Автор Тема: Предложение за раздел "Пазар"  (Прочетена 2697 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dannie78

• Напреднал
  • Публикации: 82
  • Reputation Power: 4
  • dannie78 няма влияние.
  • диагностициран
Предложение за раздел "Пазар"
« -: 13 Ноември, 2013, 00:06:42 »
Колеги,
за да не се получават неща като в тази тема, предложението ми е - подобно и на други форуми, достъп до раздел Пазар да имат само потребителите, натрупали определен брой мнения. Детайлите остават да се доуточнят от управителното тяло, но смятам, че полза ще има за всички от подобно правило.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #1 -: 13 Ноември, 2013, 00:36:53 »
Според мен поставянето на определен брой мнения като изискване за пускане на обява в раздел "Търговия" няма да постигне нищо друго освен да стимулира пускането на безцелен и безсмислен спам в другите раздели.
Говоря от опит. Част от работата ми е да пиша във различни чуждестранни форуми и когато има изискване за достигане на определен брой постове за пускане на линкове, примерно, единствено стимулира безсмисленото писане навсякъде из другите раздели и теми.

В правилата за пускане на обяви има точки. Включих се в темата, но някак не беше отразена намесата ми... Смятам от тук нататък да не предупреждавам. За да няма повече такива случки направо ще трия.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 752
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 13 Ноември, 2013, 00:52:56 »
хм, до някъде съм съгласен - който е високо мотивиран ще спами наред за да натрупа точките и пак ще си пусне темата. ама пък дали ще има чак толкова високо мотивирани. но пък и има колеги - съвестни търговци, които просто си се занимават с търговия. но ако има такова правило, ще трябва да натрупат точките, за да започнат. явно ще е със спам - след като ще пишат само за бройката. може би ако не тежи на модераторите, сегашното положение е добре - те да отсяват обявите. е ще се стига по някога до интересни развръзки на темите ноо...  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 287
  • Reputation Power: 9
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 13 Ноември, 2013, 11:41:23 »
Според мен няма да е лошо модераторите да разчистват темите в раздел "Пазар", но оставят 1-2 мнения разкриващи безумната надценка на дадена стока, както и евентуален скрит произход. По този начин евентуалния купувач сам ще си преценя дали ще купува или не, но ще има и страничи мнения :)
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 645
  • Reputation Power: 131
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 13 Ноември, 2013, 12:40:41 »
Темите не се трият за да има история на продадените ножове. Който се интересува да чете.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 0
  • Humanoid покрил се в гората.
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #5 -: 13 Ноември, 2013, 13:42:39 »
Дани, здрасти, тази тема сме я дискутирали и преди, точно поради съображенията, написани от Инкубусчето, е както функционира в момента. ;)

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #6 -: 13 Ноември, 2013, 13:50:21 »
Но пък ме накара да се замисля и от друга страна пък, след като изтрих няколко "неправомерни" публикации и като гледам как масово се регистрират потребители, които качват само един пост - да продадат бързо нещо и да избягат, повече като че ли има смисъл да има времево ограничение?

Т.е. да не можеш да публикуваш в раздел "Търговия" поне месец след регистриране?
Не знам дали е технически лесно за изпълнение и дали ще се приеме като идея?

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 13 Ноември, 2013, 14:09:50 »
Темите не се трият за да има история на продадените ножове. Който се интересува да чете.

Изразил съм се двусмислено. Под чистене на темите имам в предвид спама, който се получава, когато някой продава нещо (буквално "нещо") и другите напишат "абе ти луд ли си" (образно казано). Всички знаем как се почват едни писаници, раздуване на темата и така. Та предложението ми е като се разчиства спама да се оставят 1-2 обективни и изчистени от полемика мнения, за да бъде историята на продадените ножове полезна за четене.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 486
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #8 -: 13 Ноември, 2013, 16:48:37 »
Може да се направи по часове активност във форума, промених групите по брой постове (тези дето определят надписа Прохождащ, Редовен, Старо куче и т.н.) да отчитат прекараното време във форума, отчита се когато четеш, пишеш и т.н. времето, но не и ако просто зарежеш отворен форума (поне така го рекламират), първата група е настроена на 10ч прекарано време в момента.
Относно спамът в темите правилата затова ги мислихме толкова време, така че да се избягва излишния спам но ако има съмнение за измама да може да се изрази. За цените всеки има глава на раменете да си преценява сам.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #9 -: 13 Ноември, 2013, 17:36:48 »
Това време е даже още по-добро, понеже отразява реално употребата на форума, браво! ;)
Иначе хора, които смятат само да продават, пак ще си се регистрират и просто след месец ще почнат да си бълват.
Сега остава само да се вземе решение.

Все пак вече сме над 600 потребителя тук и не може току-така, с една проста регистрация, всеки да получава лесен достъп до такава специфична аудитория!

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 14 Ноември, 2013, 09:50:59 »
Относно спамът в темите правилата затова ги мислихме толкова време, така че да се избягва излишния спам но ако има съмнение за измама да може да се изрази. За цените всеки има глава на раменете да си преценява сам.

Абсолютно *palec*

Момчета знам колко е трудно да се администрира дадена общност и искам да Ви благодаря за полаганите усилия и стремеж този форум да е едно по-добро място :nabira:
Хр. Ботев

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 18
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 14 Ноември, 2013, 10:08:45 »
Ами такъв човек, съвсем новобранец, който иска да продаде само едно нещо и да "бяга", не е задължително винаги и само ментета да продава. Може на някого наистина да му трябват пари в момента, а такъв човек обикновено би продал на доста по-ниска цена, за да си продаде "нещото". В такъв случай, мисля, че и по-старите потребители са на далавера. Хич да не се върне повече въпросния човек, двама ще са доволните. Всеки може да разгледа продукта, както казахте, да сравни в интернет, описания, цени, да пише на продавача за повече снимки и т.н.

А иначе с рейтинга наистина ще има бая спам само с ":)" и разни ... едносрични /еднодумни отговори на съобщение. Мисля, че неотдавна имаше нещо такова... ;D

Форумът си е супер, моля не го превръщайте в... още едно церберско / церберирано място  :nabira:

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #12 -: 14 Ноември, 2013, 10:26:07 »
Въпросът е към какво се стремим - дали просто да се трупат някакви потребители, които да регистрират по няколко търговски теми и нищо повече или хора, които обичат материята, с която се занимаваме тук.

Когато някой е закъсал за пари - има продавалници, ибей, обяви във фейсбук, туитър и т.н. Пълно е с търговски сайтове.
Такива сайтове намират начин да печелят от хаотични и нередовни посетители - къде с реклами, къде после като продават акциите си, защото имали много потребители, къде със СМС, за да им излезе обявата на съответния потребител веднага.

Доколкото знам, идеята на нашият форум не е да увеличава бройката потребители, а да събира хора със сходни интереси.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 14 Ноември, 2013, 10:35:31 »
Лично аз дойдох в този форум заради материята най-вече и бих предпочел да си купя нож от колега, който влиза всеки ден тук, и/или с който съм бил на маса.
Хр. Ботев

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #14 -: 14 Ноември, 2013, 13:46:48 »
Лично аз дойдох в този форум заради материята най-вече и бих предпочел да си купя нож от колега, който влиза всеки ден тук, и/или с който съм бил на маса.

Това е чудесно, повечето сме такива хора. ;)  *palec*
Разбира се, има и изключения, които само се възползват от трибуната, която им дава нашият форум.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 744
  • Reputation Power: 17
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #15 -: 10 Декември, 2013, 15:34:02 »
Аз имам друго предложение.

В един форум на една игрица в който бях модератор имаше функцията първите 10 поста от нов потребител да се одобряват от модератор. Така се спираха ботовете и нежеланите постове които нарушават правилата. Не може ли нещо подобно да се измисли и за тук? Новите теми в отдел търговия да се проверяват от модератор преди да могат да се видят от другите потребители. Както и линка "Публикувай" да препраща към правилата на раздела и чак най долу на страницата да е бутона.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice