Автор Тема: Въпрос по повод управителен съвет и общо събрание?  (Прочетена 3186 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dancho

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 16
  • диагностициран
може и да звучи досадно но да попитам че съм нов тука и не видях да е питано
какво значи управителен съвет и общо събрание
хората които имат такова нещо над картинките си нещо като шефове ли са и кой как става едно от двете
форума нещо като фирма ли е  направи ми впечатление че в правилата има много правни работи - закони права задължения

за какво служат съвета и събранието - какво решават и какво могат да барат по форумът

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 578
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Общото Събрание (ОС) са около 30-тина души - на кратко казано хората виновни за съществуването на форумът и за това са част от ОС.
От тях зависят правилата на форума и кое как ще се развива. Обсъждат се предложенията и се взимат решения.
Управителният съвет е избран от ОС и те са хората общо взето одобряващи решенията на ОС и действията на модераторския екип.
С две думи - ОС и УС решават какво ще става и как ще става. Модовете и администратора просто гледаме нещата да стават както е решено и да се спазват правилата от всички (включително и от членовете на ОС и УС).
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен dancho

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 16
  • диагностициран
сложна работа  :??? :-[ :-[ :-[

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Общото събрание представляват хората,
създали този форум, хората, които определиха
правилата и насоката за развитие.
Управителен съвет са 5-ма души,
които взимат текущите решения по управлението.
Идеята е да не се взимат еднолични и прибързани решения.
Шефове няма ;)
"Горските" сме модератори, като сме  и членове на ОС.
Форумът не е фирма, не е регистриран като сдружение.
Всеки може да стане модератор, член на УС или ОС,
стига ОС да вземе такова решение.
Дано съм бил изчерпателен :)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
то бяхме говорили, че има нужда от такава разяснителна тема, та да се знае :)
колегите са го обяснили - Общото Събрание са всички хора които участваха в дебатите преди отварянето на форума - кое как да е, какви да са правилата, кой от какво не е доволен в предишни форуми и те така. общо взето са хора дето ходят сериозно и по сбирки и се и познават. Момчета на място един вид, и да кривне някой от пътя, мнозинството ще намери правилната посока за развитие. УС /политбюро дет му вика горския :) ) сме шепа хора, които нямат никакви права повече от другите. просто когато има да се решава нещо или да се определя как да се действа (от модераторския екип примерно) УС решава за по бързо с гласуване (та да не трябва 30 човека да се чакат кой е за и кой против). все пак ако възникне по сериозна дискусия или полемика по някой въпрос, съобразяваме се с мнозинството от тия 30тина човека. няма фирми, няма дяволии :).
инак всеки може да влезе с времето в тая "управителна" структура.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

ArmsBG OlightBG Batteryservice