Автор Тема: Брадва Хускварна  (Прочетена 16452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

brinel

• Гост
Брадва Хускварна
« Отговор #25 -: 03 Март, 2013, 19:26:30 »
изключително полезен линк
цените на брадвите са много хуманни
замислям се за една цепеща сечащи си имам обилно
и трионите на хускварна са много добри

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Брадва Хускварна
« Отговор #26 -: 10 Септември, 2013, 17:28:24 »
Сега чета пак темата и забелязах че цените в линка са без ДДС ;).
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Harry

• Напреднал
  • Публикации: 60
  • Reputation Power: 46
  • Harry няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #27 -: 08 Февруари, 2014, 11:00:47 »
Съвсем наскоро се сдобих с една къмпинг брадва на Хускварна от ето този магазин:

http://www.weapons-trading.com/product_info.php?idarticles=2983#

Силно препоръчвам, хората от магазина са супер коректни и бързи в доставката. Поръчах я и на следващият ден беше при мен. Ето така се прави търговия, добри цени и коректно отношение.
Във Варна я имаше в 2 магазина, но на цена 54 лв  :shock: Тук с доставката излиза 38 кинта, което ме устройва напълно.

Относно самата брадва, скосовете наистина са доста грубо обработени, но я получих доста остра.
Според нашите виждания се иска няколко часа яка работа на камъните и шкурките, за да се оформи добър конвекс. Брадвата хич, ама хич не е мека, имам предвид, че си иска бая здраво търкане с камъните, за да се отнеме от повърхността.
Ако я сравнявам с една стара немска брадва с щампа TGL, купувана преди повече от 25 години у германско, то Хускварната е 2 пъти по-твърда и по-трудна за обработка.
Дръжката беше много добре пропита, с каквото там ги обработват, защото не искаше да попие нищо от мазилата за дърво, които аз й сложих.
Още не съм я тествал, но ако съдя по твърдостта й при обработката, то съм сигурен, че изобщо няма да ме подведе. А особено при повече от отличната цена от 38 лв.....то просто няма какво повече да искам.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 784
  • Reputation Power: 266
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #28 -: 08 Февруари, 2014, 11:03:58 »
еми Хари, честито - остава утре да я заведем да прави подпалки за барбекю  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Harry

• Напреднал
  • Публикации: 60
  • Reputation Power: 46
  • Harry няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #29 -: 08 Февруари, 2014, 15:12:39 »
Мерси, мерси  :nabira:
За барбекюто......не знам, малко кално ми се струва....

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2128
  • Reputation Power: 2063
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #30 -: 29 Ноември, 2016, 22:14:31 »
3 дена интензивно ползвах тези два модела :

Голямата е еквивалент на ГБ Скандинавиан Форест - има много ревюта из нета - моделът е Husqvarna Multipurpose Axe. Значи това нещо как сече и цепи - малеее  :??? Не знам как да го опиша, просто отнася всичко друго дето ми е попадало в ръцете (спрямо размера и теглото си разбира се) - сухи клони (слива основно и меше) до 15 см не ги усеща - по-големи нямах, ама тия заминаваха с няколко удара - брадвата влиза по 4-5 см навътре без проблеми. Дяла отлично и ако имам мерак мога да направя федер стик  :D

Малката - Husqvarna Camping Axe - като размер е като ГБ Уайлдлайф и от двете аз лично предпочитам Хускварната (ГБ е по-избаран определено, много класна изработка - тука обаче сравнявам работни качества) - тая е по-масивна и тежка и по-добре сече и цепи, дяла също толкова добре - като по-дебел нож. Страшен инструмент, кефи максимално.

Производител и на двете е Хулт Брукс - третото голямо име заедно с Ветерлингс и Грансфор Брукс.
Имал съм Ветерлингс и ГБ и на 100% заявявам, че като качество на главата, стомана, здравина и т.н. Хултовете са им 100% равностойни - зверско блъскане видяха, голямата удари пръстта 3 пъти - нулеви поражения, а са фин конвекс (за брадва) - все още са много остри!

Като дойдоха бяха попретупани от към заточка, не бяха оптимално конвексирани - с пад за мишка, шкурки 220-600-1000-2000-пасти на БРКТ - за 10 мин всяка от тях става идеален конвекс и реже касова бележка, бръсне -  абе както си трябва!

Голямата я взех за 65 лв - нормално май е към 70-80 лв, малката я намерих за 59 - за 124 лв общо си взех две супер качествени брадви, много съм доволен ! Голям фен съм на Ветерлингс и ГБ - ползвам ги от на 5 години, в момента имам тези два Хулта и докато се предлагат на тези цени, аз за тези модели конкретно, друга марка няма да погледна!

В момента се предлага и това :

Размери като на къпмпинг брадвата, но по-масивна и тежка глава - това го виждам идеално като походна брадва с нова дръжка - нещо от рода на Смал Форест Акс като размери - ще е супер!

Имат и дърводелска брадва, много ме кефи и за малко да я купя, но четох че е доста специализиран инструмент и основно бил за грубо оформяне на дърво, от колкото за сечене и цепене - все пак ще отида до Хускварна в студентски да видя дали я имат. Ето я какво представлява :

Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 526
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #31 -: 29 Ноември, 2016, 22:23:39 »
Дърводелската е супер, и изобщо не е чак толкова тясно специализирана колкото си мислиш  ;) Основните разлики са точно три, първо е с по широк режещ ръб, второ е по фино скосена и третото е една специфична извивка в долната част на главата, която се прави с цел да може да се държи възможно най напред брадвата за по прецизна работа. Сигурен съм, че освен специалното и предназначение ще върши всякаква друга работа без проблеми. Единствено не вярвам да се справя с цепене на много дебели пънове!? :nabira:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #32 -: 29 Ноември, 2016, 22:55:56 »
Иво на мене ми изглежда супер брадвата и с по-широкото острие даже ще е по-лесно да уцелиш каквото си решил.  *palec*
Зачетох се из блейдфорума за нея, там има няколко ревюта - тя е с 900 грама глава на 50 см дръжка (приблизително и по спомен) - за походна се е утрепала ! Ако я имат в магазина, нищо чудно да си тръгна с нея  :nabira:

Голямата ме впечатли как цепи - доста възлети дъва цепих, естествено не е като Фискарса ми ( 10-та година кара, неубиваем е  :punk: ) ама той е поне 3 пъти по-тежък и само за цепене става   :D Жалко, че няма в България други модели на Хулт Брукс, освен тези които са ребрандирани от Хускварна - не,че не са достатъчни, ама имат и други благинки - http://hultsbruk1697.se/

Сега като се замислих - Ветерлингсът ми беше сведен като тези - не идеално, с нужда от заточване, но пък идеално полиран. Обаче май вече Ветерлингс са собственост на ГБ и са вдигнали качеството, ама като гледам и цените са на нивото на ГБ  ::)

Още нещо - като точих малката нямах пад за мишка и ползвах ей такова домакинско пособие :

То взе, че се оказа по-добро - хем е меко, хем като го намокря и шкурката залепва, не бяга хич и заточването става песен  *palec*
« Последна редакция: 29 Ноември, 2016, 22:59:31 от Божо »

Активен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 163
  • Reputation Power: 92
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #33 -: 30 Ноември, 2016, 09:58:19 »
Божо, къмпинг брадвата последно от старото производство ли е (като на tedikkk в първия пост на тази тема) или от новото (като на картинката, която си показал)? Питам, понеже да намериш днес от старото производство нова в магазин е като да уцелиш шестица от тотото ...  :)

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #34 -: 30 Ноември, 2016, 10:03:00 »
Като от картинката дето съм показал е - на Хулт Брукс. В момента има и една Husqvarna Hatchet дето няма уши и е с по-тежка глава. За мене тя е най-новият чешит от гамата им. Иначе на Теди е Ветерлингс, със сигурност е супер, също със сигурност Хулт Брукс лато фирма не им отстъпват с нищо  :nabira:

Активен AFA

• Старо куче
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #35 -: 30 Ноември, 2016, 10:26:27 »
Да, и аз имам същата от т.нар. "ново производство", но не знаех кой ги произвежда за Хускварна. Иначе тази новата къмпинг брадва и тази без ушите с по - тежката глава (водят я градинска, каквото и да значи това) мисля, че излязоха горе долу по едно и също време.
Как да е, брадвето е супер!  Честито!  :nabira:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #36 -: 30 Ноември, 2016, 10:52:05 »
Хулт Брукс са сериозно име, като цени не отстъпват на другите две фирми, но Хускварна ги продават горе долу на 1/2 от цената, може би и по-изгодно, щото цените им в долари на сайта на Хулт са сериозни. Разбира се, конвексът не е перфектно изпълнен и дръжката има нужда от кат масло, но това са неща които се оправят за 10 минути  :nabira:
Градинската я бях поръчал в Хускварна Стара Загора още преди да взема Къмпинга и ще я взема следващата седмица може би - дори и за колата да е, пак е кована и ще върши работа.

Активен AFA

• Старо куче
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #37 -: 30 Ноември, 2016, 13:38:33 »
Относно цените, беше коментирано някъде защо са по - ниски. Главата към режещия ръб е много грубо обработена, според мен директно на шмиргела без да си играят много - много. На някои бройки се виждаше, че ръба е прегорял, седеше синкав ... Та от там и по - ниската цена. Не съм виждал брадва на Хултс Брук, но едва ли си пускат собствените брадви с такава груба обработка.
Аз моята я взех от един търговец от офроуд форума за 36-38лв. (не помня точно), а сега гледам, че са си вдигнали цените 50-60лв.  ::)

ПП
Сега прегледах темата на човека - за 36лв. съм я взел 2013г., доста са вдигнали цените ... Баси какво скочи толкова за 3 години?!?  :o

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 494
  • Reputation Power: 3541
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #38 -: 30 Ноември, 2016, 14:05:25 »
Относно градинската брадва-малката,искам да Ви споделя,това,което знам-НО не мога да твърдя,за 100%истина?
Понеже ги продавахме на времето,та имам наблюдение,за разликите на старите и последващите партиди.
За старите/до 2010 г./,съм сигурен,че брадвите са ковани във Швеция.След 2010г. поне за малките брадви,разбрах,че са  ги дали да се правят във Китай.
Дали Шведите са разпоредили така,или е била някаква врътка на местно ниво-не знам,но нещо гнило е имало?
Не случайно Шведите махнаха Българският дистрибутор.
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • Reputation Power: 1110
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #39 -: 30 Ноември, 2016, 14:38:42 »
Имам дърводелската на Ветерлингс - пушка е, за над 5 години ползване без да я жаля - не е мръднала. От старото производство, преди да цъфне във фирмата новоназначената директорка-хубавица на Ветерлингс.   :green:

Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Активен AFA

• Старо куче
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #40 -: 30 Ноември, 2016, 15:17:56 »
Виждал съм и къмпинг брадвата (старото и новото производство) и градинската и на двете си пише Made in Sweden. И да са правени в Китай са си качествени. Моята какво блъскане (предимно суха кайсия) е видяла и не е мръднала. :) Имам и ръчен трион на Хускварна, продават се в блистер, но там си пише Made in Korea (или South Korea не помня точно) ...

Само за градинската ли се носи тоя слух или и за къмпинг брадвата? Малко съмнително да е местна самоинициатива, у нас пазарът за такива неща е мижав, а българския дистрибутор може да осере прекалено много неща ... От друга страна, ако Хускварна са се изтарикатили да минимизират разходите и максимизират печалбата, то трябва да го правят в абсолютна секретност и конспирация. Разчуе ли се, ще срине доверието в марката за отрицателно време и после с години трябва да заработват имидж и да чистят срама. Да стигне до България това, дори като слух ... де да знам.  ::)

Въобще нещата с ребрандираните продукти са сложни и спорни. Имам наблюдения и върху ребрандирани продукти на Stihl, лозарските и овощарските им ножици например се произвеждат от Berger и са качествени, но бях си взел едно сгъваемо ножче, което се оказа тотален боклук. Алуминиевите му чирени бяха с такива остри ръбове, че можеше да се порежеш, самите чирени се разлепиха за отрицателно време, имаше луфтове във всички възможни посоки (дори и в невъзможните), а острието е пълен боклук и мекица. На острието иначе горго се мъдри надпис и логото на Richartz, а отдолу разбира се Made in China. Не ми го побира акъла как могат да се излагат по този начин ...

ПП
И аз се радвам, че имам шведско брадве, да му се не види, па то може и да е с дръпнати очички ...  :D

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #41 -: 30 Ноември, 2016, 17:24:05 »
Градинските са с щампа hand forged made in sweden, главата е като на Агдор серията на Хултафорс, ама са турили къс сап - хем дебел хем къс  :D

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #42 -: 30 Ноември, 2016, 21:49:45 »
Относно цените, беше коментирано някъде защо са по - ниски. Главата към режещия ръб е много грубо обработена, според мен директно на шмиргела без да си играят много - много. На някои бройки се виждаше, че ръба е прегорял, седеше синкав ... Та от там и по - ниската цена. Не съм виждал брадва на Хултс Брук, но едва ли си пускат собствените брадви с такава груба обработка.
Аз моята я взех от един търговец от офроуд форума за 36-38лв. (не помня точно), а сега гледам, че са си вдигнали цените 50-60лв.  ::)

ПП
Сега прегледах темата на човека - за 36лв. съм я взел 2013г., доста са вдигнали цените ... Баси какво скочи толкова за 3 години?!?  :o

Това е коментирано доста преди време, че повечето брадви на хускварна са си на практика брак от хултбрукс. За никой не е тайна, че са с прогорени ръбове, в следствие на което и с доста по заоблен профил на режещият ръб. Това разбира се не е особен проблем, при положение че на човек не му представлява проблем да си я препрофилира, с оглед на значително по ниската цена!

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 599
  • Reputation Power: 405
  • zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #43 -: 30 Ноември, 2016, 22:23:08 »
Имам дърводелската на Ветерлингс - пушка е, за над 5 години ползване без да я жаля - не е мръднала. От старото производство, преди да цъфне във фирмата новоназначената директорка-хубавица на Ветерлингс.   :green:

(Щракни за да видиш изображението.)

Дай да видим директорката-хубавица, брадви имаме  :nabira: :yahoo:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Брадва Хускварна
« Отговор #44 -: 30 Ноември, 2016, 22:28:15 »
Чак убавица не е, ама е харна момата:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice