Автор Тема: Eagletac T25C2 Ревю  (Прочетена 2525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 73
  • диагностициран
Eagletac T25C2 Ревю
« -: 13 Май, 2014, 17:20:40 »
Здравейте
Представям Ви един от най-новите тактически фенери от Eagletac.
Eagletac T25C2 притежава някои от характерните за Egaletac черти,като има и някои новости които да разширят функционалността на фенера.
Фенерът беше предоставен от официалният представител на Eagletac за България DCPower.eu за тест и ревю.
Надявам се ревюто да е полезно за Вас.

HA III черна анодизация. Тяло от алуминий.

T25C2 е със компактни размери. 146 mm дължина,33mm диаметър на главата,25.4mm диаметър на тялото,130 гр. без батерии.
ThruNite TN12, Olight M22, XTAR B20, Klarus ST11, Eagletac T25C2, Nitecore SRT6

Светлинен елемент: светодиод Cree XM-L U2 Cool White (50,000 часа живот)
    Макс. светлинна мощност: 1180 LED lumen / 965 ANSI FL-1 lumen
    Яркост в централната зона: 17,200 lux
    Ъгъл на централната зона: 6.9°
    Ъгъл на периферната зона: 54°
    Видимост макс. разстояние: 262 метра
    Режими на постоянно светене: 3+1 / 2+1
    Режими на импулсно/сигнално светене: 7
    Удароустойчивост: падане от 1.5 метра върху твърда повърхност
    Водоустойчивост: стандарт IPX-8, работи под вода до 2 м. дълбочина

Eagletac са добре познати с прецизно фокусираният лъч който дават техните фенери.
Така се постига по-голяма дистанция на светене.

За събиране и насочване на светлината от светодиода T25C2 използва гладък алуминиев рефлектор с добра дълбочина.
Перфектно центриран светодиод Cree XM-L2 U2 с максимална сила на светене 965 лумена,17200cd.
3 основни режима на светене плюс няколко допълнителни.
Закалено стъкло с анти-рефлексно покритие и сапфирено покритие,което предпазва от надраскване.
Стоманена корона която предпазва предната част на фенера при удар и също може да се използва за чупене на стъкло при нужда.
Короната може да се свали и на нейно място да се сложи дифузер или цветен филтър. *palec*

Фенерът е опакован в стабилна картонена кутия.
Има резервни уплътнителни пръстени,гумен пръстен за заместване на канала който ще остане празен ако махнете тактическият(подпомагащ доста хвата) пръстен,много хубава връзка за ръка.Понеже фенерът не може да седи като свещ,с главата наоре,от Eagletac са добавили допълнителен гумен пръстен който се слага отдолу на фенера и така му помага да седи изправен.

Калъфчето е много добре замислено.Изработено от твърда материя.Но за съжаление,както при много други калъфчета му липсва доста за да бъде практично. За задържане на капачето са сложили копче.Това според мен не е добър избор.Копчето е много трудно да бъде откопчано и после закопчано.  В допълнение фенерът влиза много трудно в калъфчето,особено с тактическият пръстен.

Шапката на бутонът за включване е с логото на Eagletac.
Можете да видите и хълката за закачане на връзка. Тя е от две части и може да се свали.Може да се завърти за да не се засуква връзката. Направена е от пластмаса. При поставяне на пръстена с който фенера стои изправен,халката трябва да се махне.

За захранване могат да се използват 18650,CR123A и RCR123A батерии.
18650 батерии с защита пасват добре във фенера.Единственото условие е да не са с плосък плюсов контакт,
защото фенера има механична защита от обратно поставяне на батерията.

Тактическият пръстен е направен от гума.Това го прави удобен и няма опасност да се счупи.
Щипката за закачане е направена добре.Заключена е чрез пръстен който я държи на място.

Резбата на фенера е с квадратна към главата и обикновена към опашката.
Eagletac T25C2 използва малко остаряла технология за превключване на режимите.
Превключването става чрез механични контакти. Можете да видите двата пружиниращи контакта на главата които опират в жълтия пръстен на тялото. Като цяло завъртането на главата не е достатъчно лесно. Един страничен бутон за смяна на режимите би бил доста по-практичен и би спестил тези преходи между различните елементи,което добавя допълнително съпротивление във веригата. При въртенето контактните повърхности се зацапват и трябва да се почистват.
Смяната на режим става чрез завъртане на главата на фенера. Надясно превключва на по-слабите режими,наляво към по-силните.
Този начин на превключване си има и предимства. Желаното ниво на светене може да се избере и при спрян фенер,но е нужно да се свикне колко точно трябва да се завърти главата,за да се смени режима.
Може да се превключи от силно към средно и обратно към силно,без да се минава през другите нива.

Има пружина и към главата.Това предпазва батерията и платката от удар при откат,ако фенера е закрепен към оръжие.
Новост за модела е лесната смяна на рефлектора и светодиода,само чрез развъртане на предната част на фенера.
Така може целият модул да се смени с някой от другите предлагани модули с друг вид светодиод-излъчващ топла бяла светлина,някакъв цвят,инфрачервено или UV излъчване.

Тук фенерът е с поставен адаптер за да стои изправен.

T25C2 е удобен за хващане.Гуменият пръстен допринася много за стабилността.

Светлината от Cree XM-L2 U2 светодиода е хубава бяла светлина,без син или зелен оттенък.
Лъчът е с добра форма и ъгъл. 965 лумена,17200 лукса.
Единственият недостатък който можете да видите и на снимката долу,идва от анти-рефлексното покритие.
Стъклото е доста по синьо от необходимото и оцветява краищата на лъча. ::)

Eagletac T25C2 има 4 режима на яркост,плюс 7 мигащи режима-Strobe и SOS.
Основните режими са в две групи. Нормална и тактическа.
Нормална: 3+1 режима- Трите основни нива на яркост Турбо(965 лумена),Силно(440 лумена),Средно(85 лумена) + Слабо (7 лумена).
Силно,Средно и Слабо се избират чрез затягане-отхлабване на главата на фенера. Най-слабият режим се активира чрез последователно завъртане на главата наляво,после надясно.

Тактически режим: Турбо (965 лумена),Средно (282 лумена) и Strobe.
Има и опция Strobe да се активира чрез двойно натискане на бутона за включване(от спряно положение).

Фенерът има и 7 скрити мигащи режима. Strobe/Disoriented strobe/Flash(Hi)/S.O.S.(Fast)/S.O.S./Beacon/Flash

Това е графика показваща колко време може да свети T25C2  на най-силният режим с 18650 батерия.
Използвах батерия Brillipower 3400mAh предоставена от DCPower.eu
Батерията се справи чудесно с натоварването.
Захранващата платка на фенера е с много добра ефективност.
При спадане на напрежението под 2,9V  светлината започва да мига веднъж на 30 секунди,за да покаже,че батерията е слаба и трябва да се смени. Много полезна функция.

Eagletac T25C2  Турбо-Силно-Средно-Слабо (1 метър разстояние до стената)

Сравнение с други фенери.
5 метра,1/6сек

5 метра, 1/50сек

Снимки на открито.
Разстояние около 50 метра.

Eagletac T25C2 е добър фенер,хубав дизайн,доста мощен за размера си,добре фокусиран лъч,много добра ефективност на регулиращата платка.
Изисква често почистване на контактите за да не се получи нежелано прекъсване на светлината.
Превключването на режимите не е много удобно.Но пък мигащите режими са скрити и не се налага всеки път при смяна на режима да се минава през тях
При включване светлината примигва веднъж преди да светне постоянно.
Това е някаква особенност на захранващата електроника.Не се среща често и не би трябвало да се среща в този клас фенери.

Благодаря за четенето :) Надявам се ревюто ми да Ви е харесало и да Ви е от полза.
« Последна редакция: 15 Май, 2014, 00:36:06 от Fisher »

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1811
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #1 -: 13 Май, 2014, 17:28:10 »
Oтлично представяне.
Благодаря, за чудесното ревю.
Надявам се, ще го постнеш и в www.edcforum.bg  *palec*   :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3639
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #2 -: 13 Май, 2014, 17:32:03 »
Този фенер ми беше в списъка с желанията, та чаках отдавна това ревю(имах вътрешна информация), но май се разубедих. Иначе ревюто беше превъзходно, отдавна не бях чакал ревю с такъв интерес.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1218
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #3 -: 13 Май, 2014, 17:39:37 »
Чудесно ревю, чудесни снимки и полезна информация !
Имам конкретни въпроси, ако може да обясниш дали тея данни са взети от някъде или ги мериш сам и ако ги мериш сам как го правиш, защото ми е интересно и искам да се пробвам на някой от моите фенери, също ако може две думи за споменатият стандарт за лумените и къде може да се намери повече информация и с какво мериш луксовете, ако го правиш.
Ако можеш да ме насочиш към конкретна тема в Кендълпаур например или някъде другаде ще съм благодарен, аз ровя ужким ама те са толкова много, че човек не знае от къде да почне,
по-лесно е някой да покаже...
Цитат
Макс. светлинна мощност: 1180 LED lumen / 965 ANSI FL-1 lumen
    Яркост в централната зона: 17,200 lux
    Ъгъл на централната зона: 6.9°
    Ъгъл на периферната зона: 54°
    Видимост макс. разстояние: 262 метра
Μολων λαβε !

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #4 -: 13 Май, 2014, 17:50:12 »
Здравей
Данните които давам са от производителя.
Имам (евтин) луксметър с който меря приблизително,но не е калибриран и предпочитам да не давам определени числа,защото няма да са точни.
Работя по въпроса с измерването на лумени,но там положението е същото. Калибрирането е трудно,обурудването ми е евтино.За сега мога само да сравнявам силата на светене,но без да давам определени числа.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1218
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #5 -: 13 Май, 2014, 20:25:35 »
Разбирам, благодаря за информацията на всички. Аз все още се чудя кой луксметър да взимам, и аз все в евтините се оглеждам...
Поздрави пак за ревюто, удоволствие е да чете човек такива неща, така поднесени, но това и друг път съм ти го казвал майче...  :green:
Μολων λαβε !

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1981
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #6 -: 13 Май, 2014, 20:37:15 »
Oтлично представяне.
Благодаря, за чудесното ревю.
Надявам се, ще го постнеш и в www.edcforum.bg  *palec*   :nabira:

Бааа и такъв форум ли има ?!?

Веднага разконспирирах кой е администратор, ама тоя ГеоргиНН не го знам кой той ???
« Последна редакция: 13 Май, 2014, 20:40:28 от Punky »

Неактивен ahpavlov

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #7 -: 13 Май, 2014, 22:27:15 »
Колега,
Без майтап много ,ама много си напред.
Селфбилд ,или жена му могат да духнат.
Време ти е да скочиш по форумите в чужбинско.
Мисля ,че всички ще подкрепим твоят професионализъм!!

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 390
  • диагностициран
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #8 -: 13 Май, 2014, 23:34:23 »
Колега,
Без майтап много ,ама много си напред.
Селфбилд ,или жена му могат да духнат.
Време ти е да скочиш по форумите в чужбинско.
Мисля ,че всички ще подкрепим твоят професионализъм!!

Той колегата си е сила и по чуждите форуми, просто там използва друг ник (потрбителско име)  ;)

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1811
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #9 -: 14 Май, 2014, 19:38:44 »
Той колегата си е сила и по чуждите форуми, просто там използва друг ник (потрбителско име)  ;)

+1
Често по чужди форуми такъв труд се оценява много високо, за разлика от някой тукашни.
Да е жив и здрав колегата и да ни радва с все по-интересни ревюта!

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • диагностициран
Eagletac T25C2 Ревю
« Отговор #10 -: 15 Май, 2014, 23:53:22 »
Благодаря Ви!  :punk:

ArmsBG OlightBG Batteryservice