Автор Тема: Котлон от алуминиев кен  (Прочетена 4614 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2208
  • Reputation Power: 21440
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« -: 13 Декември, 2013, 00:56:15 »

Много добро видео,показващо как да направим котлон от алуминиев кен .Изработката изглежда много лесна,мисля тези дни да си направя един и в най-скоро време да го тествам  :punk:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Баце

• Гост
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #1 -: 13 Декември, 2013, 09:00:08 »
Тарикатска работа. Много по - леко и компактно от соц спиртника, който имам в къщи. Бате МИНЧО беше показвал нещо такова на времето, негово производство.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 815
  • Reputation Power: 5260
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #2 -: 13 Декември, 2013, 09:24:54 »
аз съм правил разни вариации дето се ползват две дъна на кенчета, пробиват се дупки като дюзи и прочие - работи. но това изглежда доста по просто за изпълнение. въпреки, че сякаш предпочитам газово котлонче :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 398
  • Reputation Power: 3401
  • МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #3 -: 13 Декември, 2013, 10:11:43 »
Току що го направих. Стана много бързо и, което е странното, добре работи.
Направих си и това
[url=http://www.youtube.com/watch?v=tI0Uhu9DfHg#ws]Review of the Bongo Pro 2 Alcohol Burning Stove]
а това преди него

http://xenos-bushcraft.com/blog/2008/10/как-да-си-направим-джобен-примус-от-кут/
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

highlander

• Гост
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #4 -: 13 Декември, 2013, 11:11:40 »
Ценното на това котлонче е, че може да бъде сглобено по всяко време. Бирата обикновено присъства винаги. ;) *palec*

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 0
  • riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #5 -: 13 Декември, 2013, 23:32:32 »
Ценното на това котлонче е, че може да бъде сглобено по всяко време. Бирата обикновено присъства винаги. ;) *palec*

Ъхъ.. :) *palec* :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 443
  • Reputation Power: 118
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #6 -: 14 Декември, 2013, 12:04:11 »
Много е добро!
Браво, Божо.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 443
  • Reputation Power: 118
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #7 -: 26 Април, 2015, 21:16:46 »
Ето го моето, да го има и тук ;)

www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • Reputation Power: 1168
  • ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #8 -: 01 Май, 2015, 20:04:53 »
Точно този клип и аз гледах преди известно време и се надъхах да си направя същото (не точно защото моето е от пиринско:) ) Много бързо и лесно се изработва. Лилавия спирт за горене го опушва, за разлика от чистия етилов. И миризмата му не е от най-приятните. Ползвам го основно да направя чай в канче, но съм пробвал и супа в малка тенджерка да сваря - няма проблем.
p.s. Имам предвид клипа с козела
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1148
  • Reputation Power: 5568
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #9 -: 31 Юли, 2015, 17:08:20 »
Чудех се дали тука или в офертите да го пусна това...
В Метро продават ей тея кутии с желиран метанол за лев и двайсе.
Ползват ги за фондюта и Бен Мари-та, но и за нашего брата има приложения.
Запалих го директно в кутията и беше ок, не знам при продължително ползване дали няма да заври и да прецака гела

Има и баки по 2.5 кг (май) за двайсетина лв.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!МИНЧО внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #10 -: 11 Януари, 2019, 09:59:04 »
Леееко да събудим темата. Докато ровех из "боклуците" си, намерих някои от спиртниците, които съм правил.
Ееех спомени.

Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #11 -: 11 Януари, 2019, 19:06:41 »
аз 2-3 пъти си правех спиртници и такъв котлон за "дървесен газ" от кенчета и разни консерви.. ама като стигна до момента с крачета към земята или подпорки за съд отгоре и не мога да го докарам. или е нестабилно или грозно или нестабилно грозно и обемно :). за сега газовото ми котлонче с една от най малките бутилки (май бяха по 100 г или мл) няма кой да го измести.. иначе за занимавката става :)

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2208
  • Reputation Power: 21440
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #12 -: 11 Януари, 2019, 19:38:31 »
Аз си направих мини кюмбе от консерва - hobo stove. Получи се добре, но ще експерементирам с дупките, за сега имам два образеца  :D
За туризъм не бих го помъкнал, но за кратки разходки с цел варене на чай или греяна ракия, както и за палатки/риболов е екстра.

Нямам газов котлон, но наистина са много удобни с малките бутилки.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #13 -: 11 Януари, 2019, 20:36:50 »
Аз си направих мини кюмбе от консерва - hobo stove. Получи се добре, но ще експерементирам с дупките, за сега имам два образеца  :D
За туризъм не бих го помъкнал, но за кратки разходки с цел варене на чай или греяна ракия, както и за палатки/риболов е екстра.

Нямам газов котлон, но наистина са много удобни с малките бутилки.
абе правих бе Божо, от консерва.. ама то нито да го вземеш за туризъм (обемно) нито за малко.. то телове и ламарини и сглобки и накрая току-виж ти се разляла ракията преди да кипне. от ентусиазъм за "бушкрафтстване" да си го направи човек - така за пробата.. или айде ако ще си някъде с месеци та да няма от де да вземаш газ.. ама иначе...
ся гледам вече има и за без пари почти титаниеви на ликсада примерно, сгъва се и не заема толкова място.. може би да пробвам такова.. поне не е толкова обемно за пренос

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #14 -: 12 Януари, 2019, 10:42:37 »
Тези с дървата са ефектни, но много ми цапат съдовете. И от тях имам различни размери, но не ги ползвам. То и спиртниците не ползвам, а газови котлончета, като вас. Имам няколко от тези с консервите, които се дупчат, а имам и от другите с винтовите бутилки. Една от горелките ми е сгъваема титаниева, и я давах на сина, когато катериха връх Монблан.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 537
  • Reputation Power: 4866
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #15 -: 14 Януари, 2019, 11:13:14 »
На такива полуреактивни кенчета, какви тиганчета е за предпочитане да се слагат ?

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #16 -: 14 Януари, 2019, 16:20:53 »
За препоръчване е канчета, а не тиганчета. Ако се налага да е тиган, то той трябва да е с махаща се дръжка.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #17 -: 14 Януари, 2019, 16:26:59 »
В канче трудно запържвам гъбки, пъдпъдъчи яйце или месце....просто трудно откривам по-малки походни тиганчета
и затова питам дали някой има такъв.

Неактивен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 119
  • Reputation Power: 80
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #18 -: 14 Януари, 2019, 18:58:36 »
Привет! Ако се спазва заглавието на темата, върху "котлонче от кенче" не може да се готви, виж вода за чай, или стопляне на консерва по-бива/според моя опит, и то ако говорим за гориво от гората/. За повече огън/за готвене/ правя котлона от литрова консерва, но и тогава нещата са условни! Със здраве!
Make love, not war!

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #19 -: 14 Януари, 2019, 21:51:48 »
Разбрах прекрасно. Стана ми ясно. :ohhoho:

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #20 -: 15 Януари, 2019, 08:37:46 »
Привет! Ако се спазва заглавието на темата, върху "котлонче от кенче" не може да се готви, виж вода за чай, или стопляне на консерва по-бива/според моя опит, и то ако говорим за гориво от гората/. За повече огън/за готвене/ правя котлона от литрова консерва, но и тогава нещата са условни! Със здраве!
Може да се направи спиртник, на който може и да се готви. На спиртника, който се намира в средата на снимката, може да се монтира щуцер в долния край и посредством маркуче да си свърже с малка шишенце със спирт. Или то само ще си го смуче, или принудително може да се добавя чрез стискане. За уточнение клипа по горе в мой
 пост.

« Последна редакция: 15 Януари, 2019, 08:42:26 от МИНЧО »

Неактивен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 119
  • Reputation Power: 80
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
Котлон от алуминиев кен
« Отговор #21 -: 15 Януари, 2019, 09:12:42 »
Е, това вече е тънка работа! Аз затова посочих "гориво от гората".
П.п. Вече ползвам само газов котлон.

Изпратено от моят SM-J320FN с помощта на Tapatalk

Make love, not war!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice