Автор Тема: За любителите на Китайската ножарска индустрия.  (Прочетена 195093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 870
  • Reputation Power: 790
  • тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.
  • диагностициран
    • tinkoknives
Реших да заредя за рибарското си магазинче някоя и друга китайска ножка и нали имам нова играчка, та направих няколко замервания и:

Линк към албума за по големи снимки.
http://tinnko.snimka.bg/hobby/vremenni.666497.31136988

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1148
  • Reputation Power: 2170
  • heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
За любителите на Китайската ножарска индустрия.
« Отговор #1 -: 02 Август, 2013, 19:36:22 »
За китайските ножове може да се говори доста-темата е безкрайна,но поне не може да се отрече,че са на високи единици закалка!И аз от време на време примервам някой китаец!Наскоро мерих Инрон 801-60 Рокуела!За разлика от други европейски ножове са доста корави!

brinel

• Гост
« Отговор #2 -: 02 Август, 2013, 20:53:18 »
и аз да имам веднъж късмет
преди време си купих такъв инрон да го сравнявам с кершоу тремор
керша от 8цр13 а инрона 9цр13

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 750
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #3 -: 02 Август, 2013, 23:53:21 »
Аз като гледам снимките си е 6/49,от 55 до 59 по Рокуел,или бъркам?А до конкретна бройка ::).Не че оплювам китайските ножове,това е бъдещето според мен.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

brinel

• Гост
« Отговор #4 -: 03 Август, 2013, 00:02:05 »
обмислям да го пратя на г-н Николов да го замери

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #5 -: 03 Август, 2013, 00:35:12 »
Нищо няма да се докаже адаш,поне според мен.Ако си доволен от ножа,значи е ок.Ти имаш  богата база за сравнение,но не се знае следващия нож/и потребител/, как ще е.Когато китайците гарантират вида на стоманата,термообработката и куп други неща ще стане...,ама едва ли ще е скоро.А и винаги ще има менте на ментето.За мен е интересно твоят стар Инрон,да се сравни с нов Инрон от същата стомана.Абе както каза Наско,дълга тема... :nabira:!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

brinel

• Гост
« Отговор #6 -: 03 Август, 2013, 00:57:59 »
не съм доволен от моя инрон

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 560
  • Reputation Power: 332
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #7 -: 03 Август, 2013, 01:34:17 »
Нищо няма да се докаже адаш,поне според мен.Ако си доволен от ножа,значи е ок.Ти имаш  богата база за сравнение,но не се знае следващия нож/и потребител/, как ще е.Когато китайците гарантират вида на стоманата,термообработката и куп други неща ще стане...,ама едва ли ще е скоро.А и винаги ще има менте на ментето.За мен е интересно твоят стар Инрон,да се сравни с нов Инрон от същата стомана.Абе както каза Наско,дълга тема... :nabira:!
Като каза "твоят стар... с твоят нов..." та ми се завъртя една мислЪ в кратунката куха. При китайците (както и при голяма част от фирмите вообще) ми се струва, че я има тая тенденция - първо пускат готина продукция на високо ниво и след това започват да бачкат през пръсти. В този ред на мисли - това е като да сравниш твоят стар ... (като си бил на 18 години примерно) с твоят "нов" ... като станеш на 75 примерно.
На пръв поглед си е същия, но работните качества и твърдостта я няма.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
« Отговор #8 -: 03 Август, 2013, 02:35:38 »
Абсолютно си прав Жоре,моят стар и моят нов нямат нищо общо :) :D.Обаче Китай е най старата цивилизация,колкото и да не ни се вярва..... :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #9 -: 05 Август, 2013, 20:18:04 »
обмислям да го пратя на г-н Николов да го замери
Стефчо нали е този братле?
АЯко твоя беше същия го мерих го преди седмица и е на 60 Единици-със сигурност!Преди това мерих едно острие на Спайдерко Парамилитъри и то беше на 60 единици!Така че...Хич недей да се харчиш напразно-и твоя е 60 със сигурност!

brinel

• Гост
« Отговор #10 -: 05 Август, 2013, 23:23:10 »
същият е ама знам ли ги китайците
на мен субективно ми се чини че е мекица

Неактивен borg666

• Редовен
  • Публикации: 256
  • Reputation Power: 42
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 05 Август, 2013, 23:53:32 »
Китайците тепърва ще има да ни удивяват. Те такова творчество на тема Страйдер от руския бренд, китайско производство Stellclaw, чирените титан, острието от S35VN. По отзиви, стоманата се държи много прилично. Размерите са, като на Страйдер, само острието е малко по-тънко - 4 мм. Струва около 140 долара.

Или такова за 110 долара. Титанови чирени и фрейм-лок, острието от "дамаскирана" VG-10, 83 мм, дебело 3,8. Също хвалят

А това вече сам съм пробвал. Около 165 долара, титанов фрейм-лок, острието 92 мм, дебело 4 мм от VG-10. Механиката работи превъзходно - с флипера острието изхвърча, като на автомат. Стоманата се държи практически, като на Спайдерко. Много удобно лежи в ръката

Жоро

• Гост
« Отговор #12 -: 06 Август, 2013, 00:04:51 »
добре де като за 165 зелени може да си вземете класен нож от утвърден производител *palec* що бе майна си давате парите на китайците :-[ :nabira:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
« Отговор #13 -: 06 Август, 2013, 00:22:51 »
Уместен въпрос Жоре,предполагам че ножа иначе е над 300 долара.Нямам време да го търся сега.

Жоро

• Гост
« Отговор #14 -: 06 Август, 2013, 00:48:23 »
прав си Стефчо за всеки влак си има пътници *palec* аз затова си купувам два ножа в годината >:( щото имам вкус :D :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #15 -: 06 Август, 2013, 12:48:21 »
А някой да си спомня какво казах за Спайдерко Парамилитъри или е пропуснал написаното?  :green: Допуска ли някой,че е напълно възможно въпросния модел,след като му се появи китайския'Брат" с размери,стомана,закалка и надписи 1 към 1 с този дето има щемпел"Made in USA",да е правен с части поне,ако не целия модел в някой заводите на китайските производители?Възможно ли е питам се аз,да ни правят на пълни балъци нас потребителите и клиентите даващи 150-200 или 300 $ на някой отвът Атлантика само и само американския работник и гражданин да живее в спокойствие и отлично за сметка на хората от другите части на света????Това което правят китайците изобщо не ме притеснява,камо ли да ги съдя!Нека да бръкнат в задника на американците за да видим дали боли?  :green: :green: Те онези,като ходят и си хвърлят бомби и водят войни където поискат и който не им е удобен,а после гледат да заграбят каквото има за крадене(Евтин Нефт най-вече... :green: :green:),някой държи ли им сметка за това?

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 06 Август, 2013, 14:29:06 »
добре де като за 165 зелени може да си вземете класен нож от утвърден производител *palec* що бе майна си давате парите на китайците :-[ :nabira:
Може разбира се, но честно казано сега не мога да си спомня нож от утвърден производител с титанов фрейм-лок и такава стомана, който може да купиш в магазина за такива пари.
Иначе, ако се замислиш, съобще няма практически смисъл постоянно да даваш такива пари за ножове, каквито и да са те, и да ги имаш 20 броя.

Неактивен borg666

• Редовен
  • borg666 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 06 Август, 2013, 15:32:57 »
А някой да си спомня какво казах за Спайдерко Парамилитъри или е пропуснал написаното?  :green: Допуска ли някой,че е напълно възможно въпросния модел,след като му се появи китайския'Брат" с размери,стомана,закалка и надписи 1 към 1 с този дето има щемпел"Made in USA",да е правен с части поне,ако не целия модел в някой заводите на китайските производители?Възможно ли е питам се аз,да ни правят на пълни балъци нас потребителите и клиентите даващи 150-200 или 300 $ на някой отвът Атлантика само и само американския работник и гражданин да живее в спокойствие и отлично за сметка на хората от другите части на света????Това което правят китайците изобщо не ме притеснява,камо ли да ги съдя!Нека да бръкнат в задника на американците за да видим дали боли?  :green: :green: Те онези,като ходят и си хвърлят бомби и водят войни където поискат и който не им е удобен,а после гледат да заграбят каквото има за крадене(Евтин Нефт най-вече... :green: :green:),някой държи ли им сметка за това?
Може, никой не им пречи да поръчат, например, лайнерите, чирените и даже острието, някъде в Китай, Тайван или Мексико. Имат пълно право и никой не може да им попречи. Щемпела "Golden, Colorado U.S.A. Earth" има право да присъства там при условие, че ножа е сглобен там или даже само упакован.
Но даже да е направен на 100% в Колорадо, производственната себестойност едва ли е много по-висока от тая на китайското менте. Такива пари плащаш за бренд, дизайн, маркетинг и реклама, сервис и гаранция и пр.
Иначе и аз не страдам от особенни скрупули и например отдавна съм се зарекъл да не плащам за секс и софт.
« Последна редакция: 06 Август, 2013, 15:37:17 от borg666 »

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #18 -: 06 Август, 2013, 17:57:44 »
Такива бяха и моите мисли!

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 07 Август, 2013, 00:02:11 »
  Най-скъпа е разработката на модела:дизайн,авторски права на автора,адаптация за промишлено производство.Плюс марка и маркетинг.А това китайците никога не го правят,те го вземат наготово.Гаранцията също е скъпо удоволствие,особено Lifetime.Самото производство е най-евтиния етап и се прави от най-незначителния участник по веригата.
  Така че е нормално тяхната продукция да е евтина,освен това не е особено качествена.
Paradise is where I am.

Неактивен asenvr

• Редовен
  • Публикации: 50
  • Reputation Power: 18
  • asenvr няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 07 Август, 2013, 07:15:08 »
Колеги , китайците произвеждат това , за което им платиш. Дадена стока , при един и същ външен вид могат да ти я направят за 2 долара и за 20 долара , като искат уточняване на цената предварително-от там идва качеството на вложените материали - съответно крайното качество-демек те питат за ползване ли е стоката , или за продаване.
Както каза един умен човек  ,,Бог е сътворил света , останалото се прави в Китай"

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1591
  • Reputation Power: 16128
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #21 -: 11 Август, 2013, 18:20:15 »
Пристигна менте MICROTECH-a.

На първо четене - приятна щракалка. :D

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 570
  • Reputation Power: 3781
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 12 Август, 2013, 18:50:33 »
От ножа ми харесват дръжката,клипса и шипа.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1591
  • Reputation Power: 16128
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #23 -: 12 Август, 2013, 21:52:05 »
Реално "шипа" завършва с топче - глас брейкър.  :punk:

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #24 -: 12 Август, 2013, 22:19:52 »
От бая време и аз се ослушвам за такъв,калъфа добре ли е направен -ухото за колан широко ли е като за колан на жоралти(6-7см),шевовете бива ли ги  ?
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 22:23:05 от мечков »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice