Автор Тема: Фенер iTP EOS A3 Ti - ключодържател или нещо повече!  (Прочетена 3902 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog

Първо няколко думи за това защо и как се сдобих със светулката. Главната причина да реша да си потърся нещо по-малко и по-ярко беше една случка от миналия 8-ми декември, когато приятелката ми си изгуби и двата телефона на една разходка и се наложи да ходим по тъмно да ги търсим. Разполагах само с MagLight Mini и телефон. В крайна сметка намерих телефоните полу-зарити в шума и с малко навалял сняг отгоре. След тази случка решението ми да си взема фенер беше категорично.
Друг фактор е, че много пътувам, предимно вечерно и нощтно време и наличието на фенер за мен е едва ли не от първа необходимост.

На сбирката в Копривщица успях да го разгледам това моделче, а на благотворителния търг, който бях организирал се появи такова за продажба. Не се чудих много и "с един куршум - два заека" - хем взех фенерчето, хем помогнах за благотворителността.

Няма да изпадам много в техническите подробности - всеки може да ги намери. Най-общо - фенерчето има три режима на светене ,които се сменят с краткотрайно завиване и отвиване на светещата глава. Най-често ползвания от мен режим е средния - 18 лумена. Много рядко ми се е налагало да пускам силния - 70 лумена, а най-слабия съм го ползвал един път - четох на Киндъла в колата.

Фенерчето е много компактно и леко. Теглото по спецификации е 9 грама без батерията. Моето е от титан и вероятно е още по-леко - не съм го мерил, а и няма значение.
Дължината му е малко над 6 см, а диаметъра около 1,5 см.

Тъй като го взех от човек, липсва клпса и затова го нося в джоба - незабележимо е и не се усеща! Има и карабинерче за ключодържател, но аз не го ползвам.

Използвания диод е Cree 7090-XP-E Q5, рефлектора е т.н orange peel и осигурява добро петно на осветеност. Има и О-пръстенче за уплатнение, като го дават да отговаря на MIL-STD-810F стандарт. Не съм по потапял под вода, не ме е и валяло докато го ползвам. Предполагам, че няма да има проблеми при подобни условия.

Фенерчето ползва ААА батерии. Не съм му правил тестове за продължителност на светене. От както го ползвам (вече повече от 6 месеца) съм с втора батерия - първата много бързо се предаде, което ме навежда на мисълта, че не е била много в ред.
Имам намерение да го оборудвам с литиева батерия, но тъй като имам запас от алкални искам първо тях да оползотворя.

Всъщност за момента използвам едни стари презареждаеми Ni-MH Uniross 1000mA и с тях свети доста добре.

Нещата, които отчитам като минус - накатката на главата и тялото на фенерчето не е много добра и работата с една ръка е трудна. Специфичното поставяне на халката за ключодържател не позволява фенерчето да стои изправено. При по-новия модел Olight i3 тези проблеми мисля, че са отстранени.
Последния минус, но за мен съществен е, че ако не се отвърти достатъчно главата при изключване, фенерчето може да се задейства при натиск. Това може да доведе до неволно задействане и изхабяване на батерията, което може да изиграе лоша шега при необходимост.

В заключение - изключително компактно а в същото време достатъчно мощно и надеждно фенерче. Не случайно е лидер в класа си на т.н keyring фенери. Може да се използва в ежедневието, както и като резервен източник на светлина.

Извинявам се за лощото качество на снимките но са правени с телефон.

Силно се надявам скоро да успея да направя снимки на петното което прави при различните режими.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
Фенер iTP EOS A3 Ti - ключодържател или нещо повече!
« Отговор #1 -: 17 Октомври, 2012, 14:05:44 »
Нещата, които отчитам като минус - накатката на главата и тялото на фенерчето не е много добра и работата с една ръка е трудна. Специфичното поставяне на халката за ключодържател не позволява фенерчето да стои изправено. При по-новия модел Olight i3 тези проблеми мисля, че са отстранени.

Аз имам Olight i3 от малко повече от 2 месеца и впечатленията ми са чудесни! Да, по-новият модел стои изправен много стабилно, но ако не беше клипса за по-добро захващане, работата с една ръка пак щеше да не е много лесна. Относно батерията, както казах, имам го от малко повече от 2 месеца, но Duracell, с която дойде вече е в боклука и в момента ползвам втората, презареждаща се ААА. Но пък аз много го тормозя ежедневно. Най-ниският режим ми е най-удобен вечер в стаятя - вместо нощна лампа използвам 3те лумена и съм страшно доволна. 3 лумена звучи супер малко, а пък изглежда супер много, когато очите са привикнали с тъмното  :)

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1704
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #2 -: 17 Октомври, 2012, 20:10:08 »
Поздравления колеги. Това е един от най-добрите фенерчета-ключодържатели в момента.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 17 Октомври, 2012, 21:14:44 »
Поздравления колеги. Това е един от най-добрите фенерчета-ключодържатели в момента.

Съгласявам се  :) Преди използвах Fenix E01, което все още си обичам, но като си взех Олайтчето, горкият Феникс просто трябваше да отиде на заден план, хаха. Даже обмислям още едно, но в различен цвят.... ще видя  ;D

Неактивен baiivan3

• Редовен
  • Публикации: 68
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 28 Ноември, 2012, 21:25:48 »
Moето го имам от около година.Неизменен помощник ми е навсякъде където трябва светлина.
Много икономично и доста комфортно за ползване,поне за мен.
Определено е една от качествените ми покупки.Почти не съм го ползвал на най-ниската мощност,не ми е трябвала досега.За толкова време съм сменил само 2 батерии и то веднага когато започнат да не включват най-мощния режим,което значи че на по малките режими могат да карат още много.
Просто цената на батерията спрямо времето което свети е нищожна.Даже май се бях прекарал и с не най добрите батерии,воден от рекламите.Сега съм с тези които ги препоръчаха в темата за батериите във форума за хардуер.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1704
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #5 -: 28 Ноември, 2012, 22:59:06 »
Фенерчето вече е ъпгрейдвано с G2 led.
Новият модел е с максимална мощност 80лм.
80 lm (0.6H) ~20 lm(8H) ~
0.5 lm (6 H) - това предполагам че е грешка и е 60ч.
Strobe: 80lumens/0.5h

За съжаления новият модел ще е по-скуп от досегашния с r5...

Активен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 430
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 29 Ноември, 2012, 08:38:36 »
Наистина са си хубави фенерчетата. Благодарение на жеста, който ми направи Андрей, моето ще светне по-силно. *palec*
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
« Отговор #7 -: 07 Декември, 2012, 02:47:47 »
Фенерчето вече е ъпгрейдвано с G2 led.
Новият модел е с максимална мощност 80лм.
80 lm (0.6H) ~20 lm(8H) ~
0.5 lm (6 H) - това предполагам че е грешка и е 60ч.
Strobe: 80lumens/0.5h

За съжаления новият модел ще е по-скуп от досегашния с r5...

А има ли вариант да се вземе само upgrade модул с новия диод?

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1236
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 19 Ноември, 2014, 00:14:19 »
Сетих се,че имам почти като ново ITP, EOS A3, upgraded версията.Това беше първото ми марково ключодържателно фенерче, което от всичките ми мъници сега е най морално остаряло и свети най мижаво.  ;D Но като ме зачопли нещо и му хакнах една Ultrafire 3.7V презареждаeма засвети направо като змей.  :yikes: Втрещих се, макар да предполагах резултата. Пробвах го за секунди да не го изгоря, макар че на слабия и средния режим не загрява или поне не бързо и си е живо и здраво. ;)
« Последна редакция: 19 Ноември, 2014, 08:01:30 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

ArmsBG OlightBG Batteryservice