Автор Тема: Olight I3S  (Прочетена 11199 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
Olight I3S
« -: 14 Юли, 2013, 09:25:18 »
Здравейте, колеги : )

Огледах насам-натам и не видях тема за най-новото фенерче ключодържател на Олайт- I3s, което идва след Olight i3. Не съм много по писането на ревюта и прегледи, но можем тук да го обсъждаме този мъник, ако някой го има : ) Аз лично съм много доволна от него - батерията наистина издържа МНОГО дълго на средния му режим от 20 lumens за разлика от Olight i3, което беше и главната причина да си го купя. Ползвам го вече 2 месеца и 2 дни и ми стана любимо фенерче, както преди беше Olight i3. Ще щракна и някоя аматьорска снимка сега :D

Има ли го някой друг и как ви се струва?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #1 -: 14 Юли, 2013, 09:49:14 »
Фенерчето е голямо колкото пръста ми, а при господата ще изглежда дори по-малко : )

Клипсът се обръща без проблем и е много здрав и надежден

Има само един проблем- ако си играете много с клипса, фенерчето се надрасква ... яко

Ето някои по-стари снимки, сравнено с Olight i3 (синьо)

Лявото е Olight I3S, дясното е Olight i3

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1127
  • Шопски катил
Olight I3S
« Отговор #2 -: 14 Юли, 2013, 10:07:16 »
Мисля,че доста хора от форума го имат,даже и ревю съм му чел преди време,но е възможно да е било в МБ!Аз също го имам,и го намирам за идеално като за ключодържател,защото е много малко и леко,но не го ползвам,защото нося по често други фенери!Понастоящем е в жена ми,плюс още едно от форумните,и тя им се кефи повече от мен ;D

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #3 -: 14 Юли, 2013, 12:30:33 »
Еее, хубаво, че любовта към фенерите е семейна черта у вас, хаха :D

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3612
Olight I3S
« Отговор #4 -: 14 Юли, 2013, 13:09:47 »
Еее, хубаво, че любовта към фенерите е семейна черта у вас, хаха :D
И аз я имам тази любов но си е само моя черта, за която ако разбере семейството сигурно линч ме чака, супер е нездравословен този кеф за финансовия баланс.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Olight I3S
« Отговор #5 -: 14 Юли, 2013, 15:48:04 »
Ивец, почти съм сигурен, че леко се обърка за моделите :))) i3s е на пазара съвсем от скоро, а най-старото подобно фенерче е iTP EOS A3 (каквото и аз имам). i3s ми е попадало в ръчичките, разглеждал съм го, светкал съм си с него и ми харесва :) Продължителността му на светене (по спецификации) също е много добра. Дали си бих взел една бройка - ДА, въпреки, че имам няколко подобни такива вече :)

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1127
  • Шопски катил
Olight I3S
« Отговор #6 -: 14 Юли, 2013, 15:51:15 »
Може и аз да бъркам нещо,но на външен вид е същото като моето!Помня,че си ги купувахме заедно с ЯсенФ,и аз моето почти веднага го връчих на жената,та може и да съм сбъркал модела!Всъщност едва ли имат кой знае каква разлика ;)

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Olight I3S
« Отговор #7 -: 14 Юли, 2013, 16:40:17 »
http://bladeforum.bg/index.php/topic,264.0.html Ето го моето ревю на iTP-то, вижда се и по-новия i3.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #8 -: 14 Юли, 2013, 18:12:01 »
Наистина на външен вид доста си приличат :D По-новото обаче уж може да свети 8-10 часа на средния режим с една батерия, за разлика от i3то, което на среден режим е дадено като 1.5ч. Не съм ги тествала официално, но новото изкарва няколко пъти по-дълго с една батерия, наистина. Което ми беше и основната причина да си взема новото, иначе не бих го сменила i3то :) обаче с ключодържателните фенерчета определено таргет групата са И дамите с тези цветове :D Не, че не познавам господа, които си падат по розово и т.н. :D

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1766
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight I3S
« Отговор #9 -: 15 Юли, 2013, 09:26:20 »
Използвам случая да вметна едно допълнение. Този модел олайт i3s има и доп. скрит сроб режим.
За задействането му, трябва да смените бързо 3 пъти режимите.  ;)

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #10 -: 15 Юли, 2013, 10:25:13 »
О, да :D Макар че още не съм му открила практическо приложение освен да се опитам да събудя кучето с него :D

Коментарът на сестра ми, когато за първи път й показах фенерчето обаче- кутийката е по-хубава от фенерчето.....*facepalm* :D:D:D

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight I3S
« Отговор #11 -: 15 Юли, 2013, 11:26:46 »
О, да :D Макар че още не съм му открила практическо приложение освен да се опитам да събудя кучето с него :D

Коментарът на сестра ми, когато за първи път й показах фенерчето обаче- кутийката е по-хубава от фенерчето.....*facepalm* :D:D:D

Ами по принцип може да служи за привличане на вниманието. В някои случаи строба гони "нахални" кучета, но не винаги.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #12 -: 15 Юли, 2013, 14:35:17 »
Ами по принцип може да служи за привличане на вниманието. В някои случаи строба гони "нахални" кучета, но не винаги.

Да, вярно, чела съм и че хора с проблем с кола или нещо по пътя на тъмно, ако са паднали скали или нещо такова, са го ползвали, за да покажат на други коли, че пътят е затворен и има някакъв пречещ предмет. Иначе това май е малко слабичко за гонене на кучета, но дано не се и налага :D  Иначе си е кеф такова режимче, пък макар и на мъник фенерче. А и както е "скрито", не ти се пречка, когато искаш да си светнеш с нормална светлина.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 607
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #13 -: 29 Юли, 2013, 21:59:20 »
Много добро фенерче.Харесва ми качеството на изработката,клипса и цветовете са супер.Свети много добре,а за размерите си е направо трепач.Аз имам i3 EOS,но бих си взел и I3S.Поздрави на всички.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #14 -: 30 Юли, 2013, 13:35:31 »
Много добро фенерче.Харесва ми качеството на изработката,клипса и цветовете са супер.Свети много добре,а за размерите си е направо трепач.Аз имам i3 EOS,но бих си взел и I3S.Поздрави на всички.

Ами направо поръчвай без колебаия :D Щом предната версия ти е харесала, новата е 100 пъти по-добра. Аз на i3 ползвах предимно средния режим, а i3s на среден режим наистина издържа МНОГО дълго, просто не помня кога съм сложила батерия. Не знам дали издържа цели 8-10 часа, но свети няколко пъти по-дълго от предния модел.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #15 -: 31 Юли, 2013, 23:16:51 »
С каква батерия го ползваш колежке,алкална или зарядна?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #16 -: 01 Август, 2013, 08:47:49 »
Eneloop ААА, зарядна :) По принцип избягвам алкалните - на мен не ми се е случвало да текат, но като слушам и чета коментари за скъпи устройства, развалени от алкална батерия .... x-) : )

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #17 -: 01 Август, 2013, 14:44:30 »
Аз съм доволен от Eneloop,но от тях имам АА. За по малките фенери имам GP i Panasonic AAA.GP(700 mah) са добри,явно съм попаднал на истински,панасоник също са добри(но тези които имам са 550 mah)

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #18 -: 01 Август, 2013, 21:59:57 »
Клипса на i3 изглежда много готино с тези винчета.На i3S стегнат ли е?На пръв поглед изглежда малък.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #19 -: 01 Август, 2013, 22:25:13 »
Клипса на i3 изглежда много готино с тези винчета.На i3S стегнат ли е?На пръв поглед изглежда малък.

Клипсът е също толкова здрав- даже се опитвах умишлено дали случаааааааааааааайно без да искам няма да го счупя с разтягане :chukane: Е, не го счупих :D Понеже не е с болтчета/каквото там са, може да се върти около оста/фенерчето, но махане без сериозни усилия просто няма:D

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #20 -: 02 Август, 2013, 12:09:29 »
Явно че са се постарали от Олайт.Всичко е ок.Особено при тези размери и тегло,пък и свети добре. :yes:

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight I3S
« Отговор #21 -: 02 Август, 2013, 13:00:27 »
Новият модел i3 е наистина супер ъпгрейднато фенерче. Личи си , че много е мислено по въпроса.
При обърнат клипс може да се слага на козирката вместо челник. Тail stand - функция, мунлайт режим с голям рънтайм. Какво повече му трябва на човек???

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #22 -: 03 Август, 2013, 12:11:16 »
Харесва ми детайлната изработка,размерите,теглото,цветовете са много добри.Защото това масово черно като цвят на повечето фенери омръзва а и не радва толкова като някой нестандартен ярък,малък стилен фенер.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3612
Olight I3S
« Отговор #23 -: 03 Август, 2013, 12:23:47 »
Харесва ми детайлната изработка,размерите,теглото,цветовете са много добри.Защото това масово черно като цвят на повечето фенери омръзва а и не радва толкова като някой нестандартен ярък,малък стилен фенер.
Кво да ти кажа, моя черен М18 Maverick нещо не ми омръзва.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Olight I3S
« Отговор #24 -: 03 Август, 2013, 14:32:49 »
Аз също преди предпочитах черни и tactical / tacticool, но в последствие, като осъзнах, че не съм, пък и скоро нямам мераци да ставам, част от екипа на S.W.A.T., или ГДБОП, или пък нинджа, викам ... я си вземи нещо по-различно и "лятно" на цвят :D :D

ArmsBG OlightBG Batteryservice