Автор Тема: Проблем с BUCK VANTAGE PRO S30V BOS  (Прочетена 1826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Duras

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 7
  • Reputation Power: 11
  • Duras няма влияние.
  • диагностициран
Проблем с BUCK VANTAGE PRO S30V BOS
« -: 24 Ноември, 2013, 21:27:50 »
Здравейте.

Имам следния проблем с въпросния нож.

Купуван е в България, преди 4 години. Ножа почти не е ползван. Разане на тиксо по няколко кашона, няколко филии за сандвичи, отваряне на няколко опаковки с кренвирши и подобни.

Още в началото след първото, айде второто рязане на тиксо по кашон, по режещия ръб на ножа се появиха няколко проблясъла, които се усещаха и при проверка с нокът.

Това ме наведе на мисълта, че нещо не е на ред с острието на ножа.

Преди няколко дена, отворих наилонова опаковка с кренвирши и след това съпругата ми сряза няколко от кренвиршите на половина.

Когато ми подаде ножа да го измия, останах много изненадан да видя до върха на острието две подбити места. Даже едното место не е подбити, а направо има отчупено парченце от метала с размери около 0,5 мм.

Аз я попитах, къде е ударила ножа, но ножа не е удрян. Аз бях в стаята и щах да чуя.

Единственото обяснение за мен е, че тези подбити места са се получили при отварянето на последната найлонова опаковка с кренвирши, тъй като използвах точно върха на ножа.

До сега имах някакво доверие в ножа, въпреки получените в началото проблясъци, но сега това доверие се изпари напълно!

Каква може да е причината за това лошо качество на стоманата и има ли възможност ножа да бъде спасен?

Мога да направя и да прикача снимки ако има желаещи. Надявам се апарата ми да се справи с тази задача и да станат достатъчно качествени снимки.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1094
  • Reputation Power: 264
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #1 -: 24 Ноември, 2013, 21:56:27 »
Още в началото след първото, айде второто рязане на тиксо по кашон, по режещия ръб на ножа се появиха няколко проблясъла, които се усещаха и при проверка с нокът.
Щом се усещат с нокът,не са проблясъци а направо отчупвания.От кой магазин си купил ножа?Официалния вносител или някой друг?
 Ако ножът е оригинален Бък,обяснението може да е  несполучливо закалено острие.
Veritas odium parit.

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 300
  • Reputation Power: 118
  • Vuli няма влияние.
« Отговор #2 -: 24 Ноември, 2013, 21:59:23 »
Бах мааму, не може да бъде. Я качи някоя снимка да видим.

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #3 -: 24 Ноември, 2013, 22:02:18 »
Да не си докопал някое кокалче в тия "кремвирши"? :???

Неактивен Duras

• Новобранец
  • *
  • Duras няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 24 Ноември, 2013, 22:58:28 »
Ножа е купуван от Ай Ес Ди България, не знам да ли са официален вносител на BUCK за България.

Не вярвам да е имало кокалче в кренвиршите.

Ето и снимки.
« Последна редакция: 24 Ноември, 2013, 23:39:56 от Duras »

Неактивен autosvet

• Редовен
  • Публикации: 57
  • Reputation Power: 16
  • autosvet няма влияние.
  • диагностициран
    • Svet Photography
  • Скайп: autosvet
« Отговор #5 -: 24 Ноември, 2013, 23:45:16 »
Това е поправимо, но не виждам как ще стане от опаковка, ако всичко е ок с острието. Може би не е лошо да говориш с вносителя за тест на закалката. Да не са забравили да го отвърнат това острие?

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #6 -: 25 Ноември, 2013, 00:11:23 »
Да не е от преди това закършено и сега да се е счупило? Това е доста  :yikes: , дори кабели като съм рязал не съм имал такива отчупвания. *palec*

Неактивен Duras

• Новобранец
  • *
  • Duras няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 25 Ноември, 2013, 11:31:31 »
Ножа е пазен, не е изпускан на земята, не е помирисвал дърво или кабели, не са отвивани винтове с него.

Когато го купувах, исках да имам качествен нож, от реномиран производител, с тънък профил за удобство и да не се вижда при носене на дънки.

Имам няколко Victorinox, които ползвам за щяло и нещяло, но те лесно се заточват а и са евтини. Тази стомана S30V знам, че по-трудно се заточва, трябват по-специални точила а и аз нямам опит, и за това съм пазил ножа за да отложа във времето нуждата от заточване.

Не знам да ли ще се занимавам с магазина, от който е купен ножа. По-скоро бих го изпратил на производителя и да видим, какво ще кажат те.

Неактивен Vik

• Редовен
  • Публикации: 21
  • Reputation Power: 14
  • Vik няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 25 Ноември, 2013, 12:08:03 »
Рано е да се отказваш от ножа.

В няколко други форума се срещат оплаквания за подобни микроотчупвания на S30V и 3V. След първото заточване проблема изчезвал.

Аз имам един нож от подобна стомана и мога да потвърдя. При първото използване се появиха отчайващи проблясъци и вече се чудех на кой да го подарявам. След заточване подобно нещо не се случвало. Моето подозрение, е че машинното заточване прегрява и отслабва режещия ръб. След първото заточване се отнема отслабения материал и се разкриват истинските качества на острието.

Моят съвет е да го заточиш и да пробваш пак.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1180
  • Reputation Power: 314
  • bully работи за форума.bully работи за форума.bully работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 25 Ноември, 2013, 12:17:21 »
Абсолютно съм съгласен с колегата.  :yes: Да се твърди, че има проблеми със закалката е все още твърде прибързано ИМХО.
Имам същия нож, точен е няколко пъти с пълно премахване на следите от гриндера, един приятел  с неговия в студената зима на 2011 отвива винтове от една алуминиева табелка поради липса на отвертка и възникнала нужда и острието почти нямаше проблеми с изключение на едно, две проблестявания без видима загуба на острота. С  моя съм рязал кабели също без особени последствия. Това за отнемането на 2,3 десети и замерването на твърдостта скоро го коментирахме в темата за коректността на замерванията на ножа от М 390 на Антон.  *cheti*   Значението на заточката и ъгъла за запазване остротата на ножа обикновено много се подценява като фактор и веднага се обвинява производителя, но понякога неоснователно. ;)
« Последна редакция: 25 Ноември, 2013, 12:42:40 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 555
  • Reputation Power: 328
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2013, 13:33:47 »
Абсолютно съм съгласен с мненията на Були и Вик.
И аз имах проблем с отчупвания на Бък 110 от С30В... След заточване повече не е правил проблеми.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Duras

• Новобранец
  • *
  • Duras няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 25 Ноември, 2013, 22:26:49 »
Благодаря ви за споделения опит!

Ще видя ако мога сам да се справя със заточването на ножа. Ако не се справя, ще питам за съдействие.

Поздрави.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice