Автор Тема: Велосипеди  (Прочетена 41422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bojidarrr

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 6
  • Reputation Power: 12
  • Bojidarrr няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #200 -: 09 Юни, 2018, 10:01:36 »
Здравейте, писна ми да тичам след детето и реших да си взема и аз едно колело. Тъй като съм 1.90 и 95 кг предполагам 29” би било най-подходящо , но каква рамка да избера? Ако може и малко помощ при избора монтажи,вилки и т.н. Ще се мачка офроуд и ми трябва нещо по сериозно. Бюджета е 1200 лева ,като не държа да е ново ,гледам има добри оферти в продавалника. Благодаря предварително!  :punk:
« Последна редакция: 09 Юни, 2018, 10:06:57 от Bojidarrr »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2171
  • Reputation Power: 7325
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #201 -: 09 Юни, 2018, 10:25:37 »
За тези пари има чисто нови Орикс S9/S10 и Пулс ST2 - хубави са, но килата не са малко - моето определено вижда зор с моите, а те са 90.

Втора употреба има много хубави - тук оня ден гледах Trek X-Caliber 7 или 9, не помня - за 900 лв, бомба е!
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Bojidarrr

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 6
  • Reputation Power: 12
  • Bojidarrr няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #202 -: 09 Юни, 2018, 10:31:57 »
Какво ще кажеш за cube , гледам влизат в бюджета и има избор на размери и т.н.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #203 -: 09 Юни, 2018, 10:47:54 »
Като им гледам компонентите - за цената си са доста зле - говорим за моделите в тия пари.
Кюб са скъпа марка и при еднакви цени, Пулс примерно ще имат доста по-добри части.
Все едно Голф 1.2 и Октавия 2.0 да са на едни пари - примерно  ;D
Орикс 9ка си взе мой приятел, карах го малко - хубав е. Вилката е с метална пружина, но работи добре - не като Сънтур-а. Преди месец най-много да го купи - за 1019 лв  *palec*

За втората ръка трябва с човек дето ги чува нещата да ходиш, аз за 680 лв взех моя Трек, поссле сложих нова вилка, сега като му сложа и по-добри спирачки - щото сме тежки и базовите модели просто не спират 90-100 кг, ще отидат към 1400 лв  :chukane: За 1500 Пулс ST1 щеше да ми е по-добра опция, в началото не виждам какво ще трябва да му се смени - екстра е!

Неактивен sambon

• Напреднал
  • Публикации: 34
  • Reputation Power: 107
  • sambon няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #204 -: 09 Юни, 2018, 19:43:10 »
Какво ще кажеш за cube , гледам влизат в бюджета и има избор на размери и т.н.
[/quo

te]

Пробвай с въпросите  и тук : http://www.mtb-bg.com   Разбиращите от тази "материя" са повече.  ;)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #205 -: 10 Юни, 2018, 10:55:53 »
бе аз съм 115 кила и шокоблейза си ме носи вече 3ти сезон :). за нормално каране няма никакви проблеми.. сега ако ще се правят някви екстремизми нз  O:-)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #206 -: 10 Юни, 2018, 11:44:54 »
Бай Дидо - аз скокове не правя все още, но сравнително бързо се пускам по стръмни пътеки с доста завои, много корени и още повече камъни, тука една част от парка е направо stone garden и с твърдака се треса все едно ток ми пускат  :D
Спешно трябва да сменям спирачките, вчера отново установих,  че или спират (не много бързо) или не - ако лостчето не го натисна до края, нищо не става- няма намаляне на скоростта  :D
В Драгзон има спирачки СЛХ с опция за изплащане за 6 месеца без оскъпяване, което ми се вижда прекалено добра оферта - ще взема да им пиша, да видя как стоят нещата  :D Че предна и задна + хубави дискове ще отидат къде един Фолкнивен  :green:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #207 -: 11 Юни, 2018, 00:00:35 »
аве божо, да не заложиш шкодата за един спирачки  :green:
да не ги прегряваш нещо? нали знаеш, че след тормоз си загряват и искат охлаждане

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #208 -: 11 Юни, 2018, 01:05:57 »
Още на студено са така, освен туй трябва да ги натискам с 2 пръста от което хватът на останалите 3 много отслабва, след 3-4 по-сериозни пускания спирам за да си починат дланите  :???

Аз съм със старо Алди, мога да го заложа за някой по-лачен фул съспеншън - ако има оферти казвайте, че след 5 дена ще поправям турбо  :green: и тогава ще искам fox factory окачване с kashima покритие - Dlc-то на амортисьорите  :D  :D

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 70
  • Reputation Power: 33
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #209 -: 12 Юни, 2018, 14:16:41 »
Катерим си ние в събота от с Влахи към хижа Загаза , лафим си , то много приятно - времето екстра , почвен път , лек наклон нагоре , правим един завой и в тоя момент първия от нас кове спирачки яко , спираме и ние и гледаме на пътеката на 50 метра пред нас стои Баба Меца с три меченца . Гледа към нас , души . Не искам да ти казвам с каква скорост обърнахме обратно колелата и отпрашихме на долу .  :nabira:

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 294
  • Reputation Power: 1852
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
Велосипеди
« Отговор #210 -: 12 Юни, 2018, 14:52:18 »
Див край е това. ЗагазО в оригинал  ;)
Завиждам  :nabira:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #211 -: 12 Юни, 2018, 19:58:11 »
Катерим си ние в събота от с Влахи към хижа Загаза , лафим си , то много приятно - времето екстра , почвен път , лек наклон нагоре , правим един завой и в тоя момент първия от нас кове спирачки яко , спираме и ние и гледаме на пътеката на 50 метра пред нас стои Баба Меца с три меченца . Гледа към нас , души . Не искам да ти казвам с каква скорост обърнахме обратно колелата и отпрашихме на долу .  :nabira:
аз в събота обикалях малко по нашенското черноморие, между Шкорпиловци и Кара-дере
горе на високото има едно място открито (свлечено към морето а отзад яката гора) спрях да пия бира и да мезя

(гледката е супер ама аз не мога да снимам :)
 докато си седя на земята гледам по пътя един добитък - н'яква сърна ще да е било пресече черния път и почна да си пасе нещо.. тръгнах да вадя телефона за снимка ама ме чу и се обърна към мене, та от снимката не излезе много..

подплаши се и хукна надолу по дерето.. после известно време се чуваше едно такова като джафкане на куче, ама май тези животни такива звуци си издават..
Иначе ей го базовия лагер:

ходя до там с колата и разпъвам цирка близо до плажа, пък после вадя колелото от багажника обикалям (предимно кръчмите по съседните села :D )

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #212 -: 12 Юни, 2018, 20:53:05 »
И аз чат пат срещам добитъци тука, ама от безобидните - зайци, яребици, фазани.
Близо до Белоградчик видях кошута на 20 метра - уникална гледка. Не ме чу, но ме изпревари кола и я изплаши, иначе щях още по-близо да стигна.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 170
  • Reputation Power: 1004
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #213 -: 13 Юни, 2018, 09:30:01 »

:P

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 587
  • Reputation Power: 3193
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #214 -: 13 Юни, 2018, 09:44:44 »
Ей така се чупят рекорди :D
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 463
  • Reputation Power: 1206
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Велосипеди
« Отговор #215 -: 13 Юни, 2018, 10:04:26 »
.... един завой и в тоя момент първия от нас кове спирачки яко , спираме и ние и гледаме на пътеката на 50 метра пред нас стои Баба Меца с три меченца . Гледа към нас , души

Абе вий ли сте били туй бре....Ам`тя жената в събота вика: Ше излезна малко с децата на въздух, ти остани да сготвиш...
Връщат се и от вратата викат...Тате, днес кaква пушилка видяхме на пътя от Влахи, ако знаеш...  ;D ;D ;D

Охх, много ме разсмя твоята история !  :nabira:

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 10
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #216 -: 13 Юни, 2018, 17:33:28 »
Некой мотивиран варненец да има за едно каране из гората тази събота или неделя?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #217 -: 13 Юни, 2018, 22:48:21 »
Некой мотивиран варненец да има за едно каране из гората тази събота или неделя?

ако отпадне палаткуването евентуално :)
ти какво визираш под "гората" :)?

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #218 -: 13 Юни, 2018, 22:53:33 »
Еми аз съм с cross country и ми е страст да карам из пресечен терен. Излизам си за по 4 5 часа, обикалям местностите над владиславово(там живея) и после се прибирам.
ако отпадне палаткуването евентуално :)
ти какво визираш под "гората" :)?

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #219 -: 13 Юни, 2018, 23:10:11 »
Еми аз съм с cross country и ми е страст да карам из пресечен терен. Излизам си за по 4 5 часа, обикалям местностите над владиславово(там живея) и после се прибирам.
обикалял съм малко пеша там от алати нагоре, от обръщача на владиславово нагоре към аксаковска панорама, приятни пътечки има, верно трябва да направим някой път една форумна разходка, Incubus-а сигурно също ще се навие :)

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #220 -: 13 Юни, 2018, 23:17:42 »
обикалял съм малко пеша там от алати нагоре, от обръщача на владиславово нагоре към аксаковска панорама, приятни пътечки има, верно трябва да направим някой път една форумна разходка, Incubus-а сигурно също ще се навие :)
Супер,  има и подходящи за пеш и за колело, по желание на клиента

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 173
  • Reputation Power: 430
  • ovit някой ден ще бъде някой...ovit някой ден ще бъде някой...ovit някой ден ще бъде някой...ovit някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Велосипеди
« Отговор #221 -: 14 Юни, 2018, 11:31:45 »
Помислих си,че ще вие интересно...

Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • момчил няма влияние.
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #222 -: 14 Юни, 2018, 11:35:00 »
Готини идеи, особено това с мигачите ще е полезно, ако караш из града.
Помислих си,че ще вие интересно...

Неактивен gishmata

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 16
  • gishmata няма влияние.
  • любител
Велосипеди
« Отговор #223 -: 24 Юни, 2018, 09:25:37 »
Здравейте колеги, радвам се че има такава тема.
Не съм карал колело от 10-12 години, но сега се замислям дали да не си купя да си ходя на работа с него. 5 до 7 км в едната посока, градско и се чудя какво да взема. Хем не ми се дават много пари хем не искам да купя и някой боклук. Все пак на връщане от работа имам доста стръмни улици да изкачвам и не искам да се пребивам от каране с някой таралясняк.
Четох доста за байковете във форумите за колела, но се ошашавих напълно. Съвременните колела нямат нищо общо със старите. То са рамки скорости, размери и куп още термини от който не разбирам грам.
Та на въпроса. Бихте ли ми препоръчали колело. Висок съм 1,85,85 кг.  бюджета мисла да е около 700лв.Каране предимно градско и черен път
Загледах Shockblaze, много ми харесват техните моделчета особено R5 и R7, но и Cross и Drag имат хубави моделчета. Изискванята към байка е най вече да има достъпни резервни части на разумни цени.
Някакви препоръки и мнения?
Благодаря предварително.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Велосипеди
« Отговор #224 -: 24 Юни, 2018, 22:53:34 »
колега, предимно градско или предимно черен път :)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice