Автор Тема: Скритото носене на ножове.  (Прочетена 16082 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 499
  • МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Скритото носене на ножове.
« Отговор #25 -: 14 Май, 2015, 12:42:24 »
И като му дадеш да разбере на насилника, осъдения няма да е той, а ти, защото ползваш нож срещу невъоръжен противник.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Raul

• Гост
« Отговор #26 -: 14 Май, 2015, 13:54:47 »
И като му дадеш да разбере на насилника, осъдения няма да е той, а ти, защото ползваш нож срещу невъоръжен противник.
Точно това трябва да се обяснява на пишлеметата.
Съвсем друг случай е ако си жена и някой се опитва да те изнасили. Познавам една таква миловидна на пръв погед девойка с много добри "ножарски" умения. Чудя се кога ли на накой ще му "излезе късмета" с нея.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 516
  • Reputation Power: 142
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #27 -: 14 Май, 2015, 16:35:27 »
- намушкване между ребрата;
 - прорезни рани на пръсти, рамо, задколенни връзки.

Нито едно от двете не гарантира спиране на нападението, но колкото по-дълго време се прави човек на нинджа толкова по-голям е шанса да свърши фатално за него, спирането на нападението се гарантира от 200м спринт.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1097
  • Reputation Power: 1599
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
« Отговор #28 -: 14 Май, 2015, 16:44:13 »
Това което казваш важи ако си полицай или военен. Говорим за различни случай. Визирам цивилен гражданин (подготвен) нападант от физически превъзхождащ го невъоражен нападател (и) с цел нанасяне на телесна повреда....
Говориме за едно и също нещо колега, просто аз приказвам по принцип а ти за конкретни случаи.
Проблема със конкретната специфика е, че не се случва по един и същи начин всеки път и съответно е грешно да се учат специфични схеми, това е реалноста. Може да ги знаеш, но не и да ги учиш като правило, освен ако не са извънредно вероятни. Рязането на сухожилия за мене като човек ял бой е леко в сверата на научната фантастика поради ред причини. Не е невъзможно, но е малко вероятно да имаш възможност да го направиш.
Споменаваш и тренировки... Разбира се, по-добре е с тренировки от колкото - без, ама колко процента от тея дето четат по форумите реално тренират, и колко от тях реално някога са имали възможност да се проверят колко им струват тренировките ?
Сам разбираш предполагам, че тренировка за това което е възможно да ти се случи на улицата няма. Теоретически схемата ти с рязане на това-онова е вярна,
опитай се да го направиш когато двама те държат за ръцете и трети ти набива мавашита в корема или те ритат на земята. Аз съм любопитен да разбера колко от четятщите тука са били в подобна ситуация иколко от тях са мислели кои точно сухожилия да режат, вместо как по-бързо да спрат нападението...
Дори и в скопените български закони има клауза за неизбежна отбрана, аз разбирам прекрасно спецификата на това как се процедира от страната на Закона в БГ ако не дай-си Боже наръгаш някой който за малко да те очисти от бой с юмруци, но кажи ми честно - ти би ли се оставил да те очисти без да се защитиш само защото те е страх, че закона няма да приеме отбраната ти с оръжие (каквото и да е което би ти свършило работа като такова - нож, отверка, каквото ти е под ръка), с-у голите ръце на противника ти за "превишена" ?
"Съветите" ти са правилни също, но по принцип... Аз не съм видял никъде, никой в този форум да учи дришльовците на неща които са противозаконни, даже напротив,
в повечето мнения които съм чел, засягащи такива неща, хората си казват кое е законно и кое - не.
Че дришльовците летели по облаците и носели това и онова, гледали клипчета в Тубата и се дървели, ами хубаво, аз да влизам в ролята на родител ли ? Те ще са така докъто някой не им завърти сополите няколко пъти пък който не отбира, че реалноста не е като по филмите и като в Тубата, значи не отбира, процент патология има във всичко, аз гледам на такива като на примери за естествен подбор, като не му дойде акъла в главата - прибират ги и ги институционализират ( ебаси думата)...

Тоя целият разговор е вече правен, не е за тука и аз лично не искам да го водя за да не остане някой с грешното впечатление, че се заяждам или, че ми пука кой как ще се пази...
Темата е за скрито носене, защо и дали е законно е ясно, почти във всеки пост се упоменава за къде става дума и дали е разрешено, нека се придържаме към нея а ако искаш да си приказваме за друго аз ще го направя с удоволствие, просто не тука щото не мисля, че тука му е местото.
Μολων λαβε !

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • Reputation Power: 70
  • petrof няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 14 Май, 2015, 17:28:18 »
А бе то ако ще се автоцензурираме само защото съществува хипотетичната вероятност "дришльовците" да взимат идеи от тук по-добре да закриваме форума.....
Те "дришльовците" и без да ги учим как да използват ножове убиват хора с голфовете си - справка последния случай с дришльото от Яхиново.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 560
  • Reputation Power: 332
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #30 -: 14 Май, 2015, 18:04:50 »
Дали не е време да се върнете на темата за скритото носене ?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1422
  • Reputation Power: 11579
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #31 -: 14 Май, 2015, 21:27:32 »
Дали не е време да се върнете на темата за скритото носене ?
+1
Пичове,да ви припомня основата на темата е превенция на колегите релно участващи в откриването и защитата на мирното населени чрез обмяна на опит и практични съвети. Не помня някой да е обяснявал къде и как трябва да се мушка,реже и т.н.
 От две години вече не охранявам дискотеки,но има много колеги (в това число и органите на реда) които всяка божа вечер си рискуват живота за 30-50 кинта надник, за да гарантират вашата и моята сигурност и това  вместо да завършите купона в кревата на някоя мацка да не приключите в интензивното . Не го забравяйте!
Наркомани,ММ-ейци и превъзбудени тийнове винаги навсякъде има и ще има,никой не е застрахован,както и никой не е застрахован от пияните шофьори,земетресенията и т.н.

Неактивен KirilVM

• Член на сдружението
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 226
  • Reputation Power: 65
  • KirilVM няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 14 Май, 2015, 21:28:15 »
Изчакайте де - след малко ще се сбият и искам да видя кой от къде ще извади нож....  *нинджа*
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
« Отговор #33 -: 14 Май, 2015, 21:30:30 »
Изчакайте де - след малко ще се сбият и искам да видя кой от къде ще извади нож....  *нинджа*
Пепел ти на устата,неща да ми заключват темата  :'( :D

Raul

• Гост
« Отговор #34 -: 15 Май, 2015, 12:09:32 »
Информацията която има тук е интересна.
Аз обаче отказвам да споделям личен опит по темата.
Може и да не съм прав, но си е мое решение  :protest:.
Ако някой ще прави подписка за връщането на "детска педагогическа стая" от бай Тошово време, аз пръв ще се подпиша. Смятам че така няма да има нужа да мъкнем скрити железа и да се пазим от голфовете по улиците.
Абе, само това да ни беше проблема.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • Reputation Power: 70
  • Black Wolf няма влияние.
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #35 -: 15 Май, 2015, 14:10:35 »
Нито едно от двете не гарантира спиране на нападението, но колкото по-дълго време се прави човек на нинджа толкова по-голям е шанса да свърши фатално за него, спирането на нападението се гарантира от 200м спринт.
Но ако нападателя тича по-бързо от тебе кво прайм?... ::)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 516
  • Reputation Power: 142
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #36 -: 15 Май, 2015, 14:35:47 »
Има дни в които не ти върви просто :D.

Raul

• Гост
« Отговор #37 -: 15 Май, 2015, 15:30:44 »
Има дни в които не ти върви просто :D.
За да няма такива дни трябва:
 - редовно да тичаме в парка;
 - да си пием витамините;
 - да си носим скрито ножчето;
Краен вариант - да се изнесем в чужбина.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #38 -: 15 Май, 2015, 15:57:27 »
Скритото носене както е заложено в основата на темата в 95% изключва ползването на ножа за самозащита .
 Пак призовавам към придържане към основата на темата,а тя не е в оффтопика за да си чешем езиците със простоти-това конктетно за последните постове.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • Reputation Power: 1167
  • ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 15 Май, 2015, 16:41:08 »
Един път, доволен от новата си придобивка, нож естествено :) ,го запасах на каиша, дет' се вика и отивам за риба. На тръгване през магазина за едно ободряващо кафе и ....много неудобно се почувствах! Имаше няколко лелки които си говореха нещо, смееха се и като влязох беше достатъчно едната да млъкне и да погледне към ножа и всички я последваха. Стана тихо и доста неудобно, чак се почувствах длъжен да им обясня ,че отивам за риба и това е просто инструмент ,който може да ми бъде доста полезен. Едната лелка вика: Да бе ама така както си го облещил и си малко страшен,отде да те знам какъв си!
 Та мисълта ми е ,че оттогава съм абсолютно за скрито носене - за в града става въпрос. Ножа на колана го слагам чак като "напусна цивилизацията" Хората са толкова наплашени и недоверчиви (с право естествено), че няма нужда да им всяваме допълнителен смут с излагане на показ на ножове ,пистолети и т.н.
 Това е моето мнение по темата, като то е лично и нямам претенции да е правилното!
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #40 -: 04 Октомври, 2017, 09:48:54 »
Да не отварям нова тема,ще си метна тук това което обещах да покажа онзи ден,а именно скритото острие за зор заман.  :green:
Идеята за тези които не са чели в темата е да е на удобно място и да бъде буквално незабележимо и при евентуално посегателство на правото ви на свобода да бъде ефективно .
Аз се спрях на фиба за коса като здрав материал за крепеж и дръжка ,като може да се ползва и като пин за отключване на по прости ключалки и острие от острилка,защото е готово,евтино и малко. Закрепването е с меден латун,но може и друга ламарина и причукано и медно телче за ос,че най лесно се работи.

Както виждате е достатъчно компактно,а сложено на колана под някоя гайка отзад го прави невидимо

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #41 -: 04 Октомври, 2017, 12:00:26 »
Това баш за зор заман. На мен най-скритото ми е у джоба на панталона  :green:
Веднъж влизах в парламента - имаше ден на отворените врати. За целта бях оставил всички ножове.
Обаче забравих мултитула и на антената се разпищя. И помолих охраната да им го оставя докатп изляза. Бяха много отзивчиви и нямаше грижи.
Но ме разпитаха обстойно какви инструменти има мултитула, та им направих презентация.  ;D
Беше забавно.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 584
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 04 Октомври, 2017, 14:30:39 »
Аз съм влизал в БНБ с Ендурата на колана и едно фиксче в раницата (там е за зор-заман)  :green: Охраната толко ги мързеше, горките, че едвам гледаха  :green:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #43 -: 16 Май, 2018, 12:53:35 »
Малко неметални играчки

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 668
  • Reputation Power: 1226
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 16 Май, 2018, 18:17:15 »
Палката е супер!Откъде се купува?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #45 -: 16 Май, 2018, 18:37:38 »
Точно такава незнам - подарък ми е. Подобни .но гумени със метално топче има във Уепън Трейдинг

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 668
  • Reputation Power: 1226
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 16 Май, 2018, 19:30:48 »
Тази изцяло полимерна ли е?Тоест без грам мИтал?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #47 -: 16 Май, 2018, 21:51:56 »
Да лайлон та дрънка. Напълно невидима е  ;)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice