Автор Тема: Eagletac D25LC2  (Прочетена 3053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3615
Eagletac D25LC2
« -: 08 Август, 2013, 14:33:19 »
Здравейте колеги, днес се сдобих с един компактен дзвер и ще му направя кратко представяне с повечко снимки. Та дзвера за който говоря е Eagletac D25LC2 Clicky джобен LED фенер със светодиод Cree XM-L2 U2 с максимална мощност 621 ANSI OTF lumen (850 LED lumen). EagleTac D25LC2 се захранва с 2 батерии тип CR123A или 1 акумулатор тип 18650. Фенерът е съвместим с презареждаеми батерии тип RCR123/16340. Окомплектовката на D25LC2 Clicky включва скоба за колан, ремък за ръка от парашутна корда и твърд кобур от синтетичен текстил. Фабричната конфигурация е с поставена скоба, но ако използвате ремъка за ръка, можете да я демонтирате. Можете също така да обърнете посоката на скобата за колан.

Светлинен елемент: светодиод Cree XM-L2 U2 Cool White (50,000 часа живот) Макс. светлинна мощност: 850 LED lumen / 621 ANSI FL-1 lumen
Яркост в централната зона: 5,720 lux
Ъгъл на централната зона: 11°
Ъгъл на периферната зона: 64°
Видимост макс. разстояние: 151 метра
Удароустойчивост: падане от 1.5 метра върху твърда повърхност
Водоустойчивост: стандарт IPX-8, работи под вода до 2 м. дълбочина

EagleTac D25LC2 Clicky има четири режима на постоянно светене и 7 сигнални режима: стробоскопичен постоянен, стробоскопичен дезориентиращ, SOS бавен, SOS бърз, импулсен бавен, импулсен бърз и локаторен.  Уникална за фенерите на EagleTac е функцията Turbo Boost, която подава 20% допълнителна мощност на светодиодния елемент в първите 200 секунди от включването му.
Размери: диаметър на тялото - 22мм, ширина на рефлектора - 22,5 мм, дължина - 115мм, тегло - 49гр.
Режими на постоянно светене 4 :  Турбо 621 лумена(1час) / Силен - 421 лумена(1,8часа) /Слаб - 52 лумена(15часа) / Икономичен - 6 лумена(100) при 2xCR123A батерии и при използване на акумулатор от типа 18650 - съответно 1.5ч/2.4ч/25ч/150ч.

При затегната глава на фенера чрез натискане на задния бутон за включване и изключване преминавате в два режима - Турбо и чрез леко натискане на бутона за смяна на режима се достига до стробоскопичния режим. При леко отхлабване на главата на фенерчето и натискане на задния бутон се влиза директно в слабия режим, като след леко натискане на бутона започват да се превключват останалите режими в следната последователност -  Среден > Висок > Слаб > Среден > Висок > Strobe I > Strobe II > Beacon I > Beacon II > SOS I > SOS II > Low-flash. Фенера разполага и с Moonlight режим в който се влиза чрез разхлабване на главата, след което се включва фенера и разхлабва и затяга главата три пъти. Този режим се характеризира с намалени стойности на ниския, средния и силния режим с цел удължаване времето на светене. Фенера разполага с нещо средно между текстуриран и гладък рефлектор. За да се смени посоката на клипса е нужно да се отвъртят главата и задната капачка и да им се разменят местата.

Сега ще ви покажа и размерите на фенера спрямо други такива от колекцията ми:

« Последна редакция: 16 Септември, 2013, 14:10:20 от Marcinkov »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1784
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Eagletac D25LC2
« Отговор #1 -: 08 Август, 2013, 19:05:40 »
Не мирясваш и това е!
 :nabira: :nabira: :nabira:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 608
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #2 -: 10 Август, 2013, 10:19:10 »
Много добро ревю.Колегата се е постарал,браво.Фенера е много добър,качествена изработка,много режими и доста добри лумени.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1784
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Eagletac D25LC2
« Отговор #3 -: 10 Август, 2013, 16:25:44 »
Добро попадение наистина. А колекцията расте ли , расте!!!  :nabira:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #4 -: 10 Август, 2013, 16:30:35 »
На последната снимка преброих 10 все хубави фенера :nabira:.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #5 -: 11 Август, 2013, 10:40:24 »
Преди седмица,въпросният фенер беше на промоция в сайт за фенери.Но немога да се сетя в кой.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #6 -: 11 Август, 2013, 11:51:03 »
Много добро ревю.Колегата се е постарал,браво.Фенера е много добър,качествена изработка,много режими и доста добри лумени.
Благодаря колега, фенера е супер яко изстискан откъм лумени за размера си, дори е малко по-ярък от М18 Maverick на Olight, който е с по-дълбок и голям рефлектор(за голям при тез размери е леко относително). Промоцията е за фенера с XM-l U2 диода - 548лумена.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #7 -: 11 Август, 2013, 13:06:05 »
Като качество на изработка и Маверика и Ийгълтака са страшни, но за по-корав фенер бих заложил на Олайта може би защото е и Millspec, доста по-солидно стои, докато Ийгълтака е някак по-изнежен, другото предимство на Олайт е анодираните резби, които позволяват при леко развъртане на задната капчачка да се губи контакт, което за мен е изключително ценно, защото е по-добро от всяка вградена защита против инцидентно включване.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #8 -: 11 Август, 2013, 13:35:43 »
Да прав си колега,за Олайта.Солидна марка и надежна.Според мен цената им е малко завишена спрямо фенери със същите лумени от други марки.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #9 -: 11 Август, 2013, 13:49:03 »
Да прав си колега,за Олайта.Солидна марка и надежна.Според мен цената им е малко завишена спрямо фенери със същите лумени от други марки.
Какво да ти кажа спрямо Ийгълтак и Найткор са по-евтини, а за мен това са в момента лидерите на пазара, както и Sunwayman, другите са просто производни (ArmyTek, Jetbeam) , Surefire са с леко отминала слава, както и Феникс.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #10 -: 11 Август, 2013, 19:54:52 »
Имам преки впечатления от Eagletac,Olight,Klarus,Thrunite,страхотни са.Nitecore ми харесват също.LedLenser и Fenix нещо са назад.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Eagletac D25LC2
« Отговор #11 -: 11 Август, 2013, 20:32:25 »
Намесвам се, може би не на място, но понеже споменахте Феникс, а аз си падам фен. Според мен PD35 или PD32UE са напълно сравними с представения в темата фенер. Ако някога се сдобия с един от двата модела, ще се радвам да направим паралелен тест (на някоя национална сбирка, примерно)  :nabira:

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #12 -: 11 Август, 2013, 20:50:19 »
Намесвам се, може би не на място, но понеже споменахте Феникс, а аз си падам фен. Според мен PD35 или PD32UE са напълно сравними с представения в темата фенер. Ако някога се сдобия с един от двата модела, ще се радвам да направим паралелен тест (на някоя национална сбирка, примерно)  :nabira:
PD32UE е доста як, но е със стария диод, но пък PD35 е друга работа, сега ги прегледах, барнат отвсякъде препоръчвам ти го и ти го пожелавам и аз с кеф бих го притежавал, ама много ще ми дойдат вече.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #13 -: 11 Август, 2013, 21:05:50 »
Сега ги прегледах Фениксите, обаче се оказа че са от друг калибър, значително по-масивни, отиват вече в по-горната категория, не са от ултракомпактните 18650 фенери какъвто е Олайт М18 Маверик и Ийгълтака.
« Последна редакция: 11 Август, 2013, 23:06:48 от Marcinkov »

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Eagletac D25LC2
« Отговор #14 -: 12 Август, 2013, 18:39:11 »
За мен от Феникс най ми харесва TK 35.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
Eagletac D25LC2
« Отговор #15 -: 16 Август, 2013, 15:34:01 »
Имам преки впечатления от Eagletac,Olight,Klarus,Thrunite,страхотни са.Nitecore ми харесват също.LedLenser и Fenix нещо са назад.

Колега, такива принципни сравнения не са коректни. Сравняват се специфични модели. Все едно да кажеш Mercedes е по-добра марка от BMW. И тогава ти слагат едно до друго A класа и X6 да си ги сравняваш. Да не говорим, че при фенерите излизат много по-често нови модели, по-лесно е, някак си.  :nabira:

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Eagletac D25LC2
« Отговор #16 -: 04 Септември, 2013, 19:13:10 »
Още едим малък снимков ъпдейт.

ArmsBG OlightBG Batteryservice