Автор Тема: Точиларски камък Makita 1200  (Прочетена 15702 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 4
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
Точиларски камък Makita 1200
« Отговор #50 -: 11 Март, 2014, 17:56:00 »
Да споделя, че по мое мнение камъка работи по добре при 10 минути накисване. Седи по дълго мокър по време на точене и няма нужда толкова често да му се капва вода отгоре.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1675
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #51 -: 11 Март, 2014, 20:59:57 »
С тоя камък специално, няма опит и наблюдения, но с тия които имам, оставям ги по 2-3 мин. още, след като спрат напълно да цоцат вода. Спрат ли да пият, няма особено значение, колко още ще седи във вода. Единствено, ако остане за повече време (часове), може да е проблем. На някой му се беше разкишкал камъка така !!!

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 820
  • Reputation Power: 55
  • GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #52 -: 11 Март, 2014, 22:09:27 »
И кво вместо камък, шепа кал?  :D :D :D  И аз като Любе мисля, че като спрат да излизат мехурчета 2-3 минути още и е готов.  *palec*

Неактивен rusen plovdiv

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 54
  • Reputation Power: 2
  • rusen plovdiv няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: брат Русен
« Отговор #53 -: 02 Август, 2014, 16:20:45 »
Днес ходих и си взех и аз такъв камък . Ако си купувате , във Пловдив 18 см варианта е на 22 лв цена и стотинки .
Камъка е невероятен , мек е и при точене със натиск веднага прави кашица , като вече на кашата няма нужда от никакъм натиск , а само галене . Направо яде ножовете . Такава острота за отрицателно време не бях постигал със друг от мойте камъни и брусове . Значи за 20 лв е феноменален . Пробвах го и на бръснач и ефекта е , невероятен . Работи бързо и без усилие . Сега не е от тези твърдите камъни , за полиране на острието , но следите , които оставя са почти незабележими .
Перфектният камък .
Заиграх се със едни неръждавейки в кухнята и работни ножове , значи , заточих ги , като на съзтезание .Един след друг , като се порезах зверски , на един сгъваем , който бях точил на един руски микрокорунд , и буквално тръкнах 10 пъти на тънката страна на камъка - много агресивна острота дава тоя камък . Просто 10 12 тръквания дават голяма разлика . Невероятен камък .

Неактивен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1543
  • Reputation Power: 115
  • koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #54 -: 02 Август, 2014, 16:33:12 »
Май е време и аз да си взема едно,че имам само диамантени точилки.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1675
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #55 -: 02 Август, 2014, 17:03:26 »
ПуФ топик

Ми какво им е на диамантите. Те са си екстра !!!
Аз например обичам да си приточвам ножчетата, ама когато се налага повече стъргане и почвам да се дразня. Също така нещо не ми допада цялата работа да кисна във вода и да продължавам да поддържам мокър камъка докато точа. Да изкарвам каша и т.н.
Камъните имат своите предимства, но искат и хора които имат мерак да ги ползват. Аз явно не съм от тях, за това смятам за напред да се обзавеждам само с диамантени точилца (може би и керамика). Лесни за ползване и поддръжка са !!!
« Последна редакция: 02 Август, 2014, 17:51:00 от Punky »

Неактивен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1543
  • Reputation Power: 115
  • koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #56 -: 02 Август, 2014, 17:23:28 »
Диамантите са си супер,нищо лошо не казвам,от краи време си ги ползвам и съм много доволен,просто казах че нямам подобен камък и се замислям за един да сравня начина на заточване.

Неактивен Fox

• Прохождащ
  • **
  • Потребителско име: FOX
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 1
  • Fox няма влияние.
« Отговор #57 -: 22 Септември, 2014, 16:56:42 »
Макита имат ли магазин в Русе че нещо не намирам?

Неактивен vajev

• Напреднал
  • Публикации: 13
  • vajev няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 22 Септември, 2014, 20:30:14 »
За Пазарджик в магазин Крез може да се поръча на тел 0892238603 .Моя го доставиха за 4 дни и ми струваше 16,90 лв .Размера му е 150х70х20

kendo

• Гост
« Отговор #59 -: 25 Септември, 2014, 09:59:37 »
Поръчах един камък 180х70х20 от Пловдив и го получих на следващия ден. За нагура използвах парченце лидийски камък - извади веднага кашица, но в процеса на работа непрекъснато си иска добавяне на вода. Работи чудесно, като усещането при точене с е за по-едър грит. Бързо заточи АУС8 и VG-10, рязът се получи еднакъв и на двата ножа. На някой би било достатъчно острота като микро-трион, но продължих заточването на фин естествен камък и нещата се получиха както трябва без строп след това. Косъмът излезе във вид черна кашица и не се наложи паста за финал. Мнението ми е, че ако човек разполага с добри естествени камъни може спокойно да мине и без макита-та, но си струва да го имаш заради бързината на заточване. При измиването на камъка се отрони малко парченце около 5мм от долната страна, при това работих с него много внимателно и без никакви сътресения или удари върху мека текстилна подложка.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #60 -: 25 Септември, 2014, 10:32:09 »
След всичко изписано в темата, доста закупени бройки и доста ползване от съфорумците,  ще кажа, че основната причина поради която направих  този камък популярен във форума е най вече много доброто му съотношение цена-качество  ;) Не става въпрос за това, че няма далеч по добри водни камъни и по отношение на скорост на заточване, и по отношение на следите, които оставя в същия грит , но там цените са съвсем други и едва ли толкова много хора биха се навили да си ги купят, ако трябва да сме честни. ;) На всичкото отгоре му намалиха и цената, големият го купих за 30 лева, сега разбрах, че вече стрували по 22-23, какво повече да кажа ;)
« Последна редакция: 25 Септември, 2014, 11:00:15 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

kendo

• Гост
« Отговор #61 -: 25 Септември, 2014, 11:59:45 »
Цитат
...че основната причина поради която направих  този камък популярен във форума е най вече много доброто му съотношение цена-качество....
Нямам друг воден камък, а този го взех точно заради твоето представяне и възможността да го получа веднага на много ниска цена.  :nabira: Хареса ми как работи и със сигурност ще се ползва много активно, както е сигурно, че следващият воден ще е на чосера.  ;)

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 33
  • Reputation Power: 2
  • nikec няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 25 Септември, 2014, 14:41:10 »
И аз съм от доволните ползватели на по-големия макита , благодарим на bully!

Неактивен sherbit

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 46
  • sherbit няма влияние.
  • диагностициран
    • http://sherbit.info
« Отговор #63 -: 27 Октомври, 2014, 19:44:52 »
Различните размери от същия матеиал ли са? Учудва ме разликата в цената.

Неактивен хриско

• Редовен
  • Публикации: 22
  • хриско няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 09 Януари, 2015, 12:37:10 »
Здравейте,и аз си закупих големия камък и сега започвам да тренирам на трамонтините в кухнята.Имам следното питане:каква трябва да е едрината на праха за заравняване и ако някой знае къде във Варна се продава (може и интернет магазин)нека  да сподели.Същото ми е питането и за нагура.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 09 Януари, 2015, 13:56:13 »
Изхождайки от факта, че това е камък, предназначен за точене на доста затъпени остриета, а  в някои случаи може спокойно да служи и за намаляване на ъгъла, то може би Sic на прах с едрина на зърното 180 - 280 които съответно да служат за бързо първоначално възвръщане на  равната плоскост и  за подръжка от време на време. При липса и 400 едрина на зърното може да свърши работа, макар че го препоръчвам в краен случай, защото ми се струва излишно фин за този камък и малко по бавно се постига резултата. Този камък преспокойно може да работи и без нагура, поне в началото ако честичко пръскаш повърхността му с пулверизатор, за да не се втвърдява отделяната обилна суспензия. Иначе нагурата , която е от микрокорунд и върви с камъните Naniwa Chosera, но се продава и отделно  е доста голяма и твърда и може да се ползва с години, като работи перфектно на този камък. До степен, че при импровизирана употреба с описване напречно и надлъжно на камъка на осмици от край в край може дълго време да не се налага подравняване, макар че може и да не е равен до микрон, но хлътване на острието не се усеща при все това ;) Още повече от този камък  моите лични впечатления в сравнение с доста други  са, че по принцип не се издълбава бързо, като интензитета на износване много зависи и от начина на точене. Следва да се точи равномерно по цялата ширина и повърхност от край в край, като не се изпускат краищата.
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice