Автор Тема: Бронзови шайби за Милитари - помощ!  (Прочетена 1714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 770
  • Reputation Power: 1993
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
Здравейте, колеги. Моля за помощ за намиране на поне една бронзова шайба за Милитари. Наскоро разглобих ножчето си за профилактика и полиране на шайбите и при сглобяването едната шайба се разместила без да я видя (оти съм дрът и кьорав). След натягането на осевия винт отвора на шайбата се подвил и деформирал. Доколкото е възможно я изправих и шлайфах, но сега ножа се отваря доста по- трудно и острието не може да се центрира. Размерите на шайбите са: диаметър- 13 мм., диаметър на отвора- 5,6 мм., дебелина- 0,25 мм. Гледах в .knivesworld , но там има само 1/8 шайби, а на мен ако не греша ми трябват 3/16. Предварително ви благодаря.
"Щастие за всеки даром..."

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 860
  • Reputation Power: 789
  • тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.
  • диагностициран
    • tinkoknives
Бронзови шайби за Милитари - помощ!
« Отговор #1 -: 19 Април, 2014, 21:36:46 »
Имам фосфорен бронз точно с дебелина 0,25 мм. да ти пратя    да си измайсториш. Иначе имам и някакви купувани от щатско ще им проверя размерите и ако стават ще пиша.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #2 -: 19 Април, 2014, 22:13:25 »
Здравейте, колеги. Моля за помощ за намиране на поне една бронзова шайба за Милитари. Наскоро разглобих ножчето си за профилактика и полиране на шайбите и при сглобяването едната шайба се разместила без да я видя (оти съм дрът и кьорав). След натягането на осевия винт отвора на шайбата се подвил и деформирал. Доколкото е възможно я изправих и шлайфах, но сега ножа се отваря доста по- трудно и острието не може да се центрира. Размерите на шайбите са: диаметър- 13 мм., диаметър на отвора- 5,6 мм., дебелина- 0,25 мм. Гледах в .knivesworld , но там има само 1/8 шайби, а на мен ако не греша ми трябват 3/16. Предварително ви благодаря.

Колега,много от нас сме дръти и кьорави,успех. :nabira: Тинко е човека...!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 860
  • Reputation Power: 789
  • тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.тинко има силна воля.
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #3 -: 20 Април, 2014, 14:06:48 »
Шайбите са с отвор 4,6 мм. Външен диаметър 12,5 и дебелина 0,25. цената им е 1,50 лв. Иначе мога да ти пратя една пластина бронз 5x5 см. безплатно.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 770
  • Reputation Power: 1993
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 23 Април, 2014, 13:23:14 »
Искам да изкажа големи благодарности на Тинко. :nabira: Днес получих четири броя бронзови шайби и подарък бронзова плочка с дебелина 0,25 мм ( да има да греша). Шайбите са с размер почти еднакъв с оригинала, само отвора им е по- малък. При все цялата си некадърност успях да разпробия още първата успешно. Последва полиране и сглобяване на ножчето. Острието отново е центрирано и се отваря с минимум усилия. Абе швейцарски часовник. Още веднъж благодаря на Тинко и на колегите riboulovec и kukriblade , които взеха отношение към проблема ми.
"Щастие за всеки даром..."

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice