Автор Тема: Терна  (Прочетена 41055 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1320
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Терна
« Отговор #50 -: 06 Април, 2014, 17:45:13 »
В две страници по темата съм качил цели три снимки,който ясно показват високото качество на Терните.....!!!Моля който желае да погледне назад-не са 30 страници,а само 2 с три снимки!Ясно се вижда с факти и снимки,а не само с оплюване както някой ме обвиняват!!!!Когато тръгне Терна да си оправи качеството и ножовете им имат поне някаква прилична що годе закалка може да си и променя и мнението,но поне на този етап аз си държа на думите и няма да го направя!
Колкото до това,че последните редове от твоя пост-мога да отбележа че истината си е наистина такава!Историческото минало,съвременната реакция на Обществото в последните години  и масовото докарване преди време на турски стоки с много ниско качество формираха мнението на огромна част от хората!

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 592
  • диагностициран
Терна
« Отговор #51 -: 01 Юни, 2014, 13:54:30 »
Наскоро, си купих малък нож(paring knife) Терна от Кауфланд. Избрах го, защото от всички подобни ножове в Кауфланд, Терна беше с най-добра геометрия, много тънко сведен, цената от три лева, също е добра. За да придобия, представа за качествата му, ползвам единствено него, от както го купих. За съжаление термообработката, не е, на ниво. Въпреки, че е много мек и се точи лесно, не се заточва до висока острота. За ножове с подобна твърдост(50 HRC?), фини камъни са излишни, пробвах го с eze-lap 600, макар че, за няколко минути го докарах от заводска заточка, до трудно дялкане на косъм, не съм впечатлен, защото захапва косъма много близо(2-3mm) до точката за която го държа, за сравнение, дори и с най-евтината серия на трамонтина след eze-lap 600 дялкам косъм, поне на  сантиметър от мястото където го държа, същото е и с опинел и т.н. Губи бръснеща острота бързо, но за повечето задачи в кухнята, дори и тъп, се справя, заради геометрията на острието.
« Последна редакция: 01 Юни, 2014, 14:14:55 от nomad »

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Терна
« Отговор #52 -: 11 Юни, 2014, 12:41:59 »
Подължавам, да използвам, малкия нож Терна, като единствен кухненски. Използвам само него, за всичко. След няколко преточвания, започна да се заточва до по-висока острота и държи бръснеща острота по-дълго, явно че режещия ръб е бил прегрят при заводското заточване. Субективно е, но според мен, в момента се заточва до острота подобна на неръждаемите опинели и кухненските ножове трамонтина от ниския клас(нямам от по-скъпите). Запазва бръснеща острота, при задачите в кухнята, достатъчно дълго, вече от седмица не съм го заточвал, а още бръсне косми от предмишницата макар и не с лекота.  На този етап от използването на ножа, мнението ми е, че си струва, особено при цена от три лева. Не знам на колко единици е твърдостта му, но за кухненски нож, запазва достатъчно дълго бръснеща острота. Не твърдя, че е супер нож, или че по-скъпите кухненски не струват, напротив, човек в повечето случаи, получава това за което плаща, но по начина и за целите, за които 99% от хората, използват ножовете в кухнята, ножа на Терна, който имам, е адекватен избор.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Терна
« Отговор #53 -: 11 Юни, 2014, 13:32:47 »
Ножовете Терна, имат едно неоспоримо качество. Когато го съсипят близки, роднини или приятели при неправилна употреба, няма да ти е жал да го изхвърлиш и да си вземеш нов на цената на една бира. :nabira:

Радостта от ниската цена преминава много по-бързо, отколкото разочарованието от лошото качество.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 761
  • диагностициран
Терна
« Отговор #54 -: 11 Юни, 2014, 13:35:30 »
Но пък имат едно огромно и неоспоримо предимство ;D - точат се само с поглед :D :D :D
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Терна
« Отговор #55 -: 11 Юни, 2014, 14:42:21 »
Да, вярно е, че заради цената, по-лесно може да се прежали Терна, от колкото скъп кухненски нож. От друга страна, заради ниската твърдост и материала на дръжките, терна ми се струват доста идиото-устойчиви. Не са неразрушими, но от типичната употреба на ножовете в българските домакинства, много по-вероятно е да бъде сериозно или непоправимо повреден, някой японски нож от ръждясваща стомана, дървена дръжка и твърдост на 63HRC, отколкото неръждаемата терна, на 50HRC и с пластмасова дръжка. Наистина, стоманата на Терната е мека, но при употреба в кухнята, държи достатъчно острота, освен това се заточва с няколко минавания на среден грит, за това помага и геометрията, ножа е много тънко сведен и почти няма метал зад режещия ръб. Имал съм доста кухненски ножове в този ценови клас и определено, не смятам, че Терната е с по-лошо качество от повечето.
« Последна редакция: 11 Юни, 2014, 14:53:48 от nomad »

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Терна
« Отговор #56 -: 11 Юни, 2014, 20:41:20 »
Няма смисъл от повече обяснения. Ти вече си решил.
Това, твойто е като да имаш грозна и дебела жена, но да се самозалъгваш, че ще ти върши работа. Резултата е, че никога няма да познаеш удоволствието от хубавата, страстна секси мацка, която е толкова близо до теб. Само трябва да свалиш капаците. :chukane:
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен vlastelin

• Faber est quisque suae fortunae
  • Старо куче
  • Публикации: 155
Терна
« Отговор #57 -: 11 Юни, 2014, 22:44:55 »
А моля, моля не сравнявай жени с ножове.
За инструмените е нещо друго, ама и там има фактори ако ще и златен инструмент да имаш, ако ръцете са ти отзад - все тая. И въобще не ги защитавам Терна, такова производство е базумие за една европейска държава.
« Последна редакция: 12 Юни, 2014, 07:38:13 от vlastelin »

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Терна
« Отговор #58 -: 12 Юни, 2014, 00:01:54 »
Няма смисъл от повече обяснения. Ти вече си решил.
Това, твойто е като да имаш грозна и дебела жена, но да се самозалъгваш, че ще ти върши работа. Резултата е, че никога няма да познаеш удоволствието от хубавата, страстна секси мацка, която е толкова близо до теб. Само трябва да свалиш капаците. :chukane:
Колега ,подобно заключение е странно! Това не ми е първия нож. Точно защото не съм с капаци, реших да го пробвам. Никога не съм имал Терна преди това и нямам никакво пристрастие към марката. Напротив мнението ми беше доста негативно в следствие от тази тема. След като ползвам ножа вече няколко седмици мисля че е конкурентен в ценовия си клас. Нещо повече, в този ценови диапазон(до 5лв) почти няма ножове с подобна геометрия. Като стомана, не е нищо особено, но поне аз, при употребата му в кухнята не забелязвам разлика с евтиния клас трамонтини или с други подобни ножове.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
Терна
« Отговор #59 -: 12 Юни, 2014, 00:12:36 »
Не знам защо се очаква много от Терна при тази цена.Просто пазара е такъв за съжаление....Маркетинг му викат..
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Гарван

• Гост
Терна
« Отговор #60 -: 12 Февруари, 2016, 21:21:55 »
Имах един нож от Терна, водеше се ловен нож за дране, произведен в началото на 80-те. беше доста масивен и много ми харесваше, много хубав нож

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Терна
« Отговор #61 -: 12 Февруари, 2016, 21:29:09 »
Минчо, то бива - добре го представи това със секси мацката.. Ама ако ножа ще го ползват още n човека без съответната култура.. Какво им е на терните, нека има - за жената за тъщата за гости :)
А секси мацките - за лично ползване.
Въпреки че - оня виц нали го знаете
"какво предпочиташ, грозна жена, но завинаги вярна, или красавица - но изневерява"
"а ти какво предпочиташ - да ядеш торта с приятели, или да ядеш ла*но сам"
 :green:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

ArmsBG OlightBG Batteryservice