Автор Тема: Поправка на постове  (Прочетена 12967 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 965
  • Reputation Power: 3
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #25 -: 27 Юни, 2013, 11:30:47 »
Дааа, въпросът за морала е изцяло личен - аз например, не се съмнявам в морала на нито един от колегите от форума.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Поправка на постове
« Отговор #26 -: 27 Юни, 2013, 13:24:30 »
Дааа, въпросът за морала е изцяло личен - аз например, не се съмнявам в морала на нито един от колегите от форума.
На колегите (които познавам и сме имали контакти пряко или косвено).
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Активен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 16
  • МИНЧО няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #27 -: 27 Юни, 2013, 13:29:10 »
И аз не се съмнявам, но форума ще приема още хора. Както знаем, голяма част от тях няма да прочетат правилата и ще се наложи пак да водим тази дискусия. Ако има чак такива фрапантни грешки или желание за допълване, предполагам че модераторски ще може да се направи. Според мен няма да са много тези моменти. Но както се приеме от УС.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Сивия

• Редовен
  • Публикации: 110
  • Reputation Power: 2
  • Сивия няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #28 -: 06 Юли, 2013, 19:35:09 »
Като представител на плебса, да дам и аз своите 2 ст.:

Според мен, някои хора, много се вталяват за някаква изкуствена своя репутация в някакъв интернет форум (и в тоя, и в другия). Някои хора преди време, за да не оставят своите омазвания за поколенията, не се свеняха да редактират постовете си и да карат млади и неопитни модератори да променят и дори трият чужди постове.

Сега тези същите хора пискат като ощипани госпожици - защо - може би, щото модераторите в тоя форум им е писнало от принцеси и не им вървят по гайдата?

Имена няма да казвам - за който става дума, той ще си се познае.

Неактивен цървула

• Старо куче
  • Потребителско име: примкаря
  • Публикации: 450
  • Reputation Power: 14
  • цървула няма влияние.
  • простак
Поправка на постове
« Отговор #29 -: 25 Юни, 2015, 20:49:18 »
Днес забелязах, че не мога да променям повече старите си постове! Колко време имам толеранс след публикуването на даден пост за промяна?
Чукча - не читатель, Чукча - писатель ;)

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Поправка на постове
« Отговор #30 -: 25 Юни, 2015, 21:03:06 »
Днес забелязах, че не мога да променям повече старите си постове! Колко време имам толеранс след публикуването на даден пост за промяна?

40 минути.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1051
  • Reputation Power: 51
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #31 -: 25 Юни, 2015, 21:15:43 »
И аз от известно време забелязах тази новост,и мога да кажа че определено е стъпка в грешна посока ;) Аз обикновено рядко променям постове,и ако го правя е основно за премахване на грешки и пропуски,но в търговската тема се налага често,за да се отмята кое е прододено и т.н. То стана каша още като се сляха всички обяви на едно,сега хептен ще си е.е мамата ;D!Сега примерно в темата за северните ножове е същата работа,вместо да се допълват първите постове,трябва да се пускат нови,което не е баш ок ама както и да е!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1680
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Поправка на постове
« Отговор #32 -: 25 Юни, 2015, 21:21:09 »
И аз не мисля, че е правилно това, въпреки, че се започна обсъждане наново пак покрай някакви караници, че не помня какви .......... , ама тях винаги ще ги има, за всякакви неща, а както спомена Иво специално в търговския раздел ще се отрази. Няколко човека имат постоянни теми в които се премахват и допълват продукти. Сега ще стане голяма каша там !!!

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 676
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #33 -: 25 Юни, 2015, 21:39:40 »
И според мен трябва винаги тая опция да си я има - колкото и да се старая, чат-пат си откривам правописни или пунктуационни грешки и ми се ще да си ги коригирам, ама греда...
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен цървула

• Старо куче
  • Потребителско име: примкаря
  • Публикации: 450
  • цървула няма влияние.
  • простак
Поправка на постове
« Отговор #34 -: 25 Юни, 2015, 21:49:37 »
На мен лично не ми пречи, въпреки че обичам да си преглеждам старите постове от темата с музиката и ако някое парче са го резнали за аФторските права да го пусна пак ;)
Чукча - не читатель, Чукча - писатель ;)

Баце

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #35 -: 25 Юни, 2015, 21:56:42 »
Според мен, възможността да се правят корекции в стари постове, трябва да съществува. Въпрос на морал е, това да не се прави целенасочено, с идеята да се нарушава и обърква развила се дискусия и невярвам, че някой би го правил точно с такива подбуди.
Много често (аз също го правя) човек открива грешки, които иска да коригира, или да допълни информацията... :nabira:

Е за това иде реч пичове. Наздраве :nabira:

Неактивен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1548
  • Reputation Power: 115
  • koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
Поправка на постове
« Отговор #36 -: 25 Юни, 2015, 22:08:09 »
И според мен трябва винаги тая опция да си я има - колкото и да се старая, чат-пат си откривам правописни или пунктуационни грешки и ми се ще да си ги коригирам, ама греда...
+1

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 644
  • Reputation Power: 103
  • Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #37 -: 25 Юни, 2015, 23:41:29 »
Това е обсъждано отдавна. Правилата са за да се спазват.

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 478
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
Поправка на постове
« Отговор #38 -: 26 Юни, 2015, 12:39:05 »
Пишете на модератор ако трябва да си промените мнението.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • Публикации: 915
  • Reputation Power: 167
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #39 -: 14 Септември, 2015, 22:06:33 »
Ok, но примерно аз продавам нещо.... След известно време (като видя, че няма интерес) решавам да намаля цената. Така може да се получи тема, състояща се само с мои постове, които да са поне 10-тина на брой и .... най-отдолу ще бъде актуалната цена. Някои хора четат началото на темата/обявата, и ако нямат интерес отминават. Ако можеше да се коригират постовете, в моя случай нямаше да пиша излишни "празни/кухи" мнения с намаляващи цени (безброй). Щях да си задраскам старата цена, да си напиша новата и вероятно в заглавието също бих написал, че цената е нова и по-ниска. Така някой, който е имал интерес към обявата, но не е харесал цената, ще бъде информиран още от заглавието и може би ще се сдобие с чаканият артикул.

ПП. Другата гледна точка е граматическите грешки, които допускаме в бързината или неволните грешки направени пишейки през телефона.

Просто мои съждения...  :nabira:
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен poison

• Редовен
  • Публикации: 70
  • Reputation Power: 4
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #40 -: 14 Септември, 2015, 22:36:34 »
Е ти сега и демокрация ще искаш. :punk:

upotrebitel

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #41 -: 14 Септември, 2015, 23:43:06 »
Според мен тази промяна е просто глупава. Това е форум, където да обменяме мнения и да си прекарваме времето приятно, а не съдебна зала, в която обезателно трябва да се пази непроменена всяка написана дума. Примерно аз качвам на собствен сървър снимките, с които илюстрирам ревютата си и поставям линкове към тях. Ако утре по някаква причина преместя снимките на друг сървър, ще трябва да се моля на модераторите да ми разрешат да променя адресите във всичките си постове, така ли? Или ще е по-красиво ревютата да останат с празни рамки от снимки, както стана в ловния форум по абсолютно същата причина?

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3213
  • Reputation Power: 197
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Поправка на постове
« Отговор #42 -: 15 Септември, 2015, 06:20:52 »
Наистина е малко тромаво по този начин. Вече ми се наложи да си ъпдейтна едно от "невероятните" ми ревюта и Щерю с удоволствие ми съдейства. Но щеше да е далеч по неангажиращо и за него и за мене просто да си цъкна бутона "промени" и да го направя за минута две. Но щом така са решили отговорните органи значи така да бъде, всички си имаме далеч по-належащи проблеми за да тръгнем да се тюхкаме за такива дребни затруднения. В един момент ако този начин на работа се окаже пречка за много от потребителите тук смятам че ще се реагира и ще се променят нещата към по-добро.

upotrebitel

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #43 -: 04 Януари, 2016, 20:44:11 »
Колеги, започнах да пиша серия уроци върху моделиране на нож в SolidWorks. И ми се налага понякога да редактирам стари постове с предни уроци, както и да вмъквам повече от 10 линка към снимки в пост (снимките са на мой сървър, с миниатюри и по никакъв начин не товарят хостинга). Оказа се, че и двете неща са ми забранени. Натъкнах се на тези досадни ограничения и тази сутрин помолих администраторите да ги отменят, поне спрямо мен. От тогава - ни вест, ни кост! Ако няма интерес към темата, просто кажете да не си правя труда - написването на един урок отнема 3-4 часа, в които мога да се занимавам с далеч по-приятни неща :) А ако някой има желание да учи SolidWorks - да пише на админите, може би като получат няколко писма ще реагират...

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.Force има аура около него.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #44 -: 04 Януари, 2016, 20:59:47 »
Колега, уроците са ти интересни и има хора, които ги четат с интерес.
Искам да те помоля, да пишеш уроците си с правилата на форума. Ако има
нещо за поправяне на стари постове съм насреща да помагам. Стар пост може да
бъде коригиран в рамките на 40мин.

upotrebitel

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #45 -: 04 Януари, 2016, 21:38:25 »
Т.е. на всеки 30-40-50 реда да пращам нов пост, щото съм превишил максималния разрешен брой линкове? И да ти обяснявам на кой ред, след коя дума какво да вмъкнеш в предния ми пост, докато още пиша следващия?

Никога не съм злоупотребявал с форума, триейки или променяйки съществено свое старо мнение. Никога не съм влизал в конфликти с други членове, не съм се държал агресивно и не съм водил персонални спорове, откакто този форум беше основан. Нито пък имам намерение да го правя, просто не съм такъв човек. Никога дори не съм качвал изображение с неподходящ размер в свой пост. Мисля, че заслужавам малко доверие и съответните права, вместо да ми се налага да се моля да ми бъде позволено да направя всяка отделна корекция в собствените си постове.

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #46 -: 04 Януари, 2016, 21:58:17 »
Това ограничение не е насочено към теб. Смятам, че темата е изчерпана.

upotrebitel

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #47 -: 04 Януари, 2016, 22:04:41 »
Това ограничение не е насочено към теб. Смятам, че темата е изчерпана.
Явно и към теб не е насочено, след като ти можеш да редактираш мои постове, ако те помоля, а аз не мога да редактирам собствените си. В което не виждам никаква логика. Не виждам причина да не бъда добавен към списъка на модераторите или някакви други там привилегировани членове, за които ограниченията не важат.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1051
  • Reputation Power: 51
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Поправка на постове
« Отговор #48 -: 04 Януари, 2016, 22:14:32 »
Колега,що се палиш,при положение че явно нищо няма да промениш!?Това ограничение сме го коментирали многократно,и бъди сигурен че и на доста други хора не им харесва,включително и на мен но какво от това!?Не знам защо си мислиш,че има някакви привилегии за определени хора и те могат да си коригират постовете??Няма такива щуротии,правилата са за всички!Форса и всеки друг модератор,може да ти променя постовете само като модератор,не знам защо така накриво ги приемаш нещата!?Не ти следя темата защото не ми представлява интерес,но съм убеден че има начин да си я пишеш без да се налагат чести корекции!Оценявам труда който полагаш в полза на форума,но ме дразни незачитането на правилата,които би трябвало да важат за всички!

upotrebitel

• Гост
Поправка на постове
« Отговор #49 -: 04 Януари, 2016, 23:45:04 »
Не че се паля, колега, но нямаш представа колко е неудобно. До сега намерих 4 грешки при три последователни прочита на първия си урок. Трябваше ли да изпратя 4 съобщения на модератори с молба да ги поправят? И да чакам да видя разбрали ли са точно какво имам предвид? Защо трябва да си усложнявам живота с такива дивотии, вместо да свърша нещо полезно в това време?

Предлагам значително по-прост вариант: да ми бъде даден временен статут на модератор, само докато напиша всички уроци, т.е. 3-4 седмици максимум. Като правата ми за модериране бъдат ограничени само върху раздел "Изработка на ножове". Пък ако е възможно - и само върху тема "Моделиране на ножове в SolidWorks".

Edit:
Като се замислих малко - въпросът ти е добър! Може би причината е, че възприемам твърде буквално Тери Пратчет. Който твърди, че правилата в живота служат само за едно нещо: да те накарат да спреш, да се замислиш и после да ги нарушиш така, че да ти се размине :D
« Последна редакция: 04 Януари, 2016, 23:49:30 от upotrebitel »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice