Автор Тема: Фенерче Fenix E11 - Ревю  (Прочетена 2394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« -: 15 Август, 2013, 11:48:25 »
Добре… първото в живота ми ревю се хареса на някои колеги, така че реших да напиша друго :) Хем за упражнение, хем за кеф :D

Този път ще разгледам две от любимите ми за ЕДЦ фенерчета- Fenix E11.
Две са, защото компанията ъпгрейдва фенерчетата два пъти досега. Последният модел, на който ще се спра в детайли по-късно, се различава от останалите Феникс Е11 и на външен вид. Той, както и моделът преди него, са проектирани да бъдат с няколко лумена по-ярки от най-първият вариант.

Техническите характеристики на последния модел са следните:

-   Използва Cree XP-E LED
-   Захранва се от една АА батерия
-   Дължината му е 9.1см, НО въпреки, че това е дължината на първия и втория модел, последният е видимо по-къс, макар че това никъде не е уточнено, не знам защо.
-   Тежи 31гр. без батерия
-   Включва се с натискане на копче отзад, като има и функция за моментно включване
-   Има два режима на работа – слаб (първоначално 35, сега 38 лумена) и силен (първоначално 105, сега 115 лумена)
-   Продължителност на светене- 8ч. и 45 мин. и 1ч и 50мин.
-   Разстояние, на което стига лъчът- 85м.
-   Фенерчето съществува в два цвята – черен и сребрист.

Лични впечатления.

Притежавала съм и трите модела. Много ми допада, защото е просто и работи безотказно. Размерът в случая има значение, но колкото по-малък, толкова по-добре :D Все пак съм жена и имам по-малка ръка и джобове, хаха. Затова и по-новият модел ми харесва още повече. Ето снимка на по-стария модел и новия, която вече сте виждали (новият е в ляво, старият, по-дълъг, в дясно):

Новият модел ми харесва повече и поради простия факт, че дизайнът му е типичен за Феникс. Ако ги сравним с останалите модели, които имам, си личи, че всички са от едно „семейство“, с изключение на по-старите Е11.

Както пише по-горе, режимите на работа са два, като се сменяват със завъртане на главата на фенерчето. По принцип няма memory функция, но тъй като операцията се извършва „механично“, това си е един вид мемъри – на който режим сте го оставили, на този ще се включи.

Продължителността на светене не съм я тествала официално, но е горе-долу вярна. Разбира се, спефицикациите на производителя никога не трябва да се приемат за чиста монета, понеже всичко зависи от това с каква батерия се ползва, как се ползва и т.н. Освен това, както се досещате, дори и да пише, че на висок режим работи почти два часа, силната светлина навярно започва да намалява след първия час, а останалите 50 минути фенерчето ще си мъждука, нооооо… ще работи.

Разликата в лумените не е достатъчно голяма, че да е съществена. За мен лично дали ще е на по-ниския режим или на по-високия не е от голямо значение. 38-115 лумена … забелязва се разлика разбира се, но аз предпочитам да го ползвам на нисък, за да пестя батерията.

Светлината на по-старият и новият модел е различна. Нямам достатъчно хубав фотоапарат или умения, за да я хвана на снимка, но с просто око се забелязва. Даже не мога да я опиша, но има разлика в цвета и формата, когато светите на бяла стена.

По някакви странни за мен причини, на най-новият модел малко трудно, да не кажа, че на мен ми е невъзможно,  му се превключват режимите с една ръка. При по-старите това ми беше далеч по-лесно.

Разстоянието на което уж свети, трябва да е 85м., но е много съмнително да можеш да .. прочетеш някакъв знак на 85м. За разходки нощем в тъмното обаче е перфектно. Лъчът наистина стига на далеч, но не съм го мерила, а няма и как.

Относно как изглежда сребристия цвят на фенерчето нямам лични впечатления. Чела съм, че хора, които го имат, казват, че не било толкова хубаво, колкото черното. Сивото приличало на пластмасово, а и бутончето за включване му било оставено черно.

Фенерчетата имат малки дупки, посредством които да се закачат на ключодържател или пък вие да си закачите връзка или нещо – може да ги видите на горната снимка с моята закачена зелена връзка. Когато слагате ключодържател обаче, фенерчето ще се надраска.

Странно нещо, което ми направи впечатление при по-новия модел. Ако го оставим на силен режим за около 15 минути, става МНОГО горещо. Чак е неприятно да го държиш в ръка, да не говорим пък да го сложиш в джоба на тънки летни панталонки. Странно ми е, защото при по-старите модели няма такова нещо. Загряват, но не стават горещи.

Фенерчето не може да стои изправено в режим свещ, заради издаденото задно бутонче за включване.

По-старите модели не пристигнаха с батерия, но новият дойде с някаква странна АА батерия, мисля от Феникс т.е. готово е за ползване. Опаковката в която пристигат е т.нар. блистер, с който трябва бая да се побориш, преди да стигнеш до фенерчето. Вътре има и оригинална Феникс връзка, гумено пръстенче и резервно капаче за включване.

С други думи, обичам това фенерче. Феникс Е11 и Олайт i3s са ми двете ЕДЦ-та от месеци насам. Може би хората, предпочитащи много лумени няма да си паднат по него, но на мен не ми трябва прожектор, а и размерът му е супер.

П.П. – също е удароустойчиво :D Водоустойчивост не ми се е налагало да тествам, пък и нямам намерения да го подлагам на изтезания, ако не ми се наложи.

« Последна редакция: 17 Август, 2013, 16:50:43 от N__N__R »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1850
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Фенерче Fenix E11
« Отговор #1 -: 15 Август, 2013, 16:53:09 »
Благодаря за чудесното ревю.  :nabira:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 605
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11
« Отговор #2 -: 15 Август, 2013, 18:29:50 »
Здравейте на всички.Ас съм много доволен от моя Е11.От по стария вариант е,много надежден и лесен за работа.Скоро останових че свети много добре,на тъмно освети до 50 метра,много ясно се виждаше всичко.Бях на една поляна и си спах в чувала.Чух шум,грабнах Е 11,беше ми в джоба и светнах,свърши чудесна работа,беше бездомно куче което лаеше и ме заобиколи отдалече,ясно го видях,беше на около 30 метра.Може би му липсва само среден режим.Лека вечер.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11
« Отговор #3 -: 15 Август, 2013, 18:35:15 »
Радвам се, че намирате ревюто за полезно :)

Колкото до липсващия среден режим .... има нещо вярно. По-скоро, от това, което съм чувала, хората биха предпочели по-нисък режим т.е. като превключиш от нисък на висок, да се усети по-голяма разлика. Примерно 20-100 лумена или нещо такова. Или пък 5 - 20 - 110 . 

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« Отговор #4 -: 18 Август, 2013, 14:19:51 »
Любопитно ми е дали има разлика като усещане когато се носи в ръка,между новия и стария Е11.Вижда се ясно че има разлика на покритието.Виждали се разликата 105/115 лумена?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« Отговор #5 -: 18 Август, 2013, 14:40:04 »
ММмм... не, не мисля, че усещането е различно- за окото разликите в дизайна са големи, но на пипане не мисля, че оказват голяма разлика.

За разликата 105 / 115 лумена така не мога да кажа.. по-старият модел вече не е у мен- може би би се забелязала разлика ако съпоставим двата фенера заедно да светят на тавана или стената, но така от дистанцията на времето на ползване (в смисъл, не бях ползвала по-стария известно време и чак после се сдобих с новия), мисля, че има минимална, но не много голяма разлика.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« Отговор #6 -: 18 Август, 2013, 16:53:58 »
А по слабия режим на новия модел в сравнение със стария,има ли разлика?Струва ли си да се замени стария с по новия модел?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« Отговор #7 -: 18 Август, 2013, 17:11:45 »
Ами отговорът ще бъде същият. Трябва да ги сравня двата едновременно, за да кажа има ли разлика. Но ако  разликата при силните режими е минимална (разлика от 10 лумена), значи и разликата при слабите режими ще бъде минимална (там разликата е от 5-7 лумена, до колкото си спомням).

Аз лично предпочитам новия просто заради външния вид и по-компактния дизайн, нали новото е по-приличащо на Феникс и по-късо.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Фенерче Fenix E11 - Ревю
« Отговор #8 -: 18 Август, 2013, 17:17:11 »
Да разбрах ви.Дизайна е по добър на по новия.

ArmsBG OlightBG Batteryservice