Автор Тема: Нож на Ерко от М390 - вторият близнак или по-скоро клонинг.  (Прочетена 23426 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 903
  • диагностициран
    • tinkoknives
Според мен може да се постигат по високи твърдости от обявените заводски. Примерно стомана S 35 VN да драска стъкло,  а дали това е удачно е друга бира.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Аз си мисля че всеки голям производител,на каквото и да е, си оставя толеранс при обявените параметри.Иначе ще ги спукат от дела.А и има разлика между препоръчителна и максимално възможна твърдост.Друг въпрос е кому е нужно,професионалисти са установили кога стоманата проявява своите оптимални качества според мен.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Митев

• Гост
Колега , прегледай данните на Круизибъл-за тази стомана , преди отвръщане максимума е 63 , след  отвръщане на около 200 гр. твърдостта е в границите-59-61.Тези високи измерени стойности ,според човек , занимаващ се професионално с ремонт и поддръжка на измервателни уреди , в това число и ТВЪРДОМЕРИ значат че уреда , на който е направено измерването НЕ Е КОРЕКТЕН. Все повече срещам заявени твърдости които доста завишават заводските данни , обявени от производителя на стоманата.Моля , бъдете коректни- не може от 100 грама боб да направиш 3 мешани скари!
 :ohhoho:

Ми не знам , какво имаш под предвид , КОРЕКТНО измерване , но същия ден занесох 15-20 ножа на Тинко за замерване и щом на другите си показа нормални стойности , не мисля , че имам право да се съмнявам за тази на CPM D2  ;)

ArmsBG OlightBG Batteryservice