Автор Тема: Продавам заточваща система  (Прочетена 47587 пъти)

joropv, mesh и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 541
  • Reputation Power: 7832
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
Продавам заточваща система
« Отговор #50 -: 01 Януари, 2017, 12:55:53 »
За много години на всички. Здраве, късмет и много сбъднати ножове.
"waterproof sandpaper" всъщност означава "водоустойчива шкурка". Което пък означава  че може, но не е задължително  да се мокри при работа. Което пък означава че може да се работи всякак, на който както му е удобно. Лично аз предпочитам да ползвам Imperial WOD /Wet Or Dry/  но ако някоя едрина от тази шкурка я няма, взимам каквато има.
  И аз съм почнал с мокрене, но на сухо ми е по-сгодно.Когато работя с Димовата точилка въобще не мокря шкурките. Когато работя на ръка с подложка ползвам това качество на шкурката за да я измия на чешмата. После притискам за да изсъхнат. Не мокря по време на работа и не работя с мокра шкурката защото след намокряне започват да се завиват краищата на листа,  а и да ми се натрупват топчета от мърсотия които не мога да измия. Ако съм я залепил на подложка с двойнолепяща лепенка, свалянето на лепенката при подмяна на шкурката ми е бавно и досадно. Не казвам че мокрото шлайфане е по-лошо от сухото. Има обаче странични ефекти от мокренето които на мен са ми досадни. Не виждам и видима разлика в качеството на шлайфането и  живота на  шкурката. Най-често започвам на сухо. След като се позацапа я почиствам с четка за зъби и чак тогава пръскам икономично с препарат за стъкло. При последващите почиствания я мия на чешмата с вода, притискам между две дъски докато изсъхне достатъчно за да не става на руло и чак тогава работя с този лист.
Ето и постове на абдали като мене дето жулат на сухо. Сигурен съм че има също толкова на такива които мокрят. Това не означава че едното е грешно, а само че и двата варианта са популярни. Въпрос на предпочитания..

Най тъмно е под лампата

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3550
  • Reputation Power: 96876
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #51 -: 01 Януари, 2017, 14:53:07 »
Не се ли оспамва прекалено темата на Димчо?

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 541
  • Reputation Power: 7832
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 01 Януари, 2017, 15:20:24 »
Не се ли оспамва прекалено темата на Димчо?

Виждам че "спам" и "оспамване" са любими думички във форумите и се ползват непрекъснато и за всичко. В този случай постовете които колегата има в пред вид, може да са "офтопик", защото строго погледнато темата наистина е търговска,  но не е спам защото спамът пък строго погледнато е нежелано съобщение което има за цел да рекламира нещо и се разпространява чрез електронна поща.  Точно в тази тема има доста други постове касаещи работата с точилката. Нема лошо ако Модераторите преместят някъде тези офтопик постове или просто да ги изтрият.
Най тъмно е под лампата

Неактивен marinero

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 10
  • marinero няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 06 Януари, 2017, 12:52:12 »
да се включа и аз в клуба на доволните- благодаря Димо отлична изработка- жив и здрав

Неактивен SEV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 8
  • Reputation Power: 12
  • SEV няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 24 Януари, 2017, 17:11:31 »
Днес и аз получих моята заточваща системка.Сравнена с другите боклуци,закупени на сходни пари е супер.Майстора ми добавил и дъска,вече не е необходимо да викам жената да държи,аз като точа :).Пробвах днеска с едно евтино ножче,супер стана.Уикенда мятам целия арсенал.Направих и снимка,но на финала,извинявам се за замъглените снимки,причините са на лице :ohhoho: :D.Живи и здрави.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #55 -: 24 Януари, 2017, 17:39:13 »
Чудесни снимки колега, имаш късмет със системата, че Димчо тия дни за малко да се повреди, лошо!!!

Неактивен SEV

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 8
  • Reputation Power: 12
  • SEV няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 24 Януари, 2017, 17:54:21 »
Сакън,ако му има нещо,да се оправя бързо и пълноценно.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #57 -: 24 Януари, 2017, 17:55:41 »
Разминал се е, но закона на Мърфи is a bitch!!!

Неактивен unkaas

• Редовен
  • Публикации: 4
  • Reputation Power: 14
  • unkaas няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 01 Февруари, 2017, 08:56:26 »
И аз се сдобих с тази прекрасно изработена система за заточване ! Благодаря на колегата за труда, коректното отношение и изпипаната работа!

Неактивен hubavelko63

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 0
  • hubavelko63 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 11 Февруари, 2017, 15:15:57 »
И аз си получих новата машинка. Страхотна е, отлична работа на майстора. Липсват само диамантини, но и те скоро ще са налични. *liboF* :nabira:

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 44
  • Reputation Power: 37
  • 3apu няма влияние.
« Отговор #60 -: 11 Февруари, 2017, 19:30:52 »
Здравейте, може да ми е тъп въпроса, но дали на този уред може да се закачат и руските диамантени брусчета по подобие на http://skladishok.ru/products/25599260?

Неактивен unkaas

• Редовен
  • Публикации: 4
  • Reputation Power: 14
  • unkaas няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #61 -: 12 Февруари, 2017, 10:50:37 »
Здравейте, може да ми е тъп въпроса, но дали на този уред може да се закачат и руските диамантени брусчета по подобие на http://skladishok.ru/products/25599260?

Може.

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1267
  • Reputation Power: 21755
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #62 -: 12 Февруари, 2017, 14:31:04 »
Аз я ползвам дори с плочки с широчина 50мм., които дори нямат засечка!  *palec*

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 68
  • Reputation Power: 83977
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #63 -: 07 Април, 2017, 12:11:47 »
Здравей Keridi. Получих системата,всичко е точно.
Отлична изработка и внимание към детайлите..
Поздрави. :nabira:

Неактивен revolver

• Новобранец
  • *
  • revolver няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 08 Май, 2017, 14:42:33 »
Димчо, поздрави и от мен!
Получих точилката. Всичко е отлично! Перфектна изработка!
Благодаря ти и много здраве и успехи!!! :nabira:

Неактивен ij-58

• Новобранец
  • *
  • ij-58 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 06 Юли, 2017, 10:55:50 »
Здравейте.Написах Ви съобщение, но ще пиша и тук в темата.Искам да закупя един брой от тази система + камъни за заточване.Адреса ми е :ЕКОНТ-София,ул.Крум Попов 1,за Ангел Иванов Ангелов.Тел.0878445104.Благодаря!

Неактивен berkut

• Новобранец
  • *
  • berkut няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #66 -: 06 Юли, 2017, 15:53:00 »
Здравейте,

дублирам колегата  ij-58.

Един брой от тази система + камъни за заточване и за мен.

Офис на еконт кв. Дружба 1, бл. 108 за Николай Тодоров 0896516220

Поздрави

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 497
  • Reputation Power: 3543
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 09 Юли, 2017, 14:33:00 »
Привет колеги
На последък не съм много активен във форума,но това от натоварена програма.
Искам да помоля колегите,които пишат на ЛС,за поръчка на заточваща система,да оставят и тел.номер за контакт.
Аз ще се свържа със всеки,който е проявил интерес.
 :nabira:
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 28 Юли, 2017, 20:50:21 »
Привет колеги

Ще се опитам,накратко да опиша процедурата,която аз извършвам,за да заточа нож.
Най важното е,да прихванете клина,така,че той да е на нула със двата края на основата.
Колко ще излиза върха на ножа извън основата,зависи от това,как е гринден ножа /това ще се опитам да го обясня допълнително/
По принцип,аз го поставям така,че да не надхвърля 1-1,5 см.-пак зависи от ножа./нялои неща се опитах да обясня във темата за заточване и поддръжка на ножове/

Винаги започвам със едра диамантина-180 или 200-220,в зависимост от това,колко ще се наложи да отнемам.
Това ноже го започнах със 200,защото 180 вече е позахабена,и новата 200 върши същата работа.
Искам да отбележа,че вторичният скос,беше само загатнат/забравих да го снимам/

Работи се,докато не се получи груб косъм,по цялата дължина на режещия ръб,като се внимава,да не се остави участък,без косъм,а във същото време се внимава,да не се отнема повече от необходимото!
Тук мисля,че се вижда по-добре 

Това е най-важната процедура!Последващата работа,е да се минимизират деругите на предходния едър грит,със по- фин такъв!
Ножа НЕ СЕ обръща,докато де се изредят желаните гритове!!!
След диамантина 200,се продължава със диамантина 400.Във случая,понеже моята 400 е захабена,аз поработих със водна шкурка 280-то е едно и също.Важно е,постепенно да се минимизира предходната по-едра деруга.

След водна шкурка 280,преминавам на водна шкурка 400.
Ясно се вижда резултата.Едрината на деругата намалява,както и самия косъм.

След водна шкурка 400,се преминава на водна шкурка 800.Във случая,аз я пропуснах,защото нямах,но поработих повече със заносена 400.

Това вече е със водна шкурка 1500,и приключих.Завършвам на 1500,или 2000 в зависимост,каква имам под ръка.
 Ако се цели максимално полиране на вторичен скос,то тогава трябва да се отиде на по- фини шкурки-3000,3500,и ако ви се заиграва,може да минете и към още по- фини?

Едната страна е готова,и сега се обръща от другата.Пак се започва се със диамантина 200,и се продължава както от другата страна.

След като се завърши заточването със последният грит,тогава обръщам   клина  2 може и 3 пъти,и се старая да работя много внимателно със фината шкурка /последната която съм използвал/ така че косъма,да започне да се отделя сам,или при допир със пръст,да пада-това зависи от стоманата!
Един много важен момент!След като обърнете ножа,винаги,първото движение трябва да е със изтегляне към вас,защото косъма гледа нагоре,и ще пореже шкурката .

Най-важното във цялата процедура е,да не се бърза,и да се работи без натиск.
Върха също трябва да се ражоти много внимателно,за да се получи добре,а не да се заобля.   

И да повторя!
Заточването зависи изцяло от това,как ще направите първоначалното излизане на косъма със едрия грит!Последващите гритове,просто минимизират деругата на предходния по-едър!

Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1267
  • Reputation Power: 21755
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #69 -: 28 Юли, 2017, 21:03:27 »
.........

Това е най-важната процедура!Последващата работа,е да се минимизират деругите на предходния едър грит,със по- фин такъв!
Ножа НЕ СЕ обръща,докато де се изредят желаните гритове!!!..........

Супер полезен инструктаж, Адаш! Доста колеги използват тази система за заточване, затова е добре да се закачи някъде или да се премести и в темата за заточване!

Само да допълня текста, който съм цитирал! Когато се изреждат всички гритове без да се обръща ножа, трябва да се внимава, да не подминете геометричната среда на ножа! Демек, да не направите скоса с различни катети или направо длетовиден! ;)  :nabira:

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 28 Юли, 2017, 21:22:35 »
Това,мисля,че се подразбира,макар,че понякога се получават различни скосове-когато клина не е гринден по центъра!
Във  този случай,задължително от страната,на която се получава по-малък скос,трябва да се поработи повече,така,че да се изравнят.
Ще се опитам,да обясня в последствие,някои от най- срещаните проблеми при заточването,вследствие от леко криво гриндене,и начините за отстраняване,или минимизиране на проблема.

Забравих да спомена,защо не използвам камини!
Болшинството камини,много бързо се задръстват,и започват да се пързалят по стоманата,заради което тези,които ги използват,започват да натискат,от което клина започва да се измества.и заточването не се получава?

Ако модераторите преценят за добре,може да се копира във  темата за заточване,но държа да остане и тук!

Активен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1168
  • Reputation Power: 1133
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 28 Юли, 2017, 22:08:33 »
След като се завърши заточването със последният грит,тогава обръщам   клина  2 може и 3 пъти,и се старая да работя много внимателно със фината шкурка /последната която съм използвал/ така че косъма,да започне да се отделя сам,или при допир със пръст,да пада-това зависи от стоманата!
Един много важен момент!След като обърнете ножа,винаги,първото движение трябва да е със изтегляне към вас,защото косъма гледа нагоре,и ще пореже шкурката .

Димо, това не го разбрах - какво значи че обръщаш острието 2 или 3 пъти, след като си завършил другата страна на последния грит.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #72 -: 28 Юли, 2017, 22:12:23 »

Димо, това не го разбрах - какво значи че обръщаш острието 2 или 3 пъти, след като си завършил другата страна на последния грит.

Активен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1168
  • Reputation Power: 1133
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #73 -: 28 Юли, 2017, 22:23:11 »
Димчо, Наистина не става ясно - едната страна е готова, обръщаш другата и почваш от най-грубия грит. За какво връщаш пак обратно първата страна - за да следиш еднаквостта на скосовете или имаш друго предвид.  :nabira:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1953
  • Reputation Power: 976
  • Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!Punky има голям потенциал!
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #74 -: 28 Юли, 2017, 22:34:42 »
Аз също останах учуден от тази процедура. Да се заточи едната страна, след което да се започне другата. Може би и това е вариант, защото колегата е запознат със заточването ............ но, аз лично заточвам с първоначалната едрина, която съм избрал - 180 , 220 , 400 , според зависи. След като успея да изкарам равномерен косъм, по цялата страна, обръщам ножа и започвам същата процедура, от другата страна. След като, отново получа пълен  мустак, пак обръщам и преминавам към по висок грит. Повтарям - косъмът е  по - малък, но пак трябва да е по цялата дължина на РР и обръщам ........... и така до като стигна до финалния грит. Тогава минималния косъм го обирам или много внимателно на висок грит, или по - често го обирам на строп, пак внимателно !!!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice