Автор Тема: За пастите DIALUX или недостатъците на т.нар. stropping  (Прочетена 15911 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mldj

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 17
  • диагностициран
За пастите DIALUX или недостатъците на т.нар. stropping
« Отговор #25 -: 28 Април, 2014, 09:16:50 »
Някой чувал ли е за  Цериев Оксид За Полиране На Стъкло Камъни Кристали  - http://prodavalnik.com/tseriev-oksid-za-polirane-na-stklo-kamni-kristali---v-nalichnost-i29611387

Като гледам, го ползват тук и там в bladeforums.com, с приемливи резултати, някой беше споменал, че не полира добре метал (за разлика от стъкло).
Прекалено малко хора са дали отзиви май, за да си прави човек изводи.

А, за конвексирани заточки, какво мислите за ей такива простички и достъпни пособия: http://rockstead.jp/maintenance/
Аз си представям, че денимът всъщност е много удобен за stropping, тъй като би трябвало да може да поеме адски много частици метал без особени проблеми.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 665
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 28 Април, 2014, 12:31:43 »
Не съм специалист в заточването и вероятно това не е удачен начин, но диалукса го ползвам като тез с рокстедите.

Загрявам със запалка, натривам на дънковия плат.

Като търкам ножа после пръскам с балистол или газ (вд40). Разнася се достатъчно равномерно според мен.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1253
  • диагностициран
На вниманието на любителите на подържане на остротата на ножовете  по почина " На баницата мекото и на работата лекото"   :D  емулсиите от кубичен бор нитрид с техническо обозначение CBN, скорошно производство под марката на  BRK. Пуска се в следните едрини на зърното: 6 микрона /1000 grit / 8 микрона / 2000 grit / 4 микрона / 4000 grit / и най фината 2 микрона /  8000 grit /. Е, цената й не  е като на съветското производство елмазная,  ;D  ама като за материала с най високата абразивна способност, познат до момента на човечеството не е и толкова скъпа все пак. Понеже е в кремообразна форма се нанася  елементарно с ръка, опакована в ръкавица за еднократна употреба и върху кожени стропове и върху гриндерни кожени колани за строп и ленти ;) Аз лично намирам за разумно закупуването и само по отношение подържане остротата на остриета с пълен конвекс от най различните от по стари до последно поколение прахови стомани. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Активен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 387
Къде може да се намерят CBN емулсии?
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 758
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 07 Август, 2014, 18:25:55 »
Колеги, в момента финиширам заточката на ГОИ средна, но ми се иска да имам и още по-фино завършване. Ще направя ли ъпгрейд ако започна накрая да минавам и на син Диалукс? Той как се класира спрямо средната ГОИ? И какви са им гритовете и на двете пасти?

:nabira:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Fox

• Прохождащ
  • **
  • Потребителско име: FOX
  • Публикации: 13
« Отговор #30 -: 02 Декември, 2014, 19:44:49 »
Здравейте,днес ми пристигнаха две пасти диалукс-синя и зелена.Зелената се разнеса сравнително добре,но синята не се разнасяше въобще.От мен ли е нещо?

ArmsBG OlightBG Batteryservice