Автор Тема: Скритото носене на ножове.  (Прочетена 15378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1366
  • Reputation Power: 2328
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Скритото носене на ножове.
« -: 13 Юни, 2013, 14:50:00 »
Здравейте,искам да развия една тема която колкото е полезна,толкова е и опасна,но все си мисля,че добрите хора в този форум сме повече от лошите и все на някой мога да бъда от полза.
Знам,че на всеки му се е налагало да ходи на места,където носенето и внасянето на оръжия са забранени,е мойта работа е да не допускам точно това,като се опитам да класифицирам типовете ножове по начина им на носене,базирайки се на личен опит,като използвам снимки от интернет и от собствената ми колекция.
Надявам се да ви е интересно и да ми помагате с идей и неща които съм пропуснал със ясното съзнание,че човек реши ли да внесе и да използва нож-ще го направи!

Започвам с начините на търсене,те биват: ръчно и с металдетектор.

Първият тип ножове,които не се "обаждат" на метелдетектор са от типа на пластмаси и фибростъкло,като серията nightshade
на Колд Стийл.

Хубавото при тях е че са пълноразмерни и обикновенно лесно се напипват.

Продължавам с видовете ножове,според мястото им на носене /криене/

В обувката - класически "тактикал" метод е във висока обувка

На глезен,предмишница- обикновенно всеки нож може да се закрепи там посредством ластик с велкро лепенки

В портфейл - там обикновенно са ножове от типа на кредитни карти.

На колана /на кръста/ - всички ножове са предвидени да могат да се носят на колан,ето някои по-специфични

На ключовете - всички тези малки ножчета,които могат да минат за ключодържатели и да бъдат извадени заедно с ключовете без да будят съмнение.

като се препокриват моделите с нек найфовете за който ще спомена ей сега.

На врата-дребни до средни по размер модели ножове,които посредством синджир или връзка висят на врата.

Под мишницата.

И последният вид за които се сещам са ножовете които не приличат на такива.

Варианти за внасяне на всички видове са чорапи,дамски чанти та дори и кутий за цигари и калъфки за телефони.

Това е като че ли...ако се сетите нещо добавяйте,ще се радвам и аз да науча нещо ново.
Върху керамични ножове нямам наблюдения.
На всички колеги пожелавам по-спокойни смяни,а ентусиастите които се опитват да се направят на хитри и да вкарат нож ги съветвам, да предупредят охраната предварително и да го оставят при тях.Така си гарантират,че в 90% от случайте ножа им ще бъде върнат на излизане,докато ако бъде намерен при проверка най-малкото с което ще се разминат е конфискацията му.
Бъдете здрави и прощавайте ако съм допуснал много правописни грешки - от професията е   :chukane:

Неактивен grisha

• Старо куче
  • Публикации: 1514
  • Reputation Power: 338
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
« Отговор #1 -: 13 Юни, 2013, 14:51:43 »
Много хубава тема *palec*

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 785
  • Reputation Power: 266
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 13 Юни, 2013, 16:41:38 »
ето едно от тия дето не мязат на нож :)
http://bladeforum.bg/index.php/topic,23.msg98.html#msg98

преди си го носех редовно и не са ме спирали никъде. да поясня само, че никога съм нямал желание да внасям нож в заведение, аз наистина си го ползвах като щипка :).
докато точно както споменава колегата, веднъж ме накараха да си оставя ключовете, че на тях имаше нещо от сорта на дребен 3 см острие китайски фолдър. викам абе как ще оставя ключовете, нали ще се напия и ще забравя да си ги взема :D. та им оставих само ножчето. и така и стана де, по зорите станахме да си ходим, и направо си бях заминал, добре че охраната ме запомнил, та ме догони да ми върне китайския боклук :).

тука сега очаквам включване от Божо, че той май имаше премеждия като беше влязъл с някакъв фолдър в бар :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
« Отговор #3 -: 13 Юни, 2013, 16:46:31 »
Ее тая щипка е яка,имаш ли самостоятелни снимки на нея с острието. Не бях виждал такава,само на викторинокс съм виждал.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 13 Юни, 2013, 16:50:55 »
Ее тая щипка е яка,имаш ли самостоятелни снимки на нея с острието. Не бях виждал такава,само на викторинокс съм виждал.
нямам повече снимки, освен тези в линка от темата. може да и щракна някоя и друга тия дни :)

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #5 -: 13 Юни, 2013, 16:56:53 »
Уф,не съм видял линка,това имах предвид. 8)

Неактивен borg666

• Редовен
  • Публикации: 256
  • Reputation Power: 42
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 13 Юни, 2013, 21:28:37 »
Тука всичко е относително.
При сериозен обиск, и в гъза да си го скриеш, пак ще го намерят и извадят.
Друг въпрос е често ли толкова внимателно обискират и всички подред ли обискират толкова внимателно.
Случват се и направо смешни неща. Когато беше най-голямата паника по летищата след 11.09.2001 аз мирно и тихо си излетях от Москва до Франкфурт и от там до Мюнстер. Минах куп проверки, дето на жените им вземаха маникюрните ножички и пилички, големи фиби за косата и пр. Чак вечерта като влезнах в банята се осетих, че на шията ми виси верижка с автоматен патрон 7,62х39. Патрона беше без барут в гилзата, ама можеше да бъде и напълно нормален - никой не го забеляза.
На практика в 90% от случаите охраната просто спи. Аз например в 95% от случаите нося отзад на колана хоризонтално малък нож от категорията на нашийните, ако не за друго, свикнал съм с тях да си режа пурите. Такива ножове даже с канията не са по-широки от широк колан

Досега не е имало случай някой да ги забележи, а минавам през стационарни рамки и охрана с ръчни сканери по няколко пъти на ден. Понякога писне там нещо, понякога някой там се поинтересува какво имам но обикновенно минавам гратис ...  Случвало се е да си призная, че имам сгъваем нож в джоба и да го оставя при тях, но с малкия на кръста си минавам. Като летя на самолет обикновенно ги слагам в багажа, но иначе си ходя с тях спокойно и в Русия и в Германия и в Чехия.
Голям нож е разбира се трудно да пренесеш, ама не е и нужно обикновенно.
Друг въпрос е кого и как проверяват. Дъщерята обикновенно носи две ножчета със себе си, при това умее да ги използва - две години е ходила на курсове за самоотбрана с нож. Понякога за проверка заглеждат в чантичката, но не дълбоко. На кой ще му дойде в главата, че такава скромна и симпатична девойка може да носи ножове с лош умисъл

А девойката при мен е минавала със сгъваем нож в ботуша на концерт в рок-клуб. Иначе тия заведения са с едни от най-стриктните проверки - на нещастните метъли им свалят коланите и якетата защото имали много метални капси и шипове. На девойката сканера също запищя, но ботуша и без това целия е в разни железни катарами ... От по-серизна проверка в такива случаи охраната се въздържа особенно, ако до девойката се тъпче недоволен и мнителен 100 килограмов бащица.
Въобще съм забелязал, че на такава двойка като баща и дъщеря, солиден мъж и млада девойка, охраната слабо реагира. Нас с дъщерята обикновенно даже не се опитват да ни проверяват, а ние с нея обикновенно имаме поне три ножа на двама.
С ножовете както и да е, но както показва практиката в последно време, малко кой е обучен да обръща внимание на такива неща като тактическа химикалка. А на тая, например, връхчето е от 440С

Да не говорим за такива дреболии, като разна тактическа бижутерия

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 440
  • Reputation Power: 117
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #7 -: 13 Юни, 2013, 22:28:36 »
Интересна тема!  *palec* *palec*
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 13 Юни, 2013, 23:08:16 »
Тия пластиковите ножчета от Cold Steel също ги имаме. Дъщерята има това скинндзу и Push blade

Тия играчки се правят от Zytel и стават един път да намушкаш някого, на втория се чупят.
Неудобното им е, че нямат кании, а са достатъчно остри да ти раздерат меките места. Освен това сега има изисквания по които производителя трябва да сложи в тях вътре метален елемент за да реагират на тях сканерите.
Но често това изискване заобикалят като им слагат само една метална халка, която разбира се се сваля.
Аз пък имам някъде тая играчка- тя е най-ефективна и скритна от тях, при това си има и кания. Дълга е около 20,5 см, диаметър около 15 мм.

При това е достатъчо здрава да издържи повече от едно мушкане
В свински гърди облечени в дънково яке

В чепик

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #9 -: 13 Юни, 2013, 23:23:24 »
Явно съм попаднал сред доста опасни личности...... ;D.
Иначе съм съгласен с първото мнение на колегата borg666,много зависи от външния вид колко сериозно ще те проверяват.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 13 Юни, 2013, 23:59:04 »
мале човек, дъщеря ти верно е голяма симпатяга, ама гледа малко лошо, а и с такъв баща тежко му на зетя  :nabira: :green:

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #11 -: 14 Юни, 2013, 00:37:49 »
Не съм забелязал зависимост спрямо вида и криенето на ножове,общо взето хората които са по съмнителни не им е за пръв път и или не внасят ножове,или чинно си ги оставят.Обикновенно разни комплексарчета се опитват да вкарат нещо  :karane: Но и аз съм забелязал този елемент,че като човек си остави ножа доброволно,след това не бива проверяван така обстойно дали няма друг...
А за дамата е напълно нормално да носи нож,еле при баща ножар,но в случея ножа при нея е с цел самозащита (предполагам) или за някаква лична сигурност - което автоматично го поставя на място което е лесно за достъп и за бързо вадене,а нож който е скрит в дамската чанта-в чантичка за превръзки между превръзки е нож който или се опитва да се прекара или нож който никога няма да бъде използван но и в двата случея крайният резултат е един.

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 14 Юни, 2013, 21:34:35 »
мале човек, дъщеря ти верно е голяма симпатяга, ама гледа малко лошо, а и с такъв баща тежко му на зетя  :nabira: :green:
Това е страшна работа, братко - наполовина рускинче с тежък шопски характер.
Щракнах я на смартфона докато пътувахме в метрото. Беше ми много обидена, защото отказах да и купя страйкболна картечница. Те там имат някъв младежски страйкболен клуб и тя иначе е въоръжена до зъби - два автомата, два пистолета, помпа, ръчни гранати и пр. Картечницата е по принцип групово оръжие, което би трябвало да се купува съвместно от членовете на клуба, и  отказа ми имаше чисто възпитателна цел ..., ама тежък шопски характер.
Някой път ще сфотографирам нейния ножов арсенал. На повечето от ножовете е направила лазерна гравировка на острието с разни забавни имена. Kershaw Crio е наречен "Антипикапер", Cold Steel Brave Heart "Шекотун" - нещо като "Гъделичко", SOG Pentagon - "Venorez", Kershaw Knockout е наречен "Шелкунчик" - демек "Лешникотрошачка" и пр.
Иначе момите имат даже повече удобни места за носене на ножове. Сгъваемите обикновенно носи във външните джобове на чантичката, както ние в панталоните и отвънка виси някакво пъстро темляче - винаги е под ръка, ако си с чантичка. В някои чантички с по-дълбок джоб така носи и Mini Pentagon и Brave Heart. Канията с помоща на тънка верижка и карабинка се закотвя за халка в джоба, отвънка се показва само част от ръкохватката и темляк за които се изважда ножа, а закотвената кания остава в джоба на чантичката.
Много са удобни и високите ботуши за сгъваем нож - отвън е само клипса. За тая работа е важно ръкохватката да е сравнително гладка, за да не пуска примки на чорапогащника.
Такива ножове, като Mini Pentagon и Brave Heart, носи и под горните дрехи, окачени  за клипса на вътрешния джоб или на специално зашита халка с ръкохватката надолу.  Такива като големия Pentagon под мишницата с ръкохватката надолу, окачени на парче паракорд, както девойката на снимката по-горе, или на по-дълго парче, което обхваща и двете рамена и минава отзад през гърба. Последния начин, много им препоръчваше техния треньор.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #13 -: 14 Юни, 2013, 22:32:35 »
borg,нищо лично, но зет няма да ти стана :) :nabira:.Ще ме е страх да я ядосам,не за друго..... :) :(.
Последният начин за носене/през двете рамена под мишница/,и на мен ми допада *palec*.Пусни снимки ако имаш.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 14 Юни, 2013, 23:16:52 »
borg,нищо лично, но зет няма да ти стана :) :nabira:.Ще ме е страх да я ядосам,не за друго..... :) :(.
Последният начин за носене/през двете рамена под мишница/,и на мен ми допада *palec*.Пусни снимки ако имаш.
Примерно като раница, само че без раница.
Нещо такова

Може и без всякакви хитрости, важното е правилно да избереш дължината на паракорда или някаква тънка каишка.
Може и като втория от ляво на дясно, като ги кръстосъш отзад

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 14 Юни, 2013, 23:32:09 »
на мен ми е много удобно да си нося големия копач от Бай Горан така през врат и рамо с паракорд. виси под лявата мишница с дръжката нагоре. зимата като ходихме с колегите по аспаруховските баирчета го носех така под шубата, че се движех с градски транспорт и да не стряскам хората :). пък си е под ръка - бъркаш все едно за нещо по вътрешните джобове ..

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 14 Юни, 2013, 23:50:51 »
едно време беше много популярен Kershaw Military Boot Knife със специална система от ремъци

На практика можеше да си измислиш още десетина способа за носене

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 15 Юни, 2013, 01:57:31 »
Абе това са весели играчки, а "сериозни" хора се управят и с по-прости инструменти.
Аз от две три-години познавам един от професионалните руски престъпници, така наречените "вор в законе". По-точно тоя има "ранга" "авторитетный вор", което е нещо като полковнически чин, а "вор в законе" е вече генералски. Но и без това тоя е много "сериозен и авторитетен" човек, при това от старата школа и закалка, дето за да стигнеш до такова ниво в престъпния свят трябва да имаш "кристално чиста" биография - демек никога да си нямал нищо общо и да не си сътрудничал по никакъв начин с властта - да не си членувал, в пионерската организация, или пази Боже в Комсомола, да не си служил в армията и въобще никога да не си обличал никаква униформа, да не си се женил официално и пр.
Сега той според неговите думи е на "заслужена почивка" и е "завързал" с престъпния бизнес, но по основната специалност е "вор домушник" - демек специалист по кражби от жилищата. От 57 години 23 е седял по затворите, без да се смятат тука "детските". За дългия си "трудов" стаж е успял да ограби много известни хора - понякога дава коментари за такива хора от сорта: "Тая е добра жена, сама готвеше попара на децата. Ние и оставихме свадбените халки.." или "Тоя е натурален педераст, само да ни беше попаднал зад "оградата"... Каквото не можахме да отнесем изхвърлихме."
На вид е под среден ръст и доста хилав тип, покрит с татуировки като църковен иконостас. Сега охранява подземния гараж където ние с още един нашенец си държим моторите. "Охранява" не е съвсем правилно казано - стражарската работа за тях е табу - той там просто живее в гаража, но затова всякакви други криминални лица заобикалят това място, като чумаво. "Авторитетен" човек!
Преди година и нещо един друг наш познат от гаража се опита да му подари някако кожено яке - не ново, но напълно прилично и тъкмо за неговия ръст - тоя страшно се обиди и вече мислехме, че ще стане някоя беля но се размина в крайна сметка.  Работата се оказа в това, че якето било с пагончета и на пагончетата даже има някакви  метални капси, а такъв човек не може да си позволи да носи нещо, което по някакъв начин напомня униформа. Не се допускат и блестящи метални копчета, катарами и разбира се никакви кокарди или нещо подобно.
Въпреки принципиалното отричане на униформата човека е голям познавач на военната история и въобще много начетен тип. По цял ден се търкаля в своята "килия" 3х3 метра без прозорци, чете електронни книги и сърба "чефир" - това е специално сварен чай, лек наркотик.
Ние често беседваме на разни околовоенни и оръжейни теми и той понякога споделя разни "професионални" секрети - как правилно да наточиш лъжица с помоща на фаянсова плочка или парче бетон, къде по-добре да "насадиш" наточената дръжка или как правилно да "разрисуваш" собственно с лъжицата.
Или пък как се прави "пика" - нож-шило - от парче арматура, табла на легло или електрод, как и къде трябва да се "сади" тая пика и как някакъв негов колега пренесъл през охраната 20 и нещо сантиметрова "пика" в собственния си анус без всякакви вредни последствия. Тънка работа!
Самия той обаче е специалист по бръснарските ножчета, на затворническия жаргон ги наричат "мойка" - буквално "мивка". Въобще много от нещата свързани с кръв, убийства и пр. на тоя жаргон се върти около мокрото. Например "мокра работа" - убийство, "мокрушник"- убиец и пр.
Класическата "мойка" е бръснарско ножче на което едната страна акуратно е обмотана с някаква изолация за да не се порежеш. Обаче добри специалисти не признават такива глезотии и обикновенно крият ножчето в устата. Нашия човек също не го изпуска - разговаря , пие си чефира и навярно даже спи с него. Един път го наблюдавах как докато чете върти ножчето с език и устни - страшна работа.
Главния номер обаче е, че умее цяло ножче или половинка да изплюва с невероятна сила и точност. При мен, примерно с разстояние 1,5-2 метра с три опита два пъти оцели в очите портрета на Мерилин Менсън на настенен календар и един път попадна в носа. При това в два случая ножчето се заби в тая доста плътна хартия.
Не знам как металодетекторите реагират на бръснарски ножчета при положение, че и половината от зъбите са му метални. Но по-добре да не пускаш в заведения такива татуирани типове...
Към Менсън е особенно неравнодушен именно заради татуировките - разправя, че тоя имал някои татуировки, които не са му положени по "ранга" и ако се срещне някъде с "авторитетни" хора ще му дадат парче стъкло сам да си ги премахне, а ако не се справи, ще му направят "червена вратовръзка"

upotrebitel

• Гост
« Отговор #18 -: 24 Април, 2015, 05:13:29 »
@borg666
Определено полезна информация. А можеш ли да попиташ твоя познат вярно ли е това за острието от филтър на цигара - че изпушвайки цигарата до филтъра, някои зек-ове умеят да разтопят пластмасата и да оформят от нея с наплюнчени пръсти миниатюрно острие за еднократна употреба, достатъчно да срежат с него югуларната вена на човек в навалицата, а после могат да го унищожат с една клечка кибрит? Или това са градски легенди?

По темата - случвало ми се е няколко пъти да внасям Spyderco Police III в барове, където проверяват на входа, както и в съда, когато съм се явявал като свидетел. Избирам точно него, защото е най-плосък. Правя го по един и същ начин - предварително закачам ножа от вътрешна страна на слипа си отпред, така че клипса да не е отгоре, а между основния и усилващия плат. На входа по собствена инициатива изваждам и предавам останалите 8 фолдера, които нося по себе си, един Викторинокс и два спрея. Охраната започва да ме гледа странно, карат ме да сваля чантичката от кръста си и обикновено намират в нея диамантеното точило Smith's. Обяснявам им, че това не е оръжие, но след като е заострено от единия край, съгласявам се да го оставя. След това минавам през металодетектора, който разбира се продължава да пищи. Показвам, че колана ми има метална катарама, дънките - метален цип и метално копче, започвам да ги разкопчавам и питам трябва ли и гащите си да събуя. Досега поне никой охранител не е отговорил утвърдително или да тръгне да ме опипва между краката - пускат ме да вляза, клатят глави и коментират помежду си неодобрително, в смисъл "гледай какви откачалки бродят по улиците, добре, че поне тоя е от кротките" :D А аз още докато си закопчавам дънките и колана вадя ножа и го закачам от вътрешна страна на маншета на ръкава си.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1080
  • Reputation Power: 1595
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
« Отговор #19 -: 24 Април, 2015, 05:56:34 »
Това с филтъра е вярно но не е точно както го описваш... Ако имаш кибритена клечка да го унищожиш, ще имаш и кибритена клечка да го стопиш и направиш острие, натиска се в-у стъкло или каквато и да е друга равна повърхност която да дръпне бързо топлината, натиска се с наплюнчен пръст, и после се дооформя като се пили някъде, има си пиниз точно колко трябва да почернее стопеното за да се получи свестно, твърдо острие. Самото острие се чупи обикновенно ако се натисне по-силно, но за това за което се прави тоя филтър, няма значение. Никой не се интересува дали ще го унищожи като свърши работа, то става много малко като се стопи, даже може да се сдъвче и глътне ако трябва, от един овъглен, натрошен филтър никой нама да умре...
Същото става и от четка за зъби, прави се цял нож, подобен на онея горе на КС, връзка за обувка ( ако някой ти ги остави) и изобщо какъвто и да е полимер и поне една кибритена клечка.
Спиците от колело са също доста популярни при тея съветски момчета, добре заострена не се усеща как ти влиза през гърба а до сърцето са има-няма 15-20 санта...
 Бившият Съветски Съюз е безкраен ресурс за такава информация, стига да има някой да ти я показва или да им разбира човек жаргона, то си е отделен език...
Сега обаче, когато кагебейските технологии и ноу-хау са се утвърдили от години на улицата, нещата са още по-интересни. През годините на Студената Война тея са имали цели научни екипи, разработващи различни начини за очистване на хора, няма други които да са вложили толкова средства и усилия в толкова мащабна операция, като руснаците.

Тея полимерни дрънкулки на КС са много добри, нормалните детектори по сградите не ги ловят изобщо. Аз съм внасял ( забравял, реално) едно такова като серетираното на борг от снимката, под колана, в съда, където контрола е много строг. Аз също нося хоризонтално такива неща, отзад, обикновенно просто режа една вертикална дупка от външната страна на работните дънки и ръгам там. Нося велкро колани, куките като ме проверяват винаги ме "подсещат" за колана, аз само вдигам фанелката и те като видят такъв какъвто е и на техните гащи и им става ясно, че нямам катарама или нещо друго дето да ги бави...
Бях забравил ножчето, бързах много че закъснявах, чак после се усетих ама веднъж вече минал не ми пукаше особено. Те и да го приберат, то нищо не струва.
По едно време ги бях събрал почти всичките, сина ми ги отнесе по приятели...  :green:
« Последна редакция: 24 Април, 2015, 05:59:35 от POCEH KOCEB »
Μολων λαβε !

Raul

• Гост
« Отговор #20 -: 24 Април, 2015, 11:22:01 »
Да ви кажа чесно, с тази информация на готово само окуражавате хилавите тормозени тинейджъри да запашат нещо такова и да направят някъде белята.
Напомняйте им, че ако искат да ползват ножа за самоотбрана, трябват тренировки, и че целта е да се измънеш с най-малко нанесени сериозни наранявания на агресора, а не да наръгаш фатално някой между ребрата.
Относно скритото носене - ами то може и брадвичка да си носиш в чанта през рамо с капак закопчаващ се с велкро, ама не е там работата.

Неактивен nikohard

• гъз
  • Редовен
  • Публикации: 135
  • Reputation Power: 1760
  • nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!nikohard внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 13 Май, 2015, 19:28:18 »
Тука набарах това линкче, дето обяснява защо са забранени автоматиците switchblade  в САЩ. http://indefinitelywild.gizmodo.com/why-switchblades-are-banned-1704050416
В общи линии, причината май е само, щото изглеждат по-опасни от другите... :>. Иначе като практичен боен нож са доста лош избор.
Таралежът е птица упорита,
не ритнеш ли го, не излита...

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 510
  • Reputation Power: 141
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #22 -: 13 Май, 2015, 20:10:12 »
Щото и там политиците са като нашите - оправят проблемите с популизъм.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1080
  • Reputation Power: 1595
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
« Отговор #23 -: 13 Май, 2015, 23:15:24 »
...и че целта е да се измънеш с най-малко нанесени сериозни наранявания на агресора...
Това са общо взето безсмислици или либерални промивки, както ти хареса.
Целата е да се спре ефективно нападението, нищо повече. Нож, огнестрелно,
каквото и да е оръжие, се използва за да си изравниш шансовете когато не си равностоен на натадателя, нищо друго.
Кой как ще се окуражава зависи от първите му седем годинки и колко са му обръщали внимание родителите му, не от това което се чете по форумите.

...Относно скритото носене - ами то може и брадвичка да си носиш в чанта през рамо с капак закопчаващ се с велкро, ама не е там работата.
Е къде е работата тогава ? тая тема е за скрито носене, за какво да приказваме друго... ?  :headbang:

Тука набарах това линкче, дето обяснява защо са забранени автоматиците switchblade  в САЩ....Иначе като практичен боен нож са доста лош избор.
Няма такова нещо. В смисъл, че са лош избор и че са забранени. Ако бяха лош избор за оръжие закона нямаше да ги остави изрично в ръцете на служители например... Всичко което се отваря бързо е добър избор за оръжие, от там нататъка как ще се използва и дали ще е ефективно или не, са подробности.
Лош избор са такива сайтове защото предлагат тенденциозна и манипулирана информация.
Като ще се търси нещо което отразява реалноста, нека да е нещо от сорта: http://www.handgunlaw.us/documents/USKnife.pdf
Или даже по-популярният вариант където законите също са разбити по щати : http://www.knifeup.com/knife-laws/
Ако щеш дори и "писаната от ученици" Уикипидия има детайлна информация кое-къде е забранено, особено автоматичните ножове: http://en.wikipedia.org/wiki/Switchblade#United_States

Що се отнася до автоматичните ножове, още веднъж: Няма такова нещо. В смисъл, че са забранени.
Забранени са единствено на федерална земя ( сграда), например индиански резерват, кметство, полицейски уастък и т.н.т. от там нататъка нито са забранени,
нито някой може да ти каже нещо ако носиш такъв нож, просто за някой автоматични ножове производителите се ограничвата да ги продават единствено на служители на Полиция,
пожарникари и разни първи респондери и т.н.т.
Ето закона за който му се чете по-подробно: http://www.akti.org/federal-switchblade-act/
« Последна редакция: 13 Май, 2015, 23:22:42 от POCEH KOCEB »
Μολων λαβε !

Raul

• Гост
« Отговор #24 -: 14 Май, 2015, 11:40:51 »
Това са общо взето безсмислици или либерални промивки, както ти хареса.
Целата е да се спре ефективно нападението, нищо повече. Нож, огнестрелно,
каквото и да е оръжие, се използва за да си изравниш шансовете когато не си равностоен на натадателя, нищо друго.
Кой как ще се окуражава зависи от първите му седем годинки и колко са му обръщали внимание родителите му, не от това което се чете по форумите.
Това което казваш важи ако си полицай или военен. Говорим за различни случай. Визирам цивилен гражданин (подготвен) нападант от физически превъзхождащ го невъоражен нападател (и) с цел нанасяне на телесна повреда. В този случай може да сперш нападението с:
 - намушкване между ребрата;
 - прорезни рани на пръсти, рамо, задколенни връзки.
Сам се сещаш каква е разликата.
Това за окуражаването въобще не си  прав. С цел да се повторя - давате информация на готово на недроасли хора с грешни представи. Знам за поне 3-ма пишлигари запасали ножове хвалещи се че са намерили в нета дейтална информация за това.
Това за брадвичката може и майтап да ти се струва, но познавам един дето в такава чанта KaBar USMC си носи скрито.
Така де, трябва да се упоменава винаги какви рискове крие употребата на хладно оръжие от цивилни граждани, за да няма погрешно надъхани. Убеден съм че всеки който пита за скрито носене си представя как следващия път когато се опитат да ошамарят ще му даде да се разбере на насилника.
« Последна редакция: 14 Май, 2015, 11:44:53 от Raul »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice