеш веч да изчеткаш и подложката се скапва бързо.
Най тъмно е под лампата

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
    • ОБК
« Отговор #49 -: 31 Декември, 2016, 20:51:25 »
Combo, за водна шкурка говорим, Вод-на,
Не за флексове и грайндери,
Разбира се, че може и без вода, може и наопъки да я сложиш, твоя работа, ама кел файда, че е водна....

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice