Автор Тема: Онлайн посредници  (Прочетена 23540 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 484
  • диагностициран
Онлайн посредници
« -: 10 Юли, 2012, 16:00:51 »
Уважаеми Колеги,

Реших да поразровя малко за фирми предлагащи посредничество при онлайн пазаруване от САЩ (Меката на ножовете според мен ) понеже единствените споменавани тук не се ползват с добро име. По-долу публикувам списък на намерените от мен с кратки коментари, какво пише за тях из нета. Моля ако някой може да допълва списъка или коментарите та да се ориентираме по-добре как да пазаруваме:
1. LOMBARD
-сайт: http://www.lombard.bg/
-отзиви: много отрицателни според това, което чета в нашия и други форуми. В интерес на истината тук там срещам и коментари на доволни хора, но на фона на оплакванията са пренебрежимо малко (друг е въпроса, че когато човек е доволен си кротува а обратното случи ли се оревава орталъка, но съм склонен да вярвам на колегите с лош опит при тях   )
Добавям лично отрицателно мнение за фирмата - поръчката ми дойде в крайна сметка но с голямо забавяне и крайно некултурно отношение към телефонните ми обаждания  >:(

2. Деливъри Шоп ЕООД
-сайт: http://delivery-shop.com/
-отзиви: основно положителни, оставам с впечетление, че са сравнително млада бургаска фирма дето се опитва да ги прави нещата като хората, имат си и някакъв форум. Добавям, че общата поръчка на Бък100-ките мина през тях и се справиха отлично, освен това имам доставени два ножа от тях, обслужването беше на ниво - информация, до къде е пратката и т.н.

3. BuyNowFromUsa.com
-сайт: http://www.buynowfromusa.com/index.php
-отзиви: ами не намерих много за тях, но като че ли са доволни хората...

4. BGShopper
-сайт: http://www.bgshopper.com/
-отзиви: от малкото намерени за тях оставам с впечетление, че са положителни, но имат минимална сума на поръчка 100$

5. Shipito
-сайт: http://www.shipito.bg/
-отзиви: явно имат склад във САЩ - и насочваш поръчката си там и те ти я пращат после ама сайта им нещо не можах да го разгледам (имаше неактивни линкове)

6. Агенция ГЕЛД
-сайт: http://geld-agency.com/
-отзиви: Колегата JimHokins от другия форум подсказа за тези посредници - не ги е ползвал - попаднал е на рекламата им случайно...

7.Току що видях обява от тази фирма за посредничество http://usashop.bg/ - имало отстъпка за членове Книфебг форума - 5%. Ако някой има вече опит с фирмата да публикува в темата.

Ами тези съм намерил засега - нямам личен опит с никой от тях - коментарите са общо взето каквото съм прочел по форуми и раздумки. Сега остава някой с челен опит да даде компетентно мнение.
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Re: Онлайн посредници
« Отговор #1 -: 10 Юли, 2012, 16:20:08 »
На usashop.bg се обаждах последно миналата година и съобщиха че прекратяват дейността.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 10 Юли, 2012, 16:25:24 »
Ей това е коментар! Имаш виртуална бира от мен готин!

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1522
« Отговор #3 -: 10 Юли, 2012, 16:28:27 »
Ей това е коментар! Имаш виртуална бира от мен готин!

servantesss ,виртуално се черпи маи най добре ;D

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 10 Юли, 2012, 16:42:41 »
Гриша - ами далече ми идвате - пусто да остане :(

П.П. По-грешка щях да те докладвам на модератор - не съм свикнал с бутоните още  ;D

Неактивен del22

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 5
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #5 -: 18 Септември, 2012, 23:45:59 »
1. LOMBARD
-сайт: http://www.lombard.bg/
информативно - фирмата вече не се казва така, явно за да избягат от лошата слава са сменили името, не помня новото, последно като ходих в офиса на метростанцията в младост, служителката каза че ще сменят сайта и телефоните но не ясно кога

Неактивен Rangestormer

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 21
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #6 -: 28 Октомври, 2012, 20:55:35 »
Колеги, някой може ли да сподели колко време горе-долу отнема доставката чрез Delivery Shop? Става дума за доставката от техния склад в САЩ до България. В сайта са посочили някакви срокове за доставка с различни пощенски услуги, но когато ми бяха пратили оферта с крайна цена не бе написано за каква доставка става дума.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1512
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #7 -: 28 Октомври, 2012, 21:40:29 »
Около 14 дни :nabira:
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен mkirkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 55
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #8 -: 16 Ноември, 2012, 15:08:56 »
Аз лично съм ползвал няколко пъти Delivery Shop. Около две седмици доставка. Нямам забележки и съм доволен - е малко ми е тегаво оскъпяването (около 25 %), но нали и те имат разходи пък и за пари го правят ;)
ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Онлайн посредници
« Отговор #9 -: 23 Януари, 2014, 00:31:23 »
Закачам темата като важна, защото смятам че би била от полза.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #10 -: 23 Януари, 2014, 01:47:40 »
Чисто информативно, откакто я има темата съм поръчвал около 5 ножа през деливъришоп - и съм много доволен. След запитване, като дадат колко ще струва цялата поръчка винаги опитвам лек коментар на процента и винаги досега съм получавал макар и малка отстъпка. Напомням, че преди време форумната поръчка на Бъковете, също мина през тази фирма. Използвал съм веднъж Ломбард(както и да се казват в момента) и бях на тръни до последно - нулево обслужване, нулева информация, празни обещания, че партката ще е тук днес или утре! В крайна сметка получих, каквото чаках, но много нерви и телефони ми костваше - голям минус там слагам!

Неактивен psifactor2

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 6
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #11 -: 23 Януари, 2014, 06:38:35 »
Темата на колегата е доста интересна.Реших да споделя и аз от опита си с Ломбард, но първо искам да кажа на всеки решил да поръчва от там ,,НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ,,!!! Вероятността да не си получите стоката или парите е 99,9%.Имам регистрация в тази фирма още от създаването и.Много често поръчвах дрехи, маратонки и всякакви други неща, както за мен така и за приятели.Познавам отлично собственичката Анжела Диканска, и нейните служители.Думата ,,мошенничка,, ми идва на ум само докато и изписвам имената.Много пъти тя и личната и асистентка още по голяма ,,мошенничка,, с гръмкото име ,,Утеха,, са били участници в предаването  ,,Господари на ефира,, , както и обект на отрицателни отзиви във всеки един съществуващ форум.Посрещат те все едно си президент докато ти вземат парите, а после ти затварят телефона и ставаш ,,нахалник,, или ,,досаден,, затова че питаш за поръчката си. Аз се ползвах със сигурно  най-голямата отстъпка, понеже поръчвах много екипировка за приятелите ми в един отдел на МВР.Само това ме е спасявало в началото от нейните измами.Щом спрях да поръчвам за тях и тя го разбра, моментално започнаха и проблемите ми.Единствения път, в който си поръчах лично за мен скъп нож на стойност около 600долара беше и последния ми.Чаках около 8 месеца без успех.То бяха разправии, скандали, заплахи от нейна страна и др.Получих си парите на части след хиляди скандали.За една моя поръчка(последната ми), трябваше да пусна жалба в комисия за защита на потребителя за да ми върне парите, НО въпреки наложения и акт не ми ги върна .Междувременно съм получавал няколко пъти дефектна стока поръчана от мои приятели през моята регистрация и тя пак отказваше да връща парите.Знам и за случай за стока от 20 000 долара, които все още дължи(минаха вече 5-6г.).Щом някой недоволен клиент отидеш в офиса за да си иска парите, тя веднага натиска паник бутон и се обажда в полицията че е нападната или заплашвана. Фирмата и работеше на принципа на пирамидата.Това го знам от нейна бивша служителка и моя позната.С новите пари от поръчките, тя си покрива старите задължения или вече много забавили се поръчки от клиенти.От това идваше и забавянето на стоките.Оправданието винаги беше едно и също-,,Изчезнала пратка на летището в Лондон,, .За постоянни клиенти с поръчки над 2-3 хиляди лева фирмата предлагаше отстъпки.Но периодично тя си триеше базата данни и така редовните клиенти с много поръчки при нея, трябваше да се регистрират отново и по този начин започваха от нулата. За сметка на това пък нейния бивш съпруг Станчо Стойчев живеещ в Лас Вегас си живее охолно на гърба на клиентите. В така наречения им офис в Лас Вегас, който никога не работи и се състои от една празна стая на средата на която има телефон на пода. Всичката стока отива на адреса на въпросния Станчо, и се съхранява в гаража му.Това го знам от братовчедите ми, които живеят от вече 20г. в Лас Вегас.А нашата общност там е малка и всеки познава другия и бизнеса му.Като заключение искам да кажа- ,,За бога колеги не поръчвайте от ,,Ломбард,, или новото и име ,,EXPEDEX,,!!!!!!!!

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 747
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #12 -: 23 Януари, 2014, 08:41:34 »
Здравейте колеги, благодаря ви много за темата считам я за изключително полезна!

Нека и аз споделя моя опит. Става дума за поръчка от щатите без посредник (но всъщност точно с такъв).
Какво е това?! Ами knifecenter доставят международно чрез фирма iGlobal (т.е. тя се явява посредник но си я обгрижват те).
До тук нищо нечувано, хубавия момент е как точно работи фирмата - а именно доставят до ЕС (по мой наблюдения Белгия) и след това с нов етикет (Auto Parts and Accessories на стойност $14.86) лети за родината. Тук разбира се не се обмитява заради ниската посочена стойност. КЕФ!

Поръчвал съм веднъж по този начин и останах доволен, дойде бързо, директно в офиса на работа (там ги поръчвам че няма кой да ги посреща в работните дни вкъщи), не платих нищо отгоре. Цената на доставката беше 50 долара за 5 ножа и една герберска запалка (Беър Грилз).

Ако някой се интересува от доказателствен материал по темата мога да пратя снимки на кутията и етикета, както и опита да го отлепя за да се види под новия етикет оригиналния от knifecenter. Поиск на лични.

Аз искам един друг въпрос да поставя към хората които са ползвали услугите на фирмите изброени в първия пост. По-скоро по отношение на деливъри шоп защото явно те са най-добре. Как се процедира когато времето е от значение (това на закупуване)? Имам предвид ако има промоция която съм видял днес и е валидна днес и само днес има ли начин да им кажа да се задействат бързо или те попринцип плащанията са отделни (т.е плащам си на онлайн магазина и после си плащам на Деливъри Шоп)?

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #13 -: 23 Януари, 2014, 08:57:21 »
С Деливъри шоп става така: Харесваш нещо и им пишеш, ако е спешно(примерно някой търг в е-бей или промоция) може и по телефон да се обадиш. Уточнявате цената и се втурваш към банката с бясна скорост да преведеш авансовата сума(честно казано не помня дали беше 20% или 50%). В момента в който пуснеш платежното (ако си стар клиент и се знаете дори преди това) се стартира заявката. От Деливъри ти изпращат на мейла цитат на потвърждението за поръчка и така.. Регулярно ти се изпраща информация когато има инфо за движението на пратката, като отговарят на всеки мейл в рамките на деня. Понеже централата им доколкото разбрах е в Бургас, на мен ми се обаждат лично като е пратката тук и се уговаряме къде да се срещнем да ми я предадат, като на място доплащам разликата в паричките. Ами това е общо взето с Деливъри...

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 337
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #14 -: 23 Януари, 2014, 09:57:16 »
Чрез Деливъри си поръчах Бък Алфа Хънтър АТС-34 за 100$. В България дойде след две седмици и всичко на цена 130$. Сега гледам, че servantesss коментирал цената. Следващия път и аз ще го направя ;D Доволен съм от обслужването, комисионната не е космическа и става сравнително бързо.

Превежда се 50%. Аз имам елетронно и мобилно банкиране и превеждам парите на момента. От своя страна Деливъри ми поискаха PrintScreen на електронното платежно нареждане.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен Rangestormer

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 21
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #15 -: 12 Февруари, 2014, 12:56:10 »
peachlover, за Knifecenter директно ли поръчката минава през тази фирма или трябва предварително да се разберете? Смята ли ти на момента реалната цена за доставка?

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #16 -: 28 Февруари, 2014, 14:01:16 »
Директно, то това ти е единствената опция за шипинг то БГ

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
Онлайн посредници
« Отговор #17 -: 14 Юли, 2014, 18:00:49 »
А има ли посредник, който да доставя от Великата Британия?

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Онлайн посредници
« Отговор #18 -: 14 Юли, 2014, 19:29:33 »
Зависи какво и от къде ще поръчваш.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1992
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Онлайн посредници
« Отговор #19 -: 14 Юли, 2014, 19:32:39 »
А има ли посредник, който да доставя от Великата Британия?

За какво ти е посредник от Англия бре,там нали поръчваш и си идва при тебе без много разправии.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Онлайн посредници
« Отговор #20 -: 14 Юли, 2014, 19:39:17 »
За какво ти е посредник от Англия бре,там нали поръчваш и си идва при тебе без много разправии.
Затова питах какво и от къде ще поръчва. Ако имат доставка - няма проблем.
Ако нямат обаче, ще трябва да търси посредник.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #21 -: 14 Юли, 2014, 22:42:20 »
Еконт имат офиси във Велика Британия

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
Онлайн посредници
« Отговор #22 -: 14 Юли, 2014, 23:42:19 »
Щото не ми се разправя с онлайн поръчки, нямам карти, сметки и пр.

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 60
  • диагностициран
Онлайн посредници
« Отговор #23 -: 15 Юли, 2014, 09:22:28 »
През последния месец ползвах няколко пъти услугите на evtino.co.uk за доставки до бг от английския ибей.Доволен съм,всяка неделя пътува кола до бг и в събота доставката е в Бургас

Неактивен nokian

• Gadgetman
  • Старо куче
  • Публикации: 328
Онлайн посредници
« Отговор #24 -: 02 Ноември, 2015, 14:51:55 »
Някой има ли мнение или отзиви от този посредник  cbuy.bg  поръчах едно оранжево Ганзо 727 че тук неможах да го намеря и понеже незнам как се поръчва от алито поръчах там, коректни ли са, за колко време идва поръчката и т.н.

ArmsBG OlightBG Batteryservice