Остри предмети > Кухненски ножове

Японски Дамскови Ножове

(1/2) > >>

kisaki:
Сте ви представя този пят по правилата на форума един от най впечатляващите ножове които го има в България за продан>

Модел   ГУИОТО  или още универсален нож в Японската кухня

Дължина                        19 см
Стомана на острието      Прахова, Хром Никелова Многослоен Дамаск
Твърдост на острието     64HRC
ъгъл на заточване         15°   в острата част( ot kisakito do Bikito ) и 18° в задната част до дръжката
дръжка                          стабилизиран коренна част от Дюля
Цена                              960 лева с ДДС
Доставка                        Наличен в магазина в София
Произведен                    в 8  бройки от Майстор АЗАЙ сан от Ешизен Япония

riboulovec:
Много добре,но какво точно означава описанието на стоманата?За мен лично може да се отнася към много стомани.Предполагам сърцевината е прахова стомана,каква?Или майстора кове дамаск от прахови стомани? :???
Цитирам:
Прахова, Хром Никелова Многослоен Дамаск

kisaki:
Да добър вапрос колега! Прав си трябва да поясня..

"Хагането" или сърцевината на Ножа е от SG -2. Или още я познават с инициалите R-2. Отгоре 32 слоя Никел нераждама, а самата обработка се нарича Шиминагаши. Има една, на БГ език "Задруга на Майсторите" от 18 майстора, все велики имена които ползват една обща ковалня, в която имах честа да вляза, там изправят, коват и заточват, а всеки си има своя пещ из краищата на града и там тайничко си обработва заготовките. Аз при Азай в неговата не сам ходил но ме покани САДЖИ сан. Майстор от същия град и ми показа как работи ...  наистина са големи! В Токио един му погледна визитката и се клани на визитката му....!
Дано да съм се изяснил в представянето.....  ;)

riboulovec:
На мен лично SG -2 и R-2 нищо не ми говори,по света също не знам да са я чували.,а "Никел нераждама" пък съвсем.
Състав на стоманата може ли,или е тайна?

ceco-boker:
За SG-2 имам рядък Kershaw Blur от нея, но и в някои ламинати на Fallkniven я използват, само че с името SGPS
Super Gold No.2 - закалява се до 64 HRC
C 1.25 to 1.45 
Cr 14.00 to 16.00
Mo 2.3 to 3.3
V 1.8 to 2.2 
Mn 0.4
Si 0.5
За R-2 има противоречива информация - според едни е същата като SG-2, а според друг източник е ръждаема и с 17-19% W, аз не съм виждал стомана с толкова много волфрам.

Сигурно е чудесен ножът, но не е съвсем като за българските стандарти, дори и за хората от форума, които имат финансови възможности и ценят качественото, си остава доста скъп - за почти 1000 лв се купуват спокойно 3 други хубави ножа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия