Автор Тема: Ножове от промоцията в Кауфланд /срещу стикери/?  (Прочетена 16971 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

brinel

• Гост
Ножове от промоцията в Кауфланд /срещу стикери/?
« Отговор #25 -: 19 Октомври, 2013, 23:37:53 »
егера.бг
трамонтина премиум

Неактивен Ivolution79

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 41
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 07 Ноември, 2013, 00:02:20 »
 :D тъкмо бях се засилил да купувам едно сантоку тези дни и вие ме отказахте.....навреме!ще си ползвам трамонтините с кеф и това е.

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 11 Декември, 2013, 14:30:13 »
Днес минахме да пазаруваме през Кауфланд и специално минах през въпросните ножове да им сваля и аз една стружка с Вантиджа  :D

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1320
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #28 -: 27 Декември, 2013, 14:17:16 »

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 876
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #29 -: 27 Декември, 2013, 20:16:07 »
Дам, дам. Майка ми се взела такова парче ламарина. Пълен майтап. Тенекия от сирене реже повече. Като го видях и си пойграх с него ми полазиха мравки на никой не го пожелавам такова дърво. Мисля да го подаря на баба ми да си копае дупки за луковиците там лалета ала бала дето сади.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 31 Декември, 2013, 10:25:43 »
Абе Наско аз да ти кажа имам едно пирге за филетиране и съм доволен от скосяване и рязане обаче стоманата изобщо не държи. Много чести микро отчупвания му се появяват , а едно китайско сентуко, което е оставено също на произвола на жената е като че ли по-устойчиво.....
Все ми се струва, че тия делимано няма да са толкова зле чак.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 586
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #31 -: 31 Декември, 2013, 10:32:40 »
Да не забравяме, че нож за филетиране не е направен да реже на дъска, а да прави филета.
Аз ползвам пирге от делукс серията и такива отчупвания не съм забелязал освен когато майка ми веднъж решила да сече ребра с него.
Иначе отчупванията показват висока твърдост, не ниско качество. Ако беше слабо закалено щеше да се подвива и гъне, както делиманото по-горе на снимките.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 31 Декември, 2013, 10:54:11 »
Абе така е за финния скос си прав, вярно е и, че жените са бруталисти при използването на ножове ама все пак толкоз да се рони......

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #33 -: 31 Декември, 2013, 11:13:42 »
Направи му един микро вторичен скос на 25-30 градуса и ще се оправят нещата с отчупванията.
Роля има и това дали е заточван и колко пъти. Дискутирана е темата с микроотчупванията при нови ножове.
Обикновено след няколко заточвания спират.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен petrof

• Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 31 Декември, 2013, 11:24:17 »
Ползването на нож от жена и получените щети вследствие на това ползване изобщо не са критерий за качеството на ножа!
Аз винаги следя с трепет на душата когато си давам ножовете на жена ми. Хем съм я предупредил и уж на теория знае какво да прави и какво да не прави....

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #35 -: 31 Декември, 2013, 14:11:30 »
Абе Наско аз да ти кажа имам едно пирге за филетиране и съм доволен от скосяване и рязане обаче стоманата изобщо не държи. Много чести микро отчупвания му се появяват , а едно китайско сентуко, което е оставено също на произвола на жената е като че ли по-устойчиво.....
Все ми се струва, че тия делимано няма да са толкова зле чак.
Напълно е възможно и отчупванията да са предизвикани от презакаляване!Все пак се закаляват на ден хиляди заготовки!Взеха да идват все по-често от ножовете Делимано при мен и в последните дни позаточих поне още 5-6 броя!Дори последния беше преди малко!В неделя на един познат също му точих неговия и само го попитах за мнението му за ножа без да давам оценка или давам мнение и той ми каза също-Не съм доволен,ножа е боклук! :-\

Неактивен zubar

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 2
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 02 Януари, 2014, 09:06:42 »
Напълно е възможно и отчупванията да са предизвикани от презакаляване!Все пак се закаляват на ден хиляди заготовки!Взеха да идват все по-често от ножовете Делимано при мен и в последните дни позаточих поне още 5-6 броя!Дори последния беше преди малко!В неделя на един познат също му точих неговия и само го попитах за мнението му за ножа без да давам оценка или давам мнение и той ми каза също-Не съм доволен,ножа е боклук! :-\

Имам два от прехвалените Пирге делукс серията - за нищо не стават тези ножове... затъпяват се абсолютно лесно без значение каква е заточката и на какъв ъгъл. А китайските на Делимано са поне 3 класи над Пирге.

Пирге пирге пирге - която и тема да отворя все виждам рекламни постове на колегата heykel_nikolov - Пирге пирге пирге..!!??!

Колеги от форума моля обърнете внимание колегата heykel_nikolov има навика да се намесва и злослови със и без основание по всичко различно от Пирге с единствена цел реклама на продаваните от него ножове.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 02 Януари, 2014, 09:25:23 »
Имам два от прехвалените Пирге делукс серията - за нищо не стават тези ножове... затъпяват се абсолютно лесно без значение каква е заточката и на какъв ъгъл. А китайските на Делимано са поне 3 класи над Пирге.

Пирге пирге пирге - която и тема да отворя все виждам рекламни постове на колегата heykel_nikolov - Пирге пирге пирге..!!??!

Колеги от форума моля обърнете внимание колегата heykel_nikolov има навика да се намесва и злослови със и без основание по всичко различно от Пирге с единствена цел реклама на продаваните от него ножове.
Колега, на какво си бил снощи, та така негативно подхождаш в първия работен ден на новата година? Поеми си въздух, отпусни се и дай от начало. Започни с едно приятелско извинявай или измисли ти нещо.
Не искам да ти развалям настроението рано-рано, но гледната точка и въпроса за разбиране, зависи от знанията и уменията да ползваш дадено нещо. Даже ще ти дам пример. Ти си единствения доволен от ламарината на Кауфланд и недоволен от Пирге.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #38 -: 02 Януари, 2014, 10:58:57 »

ОК,колега zubar!
След като имаш два ножа от сериите на Пирге може да направя две неща по този въпрос!
1-Да направим най-елементарни тестове на нож на Пирге и Нож от Делимано от кауфландските
2-Да ми изпратиш ножовете,които си закупил от мен и моментално аз ще ти върна сумата за тях без никакъв проблем!
Освен това смятам че съм доста обективен в оценките си за нещата казани от мен за ножове за професионални цели!Освен ножове на Пирге предлагам ножове на Фрост-Швеция,Гийсер Месер и Дик Германия.Лоша дума и за тях не казвам,след като съм сметнал да ги продавам в магазина си-явно ще са добри и те?Друго което също искам да отбележа е,че ножовете на Пирге се продават в около 40 страни и едва ли там хората разбират по-малко от ножове от теб!
http://www.williams-sonoma.com/products/chef-paring-knife-set/
Явно и в американската верига"Уилямс-Сонома" нищо не разбират от ножове!Там са пълни балъци,следят Форума ни и ги продават след моята намеса е реклама  8)
« Последна редакция: 02 Януари, 2014, 11:26:58 от heykel_nikolov »

Жоро

• Гост
« Отговор #39 -: 02 Януари, 2014, 16:45:07 »
Сапрете се бре  *palec* zubar  не знам на черешата ли си или другаде   :yikes: ама нещо си изнервен ;) като не те кефят пирге ами купи си делимано  *palec*никой не те кара насила да пазаруваш от heykel  :-[
човека ти предлага и решение на проблема :nabira:

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 876
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #40 -: 02 Януари, 2014, 16:56:53 »
След като иска делимано със радост ще му дам моето в замяна на неговото пирджи.  ^-^ *palec*

Неактивен petrof

• Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 02 Януари, 2014, 18:35:05 »
След като иска делимано със радост ще му дам моето в замяна на неговото пирджи.  ^-^ *palec*
Взе ми думата от устата ...

Неактивен baiivan3

• Редовен
  • Публикации: 68
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 02 Януари, 2014, 19:50:46 »
Току що ми донесоха едно изкривено Делимано.Цитат "Да видиш как да го оправиш, че жената много си го хареса"
И сега ще гледам как да го оправям, предполагам, ще е с чука. Ако не стане, Наско ще ми прати едно от неговите ножчета. Аз лично имам 4-5 от тях, от различни големини. Също съм много доволен. 
Към колегата, дето рева много от тях, на доста хора съм ги препоръчал, никой не ми се е оплакал досега. Нека познае защо не съм им препоръчал Дик, Фрост или Гийзер.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 02 Януари, 2014, 21:06:10 »
Току що ми донесоха едно изкривено Делимано.Цитат "Да видиш как да го оправиш, че жената много си го хареса"
И сега ще гледам как да го оправям, предполагам, ще е с чука. Ако не стане, Наско ще ми прати едно от неговите ножчета. Аз лично имам 4-5 от тях, от различни големини. Също съм много доволен. 
Към колегата, дето рева много от тях, на доста хора съм ги препоръчал, никой не ми се е оплакал досега. Нека познае защо не съм им препоръчал Дик, Фрост или Гийзер.
Бай Иване ще ме прощаваш, и Наско ми е преятелче, но не може да се каже нищо лошо за последните марки цитирани от теб!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #44 -: 02 Януари, 2014, 21:10:30 »
Бай Иване ще ме прощаваш, и Наско ми е преятелче, но не може да се каже нищо лошо за последните марки цитирани от теб!
Фрост ама от старите...
подарил съм един на нашите и с кеф си го тормозят в кухнята. Лесно се затъпявал... ми затъпява се, те с него режат и по тавите и по чиниите...

Неактивен baiivan3

• Редовен
  • Публикации: 68
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 02 Януари, 2014, 22:28:33 »

Aз лошо казал ли съм, просто на Пирге-то цената е по-поносима, при сходни свойства.

Неактивен amrasel

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 18
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 06 Януари, 2014, 02:11:19 »
Единственото което ми хвана окото е ножицата.
Не е нож, но при тия негативни коментари за серията се разколебах. Има ли някой пробвал ?

Неактивен borisgp

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 29 Януари, 2014, 19:06:50 »
Аз да си върна думите назад за Пиргето, просто ясно, че толкова фино сведен нож в рецете на жена да се остави резултатът ще е ясен. Скоро включвах китайския гриндер да приточа кухненската посуда и в сравнение с китайското ми сентуко направо видях зор докато му сваля щръбките, доста по твърдо беше.
 Снощи гледам една млада дама влиза в кухнята хваща Пригето за филетиране и едно цяло пиле ...лошо ми стана като си помислих какво ще стане ама викам ще си замълча да видим .... скрих се зад ъгъла и наблюдавам със затаен дъх  :P ....е почна едно брутално разпарчетосване през кокалите... мама мия. Сега като гледам няма отчупвания само няколко проблясъка в предния край, което е нормално за толкова фин режещ ръб. За парите си е екстра ножа. Просто от толкова похвали на тия ножове почваме да очакваме джадайски мечове май .....

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #48 -: 29 Януари, 2014, 19:58:38 »
Аз да си върна думите назад за Пиргето, просто ясно, че толкова фино сведен нож в рецете на жена да се остави резултатът ще е ясен. Скоро включвах китайския гриндер да приточа кухненската посуда и в сравнение с китайското ми сентуко направо видях зор докато му сваля щръбките, доста по твърдо беше.
 Снощи гледам една млада дама влиза в кухнята хваща Пригето за филетиране и едно цяло пиле ...лошо ми стана като си помислих какво ще стане ама викам ще си замълча да видим .... скрих се зад ъгъла и наблюдавам със затаен дъх  :P ....е почна едно брутално разпарчетосване през кокалите... мама мия. Сега като гледам няма отчупвания само няколко проблясъка в предния край, което е нормално за толкова фин режещ ръб. За парите си е екстра ножа. Просто от толкова похвали на тия ножове почваме да очакваме джадайски мечове май .....
Адмирации за мъжката постъпка.
Важното е, че и ти стигна до изводът като колегите които ползват/ме Пирге в кухнята.

nikikin

• Гост
« Отговор #49 -: 29 Януари, 2014, 20:23:55 »
Всеки може да сбърка,а само един мъж на място може да признае грешката си и да се извини.  *palec* :nabira:

ArmsBG OlightBG Batteryservice