Автор Тема: Ревю на Olight M18 Striker 800lm  (Прочетена 2895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3604
Ревю на Olight M18 Striker 800lm
« -: 26 Май, 2014, 14:52:36 »
Здравейте колеги, ще ви представя Olight M18 Striker 800lm, най-новия тактически фенер от М-серията на фирма OLIGHT, това е тактическия ъпгрейд на OLIGHT M18 Maverick, като разликите са колкото малки, толкова и съществени. Фенерът пристига в красива пластмасова кутийка в новите сини разцветки на OLIGHT и комплекта се състои от стандартните - касета за ползване на батерии CR123А и RCR123, резервна гумена капачка за бутона, резервни гумени О-пръстени(два броя), връзка за ръка и инструкции за употреба. Към комплекта колегата Андрей беше прибавил и фирмен 18650 акумулатор.

Ето и ТТ данни за фенера:
Две нива на мощност - Висок (800лумена : 1,8ч), Слаб(150лумена: 8часа), плюс стробоскопичен режим(800лумeна: 3,6ч)
Размерите са съответно: Дължина: 132,5мм, Диаметър: 23мм
Тегло: 57,5гр. без батерията
Водоустойчивост: стандарт IPX-8, работи под вода до 2 м. дълбочина.
Удароустойчивост: падане от 2 метра върху твърда повърхност.
Видимост макс. разстояние: 160 метра.
Tяло от авиационен алуминий с тип III твърдо анодно покритие.

Фенерът разполага с рефлектор от гладък тип за по-концентриран лъч и по-голяма далекобойност, като фосфоресциращия кант около рефлектора вече е решен в приятен син цвят.

Друга несъществена разлика при новия модел е шрифта с който са изписани името и модела на фенера.

И сега е ред да спомена и най-видната разлика между двата модела, а именно изключително агресивната ударна корона, която в комплект с голямата мощност би послужила чудесно за защита или нападение, както и за инцидентно и не толкова инцидентно чупене на стъкла.

Фенерът е снабден с висококачествен и енергоефективен XM-L2CW диод с мощност от цели 800 лумена, което е с триста повече от M18 Maverick. Поддържа както литиеви CR123A батерии, така и литиево-йонни акумулатори от типа RCR123 и 18650. Като винаги за предпочитане са акумулаторите 18650 заради високия им капацитет и по-изгодна цена в перспектива.
Друга изключително важна разлика между двата фенера е липсата на страничния бутон за смяна на режимите на светене, като тук тя се осъществява само чрез задния тактически бутон.
Фенерът се включва или чрез половин натискане за моментално светване и изгасване или чрез пълно натискане на бутона. Поради изключителната си тактическа насоченост винаги се влиза в максималния режим(800 лумена), а смяната е посредством:
- Едно половин натискане от изключено положение - максимален режим(800лумена)
- Двойно половин натискане от изключено положение - слаб режим(150лумена), като слабия режим няма памет, тоест при последващо изгасяне на фенера и следващо запускане той пак влиза в максимален режим и това е винаги.
- Тройно половин натискане от изключено положение и се влиза в стробоскопичния(премигващ) режим за който също не е предвидена памет.

Фенерът е изработен изключително качествено и без остри ръбове, накатката е добра и приятна на допир, металната щипка е добре стегната, но не чак прекалено. Фенерът е изключително здрав и дуракоустойчив, като уреда отговаря на американския военен стандарт MIL-STD-810F, което не е за подценяване. При паралелно просветване между M18 Striker и M18 Maverick се забелязва и разликата в мощността и далекобойността, която разбира се е в полза на първия, като при пълна тъмнина се вижда и най-добре колко по-мощен е Striker, докато при слабо или по-силно осветление разликата не е толкова фрапантна. При по-продължително светене във високия режим фенерът грее сериозно, но предвид тактическото му приложение и малката охлаждаща площ около рефлектора, това не е болка за умиране.

И сега малко снимки по случай ДЕСЕТАТА - оле, оле, оле

« Последна редакция: 27 Май, 2014, 07:06:18 от Marcinkov »

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 497
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 26 Май, 2014, 17:32:33 »
готино ревю на страхотен фенер
сигурно този ще е следващия
ползвай го със здраве

Активен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1195
« Отговор #2 -: 26 Май, 2014, 17:33:12 »
Ееех... Порн с фенери...  :green:

Благодаря за ревюто, отговори на някой въпроси които не ми бяха ясни все още.
Говорих с Андрей вчера и той спомена също за греенето, но аз не мисля, че е за притесняване.
Без в никакъв случай да отнемем нищо от качествата на фенера: За мене това би бил перфектният едц фенер ако не бяха две, не толкова важни наистина подробности - Клипа и защитата на бутона отзад...
Бих желал да видя клип който да е с цял ринг около тялото, за да се елиминира всяка възможност от отскубване на фенера от клипа ако се закачи в нещо.
Двоен клип, като за закачане на козирка щеше да е също добро попълнение, но айде да не искам твърде много... (сега го загледах, той е именно такъв но е за "тип-ъп" носене а аз съм свикнал с обратното...не е важно, няма значение...)
За такъв фенер ми се ще да има някаква защита за бутона отзад, нещо което да му разрешава също да стои прав.
И двете неща не са болка за умиране, просто аз изглежда съм капризен...  ::)

Интересува ме също дали някога си го слагал в стойка за оръжие, знам че има специфичен прешър суич за него, любопитен съм дали тялото влиза в стандартната стойка за фенер с тяло приемащо 18650 размер или си е конкретно за него стойката която Олайт предлага ?
Това нещо ако се закачи на пушка ще даде много събран монтаж и чудесен следящ лъч, а топлината няма да е фактор щото няма да го държиш с ръка...

По това което си приказвахме в другата тема - ще чакам да кажеш дали има дроп на светенето, аз гледах спековете в сайта им - не мисля, че има, възможно е да намаля постепенно но рязък дроп до 150 луМпена мисля няма, ще чакам да потвърдиш как е точно.

Чудесен фенер, браво, завиждам благородно и не мога да дочакам да си получа моят, изглежда ще замести оная тухла Луминтопа ТД-16 дето го влача на всякъде заради 950те лумена...
Благодаря отново за ревюто и снимките, аз лично ще чакам още впечатления като го поизползваш малко.

« Последна редакция: 26 Май, 2014, 17:43:33 от POCEH KOCEB, Причина: временно оглупяване от злоупотреба с алкохол снощи. »
Μολων λαβε !

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #3 -: 26 Май, 2014, 18:01:07 »
След 6-7 мин на макс няма рязък дроп до 150 лумена, както и не забелязах и лек спад, но може и да бъркам и да е свалил 150-200 лумена, просто на светло не се забелязва толкова, иначе грее сериозно след 3-тата минута, но после задържа без да се увеличава повече.

Активен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4 -: 26 Май, 2014, 18:07:47 »
След 6-7 мин на макс няма рязък дроп до 150 лумена, както и не забелязах и лек спад, но може и да бъркам и да е свалил 150-200 лумена, просто на светло не се забелязва толкова, иначе грее сериозно след 3-тата минута, но после задържа без да се увеличава повече.
Благодаря за инфото, наистина ми е полезно...  :nabira:
Все още ти завиждам ...  :D
Μολων λαβε !

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1755
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #5 -: 26 Май, 2014, 18:24:10 »
Здравейте,
питах специално фирмата - има си програмиран дроп, за да не изпържи леда или електрониката в някакъв момент.
Клипса се жърти на 2 страни - нагоре и надолу - въпрос на вкус.
За мен лично, на истинският такт. фенер Трябва да му стърчи бутона и то повечко. Това за свещ - функцията си има Olight S10, S15 и S20  :)

Активен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #6 -: 26 Май, 2014, 19:17:38 »
Здравейте,
питах специално фирмата - има си програмиран дроп, за да не изпържи леда или електрониката в някакъв момент.
Клипса се жърти на 2 страни - нагоре и надолу - въпрос на вкус.
За мен лично, на истинският такт. фенер Трябва да му стърчи бутона и то повечко. Това за свещ - функцията си има Olight S10, S15 и S20  :)
Благодаря че си си направил труда да питаш и за полезната информация, ще го видиме тоя дроп колко е, за мене е достатъчно да държи макс до 3 мин след всяко включване.
Имаш ли някаква идея за стойката и прешър суича ?
Клипа го видях, да прав си, аз го предпочитам другаде но не е важно, ще се наглася по него, не е нищо което да ме спре да го искам тоя фИнер.
Разбирам точно за какво говориш за бутона просто понеже не съм тактик предпочитам да е защитен ако нещо го изпусна или случайно някой си удари кухата кратуна в него...  :green:
Това ми е "киселото" на гроздето, иначе фенера изглежда много гот и не знам дали го споменах: чакам с нетърпение да дойде...  :nabira:
Μολων λαβε !

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #7 -: 26 Май, 2014, 19:31:14 »
За стойката - не е баш стандартна. Предлага се олайтска стойка. За щастие - знам, кой може да ти я изпрати при нужда :D
Също и преша суича.

http://www.olight.bg/krepezh-za-feneri-18-23mm-olight-wm10

Активен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #8 -: 26 Май, 2014, 19:49:00 »
Точно тази информация исках да потвърдиш, мисля че ще заспи на пушка, особено някоя по-гърчава АР-ка...  :green:
Още веднъж благодаря за инфото !
Μολων λαβε !

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #9 -: 26 Май, 2014, 21:12:14 »
Точно тази информация исках да потвърдиш, мисля че ще заспи на пушка, особено някоя по-гърчава АР-ка...  :green:
Още веднъж благодаря за инфото !

Жми градо и циганчетата рупат джанки  ;)

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #10 -: 05 Юни, 2014, 10:10:44 »

ArmsBG OlightBG Batteryservice