Автор Тема: Бутилки за вода, термоси, прибори за хранене, котлончета и прочие  (Прочетена 45716 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

highlander

• Гост
Готина купа  *palec*

Колкото до бутилките - неръждаемата стомана е истината.

(Щракни за да видиш изображението.)

18/10 неръждавейка - като тенджерите и външните слоеве на ламинираните Хелета  :punk:

Тежат бре Божо. За с колата е ОК, ама ако ще го влачиш на гръб... ?:)

Божо

• Гост
350 грама е, срещу 180 за пластмасоватва (металната събира около 80 мл повече вода). Аз бих я носил, ама повече от 20 км преходи не съм правил (но пък с 5-6 двулитровки Загорка освен другия багаж  ;D ).

highlander

• Гост
350 грама е, срещу 180 за пластмасоватва (металната събира около 80 мл повече вода). Аз бих я носил, ама повече от 20 км преходи не съм правил (но пък с 5-6 двулитровки Загорка освен другия багаж  ;D ).

То 20 км та и повече минавам всеки ден в града. На високото и за повече дни всеки грам е от значение, иначе имам и халумин бутилка. ;)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
започнах да се заглеждам по разни термоси, та покрай това попаднах на
http://outdoor-shop.bg/product/1331/butilka-primus-stainless-bottle-1l.html
Цитат
Описание
Бутилка за вода от неръждаема стомана.

Производител: Primus
    Тегло: 0.175 кг

Цена: 29.00лв.
един литър е. пише 175 грама. някой ползвал ли е?
п.п.
сега претеглих моята налгенска бутилка, заедно със сноупийк соло канчетата - 350 г. само бутилката май беше към 180.
« Последна редакция: 17 Април, 2016, 11:54:04 от joy_boy »
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 99
  • диагностициран
Joy_Boy
В сайта на Primus стоманените бутилки от 1л ,тежат между 205 и 220 гр,тези от 0.6л -160 гр.
http://www.primus.eu/drinking-bottle-stainless-steel-1-0-l
http://www.primus.eu/drinking-bottle-stainless-steel-0-6-l
Бутилките от Nalgene които имам,са съответно 1л-180гр, 0.65л-150 гр.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 289
  • диагностициран
започнах да се заглеждам по разни термоси, та покрай това попаднах на
http://outdoor-shop.bg/product/1331/butilka-primus-stainless-bottle-1l.htmlедин литър е. пише 175 грама. някой ползвал ли е?
п.п.
сега претеглих моята налгенска бутилка, заедно със сноупийк соло канчетата - 350 г. само бутилката май беше към 180.
Привет!
Имам въпросната бутилка от почти 3 години. Страхотен артикул е! Подобно на бутилката на Nalgene,вкуса на водата не се променя. Хубавото при нея е,че не е толкова обемиста (за сметка на по-голямата си височина),което спомага за по-лесния пренос във всякакви странични джобове на раници. Като минус мога да изтъкна,че гърлото на бутилката е доста по-тясно от това на Nalgene,но не болка за умиране! На капачката безпроблемно може да се постави карабинерче или друго обезопасяващо приспособление и по този начин да се предпази бутилката от инцидентно изпадане! (Моята е падала доста и за щастие няма поражения)
Ето наличните съдове за течности,които разнасям по чукарите:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Благодаря за отговорите.
Явно в посочения от мен линк са се "объркали" - на друго място видях алум. бутилка 1 л /същата, просто алумин/ и нейното тегло беше посочено 175г. Може би не са гледали като преписват. във всеки случай разликата с налгенската не е толкоз голяма.. ще погледна някъде на живо как ще ми се сторят и мисля да заприходя една :)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 610
    • Ситалк - исторически реконструкции
Тясното гърло ми е доста по-удобно за пиене от такова тип буркан. Капачката на примуса колко трябва да я въртиш за да я отвориш, колкото бутилка от минерална вода/ безалкохолно или повече. Обикновено взимам 500мл минерална вода и я слагам в карго джоба, така ми е на една ръка разстояние, мога да пия в движение без да се оливам от широко гърло, капачките им се развъртат бързо, на тези като примуса обикновено си трябва доста въртене което създава затруднения и ангажира двете ръцев движение. Когато свърши доливам от големите бутилки в раницата, понякога слагам и 750-1000мл бутилка в страничния джоб на раницата също за доливане на малката.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3808
Да попитам, вреден ли е алуминия когато се използва за бутилки и манерки?

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1249
  • диагностициран
Предимства на продукта
Лекота : 117 грама. 24,5 см височина и 7,5 см диаметър.
Лесно използване : Без привкус. Лесно захващане.
Лесна поддръжка : Вътрешно покритие без разтворител, против олющване.
Термоизолация : Не е изотермична. За изолация да се използва изотермичен калъф 1 л.

Всички съвременни алуминиеви бутилки за течности имат вътрешно покритие; както и кенчетата за бира - горното е факсимиле от една от многото видове алуминиеви бутилки на пазара.

Предполагам че войнишките манерки нямат вътрешно покритие, ако някой знае - да каже, че да научим нещо.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

koceto

• Гост
Аз до колкото знам,няма проблем за  вода или течности,проблема е ако се готви нещо в него и седи след това продължително време.При висока температура част от алуминия се отлага в храната.
« Последна редакция: 17 Април, 2016, 23:39:51 от koceto »

Божо

• Гост
Отлага си някакви частици, имам стара войнишка манерка - аламин с бакелитена обвивка - веднъж се излъгах да оставя вода в нея за почти 2 дена - като я опитах си имаше силен метален вкус  :???

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Тясното гърло ми е доста по-удобно за пиене от такова тип буркан.
това са го измислили

ляга плътно в гърловината и капачката се завива отгоре му.
само дето му искат пари почти като за кило водка :)
кой да мисли, че дотам ще я докараме - да си говорим за ъпгрейди на бутилките за вода..  :chukane:

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Новинка за сървайвъли и планинари :)

https://www.facebook.com/peter.lazarov/posts/10209091014101628?notif_t=close_friend_activity&notif_id=1463210382630227

П.П. Ще струва 250 $ от 2017 година, когато ще започне да се произвежда - бълха ви ухапала :)
« Последна редакция: 14 Май, 2016, 10:45:53 от gogotattoo »

www.gogotattoo.net

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 416
  • диагностициран

https://www.facebook.com/peter.lazarov/posts/10209091014101628?notif_t=close_friend_activity&notif_id=1463210382630227

П.П. Ще струва 250 $ от 2017 година, когато ще започне да се произвежда - бълха ви ухапала :)

"За съжаление страницата не е налична

Връзката, която последвахте, може би не работи или страницата е била премахната."

Нещо не се отваря линка, а съм логнат в "сураттефтера"  :-[

highlander

• Гост

Kато продадеш 20 тина твои ножове и си го купуваш, кво му плащаш. :))))

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
https://www.facebook.com/gogotattoo

Ама така е бе адаш; то и на САШО барбекюто зарежда телефони - и тва ше поефтинее ...... скоро .....  ;)

www.gogotattoo.net

highlander

• Гост
https://www.facebook.com/gogotattoo

Ама така е бе адаш; то и на САШО барбекюто зарежда телефони - и тва ше поефтинее ...... скоро .....  ;)

Toва го гледах някъде из нета преди време. Не бих си го купил, само защото на нашите геогравски ширини е излишно, иначе на подобни джаджи обикновено не прощавам. ;)

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Тъкмо Васко Доктора сподели във ФБ очакванията - Алиекспрес кога ще го пусне на пазара  :nabira:

www.gogotattoo.net

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
Не знам дали това е точната тема,но ще споделя че в лидл са пуснали козметика в много компактни опаковки,които са супер за туристически нужди!Взех си дезодорант,дезинфектант за ръце и паста за зъби,но имаше и разни други неща.Цените им са символични и не е лошо да се подмятат в джобовете на раницата или в колата ;)

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
Не знам дали това е точната тема,но ще споделя че в лидл са пуснали козметика в много компактни опаковки,които са супер за туристически нужди!Взех си дезодорант,дезинфектант за ръце и паста за зъби,но имаше и разни други неща.Цените им са символични и не е лошо да се подмятат в джобовете на раницата или в колата ;)
Още миналата седмица си взех от същите тия опаковки и си ги набутах в раницата за пътуване да са готови. Удобни са защото са малки разфасовки и не заемат място.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1948
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA

В допълнение, в маказини DM, също се предлагат подобни и то в голямо разнообразие. Пасти4ки за зъби, дезодорант4ета, шампоан4ета и т.н. Мъжки и женски.  *palec*
Последната гъзария, която видях от GeorgiNN, беше малко спрей4е, което замества лейкопласта при леко порязвания.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3808
Този комплект има ли го в брошурата на Лидъл или е отделно?

Неактивен хриско

• Напреднал
  • Публикации: 27
  • диагностициран

По Велик Ден тествах "светещата" бутилка на налжин.Снимката е правена на третия етаж на хижа Рай под връх Ботев.Посред нощ,се намира в тъмното за един миг.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 460
  • диагностициран
Ся, не знам дали съм се минАл, но си поръчАх термос......на марката Термос премиум клас.

ТТ данни
 Термоса " Light & Compact " e гама , разработена от Thermos , която позволява по-голям капацитет да се вмести в по-малки външни размери. Като в същото време се увеличава времето през което се запазва температурата на напитките. Двойностенен вакумно-изолиран термос. Изработен от неръждаема стомана, на практика нечуплив. Запазва температурата на течноста в продължение на: до 24 часа гореща и до 24 часа студена. - Термоизолирана чаша. - Иновативна капачка, която позволява лесно изливане на течноста.- Параметри за 750мл. термос: Височима: 280мм. Диаметър: 77мм. Тегло: 485 грама
Колебаех се м/у него и Примус, но класиката надделя.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

ArmsBG OlightBG Batteryservice