Автор Тема: Нож на нотариус Делчев  (Прочетена 16430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1244
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« -: 03 Септември, 2013, 21:53:57 »
Този нож е резултат на една дълга компилация, аз само сбрах парчетата в едно :) Стоманата е М390, благодарение на Ерко; закалка - по записките на Меноар и Силвъра, криото - благодарение на Митко ДиПетров; формата на острието - това е Дозеровият модел К 19 Pofesional Skinner, но с удължено острие - по Ясен Ф, но върхът на острието е с 1 см надолу - по искане на А. Делчев; Дръжката е с 5 мм удължена пропорционално, също по искане на клиента, както и микартата; канията с двойна подвеска е както е на ДРУГИЯ нож на нотариус Делчев, която е правена от Ивеца... Само Магнуса няма участие в тоя нож :)

Заточката е моя :) ; първичният скос свърши на 0.6 мм дебелина на режещия ръб, вторичният скос е 26-28 градуса, правен е на моята анатемосана от учителя Були система за заточване, която е тип Едж Про, закото камъните и острието са под константен ъгъл, без да има субективно участие на ръката - затова вторичният скос е толкова отчетлив; камъните са 150, 320, 800 и 1200...., още на 800 косъмът падна сам, като го бутнах с пръст; накрая няколко движения по стропа - за идеята.

Ето и снимките - всичко е ясно...

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #1 -: 03 Септември, 2013, 22:03:12 »
Поздравления!

Според скромното ми мнение горната част
на острието не трябваше да е толкова права,
а да е леееко дроп/клип или някакъв друг пойнт(в момента ми напомня leaf point).
Пак според същото ми скромно мнение
сте го избарали по-добре от оригинала на Дозер :)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен RAZORBLADE

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 43
  • диагностициран
    • Nikovknives.blogspot.com
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #2 -: 03 Септември, 2013, 22:12:51 »
Браво, Гого.  :nabira: Как е М390 на шлайфа?

Жоро

• Гост
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #3 -: 03 Септември, 2013, 22:24:40 »
чуден е ножа *palec*и канията *palec* нотариуса има вкус :D па и от към стомана го е измислил перфектно :yahoo: :nabira:
ся ако напишеш и до колко рокуела го докарахте ;D :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1522
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #4 -: 03 Септември, 2013, 22:38:50 »
Прекрасен нож!

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1244
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #5 -: 03 Септември, 2013, 23:37:03 »
Ясен 1 - Недей така, аз и на колегата Дозер харесвам ножа  :D
Ясен 2 - На шлайфа - като другите стомани, пред новата шкурка сите винкели са равни  ;D
Жоро - други са по Рокуелите, аз се задоволявам със спазването на рецептурника... все пак стоманите не идат от Ангел Стоилов  ;)
Гриша - абе нали знаеш, че съм Маг :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 380
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #6 -: 04 Септември, 2013, 07:33:17 »
Мдааа, хубав е станал. Накрая ще му нацелим идеалната форма :)
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен markav

• Напреднал
  • Публикации: 285
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #7 -: 04 Септември, 2013, 09:32:31 »
Перфектен.  *palec*

Тошко

• Гост
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #8 -: 04 Септември, 2013, 11:31:26 »
Добре сте го изпипали.

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1001
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #9 -: 04 Септември, 2013, 11:40:04 »
Амааа, аз още не съм го пипвал бе! :no:
Това е нашега, разбира се, ама си е вярно. Утре, като си го получа и му се порадвам, естествено, ще споделя впечатления.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1512
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #10 -: 04 Септември, 2013, 11:48:57 »
Ей seiko много добро ножче е станало. Да ти е честит и чакам от твойте тестове.
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #11 -: 04 Септември, 2013, 11:56:41 »
Ще има, Кире, ще има, само живи и здрави да сме! :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1423
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #12 -: 04 Септември, 2013, 12:31:01 »
Антъни, честито друже! Много харен нож е станал! Поздравления и за занаятчийската кооперация! ;) И да го носиш другия път ей! ;)

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1314
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #13 -: 04 Септември, 2013, 17:09:04 »
И на мен ми харесва!Добре се е получил  :punk:

Баце

• Гост
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #14 -: 04 Септември, 2013, 19:06:10 »
Честит ти нож бате Тони, тъкмо на време за октомври *palec* На гилдията майстори начело с ножарят Маг, браво за труда и резултата :nabira:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #15 -: 04 Септември, 2013, 23:49:43 »
Гого работи с такъв мерак,че няма как да не стане *palec*!Евала и на другите майстори *palec*!Чак и крио,а?
Честито Тони,хубав нож :nabira:!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен merlin

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #16 -: 05 Септември, 2013, 16:48:23 »
Браво Гого страхотен се е получил :yahoo: , направо изби рибата. Ама при толкова изпипване на нещата не очаквах и друго. Крио ами та и пушек се дига *нинджа*

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #17 -: 05 Септември, 2013, 17:03:32 »
Благодаря ви за честитките, приятели! Дано и на вас да се връща в мечтани железа! :nabira:
Та, да си дойда и на думата. Днес си взех ножчето от ЕКОНТ-а и от мерак на прибежки се прибрах в службата, да видя и да пипна най-после творението на бате Жоро.
Еми, хареса ми, пък. Каквото съм му казал на човека, това е направил и то със съвършенна точност.
Няма да обяснявам пак тая компилация (ебаси сложната дума, дето е използвал, чак на третия път я написах вярно), ама държа да изкажа благодарността си на всички, които пряко или косвено имат намеса в осъществяването на този проект.
Всъщност, намеренията за проекта възникнаха съвсем спонтанно в мен, след като вече имах идеята да си направя нож от М390, който да е предназначен основно за рязане и след това за някои по-общи функции. Проектът придоби облик, когато видях, а по-късно имах и на разположение ножа, който бате Жоро е направил по идея на Ясен Ф.

Последваха някои изменения от моя страна и така се получи този чудесен и надявам се работен нож.
Ами, това е, което мога да кажа на първо време. Съответно, следват изпитания и тестове, за да съм наясно какво може този нож и доколко мога да разчитам на него.
При първа възможност ще постна снимки, за да можете и вие да придобиете по-добра представа какво е сътворил Ножарят Маг.
Голямо благодарско за бате Жоро, дето ми уйдиса на акъла, изтърпя ми всичките претенции и най-вече факта, че съм голям досадник, та накрая направи и нож за чудо и приказ!
                                                                                                       Стивън Хокинг

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #18 -: 05 Септември, 2013, 19:16:38 »
Ето и обещаните снимки.

Стивън Хокинг

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 484
  • диагностициран
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #19 -: 05 Септември, 2013, 20:13:20 »
Ножа е страхотен, от превъзходна стомана и майсторите работили по него са сред най-добрите, ма защо такава кания решихте бреееее, подвеската-разкош ама на туй широко каниище поне едно ушо за магнезиева запалка да бяхте предвидили..... Глупости говоря мамка му, черна завист ме гризе... И ножа и канията са супер, пък другия път като наминаваш към Бургас да го носиш и чакам Джак да драсне едно лс и да се видим 'на черешата' *бира*
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #20 -: 05 Септември, 2013, 21:59:40 »
Явно, не сте разбрали правилно началния пост на бате Жоро.  С тая изчанчена дума компилация, дето много ме тормози, той искаше да каже, че Ерко се съгласи да закупим от него шина с размери 250Х40Х4,3 мм, Силвъра и Меноар бяха любезни да споделят технологичния си опит за ТО на стомана М390, Митко ДиПетров е осигурил съда за течния азот, който беше използван за криото, Тинко помогна с микартата, Ясен Ф. е идейният носител на прототипа, аз съм виновникът, всичко по ножа, дръжката и канията да бъде точно такова, като на снимките, а бате Жоро не знам с какви магии разполага и прилага, но превърна всичко това в действителност, с двете си ръчички, от начало-до край.
Не се учудвайте, че отделните детайли по ножа и канията се различават и разминават с вашите норми и разбирания. Радвам се, че бате Жоро много бързо осъзна какво търся в този проект и направи всичко възможно да се съобрази максимално точно с желанията ми. Нека не ви учудва, че липсва лъскавия финиш на ножа, че дръжката е безлична, а канията е груба и масивна. Всичко това си има своя смисъл, но не смятам да ви отегчавам с личните си виждания и концепции. С две думи, този нож не е проектиран и изработен, за да бъде манекен и да радва очите с хубави форми и екзотични материали, а преди всичко, да бъде корав и функционален, работен кон. Именно поради това се доверих на опита, който е натрупал Боб Дозер в дългогодишната си практика и вложил в модела К19 Pofesional Skinner, удължен от Ясен Ф. и леко променен от мен, впоследствие. Далеч съм от мисълта, че съм открил топлата вода и вече съм собственик на съвършения нож, но при все, че такова животно още нема, продължавам да дерзая в тази насока. :yaaa:

Стояне, няма проблем да се видим на "Черешката" и да са пофаля к`о имам, при някое от следващите си идвания в Бургас, само да сме живи и здрави. :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

brinel

• Гост
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #21 -: 05 Септември, 2013, 22:47:31 »
има и по лоша дума:колаборация
никъде не прочетох за коване така че не мия хвалете

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #22 -: 06 Септември, 2013, 09:02:04 »
...никъде не прочетох за коване така че не мия хвалете

Ам чи, Рачо ковача умря бе, Стефко и ся няма кой... :'(
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #23 -: 06 Септември, 2013, 10:39:33 »
Бате Тони, честито! Голяма сила е тоя нож! Аз като видях една от по-предните снимки в едно от твоите мнения нож с дървена дръжка и си викам - чакай, тука трябва да има някаква грешка :) После прочетох по-внимателно мнението и видях, че това е ножа на Ясен, който е ползван за модел :))) С последните снимки нещата си идват на мястото.
С нетърпение чакам впечатления от представянето му.

Неактивен C A III O

• Почти вълк
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 210
Нож на нотариус Делчев
« Отговор #24 -: 06 Септември, 2013, 10:46:56 »
Ножа кефи много , да ти е честит госин Нотариус ...
« Последна редакция: 06 Септември, 2013, 11:01:57 от C A III O »
Страхливият умира всеки ден, смелият само веднъж.

ArmsBG OlightBG Batteryservice