Автор Тема: Кои фенери са ви любими?  (Прочетена 6211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
    • Ситалк - исторически реконструкции
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #25 -: 18 Януари, 2014, 18:21:00 »
Ликьор с настойка от женшен, а може и лампа с нажежаема жичка да е но не ми се вярва.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1377
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #26 -: 18 Януари, 2014, 18:32:09 »
Ликьор с настойка от женшен, а може и лампа с нажежаема жичка да е но не ми се вярва.
:D :D :D :D Добрееее! ;)

Неактивен Jodesi

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #27 -: 20 Януари, 2014, 10:39:13 »
Първата любов, така де първия ми фенер JetBeam BC10, замислял съм се доста пъти за смяна но след толкова години все още остава на служба.
Защо? Ами - свети :D, мнооого свети.

П.п. Имам едно полузавършено ревю на него с близнака му Klarus P1C, трябва да го пусна вече, че доста отлежа.

И на мен това ми е любимият фенер. След доста време позлване сега е зачислен стои в колата, наистина много свети и е много здрав. В себе си нося Olight S10 в чантата и Skilhunt Ramble от форумната поръчка на ключовете, но първата любов трудно се забравя  ;D

brinel

• Гост
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #28 -: 05 Март, 2014, 17:35:34 »
ако няма с ЛНЖ и на газени кандисвам,може и петромаксови само не знам чорапчета намират ли се на пазаря у нас

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #29 -: 06 Март, 2014, 20:51:44 »
Харесвам всички фенери, които светят. 
И лампови и диодни.
В детството имах два сини фенера "АРТАС"(Източногермански), единият на 2 батерии D-формат, а другият с плоска квадратна батерия 4,5 волта. Оттогава харесвам фенери с променлив фокус. Кеф ти тясно, кеф ти широко петно, макар и с артефакти.

По форма, характеристики и надеждност сега като марки ми допадат Олайт, Феникс, Лед Ленсър.

Ползвам 2 броя Лед Ленсъра - М1 в чантичка и А2 на ключовете.

Карам само на литиеви батерии, за М1 е CR123, а за А2 - литиеви ААА.

Литият ми допада с това, че не тече, държи на студ и топло, лек е, може да се съхранява до 15 години практически без утечка и най-важното - има полегата(почти хоризонтална) разрядна характеристика. Това означава, че даже нестабилизирани по ток фенери(без драйвер или с мижав драйвер) ще имат на практика стабилизирана светлина(яркост). Обаче цената на лития хич не ми харесва.

Имам и ползвам в къщи и по мазета още поне 5-6 китайски откровени евтинджоси, повечето лампови. В тях ми харесва топлата лампова светлина, някакси е по-уютна, но това явно е от носталгия по миналите дни.

Та такива работи.  :)
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #30 -: 07 Март, 2014, 12:18:06 »
Откакто си сложих на кръста Олайт С20 - това ми стана любимец.
С презареждаема батерия вече не се стискам да го пускам на максимален режим и когато се налага да си светя с нещо друго все ми е слабо...  :D
А от както си го взех съм зареждал батерията 2 пъти - сравнено с цената на 4 СR123, които щях да купя за същото време излиза че с две зареждания съм си изплатил цената на батерията. Още две зареждания и съм си изплатил цената на зарядното....

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #31 -: 09 Март, 2014, 11:06:07 »
При често и продължително ползване на фенера акумулаторите практически нямат алтернатива. Литиевите батерии в този случай не са изгодни финансово. Особено за формати 2хCR123 и нагоре, 4xAAA, 4xAA.

И аз ползвам за дежурния домашен фенер акумулатор 18650, като то зареждам по навик 1 път седмично. Ползва се често и от всички в къщи.

Обаче за дребния фенер А2 си слагам литий 1хААА Енерджайзер. Предполагам, че за 1 година ще изразходвам max 1-2 батерийки. Капацитетът тук е 1200-1300 mAh, фенерчето харчи 200 mA и при този ток имам не по-малко от 6 часа осигурена светлина.

А за Ленсера М1 с формат 1хCR123 хабя 2-3 батерийки годишно и нямам намерение да минавам на RCR123(3 волта), защото го ползвам инцидентно. Пък и литий-йонните акумулатори в този формат имат капацитет не-повече от 800 mAh, докато литиевите батерии са 1400-1500 mAh, практически с 2 пъти по-голям капацитет.

Бъдещето е за акумулаторите и всички сериозни фирми вече пускат даже зареждаеми фенери със собствени маркови акумулатори. И със съответните цени, разбира се.

Не съм сигурен обаче, как при последните(с куплунги за зареждане) се осигурява пълна водонепроницаемост на фенерите, ама това е друг въпрос.

Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #32 -: 09 Март, 2014, 20:12:46 »
Olight i3s  си остава все още перфектното фенерче за мен.... ТОлКоВа МнОгО светлина от един такъв мъник... и е супер на размер. Може би защото не издирвам терористи в джунглите и не ловя мечки по горите.... :D

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 603
  • диагностициран
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #33 -: 13 Март, 2014, 13:22:59 »
При мен комбинацията е I3s и Е11 на Феникс.И Q Mini на 4Sevens за резерва.Това е за ЕДЦ.

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1811
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Кои фенери са ви любими?
« Отговор #34 -: 13 Март, 2014, 16:31:53 »
Едно от най-ползвателните ми фенерчета напоследък.
Сложил съм по едно на всички ключове, както и на циповете на 1-2 чанти  *palec*

ArmsBG OlightBG Batteryservice