Автор Тема: Nitecore EC25 Cobra  (Прочетена 2786 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3709
Nitecore EC25 Cobra
« -: 03 Април, 2013, 00:04:59 »
Това е едно кратко представяне на Nitecore EC25 Cobra 860 Lumens.
EC25 Cobra е компактен, но мощен фенер от серията Explorer на Nitecore. Той използва светодиод Cree XM-L U2 и достига максимална мощност 860 лумена. Лъчът му има обхват 222 метра. Захранването на EC25 е с един литиево-йонен акумулатор тип 18650 или две литиеви батерии тип CR123A. Максималното време на автономна работа е 25 часа.

Nitecore EC25 има общо 8 режима на светене: 5 постоянни и 3 сигнално-импулсни.
•Турбо (860 лумена, 90 минути)
•Силен (540 лумена, 2 часа)
•Среден (285 лумена, 4 ч 15 мин)
•Слаб (120 лумена, 10 ч 30 мин)
•Икономичен (60 лумена, 25 часа)
•Strobe (дезориентираш импулсен)
•SOS
•Локаторен

Забележка: посочените времена са получени с 18650 акумулатор с капацитет 2600 mAh. При използване на батерии CR123A времето на автономна работа е по-малко.

Фенерите от серията Explorer са предназначени за използване на открито и имат няколко общи характерни черти:
•Управляват се от един или два бутона при главата на фенера;

•Имат индикатор за напрежението на батерията с точност 0.1V;

•Използват гладка задна капачка без бутон (това прави фенера по-къс и позволява изправено стоене)

EC25 Cobra се управлява само с един двупозиционен бутон, наподобяващ спусъка на фотоапарат. С негова помощ фенерът се пали, гаси и превключва различните режими на светене. Най-лесен начин за блокиране на фенера е когато се развърти леко задната капачка и по този начин фенера губи контакт, следващо затягане на капачката и фенера е включен отново. При включването му можем да забележим и индикацията за напрежението на батерията, която се изразява в последователно премигване на синия лед индикатор около копчето за включване на фенера. Например, когато  индикацията премигне четири пъти и последва кратка пауза и след това премигне два пъти, то вашата батерия е заредена на 4.2 V. При половин натискане на бутона за включване се активират четирите основни режима Икономичен -> Слаб -> Среден -> Висок. Смяната им става посредством същото половинчато натискане на стартиращия бутон, при натискането му до долу се активира Турбо режима(860лумена). Следващо пълно натискане изключва фенера. Когато сте в Турбо режима и натиснете бутона наполовина се включва Високия режим, следващото половин натискане връща Турбо режима отново. При включен фенер бързото двойно натискане на бутона води до активирането на Стробоскопичния режим, последващо задържане на бутона за повече от една секунда превключва на SOS режима, а следващо задържане води до Локаторния режим, при последващо бързо половин натискане включва фенера в последния запаметен нормален режим. Друг начин за блокиране на фенера е чрез пълно натискане на бутона за повече от две секунди, същия натиск за две секунди активира фенера отново.

Фенерът е изключително мощен за габаритите си и хвърля на доста далече около 280 метра, като лъчът е прилично широк. При светене в Турбо режима за по-дълго време се усеща значително нагряване, което се дължи на не толкова големите размери на фенера и неговия рефлектор. Икономичния му режим(60лумена) не би се харесал на феновете на супер ниските режими при фенерите, но мен ме удовлетворява. Nitecore EC25 Cobra е един изключителен фенер от средно компактния клас и един от най-светещите му представители.

Габарити и тегло на Nitecore EC25 Cobra:
•Дължина: 128 мм
•Диаметър на главата: 34 мм
•Диаметър на дръжката: 25.4 мм
•Тегло без батерии: 122 гр

Окомплектовката на фенера включва:
•Калъф за колан
•Ремък за ръка
•Резервен О-пръстен

Както всички фенери на Nitecore, EC25 Cobra покрива стандарта за водонепропускливост IPX-8 (потопяем до 2 метра, престой под вода до 4 часа) и може да издържи на падане върху твърда повърхност от височина 1.5 м.
Реално фенерът успява да хвърли на повече от зададените в спецификацията 222 метра - около 270-280 метра.

А това е едно супер подробно ревю - http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?355869-Object-Subject-Review-Nitecore-EC25-Cobra-In-Progress

« Последна редакция: 23 Март, 2015, 18:38:27 от Marcinkov »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #1 -: 03 Април, 2013, 00:18:33 »
Нави ме,откъде и колко пари?Режимите изглеждат добре,макар че липсва един по слаб според мен.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #2 -: 03 Април, 2013, 00:26:33 »
Нави ме,откъде и колко пари?Режимите изглеждат добре,макар че липсва един по слаб според мен.
Dcpower.eu. 150 лева с безплатна доставка, изключително компактен за мощността си. Слабия режим е ок. Има и още един режим  не знам как е на български или поне не се сещам (Beacon), много кратък светлинен сигнал като на авариен буй. Съжалявам сега го видях -  Локаторен, има го в описанието. 3 Диоптера  ;D ;D. Има много тарикатска екстра, показва напрежението на батерията с точност  0.1V, леко се развърта задното капаче и фенера се деактивира, при повторно затягане се активира и Led светлината около бутона за включване започва да присветва с кратки сини сигнали, първите няколко присветвания показват колко волта е батерията преди десетичната запетая, след секунда, две пак започва да присветва показвайки според броя присветвания малките деления на напрежението на батерията.
« Последна редакция: 03 Април, 2013, 00:51:08 от Marcinkov »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1852
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #3 -: 03 Април, 2013, 10:04:24 »
Интересен фенер.
Изглежда качествено направен и удобен предполагам. Изработката, като гледам е на 6+
Забравили са да вметнат , че максималния режим е без стабилизация и изключва автоматично след няколко минути ползване, за да предпази леда от деградация. Принципно е доста трудно да се извадят 860лм от ХМL Т6 лед, особено с използването на само една батерия 18650   ;)   При визуално сравнение с друг (горе-долу аналогичен) фенер с мощност 600лм не видях някаква разлика в светенето (на око разбира се).
Oтново поздравления за придобивката.

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #4 -: 05 Април, 2013, 12:33:44 »
И на мен ми изглежда много добре, евала за фенера!
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #5 -: 05 Април, 2013, 12:38:32 »
И на мен ми изглежда много добре, евала за фенера!
Един такъв светилник ще ти отива на ника.

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #6 -: 05 Април, 2013, 12:41:33 »
Право думаш, така е ;D
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Nitecore EC25 Cobra
« Отговор #7 -: 05 Септември, 2013, 09:40:54 »
Обновено и допълнено ревю на Фенера.

ArmsBG OlightBG Batteryservice