Автор Тема: Терна  (Прочетена 39930 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
Терна
« -: 17 Юли, 2012, 14:25:43 »
Колеги,

някой има ли, ползвал ли е ножове на великотърновската фирма "Терна"?
Вчера пазарувах във Фантастико и забелязах, че се предлагат доста видове от наличните в страницата им: http://www.nfterna.com/b00.htm. Прилично опаковани - като останалите по-достъпни марки, с цени, малко по-ниски от черно-оранжевата серия на Фискарс. С лого на Тисен Груп на тях от едната страна и на българската фирма от другата. В сайта не виждам информация за стоманите, но на самите опаковки на ножовете пишеше вида на стоманата.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1262
  • диагностициран
Re: Терна
« Отговор #1 -: 17 Юли, 2012, 14:36:24 »
Дамянски, доколкото те познавам ти не си човек евтин на брашното и скъп на триците, заради това горещо ти препоръчвам да  избягваш съвременната им продукция и то отдалече >:(    Скоро пак гледах шеф ножовете на Батката в магазина, еми да ти кажа честно не бих си и помислил за Терна при този на цената на която се продава. ;)
« Последна редакция: 17 Юли, 2012, 14:40:28 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 965
  • диагноза - див селянин
« Отговор #2 -: 17 Юли, 2012, 15:34:17 »
Дамяне, Митака е прав, че ножовете, произведени в Терна - В. Търново, след 89-90 г. не са с онова качество, което е имало преди това. Понеже все още ползвам в кухнята комплект ножове, които са подарък от сватбата ми през 91 г. съвсем откровено мога да заявя, че не са нищо особено, но са мааалко по-добри от тези, които се произвеждат в момента от Терна.
Виж, този е съвсем друга бира, но е произведен някъде 86-88 г. и е от неизвестно каква  неръждаема стомана, но спокойно сваля стружка от гърба на карбоновия гровкнив на Хултафорс, а що бой е изял по гърба с чук и тем подобни метални предмети, не ми се говори.

Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #3 -: 17 Юли, 2012, 15:43:15 »
Мите, безкомпромисна критика :) Що така бре?

Аз за момента съм се обзавел с всички необходими видове ножове за кухнята, но ми стана интересно и затова попитах...
Не ловувам (освен ако не се наложи); по планините, за съжаление, рядко имам възможност да обикалям; но през кухнята минавам по няколко пъти на ден, така че е важно там оборудването да е добро ;)

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #4 -: 17 Юли, 2012, 17:42:41 »
Сейко, с голяма доза увереност мога да приема, че и двамата с Були сте прави...
А тази конгломерация с Тисен Груп дали не е оказала благотворно въздействие? Поне нещо по отношение на стоманите... Търсих информация в мрежата за покупка/сливане, ама не намерих.
От друга страна, добре е да подкрепяме българското, догде има такова ;) Не на всяка цена, разбира се!

P.S. Дразни ме, че не са платили на някой да им направи свестен сайт, ами сигурно са накарали счетоводителката да им направи една уеб страничка в Ексел-а в работно време. Защото точно така изглежда. То бива лош дизайн (или направо липса на такъв), ама... С трици маймуни не се ловят.
« Последна редакция: 17 Юли, 2012, 17:52:57 от Humanoid »

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1278
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #5 -: 17 Юли, 2012, 18:12:57 »
Какъвто сайта,такава и продукцията!  :rock: Масово се прави некачествено,за да се влезне на цената на хипермаркетите за да може да продават!Правят и с по-добра закалка ножове!Имат тези условия и възможности,но това се изкарва навън или работят на ишлеме!Сега в момента не знам и колко работят!Най-лесния начин да се провери качеството е да се отиде и вземе един нож от стелажа им в близкия хипермаркет и да се огъне с ръце!Масова практика е ножа да остане огънат!Мога някой ден да прежаля 10 кинта и да взема един нож,който да премеря на твърдомера,но защо да си давам парите след като резултата ми е пределно ясен :D!
На всичко това и надписа върху ножовете им се набива в очи какво????"R/M Made In Germany",a емблемката на Терна 1923 една миниатюрна...нюню!Едва се забелязва!Защо е това?Ами за да лъжат хората,за какво друго???Всеки взел такъв нож му се набива в погледа надписа "R/M Made In Germany" и смята,че е взел ножа за немски!Наскоро някакви шарлатани бяха излъгали един господин,не мога да го нареча мой клиент,защото само е идвал тук при мен без да купува с цял набор от кухненски ножове със сатър за 350 лева, а реално ножовете да струват 20 кинта!На всичкото отгоре ми и спори с мен,че ножовете били Солинген..... :chukane: :chukane:  Дървена кратуна!
Ама вместо да говоря само ето и едни нагледни доказателства! 8) 8)

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2012, 18:19:13 »
Явно тия, които гледах, са по-нова серия. Логата са различни, а и от едната страна на ножа надписите си бяха на български. Опаковката също на български с ясно обозначение, че е правено във Велико Търново. Може по-нататък да прежаля 10 лв. (имаше един по-малък, сравнително добре изглеждащ за тази цена) и да му направим един тест/ревю на някоя сбирка?

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #7 -: 17 Юли, 2012, 18:24:12 »
Масова практика е ножа да остане огънат!
Наско, нищо не разбираш! Те понеже са от ПРОФИ серията така са направени. Не за друго, просто като филетираш риба или нещо такова да си остават в удобна за работа "поза".

Сега сериозно. Откакто започнах да чета по форумите ми стана ясно с какво качество са продаваните у нашите хипермаркети ножовете...
Изводът за себе си съм го направил - малко повече пари, но за качество в пъти по-високо... и то само ако е от проверени и препоръчани марки и магазини.
Пиргетата, Морите и Хултафорсите предлагат едно много добро качество за цените си и няма смисъл да се наливат същите (ако не и повече) пари в нещо с много реклама и никакви качества... Та, нали и аз съм в бизнеса с рекламата - знам как се правят тия работи.

П.П - Профи серията на Трамонтина също не е за подминаване, но по нея се иска малко повече работа докато се направи годна за сериозна употреба.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #8 -: 17 Юли, 2012, 18:32:41 »
...ми стана ясно с какво качество са продаваните у нашите хипермаркети ножовете...

Е, недей сега така с лошото :) В Метро продават Мора, а в Рода и Кауфланд - Фискарс. Нищо лошо не мога да кажа нито за едната, нито за другата марка - много добър баланс качество/цена са :)

Иначе като каза Трамонтина... преди да стана студент нашите ми дадоха 2 ножчета за цитруси, още не са точени, след повече от 22 години ежедневна употреба (щото не само цитруси сме рязали с тях). Верно, върховете им са във вечните полета някъде, но преди месец се порязах на едното ;)
И стоят лепнати на лентата барабар с Каи Шун-а, дето е 50 пъти по-скъп :)

brinel

• Гост
« Отговор #9 -: 18 Юли, 2012, 23:57:22 »
премиум серията на трамонтина е много добра(белите дръжки)
имаше ревюта

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #10 -: 18 Юли, 2012, 23:58:56 »
Скоро пак ще има  ;)
Просто сега нямам никакво време за ревюта.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 19 Юли, 2012, 07:39:35 »
Извинявам се, че не е по темата, но стана въпрос за премиум.
« Последна редакция: 19 Юли, 2012, 07:43:18 от МИНЧО »
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

highlander

• Гост
« Отговор #12 -: 19 Юли, 2012, 08:35:04 »
Аааа това чудо съм го виждал, страхотно е станало. ;)

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #13 -: 19 Юли, 2012, 10:02:57 »
И с голяма доза увереност мога да се обзаложа, че с транспорта от Бразилия, митата, ДДС-тата и т.н. накрая пак е бил на по-ниска цена от съответстващият му от "Терна"?

brinel

• Гост
« Отговор #14 -: 20 Юли, 2012, 19:08:30 »
ама трамонтина се продава в България има ги в карфур,фантастико
« Последна редакция: 20 Юли, 2012, 20:04:27 от Humanoid »

Неактивен dancho

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 16
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 23 Юли, 2012, 20:19:15 »
у нас имаме няколко от тошово време - режата си ножките без уплаквания

в квартирата имам два от новите - за по 10 лева от фантастико не се оплаквам - баш по кухненски чекии пари никога няма да фърлям

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #16 -: 23 Юли, 2012, 20:32:02 »
Има доста качествени кухненски ножове за малко повече пари. Трамонтина, ако не се лъжа, са даже по-евтини!

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 24 Юли, 2012, 09:35:13 »

в квартирата имам два от новите - за по 10 лева от фантастико не се оплаквам - баш по кухненски чекии пари никога няма да фърлям
:)Ако се задържиш по-дълго тук, няма да можеш да спазиш написаното.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #18 -: 24 Юли, 2012, 09:41:08 »

И при нас по бай Тошово време имахме Москвич 412,ама нема вече такова качество при колите както при него... :D вървеше си без оплаквания,ама вече го нема,нема.... :D

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #19 -: 31 Юли, 2012, 18:52:01 »
При поредното пазаруване в магазинЯ, проверих каква е стоманата, използвана в новата серия на Терна - пише 1.4043, която, доколкото се ориентирам, е аналог на AISI 420 по химичен състав.

Междувременно забелязах, че са сложили три модела на домакински ножчета на Викторинокс, които изглеждаха много добре. Цени в диапазона 20-35 лв. ;)  :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #20 -: 01 Август, 2012, 12:33:06 »
 :rock: :rock: Прясно,Прясно.....

Оставям всеки да прецени.... :green: Както имаше едно време в ерата на пикът на Чалгата"No Comment Кючек"

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #21 -: 01 Август, 2012, 18:27:45 »
Ама Наско, това е умишлено направено!
Ножът е филетиращ, а чрез тази извивка
се постига по-добър ефект. *liboF* *palec*
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #22 -: 01 Август, 2012, 19:28:32 »
ООО-дааааа.....Така е...Точно за филетиране ще става и наистина е умишлено направен така,но от мен..... :green: :green:

Неактивен Freeman

• Редовен
  • Публикации: 61
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 01 Август, 2012, 23:02:07 »
Сбственика на Терна иска С-класа, не ще да прави убави ножове!!! Реално уредите за каляване не стуват повече от 200 000 лева, ама защо да ги дават като балъците купуват и боклуците!!!

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1392
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #24 -: 01 Август, 2012, 23:39:29 »
Еййй Танасе, лош човек си, лош! ;) За нула време съсипа репутация градена с десетилетия! Може ли такова нещо? Така да сгънеш иначе толкова хубавата Терна!?!? ;) :)
п.п. Преди не пишеше ли на тях Германия? Гледам сега са Франсе?

ArmsBG OlightBG Batteryservice