Автор Тема: Стойностна подборка от клипове и албуми със снимки на ножарска тематика  (Прочетена 45940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен цървула

• Старо куче
  • Потребителско име: примкаря
  • Публикации: 453
  • простак
Девойче изработва Тлингитска кама  ;)

Чукча - не читатель, Чукча - писатель ;)

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
Изработка на Шефилдска сгъвейка ;)

Sheffield I*XL Stockmans Knife

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
T'ва видео от А до Я ме накефи, още повече къде ще ползват ножа ;)

Making a Custom Knife for the Antarctic Research Mission

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 581
    • Ситалк - исторически реконструкции
Тва видео преди време го оплюх във фейсбука ама и тука да си кажа :D. Просто показва, че колкото и техника да имаш като нямаш нищо в главата нож няма да направиш, дано да не се е налагало на човека за който е ножа да го използва за нещо важно...

Неактивен sambon

• Напреднал
  • Публикации: 36
  • диагностициран
T'ва видео от А до Я ме накефи, още повече къде ще ползват ножа ;)

Making a Custom Knife for the Antarctic Research Mission

Аз също изгледах клипчето с интерес , също така ми допадна и ножа.  :)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1405
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Тва видео преди време го оплюх във фейсбука ама и тука да си кажа :D. Просто показва, че колкото и техника да имаш като нямаш нищо в главата нож няма да направиш, дано да не се е налагало на човека за който е ножа да го използва за нещо важно...
Защо бе човек, кое не ти хареса?

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак

И аз като се замисля, бих го предпочел с чирени от кашалотски зъб например и кания от тюленова кожа  ;)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
И аз като се замисля, бих го предпочел с чирени от кашалотски зъб например и кания от тюленова кожа  ;)
Твоята работа е, както казват из нашия вилает: "......... Прост пък му се е...бе!......" ;)  :D :D :D  :nabira:

Активен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1255
  • диагностициран
дано да не се е налагало на човека за който е ножа да го използва за нещо важно...
  Не се сещам за какво служи такъв нож при антарктическа експедиция.Един Викс Климбър би решил всички задачи по онези места,а този нож само ще измести 500 грама полезен товар.Така че клипа си е 100% реклама според мен.
 Канала го следя отдавна,според мен момчето е сръчно и не го е страх да си изцапа ръцете.
Paradise is where I am.

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
  Не се сещам за какво служи такъв нож при антарктическа експедиция.

Първопроходецът е заложил на форми и извивки тип Грийн Ривър :
http://www.dhtcollections.com/item/Brand_KnifeandsheathbelongingtoCaptainScott_450_0_30422_1.html
предполагам , че след дори и след малко повече от 100 години несгъваем с подобен размер е добър избор. Задачите пред такъв нож надали са много по-различни в наши дни. Интересно с какво ли са екипирани хората на Пимпирев?

Жоро

• Гост
Интересно с какво ли са екипирани хората на Пимпирев?
Това е много интересен въпрос *palec* :nabira:

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Всеки елемент от този нож ще се разпадне при отрицателни температури.

Активен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1255
  • диагностициран
Задачите пред такъв нож надали са много по-различни в наши дни.
  В наши дни такава експедиция няма нужда от никакъв нож.Климбера го дадох за пример заради ножичката и шилото.Говориш ми за събития отпреди 110 години  ;)
Paradise is where I am.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Всеки елемент от този нож ще се разпадне при отрицателни температури.
Дай по-конкретно, защото аз си пуснах още веднъж клипа и не видях какво би се разпаднало при отрицателни температури! Еле пък ако нитовете са нитени а не просто лепени!

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
  В наши дни такава експедиция няма нужда от никакъв нож.Климбера го дадох за пример заради ножичката и шилото.Говориш ми за събития отпреди 110 години  ;)

Не знам, аз без нож дори и по голяма нужда не ходя, камо ли на експедиция :D Сещам се за оня виц за чукче́то дето му трябвало трионче вместо тоалетна хартия. Най-малкото за гащостъргач бих го взел ножа ;)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Дай по-конкретно, защото аз си пуснах още веднъж клипа и не видях какво би се разпаднало при отрицателни температури! Еле пък ако нитовете са нитени а не просто лепени!
На тази твърдост острието ще се счупи, микартата вероятно ще издържи, зависи каква е смолата, кайдекса ще се самосчупи буквално, има и студоустойчив кайдекс ама някакси не ми се вярва да си е направил труда да използва такъв. Този преспокойно със същият успех може да си обяви ножа и за водолазен примерно.

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
Едно хубаво филмче за легендарните ножове от Сюрмене, превод няма  :D  :nabira:

Sürmene Bıçağı (Belgesel)-HD

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3709
На тази твърдост острието ще се счупи, микартата вероятно ще издържи, зависи каква е смолата, кайдекса ще се самосчупи буквално, има и студоустойчив кайдекс ама някакси не ми се вярва да си е направил труда да използва такъв. Този преспокойно със същият успех може да си обяви ножа и за водолазен примерно.
O кайдекса ще издържи ето и потвърждение

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Как да си направим сгъваем кухненски нож :).

http://www.instructables.com/id/folding-kitchen-knife/?ALLSTEPS

Неактивен kr.bonev

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 22
Здравейте колеги,
Ако звучи много претенциозно, ще сменя заглавито - молбата ми е наистина да слагаме само качествени материали тук; не всеки снимал как е изстъргал една пила и станал ножар, нагледали сме се. Даже ще помоля модераторите, ако преценят че някое видео не си струва, да коментират с пусналия го и да го махат. Имам известна подборка от един приятел от друг форум и неговото одобрение да я ползвам. Той не е член на нашия форум. Тук ще добавя и онези чудесни филмчета с работилницата на Боб Дозер и пр. /Разбира се най-напред ще сложа моята работилница/.... Ето първото видео, да видите какво разбирам под стойностен материал - този английски чичка ИЗКОВА две остриета за стъвайка на 95 %, само дето не ги монтира.....
Разбира се, че моето предложение е хубаво да се коментира за да стане както трябва.

Blade_Forger.wmv [url=http://www.taliesinpewter.co.uk]www.taliesinpewter.co.uk[/url]

П.П. Разбира се тука ще добява и познати хубави материали за Юка, Пека и пр. и специално за непознато име - Карлос Маурисио Далецки от Аржентина :)

Здравейте, колеги ,на това клипче майстора освен че показа завидни ковашки умения , показа и един нож който ми направи силно впечатление и бих опитал да си направя подобен. Става въпрос за згъваемия фикс (ако може да се нарече така) на 12 мин. , та как аДжеба изкочи гарда и какъв е заключващия механизъм  :o ,е те това ме тормози от известно време ,ако някой има идеи или е виждал такъв моля да сподели.
Не вземай живота твърде на сериозно ,защото жив от него няма да се измъкнеш !

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
Здравейте, колеги ,на това клипче майстора освен че показа завидни ковашки умения , показа и един нож който ми направи силно впечатление и бих опитал да си направя подобен. Става въпрос за згъваемия фикс (ако може да се нарече така) на 12 мин. , та как аДжеба изкочи гарда и какъв е заключващия механизъм  :o ,е те това ме тормози от известно време ,ако някой има идеи или е виждал такъв моля да сподели.

Разгледай тези антики http://www.jcmilitaria.com/daggers_knives_british.asp?Start=20&Offset=10, от фирмата ''Марбълс'' все още ги правят http://www.heinnie.com/marbles-knives-bowie-folder  ;)

Неактивен цървула

• Старо куче
  • простак
Непалско-ковашко клипче ;)

Неактивен mkirkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 55
  • диагностициран
Една добра инициатива за българските занаятчии  *palec*

http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/chirakat-kak-se-kove-nozh.html

ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Активен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1242
  • диагностициран
Аз изгледах целия филм, щото с Мишо сме приятели... Ами тия галфони не показаха в НИТО ЕДИН КАДЪР какво е дамаска стомана, с всичката условност на термина.

Такива филми са вредни!!!
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен mkirkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 55
  • диагностициран
Не съм го погледнал точно от тази му страна... По - скоро се изкефих на идеята за популяризиране на българските занаяти зад граница и че пилотният епизод е свързан с ножарство!
ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

ArmsBG OlightBG Batteryservice