Автор Тема: Бутилки за вода, термоси, прибори за хранене, котлончета и прочие  (Прочетена 44618 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Колеги, нека в тази тема обсъждаме всичко,
свързано тази част от туристическата екипировка-
свързана с хранене и пренасяне на вода (и други напитки  ;) ).

Не съм запален турист и за много неща
не мога да взема отношение, но пък днес
си купих едно термосче и реших да ви го покажа.
Надявам се да ми служи да
си нося кафе и чай зимата, при разни разходки,
кратки екскурзии с кола, излети и т.н., на плажа
за студена вода или сок.
Купих си го импулсивно от Джъмбо за 10лв.
Изработката ми се стори добра.
Имаше го в 2 варианта- матов и гланциран,
избрах матовия.
Цветът е много приятно светлосиньо.
Събира половин литър.

Има си клапа, така че не се налага да
се развива нещо, за да си сипете от съдържанието.
Засега работи добре.

Изработен е от неръждаема стомана

Ето и снимка на клапата в отворено положение

Време е да докладвам как се справя
с основната си задача термосчето.
Сипах снощи около 400мл вряла вода и го затворих.
След 4 часа сипах малко в една чаша-
не можех да си задържа пръста вътре повече от 3-4 секудни-
нямам термометър, но си беше достатъчно топла
водицата за направа на нескафе или инстантна супа(макар
според мен да не са хич полезни).
Сутринта, след 12 часа, водата беше топличка...не мога
да дам някакъв критерий точен :(
Доволен съм отвсякъде :)
« Последна редакция: 16 Юли, 2012, 17:12:52 от Maverick »
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
Честито Яска, ще ти върши чудесна работа. Аз имам такова, но от ИКЕА

Ползвам го вече сума години ;) Държи много прилично топло и студено. Зимата по 5-6 до 10 часа можеш да разчиташ на топъл чай, кафе итн.
За по- сигурно може да го носиш в допълнителен "чорап" с изолация.

Иначе най- новия ми е на примус

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Този Примус сигурно е класа ;)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен VPT

• Напреднал
  • диагностициран
Не е Бог знае, колко повече от това, което си взел ;)
Просто марка, за която се плащат повечко пари. Да, хубав е Примуса, но практически върши същата работа ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1276
  • диагностициран
От тази еднолитровата бутилка за вода на Primus  дето ми я подари миналата година аз лично съм много доволен. Наистина много лека, с устойчиво покритие,изпусках я вече няколко пъти с минимални одрасквания, които почити не се виждат. Държи водата хладна известно време, въпреки че не е термос. Може би има смисъл от тази марка да се поръчват по висококласни неща като котлони и лампи, термосите сигурно са им добри, но дето казва Васко едва ли точно  с тях блестят от цялата им продукция и  превъзхождат в пъти останалите марки. ::) Въпреки ако ще си купувам котлон и термос пак ще е на Primus не заради по високата цена и името, а заради последиците произтичащи от това име - гаранция и т.н. ;)
« Последна редакция: 16 Юли, 2012, 15:17:49 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Добавих резултатите от "теста" ми.

Радвам се, че подехте дискусия и за
други неща от тази част на екипировката,
нека всичко е в една тема :)

Неактивен VPT

• Напреднал
  • диагностициран
Бутилките са много добре направини. И аз моята много я тача ;) Действително през лятото, задържа извистно веме водата хладна. Леки и здрави са и наистина покритието им е много добро.  ;)

Неактивен Стоимиров

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 85
  • диагностициран
  • Скайп: n.stoimirov
Яска,имам подобен на твоя термос само че целият е инокс.Ползвам го от около 5-6г и съм доволен.Чел съм че след време започвали да изпускат/не разбрах точно от къде/но моя няма подобен проблем.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 593
    • Ситалк - исторически реконструкции
Има ли бутилки на Примус някъде в Пловдив?

Баце

• Гост
Под давление на Васко и Жоро а и поради прецакване на капачката на ретро манерката ми, която е от алАмиН и не било хубаво да се държи вода и храна дълго време в съдове от въпросния материал, си закупих тази :

Иноксова, дет се вика от село от каруцата та на Мерцедес. Удобна за пълнене и не умирисва водата. Покритието вече съм успял да го понадера някъде из камъните. Влиза сигурно и без да изпада в страничните джобове на Рок Игъла и Съмита.

Неактивен VPT

• Напреднал
  • диагностициран
Баце, единствения недостатък на тази "водоноска", е че малкото капаче не е вързано за гърловината. Много пъти съм го изпускал, или просто оставял някъде и като решиш да я затвориш, започва една суетня :chukane:
За щастие до момента не съм го губил трайно ;D но си мисля, че не е хич невъзможно това да се случи. Тогава ти остава само да си хакнеш бутилката на едно точно определено и топло място и да си я пълниш ама не с вода ;)
Та ако измислиш някакъв начин да го завържеш за скобата на големия капак, направи го- от полза ще е.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Ако превишиш бюджета с около 20 лв, мога да ти дам препоръки за сигурен термус. Това е ПРИМУС.
При ценови клас 30 лв. не можеш да имаш гаранция за това, което си взел.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Ся начи на мене ми писна разбираши кат ходя на лов и туризъм зимата запъхтян по баирите да пия ледена вода от ПВЦ шише... та давайте предложения за термос. Изискванията ми са следните - не по-малко от 1 литър да събира, да е лек и здрав - при падане и т.н. да не сдаде багажа. Цената да е около 30 лв.
Посети джъмбо и си вземи като моя :)
За 15-на лева ще си вземеш литър :)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Първият метален термос, който си взех, беше 1L и на тази цена. Пълно разочарование. Като налееш гореща вода се загрява целият корпус. Следващите евтенджоси, които съм взимал, първо съм ги пробвал. Примолвам се на продавача да сипем гореща вода в избраният термос, и ако се загрее корпуса, не го взимам. В момента имам 4 читави взети по този начин. Иначе щях да имам още 10 "метални шишета", които да се чудя какво да правя.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
даи адреса?
На пазарджишко на колелото завиваш надясно-
срещу Метро 2 е - огромен магазин за играчки, дрехи и други.
Няма как да не го видиш! :)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
В момента имам 4 читави взети по този начин. Иначе щях да имам още 10 "метални шишета", които да се чудя какво да правя.
*palec*
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 314
На пазарджишко на колелото завиваш надясно-
срещу Метро 2 е - огромен магазин за играчки, дрехи и други.
Няма как да не го видиш! :)
Това в София ли?

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1585
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Пловдив - Пазарджик  ;)

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 314
Последно?

Неактивен VPT

• Напреднал
  • диагностициран
Горски за Пловдив става въпрос ;)

Неактивен Sataniel

• Черен дук
  • Редовен
  • Публикации: 67
  • диагностициран
Аз си взех за 7,50 лева от Кауфланд преди няколко месеца термус, еднолитров, с две чаши. Имаше зелени и сиви. Много приятно бях изненадан от това което получих за тези пари.Ползвам го всеки ден. Горещата вода я запазва такава за около 6 часа, после става много топла за около 2-3 и после за около 5-6 се доохлажда. За еднодневни излети и риболов ми върши чудна работа. Препоръчвам го на всеки. За сведение един приятел имаот същия модел, както и термус на Примус, но е по-доволен от Кауфландския, защото този на Примус много подлива. Е вярно държи с 3-4 часа по - дълго гореща водата, но е и с 35 лева по-скъп.  O0
Аз съм българче. Обичам
против законите да тичам...

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1585
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Последно?
Пътят от Пловдив за Пазаржик,кръговото  надясно,след метро 200-300м от лявата страна се пада.
Колега ако имаш възможност да снимаш таози термус с чашките от Кауфланд ,че се заинтригувах,та да знам какво да търся  :nabira:

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Не е в ред нещо, аз си купих от Стената Sigg и съм много доволен, в 8 часа сипах чая врял, до 4 следобяд за да пийна трябваше да изчакам малко да изстине ;), около 10 часа издържат повечето термуси, да не би долната капачка да не си сложил както трябва?
« Последна редакция: 01 Януари, 2013, 16:55:52 от Cobra3 »
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

ArmsBG OlightBG Batteryservice