Автор Тема: Терна  (Прочетена 40239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1297
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Re: Терна
« Отговор #25 -: 02 Август, 2012, 10:02:24 »
Какво да очаква човек от завод приватизиран от комуняги и превърнат в частна фирма с цел печалбарство!
Надписа на острието R/M Bonpertuis France означава за вида на стоманата ползван,като заготовка.От стомана Bonpertuis до стомана от същия производител има разлика.Сигурно вземат от най-ниските класове TPO с процентно съдържания на въглерод около 0,12 % или TP с 0,20% Въглерод,което им излиза и най-евтино?
Преди пишеше R/M Germany(Стомана Внос от Германия) и много хора се заблудиха и закупиха боклуците,защото си мислеха че ножа е немски!Имат и надписи също-ТийсенКруп

Boris Petrov

• Гост
Терна
« Отговор #26 -: 01 Септември, 2012, 19:20:41 »
 Можеш да ги осъдиш...
И все пак даже ментето с немски надпис е по добро от ментето с френски...
Жалко наистина за българското производство. А имат производствени мощности и ако имаха добър маркетинг щяха да направят качествена стока и да бъдат търсени.
На мен ми се струва че са произвеждали за чужд пазар и което не е минало качествения контрол са оставили за българския...
Тъпо. Десет лева са си десет лева.
Вместо да направят ножа качествен и човек да се върне с още десет левчета за втори нож те губат щото човек казва и показва на десет човека че стоката не става и са не минус десет ами минус сто лева. Тъпо. Явно перат пари щото не виждам друга причина такова предприятие да продължава да съществува. Или това или има държавно участие и някой цоца яко кинти от нас като данъкоплатци и от държавата.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #27 -: 30 Май, 2013, 12:05:31 »
Терна си продължават с меките закалки на ножовете!Абе пълни боклуци!Особенно тези дългите са нищо не стават!Това са ножове на местен ресторант,преди заточването им при мен!Лошото е обаче,че не са само те процедират по този начин и се купува нещо(Ножове) там да има нещо....,макар и много некачествено,но за сметка на това евтино!

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 311
Терна
« Отговор #28 -: 07 Юни, 2013, 21:13:31 »
Да, ама я виж кви убави жълти дръжки имат. :yahoo:

Неактивен zliqiliq

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 14
  • диагностициран
Терна
« Отговор #29 -: 08 Юни, 2013, 09:50:17 »
Нищо лично момчета, ама за 10 лева не може да очаквате чудеса.Нашите имат от тоя късия с жълтата дръжка и най им е удобен.Вие сте ножари и искате бръсначи които да държат ряз като секачи.Съмнявам се българска фирма да изкара такова качество.Не харесвам такива малки остриета, но винаги бих избрал българско с по-лошо качество отколкото модерните американски ЧАКИИ. Не че хората не изкарват качество, даже напротив, само дето не съм професионален готвач за да си взимам кухненски ножове по 100 кинта.

Неактивен Freeman

• Редовен
  • Публикации: 61
  • диагностициран
Терна
« Отговор #30 -: 08 Юни, 2013, 10:54:15 »
Да де, ама турските Пирге които продава Наско са на подобна цена, а са с поне двойно по-добра закалка! Пък и тук сме се събрали точно защото имаме интереси към по-качествената продукция! Ако Терна правеха по-добра закалка, естествено, че и аз щях да избера българското, но те просто се излагат и за това не могат да пробият на чуждите пазари! Единственото което ги крепи е старата  им слава!

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 953
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Терна
« Отговор #31 -: 25 Август, 2013, 22:36:16 »
Днес,изненадващо за самия мен, попаднах на три от тези ножа от тази фирма...Оказа се, че са ми подарък за свадбата и са на около 15-16 години.
Дали са от старата партида, т.е. качествени, или от новите мекици, а? Прилагам и снимки и чакам мнения, за да знам да ги ползвам ли или да си правя пробни ножки за отработване на заточващите си умения...
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен Freeman

• Редовен
  • диагностициран
Терна
« Отговор #32 -: 05 Септември, 2013, 00:36:55 »
, пиши, че са с крио закалка!!! Пази ги!!!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #33 -: 05 Септември, 2013, 10:10:55 »
Най-добре да се пробват на твърдомер за да се установи закалката!Това какво е написано не е атестат,че е вярно особенно при Терна!

Неактивен del22

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 5
  • диагностициран
Терна
« Отговор #34 -: 19 Февруари, 2014, 17:42:27 »
мисля че сте малко несправедливи към Терна
на профил го докарват. В големите магазини, ако не знаеш че трябва да вземеш Трамонтина, просто ти трябва някакъв нож, Терна е добър избор в сравнение с други - има изрязани от дебело парче винкел дето и да искаш не може да ги заточиш.
Другото което е добре са пластмасовите дръжки - част от китайските са с дървени и когато ги хвърлиш в мивката или още по лошо съдомиялна им разказват играта за нула време. Раздуват се, пълнят се с мръсотия.. не става.
това че се огъват също не е проблем.
Не съм видял жена която борави правилно с нож - понякога е даже комично - използва се средно като ножо-сатъро-чуко-отверко-лост.
Надявам се че Терна все пак ще си вземат поука от южните съседи и ще подобрят качеството.

P.S. нямам Терна нож

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 45
  • диагностициран
Терна
« Отговор #35 -: 30 Март, 2014, 18:36:09 »
Той колегата Николов само това знае - да плюе по останалите за да си продава Пиргетата.

Ето и пример : http://bladeforum.bg/index.php/topic,1983.msg39225.html#msg39225
ето още един : http://bladeforum.bg/index.php/topic,1759.msg44850.html#new

има още много...

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #36 -: 30 Март, 2014, 19:10:41 »
Да-така е!По цял ден и при всяко влизане във форума само пиша против Терна!Явно си прекалено умен за Форума ни и си със степен Академик,след като установи подобно нещо! *palec* Браво на теб!

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1405
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Терна
« Отговор #37 -: 31 Март, 2014, 07:54:28 »
Той колегата Николов само това знае - да плюе по останалите за да си продава Пиргетата.

има още много...

Така прави търгашина му с търгаш! И аз съм го забелязал! ;)  :ras: :yahoo: :nabira: И мен така ме подмами, до сега съм взел, има няма 10 бройки! ;)
« Последна редакция: 31 Март, 2014, 07:57:33 от Djack »

Неактивен Freeman

• Редовен
  • диагностициран
Терна
« Отговор #38 -: 31 Март, 2014, 10:51:12 »

има още много...

Да де, ама огромна част от форума ползват негови ножове, включително и аз, и тъщата ми! В сравнение със съвременното производство на Терна, Пиргето печелят с убедителен резултат! То и Трамонтината е по-добра марка от Терна!

Другото което е добре са пластмасовите дръжки - част от китайските са с дървени и когато ги хвърлиш в мивката или още по лошо съдомиялна им разказват играта за нула време. Раздуват се, пълнят се с мръсотия.. не става.
това че се огъват също не е проблем.

P.S. нямам Терна нож

Нож в съдомиялна? Анатема!!! Отделно, на китайските кухненски ножове дръжката им е последният проблем!
Това, че се огъват не е сериозен проблем, сериозния е, че си остават огънати! Показва качеството на закалката при Терна, то е 3 по десетобалната система!
В Карлово има няколко касапи, които знам, че ползват Пирге и са свръх доволни!
Професионалната им серия мога да я сравня с тази на ЕКА
Но цените на ЕКА не са толкова близки до българският стандарт!  :punk:

Активен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 453
  • диагностициран
Терна
« Отговор #39 -: 31 Март, 2014, 12:01:53 »
Да де, ама огромна част от форума ползват негови ножове, включително и аз, и тъщата ми!
Аз бих насъскал тъщата, та да му обясни някои неща. *нинджа*
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Жоро

• Гост
Терна
« Отговор #40 -: 31 Март, 2014, 12:21:33 »
Аз бих насъскал тъщата, та да му обясни някои неща. *нинджа*
За тъщата или добро или нищо *нинджа* :nabira:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 579
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Терна
« Отговор #41 -: 02 Април, 2014, 20:58:59 »
Да де, ама огромна част от форума ползват негови ножове, включително и аз, и тъщата ми! В сравнение със съвременното производство на Терна, Пиргето печелят с убедителен резултат! То и Трамонтината е по-добра марка от Терна!

Нож в съдомиялна? Анатема!!! Отделно, на китайските кухненски ножове дръжката им е последният проблем!
Това, че се огъват не е сериозен проблем, сериозния е, че си остават огънати! Показва качеството на закалката при Терна, то е 3 по десетобалната система!
В Карлово има няколко касапи, които знам, че ползват Пирге и са свръх доволни!
Професионалната им серия мога да я сравня с тази на ЕКА (Щракни за да видиш изображението.)
Но цените на ЕКА не са толкова близки до българският стандарт!  :punk:

Така прави търгашина му с търгаш! И аз съм го забелязал! ;)  :ras: :yahoo: :nabira: И мен така ме подмами, до сега съм взел, има няма 10 бройки! ;)

Мда, Наско (heykel_nikolov) си е търгаш от всякъде... Целия форум сме с Пиргета, защото той така каза. Пък и това все пак е форум за шев и кройка, та ние от ножове не разбираме, та от него си купуваме. Ей, на, цял комплект пратихме в Холандия (подарък за сватбата на сестрата на моята девойка), да не говорим пък колко колеги, приятели и познати ползват Пирге.

Никец, препоръчвам ти да вземеш и да пробваш на място както ти си знаеш производството на Терна, Пирге и Трамонтина. Тогава да дадеш оценка.
Ако не ти се дават пари с удоволствие ще ти дам по един нож на Пирге и Трамонтина да ги тестваш. Терна по обективни причини нямам и нямам намерение да купувам.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 45
  • диагностициран
Терна
« Отговор #42 -: 03 Април, 2014, 19:34:45 »
Имал съм и съм тествал и от трите вида .
В момента имам само две Трамонтини , а Пиргетата и Терната нещо не ми допаднаха и ги подарих на познати...

С поста си не казвам че не са добри, а че на мен не са ми допаднали...
Но ме дразни когато някой дебне новите конкорентни теми и пише (да не казвам спами) само лоши неща за (почти) всички останали и ей така между другото да похвали лекичко ножовете които продава .

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #43 -: 04 Април, 2014, 16:19:17 »
Ако погледнеш асортимента на магазина ми,ще забележиш че не продавам само ножовете на Пирге,а поне още на 7-8 марки!Явно обаче това не ти прави впечатление,а само мисълта да проявиш някаква жлъч и заядливост,но всичко си е за твоя сметка!Мен ме познават почти всички хора пишещи по форумите за ножове от както самите форуми съществуват и нямам нужда от повече обяснения от моя страна-мнението на въпросните хора е  достатъчно и обективно!Освен това в повечето случай,когато съм казвал нещо съм и показвал......!Ето и сега ще го направя,защото от единия линк на nikec-а се изказвам за това,че ножовете от промоциите на Кауфланд-Делимано са пълни боклуци и ще продължа да го твърдя,защото просто си е така.....
Поздрав за теб,nikec!  :D

Остани си със здраве!  :)
« Последна редакция: 04 Април, 2014, 16:52:44 от heykel_nikolov »

Активен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 453
  • диагностициран
Терна
« Отговор #44 -: 05 Април, 2014, 14:11:52 »
За да не изключваме Терна от темата, ще потвърдя думите на Наско, като ви припомня моето първо съприкосновение с "ножовете" на Кауфланд. Та в същия този магазин, от щанда с ножове взех идна Терна, и с нея делнах една стружка от изложеното Сантоку на Делимано.
Тъй като общоизвестно е качаството на сегашната Терна, всеки може да добие реална представа за въпросния продукт.

П.П. Иначе са го докарали на дизаин.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 760
  • диагностициран
Терна
« Отговор #45 -: 05 Април, 2014, 14:38:54 »
Единствения плюс на Терната е, че дори да е тъпа като бейзболна бухалка ще продължи да реже само заради скоса. Иначе като стомана и закалка (ако има такава) е пълно лайно. Трамонтината и Пиргето са от друга планета сравнено с Терната... но за всеки влак си има пътници.
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Harry

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 80
  • диагностициран
Терна
« Отговор #46 -: 05 Април, 2014, 20:21:59 »
Тази тема е доста добър пример за това, защо сме на този хал. Естествено, че когато нещо е българско, то трябва да се оплюе и да се нарече боклук, а когато е нещо чуждо, то е най-великото нещо на света.
Много уважавам колегата Николов, наистина е пич и продава готини ножове, но искам да кажа и моето мнение по въпроса.

Имам в кухнята си и Терна, и Пирге от Де Лукс серията. Еми няма как да си изкривя душата и да кажа, че Пиргето е по-качествено, просто качеството е на едно ниво. Пиргето струва 12 лв., а Терната 6 лв. Едните ми Терна са купувани преди 5-6 години, а другите преди 3-4 г., по-старите са малко по-добри, но малко.
На Пиргето вторичния скос е ужасно топорен, без предварително да се ликвидира този вторичен скос, то просто не реже, Терната също искаше предварителна заточка, но много по-лека.
На мен също ми беше интересно кой от двата е по-по-най. Заточих ги до еднаква острота и известно време ги ползвах едновременно и по еднакъв начин, за да бъде обективен теста. Колбаси, млечни продукти, месо (без сечене на кокали, разбира се). Ножовете се ползваха само от мен, всичко се режеше върху дървена дъска, без чинии, без тави.
Захабяването беше еднакво и при двата ножа. При ползването Пиргето имаше много лек превес, заради по-различното положение на дръжката, но острието е много тънко и при рязане на твърди продукти се гъне неприятно. Терната е една идея по-дебела и с малко по-късо острие и там нямам такива проблеми.

За мен, това са ножове със сходни качества, но на различни цени. Когато нещо е 2 пъти по-скъпо, то се очаква да е по-добро, но в случая това не е така.
Колкото и да се правим на хитри, всеки от нас си дава сметка, че качеството струва пари. Дори направен и на Марс, един нож, когато струва  6 - 12 лв, просто няма как да бъде наистина качествен. И двете марки имат по-скъпи серии, които със сигурност са по-добри, но за момента нямам от тях.

В една нормална държава (живял съм в такива, не са ми разказвали) повечето хората ще си купят местната стока, дори и да не е на нивото на вносната, само защото по този начин дават пари на хора от собствената си държава. Няма как да искаме тук всичко да е ОК като купуваме само вносни стоки. В случая двете стоки са с еднакво качество и за мен е логично да се купи българският нож.
Когато имам възможност, винаги купувам българска стока.......и ще продължавам да го правя. Нямам никакво намерение да давам вече пари в икономиката на онези, които 500 години ни е...ха майката.

Ние сме българи и трябва да се държим като такива.
« Последна редакция: 05 Април, 2014, 20:30:44 от Harry »

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #47 -: 05 Април, 2014, 20:54:31 »
Последните изречения от написаното обясняват почти всичко от цялата полемика!Нещата са ясни и видни!С такива неща съм се сблъсквал от доста години-почти 15 да го речем от както се занимавам с тази работа и ми е било първоначално адски трудно,а това е че имам в асортимента ми и продавам стока произведена и докарана от Турция!Точно и поради тази причина доста хора купуващи ножове и желаещи да го направят,не го правят не само тук,ами и при едно нормално пазаруване на място! ;) ;) Хората просто отсичат без да желаят повече да слушат каквото и да е с думите"Аз стока направена в Турция не искам да купя"!Това е-чисто и просто като гъбена чорба! :D :D

brinel

• Гост
Терна
« Отговор #48 -: 05 Април, 2014, 21:28:21 »
повечето български фирми произвеждат шит за съжаление
има и читави но се броят на пръсти на една ръка
унисист,ацом,марс-армор
в куфнята ползвам основно трамонтина и тескома азза
леваците от терна само дръжката на трамонтината премиум не могат произведе да не говорим за острието
трамонтина е фирма за стоманодобив основана през далечната 1911
та така за терна
за мъртвите или добро или нищо
амин
наздраве!

Неактивен Harry

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 80
  • диагностициран
Терна
« Отговор #49 -: 05 Април, 2014, 22:46:03 »
Колега Николов,
явно е че сте прочел само последните редове от написаното от мен. Също така е явно, че описанието, че съм тествал успоредно и двата ножа леко сте го пропуснал.

Батка, познаваме се, нищо лично, но такова оплюване на български нож, който не е по-лош от турските, просто не прави чест на никой.

Мир.

ArmsBG OlightBG Batteryservice