Автор Тема: Плащане с BitCoin  (Прочетена 2711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 512
  • Reputation Power: 21
  • peachlover някой го чете.peachlover някой го чете.
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« -: 20 Февруари, 2014, 13:54:25 »
Здравейте,

интересно ми е дали някой от продавачите би имал интерес да получи заплащането си в нашумялата последно време криптовалута BitCoin
http://bitcoin.com/

В момента цената на един койн е приблизително 600 американски долара.

Има ли проблем ако аз  като купувач обявя че купувам даден нож срещу биткойнове?

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Плащане с BitCoin
« Отговор #1 -: 20 Февруари, 2014, 14:20:10 »
Крипто-валута ??? Т'ва ще да е на Супермен парата  ;D. Нещо като виртуални пари, така ли ??? Аз плащам с виртуална ракия !?!

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #2 -: 20 Февруари, 2014, 14:35:01 »
Ами.. нещата са доста реални. Всъщност дори на родна почва се ползва вече.

Примерно http://grabo.bg/blog/post/71

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 739
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #3 -: 20 Февруари, 2014, 19:19:27 »
ами не би следвало да има проблем, като изключим, че курса им доста мърда нагоре надолу. според мен няма проблем да го обявиш, въпроса е дали ще се навие някой. в крайна сметка това не е портал за покупко продажби, а обявите просто имат за цел да свържат двете страни, като те си уговарят удобни методи за разплащане и издължаване на стоката. така че - защо не.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Amon Ra

• Гост
Плащане с BitCoin
« Отговор #4 -: 20 Февруари, 2014, 19:43:16 »
вероятно си притеснен, че биткойна се срина драстично и искаш да се отървеш. Сметките за ток ,цената на видеокартите и захранването обезсмислят биткойна у нас в момента. Продай си биткойните и с парите си купи нож  ;)

brinel

• Гост
Плащане с BitCoin
« Отговор #5 -: 20 Февруари, 2014, 20:23:07 »
един биткойн=600 долара=900 лева
доста едра банкнота
лично аз не бих я ползвал
най скъпата ми покупка онлайн беше едно радио вуксун около 110 долара

Amon Ra

• Гост
Плащане с BitCoin
« Отговор #6 -: 20 Февруари, 2014, 20:37:43 »
само да вметна,че преди година един биткойн беше 1100 долара, преди месец беше 800 долара, а сега е около 600 ... сериозен срив ,нали ? Освен това няма никаква идея как правителствата ще погледнат в най-скоро време на тази "валута". За сега не я приемат на сериозно, но под влияние на банките може и да се приемат някои закончета и ограничения. Инвестиция от около 3000 лева например, в момента се избива за 6-9 месеца. Проблема е ,че никой не знае какво ще е след 9 месеца. Може и да се загубят тези 3000 лева. Може и да се удвоят ... За да печелите от биткойни, ви трябва значително по-голяма инвестиция от 3000 лева. Но темата е мнооооооого сложна. За момента не препоръчвам занимавка с биткойни. Но все пак решението си е ваше  :nabira:

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 739
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #7 -: 20 Февруари, 2014, 23:14:09 »
колегата е вметнал някои неща по темата с биткойните и лайткойните.
според мен обаче въпроса бе не дали е рентабилна валута, а дали колегата може да я използва в обява. аз не виждам нищо лошо - отсрещната страна ако прецени че е хапка за нея. така че - нема лошо, пускай си обявата  :nabira:. замислих се дали в правилата има ограничение при продажбите за вида на валута в която се обявяват цените, но ти дори не продаваш, а искаш да купиш - така че..
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #8 -: 21 Февруари, 2014, 11:16:21 »
само да вметна,че преди година един биткойн беше 1100 долара, преди месец беше 800 долара, а сега е около 600 ... сериозен срив ,нали ? Освен това няма никаква идея как правителствата ще погледнат в най-скоро време на тази "валута". За сега не я приемат на сериозно, но под влияние на банките може и да се приемат някои закончета и ограничения. Инвестиция от около 3000 лева например, в момента се избива за 6-9 месеца. Проблема е ,че никой не знае какво ще е след 9 месеца. Може и да се загубят тези 3000 лева. Може и да се удвоят ... За да печелите от биткойни, ви трябва значително по-голяма инвестиция от 3000 лева. Но темата е мнооооооого сложна. За момента не препоръчвам занимавка с биткойни. Но все пак решението си е ваше  :nabira:

Мила родна картинка! Все има някой дето от всичко разбира и е авторитет във всяка насока. Аз се опитвам да запозная потребителите на форума с нещо ново и интересно. Ще излезе че правя измамата на века.

Свери си цифрите, освен това за всеки спад си има причини. Ако искам да продавам мога да го направя по всяко време. Мойте за разлика от на много други потребители не са заключени в умиращия гокс - което е и причината за спада в последните 2 седмици.

Ако пък искаш да даваш примери с движение на цените първо се запознай с фактите. Отварянето на китайската биткойн борса направи цената от 250 (предишен максимум) на 1100  - ето това преди по-малко от 6 месеца. Преди 2 години максималната достигана цена беше 20 долара. Преди 3 години долар и половина. Да ми говориш за сриваща се валута при ръст от над 1000 пъти за 3 години е малко пресилено не мислиш ли?

За потребителите който не са наясно никой не те задължава да трансферираш един (цял) биткойн. Минималната сума е едно 'сатоши' - 0.00000001 BTC.

Освен това аз за какво съм притеснен не мисля че има значение. Аз не ти продавам умиращ бизнес, нито майнинг хардуер - нали? Това е валута.

Колегата joy_boy поне се е сетил какво питам. Благодаря!

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 544
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Плащане с BitCoin
« Отговор #9 -: 21 Февруари, 2014, 12:23:07 »
Поинтересувах се преди време от тая валута, но бях изтървал момента да започна да копая, сега не ми се занимава ;)
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #10 -: 21 Февруари, 2014, 12:51:48 »
Ако ти кажа че не копане му е майката а купуване не знам дали ще ми повярваш.

Представи си ме преди 3 години, смятащ цената на тока, киловатите, цената на хардуера, рейта на майн при текущата сложност - при цена от долар-долар и малко. Все не ми излизаха сметките. Ако тогава бях метнал 100 долара ей така за цирка сега щях да имам 100000.

Престави си ме сега преди 2 години, пак бакалските сметки, пак не ми излезе сметката - сложността се е качила. Цена 15-20 долара. 100 долара вътре и щях да имам 5-6 хиляди печалба.

Ако бях инвестирал 1000-2000 долара в хардуер щях да се принудя да продавам на текущата цена, за да избивам инвестицията.
Сигурно щях да закътам някой койн и пак да има печалба ама ... занимавка си е. А да сложиш 100 долара и да ги забравиш докато масмедиите не ти кажат че си станал с няколко хиляди по-богат е по-добре.

Поне си научих урока по икономика!

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Плащане с BitCoin
« Отговор #11 -: 21 Февруари, 2014, 13:02:54 »
Напълно си прав.
Доста хора станаха милионери изведнъж точно по тази схема.

Имат много плюсове койните, част от които са:
Неограничен паричен трансфер за минути без такси и данъци до всяка точка на света.
Възможността за разцепване на биткойн до 0.00000001
И най-хубавото според мен е, че са ограничен ресурс. Пуснати са ограничена бройка, която след като бъде изкопана си остава константна величина
и това само ще вдига цената на койните.

Ако не се лъжа пиковата цена до момента на койн е била около 1800$. Това в дните след като китайците и амазон я признаха като разплащателно средство.
Първи май я приеха Zynga?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #12 -: 21 Февруари, 2014, 14:30:58 »
Интересна история която само показва колко е стабилна тази валута ще ви разкажа.

Бях купил малко биткойни и чаках цената да расте. Прочетох че силкроуд е затворен, собственика арестуван. Продадох. Очаквах да се срине пазара, мислех че анонимността която тази валута предоставя я прави идеална за нелегални търговски цели - наркотици, оръжие, мокри поръчки. Мислех си че, огромна част от валутата е съсредоточена именно в силкроуд защото там се предлагат тези неща.

В следващите 2 дни цената се повиши от 140 на 180. Тогава разбрах че е както казват хамериканците "widely adopted".

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Плащане с BitCoin
« Отговор #13 -: 21 Февруари, 2014, 14:46:30 »
Мда. Общо взето и аз тогава разбрах за Биткойните.
Бях започнал да ровя из Дълбоката мрежа и там я видях като валута и се заинтересувах.

Пък DreadPirate-а си е сам виновен като не е ползвал достатъчно криптирани мрежи.
Общо взето с новината за неговото залавяне започнаха да избухват койните. Точно обратното на това, което се предполагаше, че ще стане.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #14 -: 21 Февруари, 2014, 15:13:54 »
Проблема е по-скоро че луковите мрежи са частична собственост на американското правителство (неофициални данни 30 процента).

Ако обърнеш внимание на сървърите, тези на CCC представляват една много голяма част от цялото, чисто статистически при сайт с голям лоуд като силкроуд има голям шанс цяла заявка от дадена сесия да премине през тях. Пирата и да е криптирал то никой не му е търсил какво изпраща а от къде и кой е той.

Та за сървърите на CCC се оказва че са дарение - познай от кой.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 4
  • borisgp няма влияние.
  • диагностициран
Плащане с BitCoin
« Отговор #15 -: 28 Февруари, 2014, 18:18:10 »
Направо паднах от смях като прочетох за биткойните в ножарския форум  :D

Аз лично бих правил сделки с по-стабилна "валута".
А иначе поредната щуротия, от която повече ще, губят по-малко ще печелят и разликата ще отива ...някъде, искам да се връщаме вече на разменни начала, паричната система не работи  *нинджа*  :D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice