Автор Тема: Какъв камък да избера?  (Прочетена 2088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BearG

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • диагностициран
Какъв камък да избера?
« -: 14 Май, 2014, 21:05:04 »
Здравейте!

На прага съм да закупя първия си камък и да започна да се уча да заточвам сам ножовете си, но ми трябва помощта ви за избора на такъв. Предлагайте!  :)

Благодаря предварително!

Активен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1224
  • диагностициран
Какъв камък да избера?
« Отговор #1 -: 14 Май, 2014, 21:28:12 »
Колега, Случайно да си прочел, че има десет теми за заточването и камъните?
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 45
  • диагностициран
Какъв камък да избера?
« Отговор #2 -: 14 Май, 2014, 23:49:03 »
аа не са десет - само девет са  :chukane:

Неактивен Маклауд

• Редовен
  • Публикации: 107
  • Грррррррр?!?
Какъв камък да избера?
« Отговор #3 -: 15 Май, 2014, 00:26:08 »
Абе колега тоя форум да не ти е гугъл, питаш и натискаш ентер. Ама понеже и аз творя редовно глупости с които ядосвам колегите ще ти дам едно упътване. Иди на битпазара и си вземи какво да е точило, стига да не е от тези за заточване на коса или брадва, тези елипсовидните сините да не взимаш. Като се прибереш у вас взимаш най калпавия и евтин нож който можеш да прежалиш. След това започваш да търкаш от едната страна после от другата по около 10 минути от всяка, за да прецениш дали ти се занимава да заточваш по конвенционалния начин или да си купиш заточваща система от колега от форума. Ако след тези 20 минути сметнеш че това занимание е за теб, си лягаш и на другия ден започваш да четеш вече съществуващите теми за заточване на ножове.  ;)
"Всички знаят, че това е невъзможно. Но ето идва невежата който не знае това, и точно той прави откритие."
Алберт Айнщайн

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 547
  • диагностициран
Какъв камък да избера?
« Отговор #4 -: 01 Юни, 2014, 20:22:56 »
Според мен, е редно, когато някой търси съвет, какъв камък за заточване да си купи, първо да сподели, какви ножове има и за каво използва тези ножове. В противен случай е трудно да се даде адекватен съвет.

Неактивен nikec

• Редовен
  • Публикации: 45
  • диагностициран
Какъв камък да избера?
« Отговор #5 -: 01 Юни, 2014, 21:40:53 »
Според мен, е редно, когато някой търси съвет, какъв камък за заточване да си купи, първо да сподели, какви ножове има и за каво използва тези ножове. В противен случай е трудно да се даде адекватен съвет.

Не се хабете , той колегата надникна за ден два и си замина ...

Профила на : BearG
Дата на регистрация: 14 Май, 2014, 13:24:38
Последно активен: 16 Май, 2014, 11:56:42

Ако имаше желание и мерак до сега да е прочел темите за камъни и да си конкретизира въпроса.

ArmsBG OlightBG Batteryservice