Автор Тема: Заточване, техники и последователност.  (Прочетена 63175 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 957
  • Reputation Power: 213
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Заточване, техники и последователност.
« Отговор #50 -: 06 Януари, 2014, 00:26:33 »
Каква е тая мания не разбирам. Аз съм доволен ако бръсне, повече не ми се занимава но до направих 2 пъти колкото да знам че мога.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 671
  • Reputation Power: 692
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 06 Януари, 2014, 11:53:05 »
Поръчах си от армса ДМТ Алайнър. Направиха ми цена като за наши хора пък и паракорд ми трябваше.
Утре го чакам да дойде и да видим Парамилитарито ще го накарам ли да дялка косми. Ако не стане с мойте - на жената, ако и с нейните не стане ще сменям жената..

nikikin

• Гост
« Отговор #52 -: 06 Януари, 2014, 12:29:10 »
Поръчах си от армса ДМТ Алайнър. Направиха ми цена като за наши хора пък и паракорд ми трябваше.
Утре го чакам да дойде и да видим Парамилитарито ще го накарам ли да дялка косми. Ако не стане с мойте - на жената, ако и с нейните не стане ще сменям жената..
:D :D :D
Идеята е добра!  *palec* Ще взема да я пробвам.  :nabira:

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 44
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 06 Януари, 2014, 13:12:46 »
Късметлия,  моята се епилира.... :karane :karane::

Някой знае ли от къде мога да намеря руската елмазна 20-14
« Последна редакция: 06 Януари, 2014, 13:21:01 от borisgp »

nikikin

• Гост
« Отговор #54 -: 06 Януари, 2014, 14:42:34 »
Жоре това и аз съм го мяркал и даже му съм се чудил, ама не го знам, това диамантено покритие ли е, че на картинката изглежда като тия камъни словенските !!!
Това е овален керамичен прът и керамична V-образна точилка, но не знам за грид. Ползвам я вече повече от 2 год в комбинация с диамантена точилка на Смит'с (имам изи-то и 1 на смит и веско  ;D). Като за джобен вариант стават, та дори и на по- големи ножове съм я пробвал. Според мен я бива! *palec*

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 845
  • Reputation Power: 3745
  • GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #55 -: 06 Януари, 2014, 18:48:39 »

Аз едвам се докопах до нея. :(

Неактивен borisgp

• Редовен
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 06 Януари, 2014, 18:50:52 »
Не се произвежда вече значи ?

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 06 Януари, 2014, 18:56:41 »
Не зная дали се произвежда или не. Но я няма свободно по-магазините.

Неактивен kokojijo

• луд умора няма
  • Старо куче
  • Публикации: 90
  • Reputation Power: 60
  • kokojijo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 06 Януари, 2014, 19:31:33 »

ако върши работа  "http://tochilo-vo.7910.org/index.php?cPath=28"
не всеки парцал може да бъде жена , но всяка жена може да бъде парцал ...

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 750
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #59 -: 06 Януари, 2014, 22:25:46 »
    ако върши работа  "http://tochilo-vo.7910.org/index.php?cPath=28"

Това е правилната паста,даже с повишена концентрация,цената мисля че изилиза около пет евро.Само с доставката е проблема.....
Сега видях много интересни работи:
http://tochilo-vo.7910.org/product_info.php?products_id=58
http://tochilo-vo.7910.org/product_info.php?products_id=59
http://tochilo-vo.7910.org/product_info.php?products_id=57
http://tochilo-vo.7910.org/product_info.php?products_id=55

Благодаря колега,полезен линк. *palec*
« Последна редакция: 06 Януари, 2014, 22:32:31 от riboulovec »
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1518
  • Reputation Power: 339
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
« Отговор #60 -: 06 Януари, 2014, 22:57:43 »
Мисля че не пращат до БГ ::)

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #61 -: 06 Януари, 2014, 23:04:24 »
То там е заровено кучето Гриша,ама аз съм зле с руския. ::)
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 07 Януари, 2014, 00:09:29 »
Всички възможни гритове има май, не можем ли да измислим някаква поръчка сигурно доста хора ще се възползват.

nikikin

• Гост
« Отговор #63 -: 07 Януари, 2014, 00:24:45 »
Някой от колегите си беше предложил услугите да вземе от Русия или директно от Украйна диамантени( елмазни ) пасти. Проблема, е че не си спомням кой и къде го четох. :( Вече може би 3 часа се ровя, но не мога да намеря темата. Ако някой си спомня нещо подобно, нека провери и да се пита за евентуална поръчка. Въпросния незапомнен  :headbang: :headbang: :headbang: от мен съфорумец споменаваше, че е трудно от Русия и Украйна да се поръчва, но той ходел често натам.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
« Отговор #64 -: 07 Януари, 2014, 00:38:01 »
Не забравяйте че е трудно някой да гарантира качество в Украйна...Има си тема за пастите,може би е редно да се премести там.

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 89
  • Reputation Power: 243
  • f(x)dx някой го чете.f(x)dx някой го чете.
  • любопитен
« Отговор #65 -: 07 Януари, 2014, 13:43:09 »

Това е много добро! Идеално е за поддържане работна острота на всякакви джобни ножчета особено за Викторинокс/Венгер, за които е правено де.

Преди време купих за един колега Онтарио Рат 1 и той периодично ми го носи за заточване. Десетина движения на диаманта, малко тръкване на керамиката и бръсне.

Точил съм и Ека Swede с него, и китайски ножчета от рода на Rough Rider, и кухненски ножове, и китайската реплика на Беър Грилс на ножа, Бък 110. Резултатите са аналогични.

Не знам дали ще може да докара някой нож да цепи стружка от косъм, но това никога не ми е било цел. За мен е достатъчно да реже мазно и гладко касова бележка. А с това точило се постига лесно

Предимствата му са, че е много малко и лесно може да се държи в джоб на риза. Минава за химикалка, затова е винаги с мен в офиса. Недостатъкът - изискват се малко повече усилия за заточване на по-големи ножове. Тогава търкам с точилото по ножа, а не както обикновено.

Неактивен sherbit

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 46
  • Reputation Power: 14
  • sherbit няма влияние.
  • диагностициран
    • http://sherbit.info
« Отговор #66 -: 07 Януари, 2014, 13:57:37 »
Шкрурки и каиш с дихромов триоксид на моя DIY нож от Д2  резултата е: 

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1194
  • Reputation Power: 7296
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #67 -: 07 Януари, 2014, 16:37:51 »
Ами то всичко хубаво, ама като няма нищо за мащаб, откъде да знаем, дали това не е шлауф(х)ка от някой кабел 4 квадрата примерно!?!!? ;) ;) ;)  :D :D :D :nabira:

Неактивен borisgp

• Редовен
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 07 Януари, 2014, 17:17:07 »
В каква последователност бяха шкурките аз се отървах от д2 обаче сега ше се сдобя пак евентуално. Тая стомана остави много противоречиви чувства в мен?

Къде ги намирате тия хубави дебели косми бре верно е като кабел :) И на такъв дебел косъм с опинела му правя 1.5 см операця

Неактивен sherbit

• Прохождащ
  • **
  • sherbit няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 07 Януари, 2014, 18:02:36 »
шкурки 1000, 2000 и после на каиш със зелена паста без да прекалявам.

Космите са от туловището ми :)

« Последна редакция: 07 Януари, 2014, 18:12:43 от sherbit »

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 671
  • Reputation Power: 692
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 07 Януари, 2014, 21:47:03 »
Дойде днес алайнера! Прави паяка ми от S30V на джедайски меч. Енцото от Д2 ако не се объркам да го мина и на финния диамант става приличен. Мина ли го на финния и спира да реже ... иди го разбери. Имам една сабя 30 санта острие с гумена дръжка бие на някаква военщина, неизвестна стомана, тоя нож откакто го имам никога не съм го виждал да реже, седи да плаши чужди ора с размерите си. След алайнера почна да реже доста прилично. Едно класическо бахко го направи страхотно! Направо не можах да повярвам че може да реже така. И нов с фабричното не е бил зле ама чак така не е било.

Това е от мен! Благодаря на всички за подсказките за ДМТ-то. Ако някой се чуди дали това да му е точилото - да не се чуди струва си!

Неактивен borisgp

• Редовен
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 07 Януари, 2014, 22:05:46 »
Д2-то е голямо приключение :) ама свикнеш ли му...  остави го на 600, 800 за да му видиш зъбките колко са здрави.

Неактивен sherbit

• Прохождащ
  • **
  • sherbit няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #72 -: 07 Януари, 2014, 22:22:21 »
На 600-800 едва ли ще може подобна денонстрация.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #73 -: 07 Януари, 2014, 22:25:51 »
Аз Д2 то на ср1 лаяна като го препрофилирах, че фабрично е на конвекс до червена плоча ДМТ минали със зелената и умира. От тогава грубешката само на едрия грит 1-2 прекарвания през кайша и е оса не носи на финни гритове. Поне такъв е моя опит с тая стомана. Въпреки, че на кафявата керамика на паяка почти се полира и реже убиствено.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 957
  • Reputation Power: 213
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
« Отговор #74 -: 07 Януари, 2014, 23:03:58 »
Вчера точих мойто Менли Комрад за първи път и беше доста интересно, нали го водят Д2 ама уж не...абе не знам. ДЦ4 го мия и търкам с четка през няколко точения и въпреки това менлито вървеше гладко. Ендурката си се усещаше че се жули ама менлито не чак толкова. Отне ми малко повече да го наточа ама си се върна както си беше че и малко от мен понеже си нямах работа.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice