Автор Тема: Точиларски камък Makita 1200  (Прочетена 15103 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 4
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
Точиларски камък Makita 1200
« Отговор #50 -: 11 Март, 2014, 17:56:00 »
Да споделя, че по мое мнение камъка работи по добре при 10 минути накисване. Седи по дълго мокър по време на точене и няма нужда толкова често да му се капва вода отгоре.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #51 -: 11 Март, 2014, 20:59:57 »
С тоя камък специално, няма опит и наблюдения, но с тия които имам, оставям ги по 2-3 мин. още, след като спрат напълно да цоцат вода. Спрат ли да пият, няма особено значение, колко още ще седи във вода. Единствено, ако остане за повече време (часове), може да е проблем. На някой му се беше разкишкал камъка така !!!

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 818
  • Reputation Power: 45
  • GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #52 -: 11 Март, 2014, 22:09:27 »
И кво вместо камък, шепа кал?  :D :D :D  И аз като Любе мисля, че като спрат да излизат мехурчета 2-3 минути още и е готов.  *palec*

Неактивен rusen plovdiv

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 54
  • Reputation Power: 2
  • rusen plovdiv няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: брат Русен
« Отговор #53 -: 02 Август, 2014, 16:20:45 »
Днес ходих и си взех и аз такъв камък . Ако си купувате , във Пловдив 18 см варианта е на 22 лв цена и стотинки .
Камъка е невероятен , мек е и при точене със натиск веднага прави кашица , като вече на кашата няма нужда от никакъм натиск , а само галене . Направо яде ножовете . Такава острота за отрицателно време не бях постигал със друг от мойте камъни и брусове . Значи за 20 лв е феноменален . Пробвах го и на бръснач и ефекта е , невероятен . Работи бързо и без усилие . Сега не е от тези твърдите камъни , за полиране на острието , но следите , които оставя са почти незабележими .
Перфектният камък .
Заиграх се със едни неръждавейки в кухнята и работни ножове , значи , заточих ги , като на съзтезание .Един след друг , като се порезах зверски , на един сгъваем , който бях точил на един руски микрокорунд , и буквално тръкнах 10 пъти на тънката страна на камъка - много агресивна острота дава тоя камък . Просто 10 12 тръквания дават голяма разлика . Невероятен камък .

Активен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1495
  • Reputation Power: 91
  • koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #54 -: 02 Август, 2014, 16:33:12 »
Май е време и аз да си взема едно,че имам само диамантени точилки.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #55 -: 02 Август, 2014, 17:03:26 »
ПуФ топик

Ми какво им е на диамантите. Те са си екстра !!!
Аз например обичам да си приточвам ножчетата, ама когато се налага повече стъргане и почвам да се дразня. Също така нещо не ми допада цялата работа да кисна във вода и да продължавам да поддържам мокър камъка докато точа. Да изкарвам каша и т.н.
Камъните имат своите предимства, но искат и хора които имат мерак да ги ползват. Аз явно не съм от тях, за това смятам за напред да се обзавеждам само с диамантени точилца (може би и керамика). Лесни за ползване и поддръжка са !!!
« Последна редакция: 02 Август, 2014, 17:51:00 от Punky »

Активен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1495
  • Reputation Power: 91
  • koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #56 -: 02 Август, 2014, 17:23:28 »
Диамантите са си супер,нищо лошо не казвам,от краи време си ги ползвам и съм много доволен,просто казах че нямам подобен камък и се замислям за един да сравня начина на заточване.

Неактивен Fox

• Прохождащ
  • **
  • Потребителско име: FOX
  • Публикации: 13
  • Reputation Power: 1
  • Fox няма влияние.
« Отговор #57 -: 22 Септември, 2014, 16:56:42 »
Макита имат ли магазин в Русе че нещо не намирам?

Активен vajev

• Напреднал
  • Публикации: 13
  • vajev няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 22 Септември, 2014, 20:30:14 »
За Пазарджик в магазин Крез може да се поръча на тел 0892238603 .Моя го доставиха за 4 дни и ми струваше 16,90 лв .Размера му е 150х70х20

kendo

• Гост
« Отговор #59 -: 25 Септември, 2014, 09:59:37 »
Поръчах един камък 180х70х20 от Пловдив и го получих на следващия ден. За нагура използвах парченце лидийски камък - извади веднага кашица, но в процеса на работа непрекъснато си иска добавяне на вода. Работи чудесно, като усещането при точене с е за по-едър грит. Бързо заточи АУС8 и VG-10, рязът се получи еднакъв и на двата ножа. На някой би било достатъчно острота като микро-трион, но продължих заточването на фин естествен камък и нещата се получиха както трябва без строп след това. Косъмът излезе във вид черна кашица и не се наложи паста за финал. Мнението ми е, че ако човек разполага с добри естествени камъни може спокойно да мине и без макита-та, но си струва да го имаш заради бързината на заточване. При измиването на камъка се отрони малко парченце около 5мм от долната страна, при това работих с него много внимателно и без никакви сътресения или удари върху мека текстилна подложка.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1012
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #60 -: 25 Септември, 2014, 10:32:09 »
След всичко изписано в темата, доста закупени бройки и доста ползване от съфорумците,  ще кажа, че основната причина поради която направих  този камък популярен във форума е най вече много доброто му съотношение цена-качество  ;) Не става въпрос за това, че няма далеч по добри водни камъни и по отношение на скорост на заточване, и по отношение на следите, които оставя в същия грит , но там цените са съвсем други и едва ли толкова много хора биха се навили да си ги купят, ако трябва да сме честни. ;) На всичкото отгоре му намалиха и цената, големият го купих за 30 лева, сега разбрах, че вече стрували по 22-23, какво повече да кажа ;)
« Последна редакция: 25 Септември, 2014, 11:00:15 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

kendo

• Гост
« Отговор #61 -: 25 Септември, 2014, 11:59:45 »
Цитат
...че основната причина поради която направих  този камък популярен във форума е най вече много доброто му съотношение цена-качество....
Нямам друг воден камък, а този го взех точно заради твоето представяне и възможността да го получа веднага на много ниска цена.  :nabira: Хареса ми как работи и със сигурност ще се ползва много активно, както е сигурно, че следващият воден ще е на чосера.  ;)

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 33
  • Reputation Power: 2
  • nikec няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 25 Септември, 2014, 14:41:10 »
И аз съм от доволните ползватели на по-големия макита , благодарим на bully!

Неактивен sherbit

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 46
  • sherbit няма влияние.
  • диагностициран
    • http://sherbit.info
« Отговор #63 -: 27 Октомври, 2014, 19:44:52 »
Различните размери от същия матеиал ли са? Учудва ме разликата в цената.

Неактивен хриско

• Редовен
  • Публикации: 22
  • хриско няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 09 Януари, 2015, 12:37:10 »
Здравейте,и аз си закупих големия камък и сега започвам да тренирам на трамонтините в кухнята.Имам следното питане:каква трябва да е едрината на праха за заравняване и ако някой знае къде във Варна се продава (може и интернет магазин)нека  да сподели.Същото ми е питането и за нагура.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1012
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 09 Януари, 2015, 13:56:13 »
Изхождайки от факта, че това е камък, предназначен за точене на доста затъпени остриета, а  в някои случаи може спокойно да служи и за намаляване на ъгъла, то може би Sic на прах с едрина на зърното 180 - 280 които съответно да служат за бързо първоначално възвръщане на  равната плоскост и  за подръжка от време на време. При липса и 400 едрина на зърното може да свърши работа, макар че го препоръчвам в краен случай, защото ми се струва излишно фин за този камък и малко по бавно се постига резултата. Този камък преспокойно може да работи и без нагура, поне в началото ако честичко пръскаш повърхността му с пулверизатор, за да не се втвърдява отделяната обилна суспензия. Иначе нагурата , която е от микрокорунд и върви с камъните Naniwa Chosera, но се продава и отделно  е доста голяма и твърда и може да се ползва с години, като работи перфектно на този камък. До степен, че при импровизирана употреба с описване напречно и надлъжно на камъка на осмици от край в край може дълго време да не се налага подравняване, макар че може и да не е равен до микрон, но хлътване на острието не се усеща при все това ;) Още повече от този камък  моите лични впечатления в сравнение с доста други  са, че по принцип не се издълбава бързо, като интензитета на износване много зависи и от начина на точене. Следва да се точи равномерно по цялата ширина и повърхност от край в край, като не се изпускат краищата.
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice