Автор Тема: Носене на ножове в Турция  (Прочетена 11669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен кюстека

• Напреднал
  • Публикации: 2
  • диагностициран
Носене на ножове в Турция
« Отговор #75 -: 23 Ноември, 2018, 21:26:59 »
 ;DПоне му продай някакъв друг вид,че с тия ластици си баш 8).

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 57
  • диагностициран
« Отговор #76 -: 23 Ноември, 2018, 21:55:27 »
Колега аз също съм алергичен, но нося само алергозан. Тази инжекция преполагам, че има по-бърз ефект. От къде си я набави и има ли нещо по-специално с ползването и?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1539
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #77 -: 23 Ноември, 2018, 21:57:35 »
Ми ,прост урабазон от аптеката  ;)
По комплексно е депо медрол

Метилпреднизолон също.

Мускулна инжекция са всичките
« Последна редакция: 23 Ноември, 2018, 22:28:34 от Мечков »

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #78 -: 23 Ноември, 2018, 21:59:46 »
Жив и здрав:)

Неактивен момчил

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #79 -: 23 Ноември, 2018, 22:33:20 »
Видях сега няколко писалки, не са евтини, но по-добре да имаш в себе си отколко да гледаш като кьорав делфин шамандура ако стане нещо.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1224
  • диагностициран
« Отговор #80 -: 23 Ноември, 2018, 22:56:50 »
Ми ,прост урабазон от аптеката  ;)
По комплексно е депо медрол

Метилпреднизолон също.

Мускулна инжекция са всичките

Потвърждавам от опит, че горното е абсолютно верно и при нужда те спасява , без да слушате басните за вредата от кортизона !!!

Но да си кажа приказката - като напиша виц след голямото земетресение във Вранча: Попитали радио Ереван - Ще има ли ново земетресение във Вранча? То отговорило - поради големия интерес на българите - Ще има :)

Та тъй и Мечков, след толкова преметане на темата очаквам Ердоган да го посрещне на границата още  :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1539
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #81 -: 23 Ноември, 2018, 23:04:35 »
Сакън! Не го ща   :D

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 535
  • диагностициран
« Отговор #82 -: 24 Ноември, 2018, 01:42:51 »
Преди около 2 седмици бях в Истанбул, а на връщане спряхме и в Одрин. Правих проучване по въпроса. В сайта на Външно министерство няма нищо относно забрана за носене на нож. Проблемът е, че на много места /обществени сгради, музеи, молове, че и на всеки вход-изход на Капалъ чарши/има портални металдетектори и се минава задължителен контрол. В един от моловете на Истанбул спряха един от групата, човекът е полицай и носеше в чантичката си Cold Steel Kudu. Казаха му, че има проблем и той го подари на полицайката, при което го пуснаха. Не са тръгнали да пишат актове, да го задържат или нещо такова, според мен просто нямаше да го пуснат, но знае ли човек. В чужда държава, при това не е член на ЕС... Аз лично носех със себе си единствено Victorinox Huntsman в малкото джобче на дънките, но в дните, когато беше планувано да ходим по музеи и молове си го оставях в хотела. В Одрин не попаднах на чак такива мерки за сигурност, но с уговорката, че там не съм посещавал джамии, молове и музеи. Имат една търговска улица със сравнително малки магазини, където няма подобно нещо, както си е и в БГ. То и в Истанбул в обикновените магазини няма такъв контрол.   Вероятно отивате в Одрин с цел пазаруване. Моят съвет е да си вземеш някой дребосък, по улиците и в нормалните магазини няма кой и как да ти създаде проблем, а в мола ще пускаш само жената. Което обаче крие риск да ти излезе солена екскурзията... :D
На митницата след паспортния контрол има металдетектор, но реално на него нямаше служител, всички пищяхме и никой не излезе да ни проверява. Автобусът мина отделна проверка, но мисля, че ако в този момент ножчето ти е в багажа няма да има проблем.

Много полезна информация! Знам, че в Република Турция не може да се носи нож и въобще, за туристи е непрепоръчитеоно да носят сгъваем нож с фиксиране на острие, както и фикс, но не пододзирах, че тази безумна забрана, се спазва стриктно! Това не е нормално

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 818
  • диагностициран
« Отговор #83 -: 03 Април, 2019, 18:41:55 »
Колеги, да не отварям нова тема, някой знае ли как стои въпросът с носенето на нож в Северна Македония, както е настоящето име на югозападната ни съседка? В сайта на МВнР не пише нищо, пък ще пътувам нататък този уикенд, та...
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Гарван

• Гост
« Отговор #84 -: 03 Април, 2019, 19:05:45 »
Препаши два големи ножа на кръста и давай смело..  :) Те Макетата нали са войводи, срамота ще е да има забрана. Пък ако те арестуват, поле ще има какво да ни разказваш  :green: :nabira:

koceto

• Гост
« Отговор #85 -: 03 Април, 2019, 19:09:25 »
Колеги, да не отварям нова тема, някой знае ли как стои въпросът с носенето на нож в Северна Македония, както е настоящето име на югозападната ни съседка? В сайта на МВнР не пише нищо, пък ще пътувам нататък този уикенд, та...

Аз поне нямах проблеми, бях със сгъваем нож с 10 см острие и нямах проблем никъде!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #86 -: 03 Април, 2019, 19:10:12 »
Препаши два големи ножа на кръста и давай смело..  :) Те Макетата нали са войводи, срамота ще е да има забрана. Пък ако те арестуват, поле ще има какво да ни разказваш  :green: :nabira:
Добър съвет, ама само да не ме е срам после да разказвам... :D  :nabira:
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #87 -: 03 Април, 2019, 19:12:28 »
Аз поне нямах проблеми, бях със сгъваем нож с 10 см острие и нямах проблем никъде!
А в обществени сгради, музеи и т.н.т.? Имаше ли металотърсачи, че в Истанбул имаше и в МОЛ- овете...

koceto

• Гост
« Отговор #88 -: 03 Април, 2019, 19:25:02 »
В обществени сгради в които влизах нямаше, за музеи не знам!

ArmsBG OlightBG Batteryservice