Автор Тема: Джобни и фикс ножове - SKIF  (Прочетена 6401 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikikin

• Гост
Джобни и фикс ножове - SKIF
« -: 08 Януари, 2014, 13:24:58 »
Здравейте, колеги и колежки!
От няколко дни имам разхождане по ножарските магазини и видях нова(поне за мен) марка ножове - SKIF. За тези, които не са я чували, това е украйнска марка, но първоначално я взех за китайска. Фолдерите, които са доста едри като за джобни, наподобяват някои познати марки. Бих казал, че са грубо и без всякакъв финес направени, но за грубо а ла Вининул, ползване стават.Цената прилична - около 60лв. По ми харесаха фиксовете им.Пак са едри и тежички, но аз така и ги харесвам.Видях, че остриетата са направени от китайска 440ц - 8хр13моливанадиумна стомана, а така също и от 440ц.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #1 -: 08 Януари, 2014, 13:54:15 »
Аз също ги гледах при Диди в Магнума... Стана ми интересно и щях да пиша за тях, но нищо не намерих в нета.
Иначе същите констатации. Фолдърите им са за хора с много големи ръце, но пък са масивни и изглеждат стабилни.
Фиксове май?! не видях..
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 08 Януари, 2014, 14:06:19 »
Като ги гледам абсолютно китайска направия, най вече обърнете внимание на стоманите / "440 С" уж и 8Cr13MoV / , цветът и вида на микартата / зелената доста прилича  на тази, слагана на китайските сгъвайки LAND / и винтовете, които ползват допълнително ги издават. В което няма нищо лошо стига дръжките им да не бяха толкова несъразмерно големи спрямо остриетата и да седят като на тесла особенно на несгъваемите, а и на част от сгъваемите.  :D Определено аз лично бих предпочел откровено китайските марки, а иначе тази украинска марка по всяка вероятност  и по моето скромно мнение е досущ като руските Viking Norway , Pirat  със седалище в Русия и възложено производство на фабрики от небесната империя :D Но както знаем за всеки влак си има пътници, особено ако влакът вози евтино :D

Ето и едно рекламно ревю на една от сгъвайките им от магазина, който ги продава в Украйна  http://megazvuk.com.ua/overview/knife-skif-reliable-robust-fellow/
« Последна редакция: 08 Януари, 2014, 14:55:22 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2383
  • Reputation Power: 104
  • Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.
  • Горянин
« Отговор #3 -: 08 Януари, 2014, 14:44:52 »
В китай се правят,само фирмата се води украинска
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

nikikin

• Гост
« Отговор #4 -: 08 Януари, 2014, 18:20:28 »
Ето малко снимки, които направих днес.
Първо няколко сгъвайки:
1 - Флипери

nikikin

• Гост
« Отговор #5 -: 08 Януари, 2014, 18:24:34 »
2 -

nikikin

• Гост
« Отговор #6 -: 08 Януари, 2014, 18:26:02 »
3 - Фиксове

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 536
  • Reputation Power: 30
  • peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 08 Януари, 2014, 18:28:21 »
Фолдърите не изглеждат зле. Освен този с дупката- той не ме кефи.

nikikin

• Гост
« Отговор #8 -: 08 Януари, 2014, 18:35:06 »
А това е една обща снимка с цени.
Надявам се да съм бил полезен. :nabira:
Показаните на снимките ножове ми бяха предоставени с любезното съдействие на shop.oragie.com, за което им благодаря! :nabira:

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 750
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 08 Януари, 2014, 22:44:34 »
ами кво пък.. туй танто в десно изглежда интересно и тактикал :) и цената ако е готина що не. от сгъвайките също имаше 1-2 дето ми изглеждаха като форми и съразмерности добре. но пък то на тез цени са си и "доказаните китайци". що да минаваме през разни посредници, били те и украински :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен keridi

• Старо куче
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 66
  • keridi е изгряваща звезда!keridi е изгряваща звезда!keridi е изгряваща звезда!keridi е изгряваща звезда!keridi е изгряваща звезда!keridi е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 08 Януари, 2014, 23:00:35 »
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

nikikin

• Гост
« Отговор #11 -: 08 Януари, 2014, 23:46:14 »
Тъй като съм много разсеян забравих да уточня някои мой констатации.Груб завършек(усещат се ръбовете на лайнерите примерно),но солидни и на вид здрави дръжки.Флиперите трудно се отварят(за летене на острието при отваряне и дума да не става),но с времето може и да се поотпуснат.За няма 50лв грубата им външност е приемлива.Остриетата са дебелшки(м/у 3-4мм).Стоманата им е позната на всички и е закалена на 58 рокуела по данни на производителя.За фиксовете мога да кажа,че са масивни и едри.Микартата им е каквато я описаха някои колеги-китайско зелена  :D .Въпреки това добре стоят в ръката.
« Последна редакция: 15 Януари, 2014, 19:27:37 от NikikiN »

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1112
  • Reputation Power: 37
  • Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #12 -: 19 Януари, 2014, 22:48:45 »
Този http://aleksis-arms.com/ ловен-сгъваем-нож-skif-566l/ го гледах на живо и бая му се зачудих,доста масивен е,и ми позаприлича на FKMD M1 Но като се замислих,че за тези пари ще си взема някой кершоу или друг по-брандиран тайванец или китаец май,май се разубедих  :-\ Някой няма ли да се жертва да си купи един и да го изгняви,да даде мнение...може да направим форумна партия по 5 кинта и да мине серия тестове - започвайки от твърдомер и стигайки до....Варненската група  *нинджа* ^-^

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 750
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 20 Януари, 2014, 07:12:02 »
варненската група е съгласна  *нинджа*
 :green: :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #14 -: 11 Април, 2014, 10:45:14 »
Малко закъснели снимки и от мен.

Държа да отбележа, че това беше един от що годе нормалните по размер ножове. По тази причина съм го снимал с РАТ-1 - за мащаб.

Иначе са с адски масивна конструкция. Добре центрирани.

Абе ще носят на издевателства.

Единственият "кусур" освен големината, който намерих беше, че лайнер-а не захапва целият, но това не е болка за умиране.

Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

upotrebitel

• Гост
« Отговор #15 -: 15 Април, 2014, 05:17:47 »
...Флиперите трудно се отварят(за летене на острието при отваряне и дума да не става),но с времето може и да се поотпуснат...
Поиграх си малко с тях, като минах през "Магнум" и се заговорихме с Диди... Проблемът с отварянето е, че осевият винт е прекалено затегнат. Регулирах единия на място, докато си бъбрим и след няма и половин час един клиент го купи :)

Като цяло мисля, че за парите си са съвсем прилични фолдъри. Масивни, здрави, с определено добър дизайн, с правилни размери, сравнително добре изпипани. По принцип не съм почитател на продукцията на малките жълти братя, но се замислям дали да не си взема един...

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 287
  • Reputation Power: 9
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 15 Април, 2014, 09:01:59 »
Аз ги разгледах на изложението "Лов и риболов" тази Събота.

Наистина са масивни и дизайна им не е лош. Смятам, че за парите са си супер. С малко заигравка по осевия винт, едно разглябване и сглобяване, една хубава заточка...и всичко ще си дойде на мястото.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2383
  • Reputation Power: 104
  • Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.Kukriblade има аура около него.
  • Горянин
« Отговор #17 -: 05 Май, 2014, 12:46:47 »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Глокая куздра

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 29
  • Reputation Power: 1
  • Глокая куздра няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 14 Ноември, 2017, 19:49:50 »
Отдавна не е писано за марката. Миналата седмица забелязах в "Магнум" един техен нов модел:

При това в две разновидности - с острие 90мм и 100мм. Съвсем не лошо за парите си копие на Protech Godfather от 440C. Разгледах по-големия само за няколко минути, но не забелязах някакви дразнещи несъответствия с оригинала. Тези дни мисля да заприходя един и да му драсна по-подробно ревю.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3211
  • Reputation Power: 193
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #19 -: 14 Ноември, 2017, 20:17:46 »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice