Автор Тема: Поправка на постове  (Прочетена 12947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

highlander

• Гост
Поправка на постове
« -: 26 Юни, 2013, 11:12:43 »
1.17. Забранява се потребителите да редактират предишен свой коментар с цел да отговорят на следващи мнения по темата, оставени от други потребители. Дискусиите във форума се водят в линеен вид, а такава редакция нарушава логическата последователност на дискусията и не е желателна. Нарушителите ще бъдат санкционирани.

Ще помоля управата на форума и най-вече модераторския състав да съблюдава от тук нататък цитираната по-горе от мен точка на правилника, който всички сме приели при регистрацията ни тук. Правилникът смятам, че трябва да важи за всеки , без изключение.

Активен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 16
  • МИНЧО няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #1 -: 26 Юни, 2013, 11:45:30 »
Няма ли възможност, след като постъпи ново мнение, автоматично да отпада възможноста за редакция и иконката да изчезва?
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 0
  • Humanoid покрил се в гората.
    • www.hadjiyvanov.com
Поправка на постове
« Отговор #2 -: 26 Юни, 2013, 11:47:51 »
Жоре, според мен е крайно време да се видите с Були и да изгладите личните противоречия на по бира или каквото му е сезона.
Не за първи път ти рапортуваш негов коментар, той рапортува твой - модераторите си имаме и друга работа, принципно, а и ти си бил модератор и знаеш как е. Форумът набъбна доста, хората пишат, аз примерно едвам успявам да изчета всичко, камо ли да следя кой с кого се дръгне.

Да не говорим, че тази анималистична тема едва-едва се докосва до ножарската тематика.

Моето предложение към УС е да се ограничат крайно темите, които не са свързани пряко с ножовете.

@ МИНЧО - добра идея, може би ще се наложи това, така е по повечето форуми и явно има причина ;) Пак УС трябва да се произнесе.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #3 -: 26 Юни, 2013, 11:52:44 »
Правилото забранява да се променя пост цел  отговор на следващи мнения по темата, оставени от други потребители. Ако се редактира мнение с цел допълване на впечатления или понеже нещо е забравено своевреммено да се допълни като нововъзникнало обстоятелство например/ в ревю на нож или друга вещ /без по същността си това да е да отговор на последвало мнение    по смисъла на горецитираното правило забрана няма. ;) Така че е добре да правим разлика между тези две различни по характера си редакции и да се преценява конкретно  с оглед на този именно разграничителен критерий.
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #4 -: 26 Юни, 2013, 11:57:38 »
Жоре, според мен е крайно време да се видите с Були и да изгладите личните противоречия на по бира или каквото му е сезона.
Не за първи път ти рапортуваш негов коментар, той рапортува твой - модераторите си имаме и друга работа, принципно, а и ти си бил модератор и знаеш как е. Форумът набъбна доста, хората пишат, аз примерно едвам успявам да изчета всичко, камо ли да следя кой с кого се дръгне.

Да не говорим, че тази анималистична тема едва-едва се докосва до ножарската тематика.

Моето предложение към УС е да се ограничат крайно темите, които не са свързани пряко с ножовете.

@ МИНЧО - добра идея, може би ще се наложи това, така е по повечето форуми и явно има причина ;) Пак УС трябва да се произнесе.

Дамяне, форумът си има правила и смятам, че е редно бъдат спазвани от всички, без да има ВИП-ове. Не съм обидил директно никой тук, а ако някой се е засегнал и припознал в това дето съм написал, проблема не е в мен. В папка се пази всичко изтрито, както и всичко което седи в темите, така че винаги може да се провери. Прецених, че поради една или друга причина не съм в състояние да бъда модератор и член на УС и вече не съм. Ти можеш да направиш същото, ако не успяваш да се справяш. Виждам с хора, с които реша че е необходимо и с никой друг. Надявам се, че с теб ще се видим в събота. ;) :nabira:

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #5 -: 26 Юни, 2013, 12:03:13 »
Правилото забранява да се променя пост цел  отговор на следващи мнения по темата, оставени от други потребители. Ако се редактира мнение с цел допълване на впечатления или понеже нещо е забравено своевреммено да се допълни като нововъзникнало обстоятелство например/ в ревю на нож или друга вещ /без по същността си това да е да отговор на последвало мнение    по смисъла на горецитираното правило забрана няма. ;) Така че е добре да правим разлика между тези две различни по характера си редакции и да се преценява конкретно  с оглед на този именно разграничителен критерий.
Според мен тук сме се събрали интелигентни хора, които би трябвало да можем да си формулираме мнението при самото му написване. Когато обаче от 100 поста 90 са преправени в последствие, няма как да не ме наведе на някой размисли. Поправката след чуждо мнение се санкционира, защото променя смисъла на диалога.

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #6 -: 26 Юни, 2013, 12:10:11 »
Няма ли възможност, след като постъпи ново мнение, автоматично да отпада възможноста за редакция и иконката да изчезва?

Ако има такава ще бъде чудесно и хигиенизиращо за форума.

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • Reputation Power: 13
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Поправка на постове
« Отговор #7 -: 26 Юни, 2013, 15:57:24 »
За УС не знам, но аз вече взех мерки и в момента в който е факт невъзможността да се правят промени в пост след който има коментар ще Ви информирам.
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #8 -: 26 Юни, 2013, 16:13:04 »
За УС не знам, но аз вече взех мерки и в момента в който е факт невъзможността да се правят промени в пост след който има коментар ще Ви информирам.

*palec* *palec* *palec*

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #9 -: 26 Юни, 2013, 17:26:03 »
2.4. Мненията на форума могат да бъдат редактирани от авторите им чрез бутон „Промени“. Това правило още валидно ли е ?
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #10 -: 26 Юни, 2013, 17:39:46 »
Разбира се че е в сила и ще бъде до промяната на правилата!Надявам се че като член на УС ти лично ще подкрепиш подобна промяна с цел подобряване на форума и прекратяване на подобна практика, за което предварително ти благодаря!
       Оскар Уайлд.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 438
  • Reputation Power: 11
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Поправка на постове
« Отговор #11 -: 26 Юни, 2013, 20:59:28 »
Аз следя казуса от много време, тъй като
нон-стоп пристигат доклади, които чета,
дори и някой друг от модовете да се е намесил(както обикновено става,
тъй като влизам само вечер).
Без да взимам страна, ще кажа, че забраната за промяна на мнение
не е правилна.
Пример- ако съм написал ревю, след това се е развила дискусия,
и искам да допълня първия пост с тест, клипче, снимка или някакво впечатление?
Как става това?
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 642
  • Reputation Power: 99
  • Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #12 -: 26 Юни, 2013, 21:15:10 »
Добавяш клипче или снимки или нещо друго, особено ако се развила дискусия, защото ако го добавиш най-отпред може и да не се види.

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 749
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #13 -: 26 Юни, 2013, 21:28:11 »
от друга страна чрез редакция продавачите поддържат актуални темите си когато нещо се продаде, без да трупат постове надолу, а и се вижда реалното състояние от всеки новодошъл без да е нужно да превърта.
сигурно плюсове и минуси има много. и аз не знам какво е породило конфронтацията.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #14 -: 26 Юни, 2013, 21:34:17 »
Аз следя казуса от много време, тъй като
нон-стоп пристигат доклади, които чета,
дори и някой друг от модовете да се е намесил(както обикновено става,
тъй като влизам само вечер).
Без да взимам страна, ще кажа, че забраната за промяна на мнение
не е правилна.
Пример- ако съм написал ревю, след това се е развила дискусия,
и искам да допълня първия пост с тест, клипче, снимка или някакво впечатление?
Как става това?

Ясене много добре знаеш за каква"забрана" става въпрос. Като модератор винаги съм бил безпристрастен и мярката ми е била една за всички. Същото ще помоля да опиташ да направиш и ти. Решавайте каквото решавате вие сте началниците. Аз съм редови член, който има право да пита защо не се спазват правилата. Ако Ви преча и като такъв, просто кажете, ще видим какво може да се направи по въпроса.

Неактивен kokojijo

• луд умора няма
  • Старо куче
  • Публикации: 88
  • Reputation Power: 6
  • kokojijo няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #15 -: 26 Юни, 2013, 21:52:08 »
 :chukane:  :chukane:  :chukane:   я сега на простолюдието да обясните кой "ПРАВ КОЙ КРИВ "  ...... простолюдието благодари за отговорите .
не всеки парцал може да бъде жена , но всяка жена може да бъде парцал ...

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 749
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #16 -: 26 Юни, 2013, 22:40:06 »
:chukane:  :chukane:  :chukane:   я сега на простолюдието да обясните кой "ПРАВ КОЙ КРИВ "  ...... простолюдието благодари за отговорите .
трудна работа, аз дето ги познавам хората трудно разбира за какво иде реч :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Поправка на постове
« Отговор #17 -: 26 Юни, 2013, 23:08:51 »

Специално за теб колега, веднага обяснявам защо промяната на мнение по късно променя смисъла на диалога,
/или обяснява липсата му/.Разликата между монофилно и флуорокарбоново влакно нали я знаеш ;)?Темата с щуките нали я помниш?Тогава си замълчах,колегата също и се разбрахме на лични,ама трябваше да си се сетил за какво става въпрос.
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #18 -: 27 Юни, 2013, 06:27:13 »
Ако влезна да си редактирам мнението щото съм допуснал в бързането правописна грешка, пропуснал съм  дума или съм сложил  повече от една буква в някоя дума без въобще да отговарям на следващия пост, който съдържа питане  или без  да искам съм допуснал тафтология /нещо което се е случвало на всеки  ;) / това пак ли нарушава правилото ? :D Смисълът за редакциите на правило 1.17  е пределено ясен, както вече подчертах по горе. И вместо да се допълни, че редакция е възможна при горецитираните изключения например или при някакви други ние направо премахваме възможността за промени, каквито и да било щото така е по лесно и не иска много мислене ;)

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #19 -: 27 Юни, 2013, 06:47:16 »
Откровено се забавлявам вече, когато гледам до какви "висоти" може да се достигне и какви интерпретации на нещо толкова явно може да има. Добро утро и прекрасен ден.:))))

Неактивен kokojijo

• луд умора няма
  • Старо куче
  • Публикации: 88
  • Reputation Power: 6
  • kokojijo няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #20 -: 27 Юни, 2013, 08:40:57 »
Специално за теб колега, веднага обяснявам защо промяната на мнение по късно променя смисъла на диалога,
/или обяснява липсата му/.Разликата между монофилно и флуорокарбоново влакно нали я знаеш ;)?Темата с щуките нали я помниш?Тогава си замълчах,колегата също и се разбрахме на лични,ама трябваше да си се сетил за какво става въпрос.
         *palec*   :-X
не всеки парцал може да бъде жена , но всяка жена може да бъде парцал ...

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 421
  • Reputation Power: 10
  • VPT няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #21 -: 27 Юни, 2013, 10:18:03 »
Според мен, възможността да се правят корекции в стари постове, трябва да съществува. Въпрос на морал е, това да не се прави целенасочено, с идеята да се нарушава и обърква развила се дискусия и невярвам, че някой би го правил точно с такива подбуди.
Много често (аз също го правя) човек открива грешки, които иска да коригира, или да допълни информацията... :nabira:

highlander

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #22 -: 27 Юни, 2013, 10:27:01 »
Според мен, възможността да се правят корекции в стари постове, трябва да съществува. Въпрос на морал е, това да не се прави целенасочено, с идеята да се нарушава и обърква развила се дискусия и невярвам, че някой би го правил точно с такива подбуди.
Много често (аз също го правя) човек открива грешки, които иска да коригира, или да допълни информацията... :nabira:

Васе, поправки, доколкото разбрах ще са възможни до момента, в който някой друг не публикува следващия пост. Нали не мислиш сериозно, че може да се разчита на морала на всеки?

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 421
  • Reputation Power: 10
  • VPT няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #23 -: 27 Юни, 2013, 10:55:52 »
Васе, поправки, доколкото разбрах ще са възможни до момента, в който някой друг не публикува следващия пост. Нали не мислиш сериозно, че може да се разчита на морала на всеки?

Ами Жоре, понеже повечето се познаваме лично, та смятам, че може да се разчита :)  В тази насока съм оптимист :)))

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #24 -: 27 Юни, 2013, 11:07:07 »
Подкрепям Васко на 100% и не смятам,че някой се съмнява в това, но нищо не пречи да се приеме подобно правило освен ако някой не реши ,че му е крайно необходимо и го декларира открито.Тогава ще се наложи да коригирам с някой друг процент увереността си.
       Оскар Уайлд.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice