Автор Тема: Бронзови шайби за Милитари - помощ!  (Прочетена 1666 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Кирилов13

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 744
  • Reputation Power: 1155
  • Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!
  • диагностициран
Здравейте, колеги. Моля за помощ за намиране на поне една бронзова шайба за Милитари. Наскоро разглобих ножчето си за профилактика и полиране на шайбите и при сглобяването едната шайба се разместила без да я видя (оти съм дрът и кьорав). След натягането на осевия винт отвора на шайбата се подвил и деформирал. Доколкото е възможно я изправих и шлайфах, но сега ножа се отваря доста по- трудно и острието не може да се центрира. Размерите на шайбите са: диаметър- 13 мм., диаметър на отвора- 5,6 мм., дебелина- 0,25 мм. Гледах в .knivesworld , но там има само 1/8 шайби, а на мен ако не греша ми трябват 3/16. Предварително ви благодаря.
"Щастие за всеки даром..."

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 851
  • Reputation Power: 520
  • тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.
  • диагностициран
    • tinkoknives
Бронзови шайби за Милитари - помощ!
« Отговор #1 -: 19 Април, 2014, 21:36:46 »
Имам фосфорен бронз точно с дебелина 0,25 мм. да ти пратя    да си измайсториш. Иначе имам и някакви купувани от щатско ще им проверя размерите и ако стават ще пиша.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #2 -: 19 Април, 2014, 22:13:25 »
Здравейте, колеги. Моля за помощ за намиране на поне една бронзова шайба за Милитари. Наскоро разглобих ножчето си за профилактика и полиране на шайбите и при сглобяването едната шайба се разместила без да я видя (оти съм дрът и кьорав). След натягането на осевия винт отвора на шайбата се подвил и деформирал. Доколкото е възможно я изправих и шлайфах, но сега ножа се отваря доста по- трудно и острието не може да се центрира. Размерите на шайбите са: диаметър- 13 мм., диаметър на отвора- 5,6 мм., дебелина- 0,25 мм. Гледах в .knivesworld , но там има само 1/8 шайби, а на мен ако не греша ми трябват 3/16. Предварително ви благодаря.

Колега,много от нас сме дръти и кьорави,успех. :nabira: Тинко е човека...!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 851
  • Reputation Power: 520
  • тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.тинко на прага да бъде приет.
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #3 -: 20 Април, 2014, 14:06:48 »
Шайбите са с отвор 4,6 мм. Външен диаметър 12,5 и дебелина 0,25. цената им е 1,50 лв. Иначе мога да ти пратя една пластина бронз 5x5 см. безплатно.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен Кирилов13

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 744
  • Reputation Power: 1155
  • Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 23 Април, 2014, 13:23:14 »
Искам да изкажа големи благодарности на Тинко. :nabira: Днес получих четири броя бронзови шайби и подарък бронзова плочка с дебелина 0,25 мм ( да има да греша). Шайбите са с размер почти еднакъв с оригинала, само отвора им е по- малък. При все цялата си некадърност успях да разпробия още първата успешно. Последва полиране и сглобяване на ножчето. Острието отново е центрирано и се отваря с минимум усилия. Абе швейцарски часовник. Още веднъж благодаря на Тинко и на колегите riboulovec и kukriblade , които взеха отношение към проблема ми.
"Щастие за всеки даром..."

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice