Автор Тема: Предложение за юнска среща В Югоизточна България с разходка до Бяло море  (Прочетена 3144 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 961
  • диагноза - див селянин
Здравейте, колеги!
Ще споделя с вас една идея, която общо взето с Васко/ВПТ и Були коментираме и се каним да реализираме вече повече от две години, но по ред причини така и все още не сме осъществили.
Става въпрос за двудневна среща, която се наемам да организирам в моя район. Замисълът е, да съчетаем приятните раздумки вечер, на масата с посещение на някои от забележителностите в околностите на с. Мезек и еднодневна разходка в Североизточна Гърция, до гр. Александруполис, който се намира на брега на Егейско или както ние си му викаме, Бяло море.
Ето и някои подробности по организацията и провеждането на срещата, които мога да ви предложа към момента.

Възможностите за настаняване и преспиване са две:

-в Любимец, където има два прилични хотела и няма да има никакъв проблем с настаняването на достатъчно участници в срещата. Цената на стая с две легла е 30 лв. или по 15 лв на легло. Има стаи и с по 3 легла на цена 39 лв., както и спалня, също на 30 лв. Това са цените на единия хотел, който може да поеме над 50 човека. Всички стаи са със собствен тоалетен възел. Самият хотел има и лятна градина-ресторант и добра кухня. Отделно има и друг ресторант с лятна градина на 30 м от този хотел, където има също добра кухня и наливна  бира, май беше „Старопрамен”.
Има още един хотел, на самия център на градчето (на 50 м от първия, който ви споменах), но не съм питал още за цените и условията там, което винаги мога да направя, при необходимост.
-в с. Мезек. Там обаче легловата база е доста ограничена. Става въпрос за 7 къщички с хол, спалня и тоалетен възел. Две от къщичките са с обща спалня и един разгъваем диван в хола за още един човек. Останалите 5 къщички са с по две единични легла в спалнята и също разгъваем диван за един човек в хола. Цената на къщичка е всичко на всичко 50 лв, но евентуално, ако ги заемем всички, могат да ни намалят на 40 лв. Към този комплекс има и ресторант с добра кухня, където цените (по сведения на мои познати) са с по 1-2 лв по-височки от други подобни заведения в района.

Относно програмата на срещата, мога да предложа следното:

-петък вечерта – събиране на групата и другарска вечеря
-събота – 08:30 – 09:00 ч. събиране на групата и потегляне към Гърция. Маршрут: ГКПП – „Капитан Петко” – ГКПП – „Орменион” – гр. Орестияс – гр. Димотика (има интересна, стара крепост, която можем да посетим) – гр. Суфли – гр. Александруполи (разходка из града, пристанището) – с. Макри (на 12 км от Алексъндруполи, има хубав плаж и възможност за плажуване на желаещите). Целият маршрут е около 190-200 км в едната посока, като повече от ¾ е перфектна магистрала.
За разходката до Гръция не ви е необходим паспорт, а само лична карта. Колите, с които ще се пътува трябва задължително да имат валидни, зелени карти и ако не са на ваше име, да имате легализирано (преведено на гръцки език) пълномощно.
Завръщане, когато се върнем и отново другарска вечеря.
-неделя – 09:00 – 12:00 ч събиране на групата и посещение на исторически паметници в района на с. Мецзек (Тракийска гробница, Византийска крепост, връх Шейновец).
Евентуално обяд и кой, от където е.

Ами, това мога да предложа на вашето внимание и ако има желаещи с удоволствие ще се заема да организирам мероприятието.
Пропуснах да уточня, че в Любимец свободните дати за провеждане на срещата са 7,8,9 и 14,15,16 юни, но трябва да се направи предварителна резервация, защото може да се окаже, че хотелите са заети за други ангажименти.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Звучи страхотно и ви пожелавам да го реализирате!  *palec*
Аз поради изпитна сесия пропускам.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Митев

• Гост
Абе Тони , сякаш малко ми се видат 2 дена за това , а то реално си е един  ;) не е ли по-добре , да се съберем на Синеморец , да се "размажем " два дни , да си искараме плажа и риболова ........и в крайна сметка нашето море не е по-лошо  :nabira: :ohhoho:

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Абре, Иво, топването на краката или плажа на Бяло море са по-скоро символични. ;) ;D Тука си говорим по-скоро за разходка. :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
Аз съм за ;) Остава да съгласувам мястото и времето... ;)

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Стига да съм почивка съм за.
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Ето линкове за хотелите, които имам предвид да се ползват по време на срещата.

1. Хотел "Фантазия" - Любимец  http://www.hotelfantasy-bg.com/index.php
2. Хотел "Марица" - Любимец http://bghotelite.com/hotel-maritsa.4675_bg
3. Комплекс Дженерал" - с. Мезек http://www.trivago.bg/%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4-448321/%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB-2306912
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
След като измина известно време, което според мен бе достатъчно за размисъл, ще конкретизирам предложението и се надявам всички, които желаят да присъстват на това мероприятие, да заявят участието си своевременно, да речем, в рамките на седмица, за да мога, да направя резервации.

И така, срещата ще се проведе на 7,8 и 9 юни по предложената от мен програма, като отсядането на групата ще бъде в комплекс "Фантазия" - гр. Любимец. Това обаче не означава, че не можем да въведем някои изменения в програмата, стига те да се подкрепят от всички. Основната и обща цел е, преди всичко да си изкараме добре и да се разтоварим от ежедневното напрежение, зареждайки се с положителни емоции. В името на това, всичко е възможно, стига да го желаем достатъчно.

Мероприятието може спокойно да се проведе, независимо от това, дали ще се съберем 3-4, 10-12 или 20+ човека.
Толкова от мен, вие сте на ход.

п.п. Ако имате някакви въпроси към мен, можете да пишете направо в темата, за да са в течение всички, които имат интерес.

« Последна редакция: 16 Май, 2013, 19:59:19 от seiko »
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Пропуснах да спомена една подробност, която е свързана с общуването в Гърция, предвид не особено голямата популярност на езика, който се говори там и не голямата ползваемост на английския език. Това да не ви притеснява, защото ще си имаме преводач, който безвъзмездно ще бъде на наше разположение през цялото време.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен LIONSIO

• Напреднал
  • Публикации: 10
  • диагностициран

Неактивен kokojijo

• луд умора няма
  • Старо куче
  • Публикации: 91
  • диагностициран
А ножове в Гърция?  :yikes:
                ножове незнам ама тегличи Не     :nabira:
не всеки парцал може да бъде жена , но всяка жена може да бъде парцал ...

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Според мен не е здравословно да си мъкнем ножките в Гърция, въпреки, че аз без Ледърмена поне, не се е случвало да ходя там, но и никой не ме е проверявал все още. Те гърците винаги са били бам башка и искат ли да се хванат за нещо, винаги ще си намерят повод. Няма проблем да си оставите снаряжението у дома и да си ходим спокойно на разходка.
В интерес на истината, не е кой знае какъв проблем да проверя как точно стои този въпрос с хладното оръжие, при посещение в Гърция. Просто ще трябва да проведа един телефонен разговор, но дори и да няма проблем, не мисля, че си заслужава риска. Или, както се казва в такива случаи, вържи попа, та да е мирно селото. :D :D :nabira: :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Банда,аз за съжаление едва ли ще имам възможност,но ако ходите имайте предвид че огън е забранено да се пали.Едва ли ще имате време,и едва ли толкова строго проверяват,но напоследък са пропищели от нашите рибари.Очаква се забрана и там,което никога не е било.С две думи,хазната им е празна и ние сме им най лесни.Весело изкарване :nabira:!!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Днес ми се обади управителят на хотел "Фантазия" и поиска да му потвърдя дали ще правя резервация за 7,8 и 9 юни. Разбрах се с него, утре след обяд да му дам окончателен отговор, затова, ако все пак има колеги, които желаят да осъществим това мероприятие, да пишат в темата най-късно до 17:00 ч утре.
                                                                                                       Стивън Хокинг

ArmsBG OlightBG Batteryservice