Автор Тема: Соларни зарядни системи  (Прочетена 1833 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

highlander

• Гост
Соларни зарядни системи
« -: 27 Април, 2014, 19:05:38 »
Колеги, тази тема мисля, че ще бъде полезна. Моля за мнението на тези който са в час за този уред.
http://dice.bg/voltaic-fuse-solar-6w-solarno-zarqdno-za-iphone-i-mobilni-ustroistva-item16804
От колегата Олайт си взех това http://www.olight.bg/ekstremno-solarno-zaryadno-s-vgradena-bateriya-skywords-chernozhlto
и съм много доволен. Идеята ми е дали ако взема големия панел ще мога да го съешвам със зарядното и да го пълня по-бързо. Очаквам отговори от колеги дето са в час с материята, а не предположения. Благодаря. ;)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Соларни зарядни системи
« Отговор #1 -: 28 Април, 2014, 00:00:45 »
жорка, това което си показал е като на олайт, има си вградена батерия. ако ще правиш някакви експерименти по добре да е с две еднакви устройства. в смисъл ако имаш един олайт и си доволен, защо не си вземеш още един и да си два пъти по доволен? няма да можеш да зареждаш едната батерия на единия олайт 2 пъти по бързо без някакви модификации по устройствата, но за стандартното време за зареждане ще имаш две заредени батерии /по една във всяко устройство/. (незнам дали стана ясно, та ще поясня - слънчевия панел принципно не ти зарежда директно телефона или каквото там си свързал, зарежда батерия вградена в самото соларно зарядно.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

highlander

• Гост
Соларни зарядни системи
« Отговор #2 -: 28 Април, 2014, 08:37:06 »
Благодаря Дидо, аз не съм догледал, че и големия солар си има батерия. Идеята ми е за устройство, което бързо да се зарежда но от слънцето. Затова ще трябват такива панели, който да се закачат на раницата и да са с по-голяма площ. Това на Олайт си е добро, ама ще трябва да се зарежда доста дълго на слънце. Такива резултати гоня. ;)

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
Соларни зарядни системи
« Отговор #3 -: 28 Април, 2014, 08:51:27 »
Жоре, незнам какви очаквания имаш, като казваш бързо?
Има гъвкави панели, колкото тетрадка голям формат, което мисля е максимума, което можеш да носиш на гърба върху раницата.
Другата страна на въпроса е батерията, която ще "помпиш".   

highlander

• Гост
Соларни зарядни системи
« Отговор #4 -: 28 Април, 2014, 09:37:20 »
Васе поне в рамките на деня да може да се зарежда батерията от 4-50000 mа/h

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
Соларни зарядни системи
« Отговор #5 -: 28 Април, 2014, 09:53:12 »
Васе поне в рамките на деня да може да се зарежда батерията от 4-50000 mа/h

Имам подобна, като твойта от Олайт. При добро "слънцеизлагане" , успявам да я заредя в рамките на деня. Другото хубаво е, че като стигнеш до мрежа, я "припомпваш " в тока. 

Неактивен nameless_one

• Старо куче
  • Публикации: 190
  • диагностициран
Соларни зарядни системи
« Отговор #6 -: 28 Април, 2014, 13:10:42 »
Адаш тия 40-50 000 мА/ч незнам кой ще ги носи обаче, то си е мини електроцентрала  :D :D :D Иначе живот и здраве малко по-натам ще заприходя един Волтаик и ще сравняваме, чудя се още кой от двата четири ватови модела да е, а и ми се ще от по-големите батерии да взема но няма налични на сайта нещо, може и да прекалявам нещо, незнам...

highlander

• Гост
Соларни зарядни системи
« Отговор #7 -: 28 Април, 2014, 15:09:23 »
Адаш тия 40-50 000 мА/ч незнам кой ще ги носи обаче, то си е мини електроцентрала  :D :D :D Иначе живот и здраве малко по-натам ще заприходя един Волтаик и ще сравняваме, чудя се още кой от двата четири ватови модела да е, а и ми се ще от по-големите батерии да взема но няма налични на сайта нещо, може и да прекалявам нещо, незнам...

:D :D :D грешка, една нула е в повече. ;))))
 4000-5000;)))
С 50000 сигурно ще успеем да загреем Страшното, че да замяза на карибски остров. ;)))

brinel

• Гост
Соларни зарядни системи
« Отговор #8 -: 28 Април, 2014, 20:17:27 »
има и малки разлики между двете
на едното фотоволтаика генерира 1.2вт мощност а на другото 6вт
капацитета на батериите  е ала-бала

Неактивен nameless_one

• Старо куче
  • Публикации: 190
  • диагностициран
Соларни зарядни системи
« Отговор #9 -: 28 Април, 2014, 21:44:13 »
Да общо взето капацитета и на мен ми малее малко, но е достатъчно да си заредиш наякакво устройство примерно, и на следващия ден, пак на слънце да се зареди батерията, като през същото време пак може да зареждаш и друго устройство. Така като не зареждаш директно от панела, батерията играе един вид буфер, защото непостоянния ток директно от соларния панел (минаване през сянка, промяна ъгъла спрямо слънцето) си мисля, че може да прецака устройството

ArmsBG OlightBG Batteryservice