Автор Тема: Джобни и фикс ножове - SKIF  (Прочетена 7676 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikikin

• Гост
Джобни и фикс ножове - SKIF
« -: 08 Януари, 2014, 13:24:58 »
Здравейте, колеги и колежки!
От няколко дни имам разхождане по ножарските магазини и видях нова(поне за мен) марка ножове - SKIF. За тези, които не са я чували, това е украйнска марка, но първоначално я взех за китайска. Фолдерите, които са доста едри като за джобни, наподобяват някои познати марки. Бих казал, че са грубо и без всякакъв финес направени, но за грубо а ла Вининул, ползване стават.Цената прилична - около 60лв. По ми харесаха фиксовете им.Пак са едри и тежички, но аз така и ги харесвам.Видях, че остриетата са направени от китайска 440ц - 8хр13моливанадиумна стомана, а така също и от 440ц.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 555
  • Reputation Power: 329
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #1 -: 08 Януари, 2014, 13:54:15 »
Аз също ги гледах при Диди в Магнума... Стана ми интересно и щях да пиша за тях, но нищо не намерих в нета.
Иначе същите констатации. Фолдърите им са за хора с много големи ръце, но пък са масивни и изглеждат стабилни.
Фиксове май?! не видях..
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1199
  • Reputation Power: 3116
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 08 Януари, 2014, 14:06:19 »
Като ги гледам абсолютно китайска направия, най вече обърнете внимание на стоманите / "440 С" уж и 8Cr13MoV / , цветът и вида на микартата / зелената доста прилича  на тази, слагана на китайските сгъвайки LAND / и винтовете, които ползват допълнително ги издават. В което няма нищо лошо стига дръжките им да не бяха толкова несъразмерно големи спрямо остриетата и да седят като на тесла особенно на несгъваемите, а и на част от сгъваемите.  :D Определено аз лично бих предпочел откровено китайските марки, а иначе тази украинска марка по всяка вероятност  и по моето скромно мнение е досущ като руските Viking Norway , Pirat  със седалище в Русия и възложено производство на фабрики от небесната империя :D Но както знаем за всеки влак си има пътници, особено ако влакът вози евтино :D

Ето и едно рекламно ревю на една от сгъвайките им от магазина, който ги продава в Украйна  http://megazvuk.com.ua/overview/knife-skif-reliable-robust-fellow/
« Последна редакция: 08 Януари, 2014, 14:55:22 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2845
  • Reputation Power: 9797
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #3 -: 08 Януари, 2014, 14:44:52 »
В китай се правят,само фирмата се води украинска
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

nikikin

• Гост
« Отговор #4 -: 08 Януари, 2014, 18:20:28 »
Ето малко снимки, които направих днес.
Първо няколко сгъвайки:
1 - Флипери

nikikin

• Гост
« Отговор #5 -: 08 Януари, 2014, 18:24:34 »
2 -

nikikin

• Гост
« Отговор #6 -: 08 Януари, 2014, 18:26:02 »
3 - Фиксове

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 653
  • Reputation Power: 688
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 08 Януари, 2014, 18:28:21 »
Фолдърите не изглеждат зле. Освен този с дупката- той не ме кефи.

nikikin

• Гост
« Отговор #8 -: 08 Януари, 2014, 18:35:06 »
А това е една обща снимка с цени.
Надявам се да съм бил полезен. :nabira:
Показаните на снимките ножове ми бяха предоставени с любезното съдействие на shop.oragie.com, за което им благодаря! :nabira:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • Reputation Power: 1377
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 08 Януари, 2014, 22:44:34 »
ами кво пък.. туй танто в десно изглежда интересно и тактикал :) и цената ако е готина що не. от сгъвайките също имаше 1-2 дето ми изглеждаха като форми и съразмерности добре. но пък то на тез цени са си и "доказаните китайци". що да минаваме през разни посредници, били те и украински :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 494
  • Reputation Power: 3541
  • keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!keridi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 08 Януари, 2014, 23:00:35 »
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

nikikin

• Гост
« Отговор #11 -: 08 Януари, 2014, 23:46:14 »
Тъй като съм много разсеян забравих да уточня някои мой констатации.Груб завършек(усещат се ръбовете на лайнерите примерно),но солидни и на вид здрави дръжки.Флиперите трудно се отварят(за летене на острието при отваряне и дума да не става),но с времето може и да се поотпуснат.За няма 50лв грубата им външност е приемлива.Остриетата са дебелшки(м/у 3-4мм).Стоманата им е позната на всички и е закалена на 58 рокуела по данни на производителя.За фиксовете мога да кажа,че са масивни и едри.Микартата им е каквато я описаха някои колеги-китайско зелена  :D .Въпреки това добре стоят в ръката.
« Последна редакция: 15 Януари, 2014, 19:27:37 от NikikiN »

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1378
  • Reputation Power: 5885
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #12 -: 19 Януари, 2014, 22:48:45 »
Този http://aleksis-arms.com/ ловен-сгъваем-нож-skif-566l/ го гледах на живо и бая му се зачудих,доста масивен е,и ми позаприлича на FKMD M1 Но като се замислих,че за тези пари ще си взема някой кершоу или друг по-брандиран тайванец или китаец май,май се разубедих  :-\ Някой няма ли да се жертва да си купи един и да го изгняви,да даде мнение...може да направим форумна партия по 5 кинта и да мине серия тестове - започвайки от твърдомер и стигайки до....Варненската група  *нинджа* ^-^

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • Reputation Power: 1377
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 20 Януари, 2014, 07:12:02 »
варненската група е съгласна  *нинджа*
 :green: :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 555
  • Reputation Power: 329
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #14 -: 11 Април, 2014, 10:45:14 »
Малко закъснели снимки и от мен.

Държа да отбележа, че това беше един от що годе нормалните по размер ножове. По тази причина съм го снимал с РАТ-1 - за мащаб.

Иначе са с адски масивна конструкция. Добре центрирани.

Абе ще носят на издевателства.

Единственият "кусур" освен големината, който намерих беше, че лайнер-а не захапва целият, но това не е болка за умиране.

Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

upotrebitel

• Гост
« Отговор #15 -: 15 Април, 2014, 05:17:47 »
...Флиперите трудно се отварят(за летене на острието при отваряне и дума да не става),но с времето може и да се поотпуснат...
Поиграх си малко с тях, като минах през "Магнум" и се заговорихме с Диди... Проблемът с отварянето е, че осевият винт е прекалено затегнат. Регулирах единия на място, докато си бъбрим и след няма и половин час един клиент го купи :)

Като цяло мисля, че за парите си са съвсем прилични фолдъри. Масивни, здрави, с определено добър дизайн, с правилни размери, сравнително добре изпипани. По принцип не съм почитател на продукцията на малките жълти братя, но се замислям дали да не си взема един...

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 295
  • Reputation Power: 108
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 15 Април, 2014, 09:01:59 »
Аз ги разгледах на изложението "Лов и риболов" тази Събота.

Наистина са масивни и дизайна им не е лош. Смятам, че за парите са си супер. С малко заигравка по осевия винт, едно разглябване и сглобяване, една хубава заточка...и всичко ще си дойде на мястото.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2845
  • Reputation Power: 9797
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #17 -: 05 Май, 2014, 12:46:47 »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • Reputation Power: 267
  • Глокая куздра някой го чете.Глокая куздра някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 14 Ноември, 2017, 19:49:50 »
Отдавна не е писано за марката. Миналата седмица забелязах в "Магнум" един техен нов модел:

При това в две разновидности - с острие 90мм и 100мм. Съвсем не лошо за парите си копие на Protech Godfather от 440C. Разгледах по-големия само за няколко минути, но не забелязах някакви дразнещи несъответствия с оригинала. Тези дни мисля да заприходя един и да му драсна по-подробно ревю.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3449
  • Reputation Power: 28165
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #19 -: 14 Ноември, 2017, 20:17:46 »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice