Автор Тема: Olight s15 странна случка  (Прочетена 1620 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Coolmanbs

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 2
  • диагностициран
Olight s15 странна случка
« -: 29 Януари, 2014, 17:47:35 »
Здравейте, това е първият ми коментар в този форум, но на някой може да му се стори интересен. Става въпрос за следната случка: имам olight s15 от няколко месеца и съм много доволен от него, но днес доста ме "изненада"  :???. Ползвах го може би около 10-15 минути и видях че светлината намаля и реших да му сменя батериите. Пробвам да го изключа аз, но копчето не иска да се натиска, все едно беше заседнало. Приложих му малко по-голяма сила f и прассс гръмна като пиратка. Шрапнела(малкото синьо копче) мина на сантиметри от мен, даже нямах време да се усетя какво става. Викам си край гръмна ми фенеря  :yikes: , ама той още си светеше, само копчето беше излетяло на някъде. Да не би някакъв газ ли, от напрежение ли , да е станало под копчето и то да се е изстреляло. Там където беше копчето има някаква силиконова мембрана и тя се беше скъсала, намерих копчето сложих го и си работи всичко.Само ме притеснява да не се е изгубила водоустойчивостта на фенера и разбира се да не гръмне пак. Моля дайте някакви идеи.

P.S. Забравих да го снимам преди да сложа копчето и сега не мога да го махна  :chukane:. Също така го използвах с удължителя и две батерии eneloop, ако това е важно.

Неактивен magnus

• Старо куче
  • Публикации: 164
  • Скайп: vassil_st
« Отговор #1 -: 29 Януари, 2014, 20:48:12 »
Чак пък излишна. Бутона се пада върху охлаждащата повърхност на диода, грубо казано. Може да е дефектна бройка, или цяла дефектна серия.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 823
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 30 Януари, 2014, 00:41:35 »
прати го на Варненската група за тестване. Ако ти го върнем здрав - нищо му няма. Ако ти го върнем счупен - значи не става за батонинг.
това което описваш отива в графата "ако не го бях видял, нямаше да повярвам".  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1755
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #3 -: 30 Януари, 2014, 11:10:55 »
Здравейте,
може ли малко повече информация, например с какви батерии е ползван фенера.  *palec*

Неактивен Coolmanbs

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 2
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 30 Януари, 2014, 12:00:50 »
Здравейте,
може ли малко повече информация, например с какви батерии е ползван фенера.  *palec*

2 броя NiMH eneloop с капацитет 2000 mAh. Няма видими следи да са протекли или нещо такова. Зареждани са с оригиналното си зарядно на Sanyo.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1755
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #5 -: 30 Януари, 2014, 12:30:39 »
Не съм чувал енелупки да отделят газ, но менте литиево йонни е възможно.
Лично имах подобен случай с жълти батерии литиеви ЦР123.

ArmsBG OlightBG Batteryservice