Автор Тема: SKILHUNT DS10, 1xCR123A/16340,300Лм,РЕВЮ  (Прочетена 1666 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 73
  • диагностициран
SKILHUNT DS10, 1xCR123A/16340,300Лм,РЕВЮ
« -: 28 Юни, 2014, 02:04:25 »

Здравейте.
Skilhunt DS10 е ново малко фенерче подходящо за всекидневно носене и употреба.
Моделът който тествах се захранва с една батерия CR123A или презареждаща 16340.
Фенерът е наличен още и във варианти за АА и 18650 батерии.

Фенерите Skilhunt са познати с отличната изработка и грижа към детайла.
DS10 не е изключение. Прецизно обработен алуминий.Плътно тип III твърдо анодизиране.
Прецизно изработени охлаждащи ребра.Всички ръбове са добре заоблени.
Добре обмислени накатка и цялостен релеф осигуряват стабилен хват.
Подобно на Olight S10 фенерчето има силен магнит в капачката,който е достатъчен за залепянето на DS10 към метални повърхности и може да Ви осигури удобно осветление без да го държите в ръка.  :yes:
Ако пък предпочитате да не носите магнит в джобовете си е предвидено и изваждането на магнита и заместването му със специален гумен адаптер.
За допълнителна стабилност,предната част,държаща рефлектора и стъклото е изработена от неръждаема стомана.

Щипката за закачане може да се поставя и двете посоки.
Светлината се включва и изключва чрез страничен бутон.
Бутонът е доста по изпъкнал от бутона на Olight S10 и това го прави доста удобен за напипване и натискане.
Въпреки това,шапката на бутона е така направена и поставена,че е доста труден за случайно натискане.
На една от страните има индикатор за слаба батерия.Започва да мига в червено когато батерията е почти изтощена.

Максимално време на работа на икономичен режим:140 часа
Максимална далекобойност на лъча: 98m
Максимален интензитет: 2400cd
Водоустойчив по IPX-8 стандарта
Удароустойчив: 1.5 Meter
Използвана батерия: 1x16340 или 1x CR123A
Работен волтаж: 2V ~ 4.2V

Размери:

Дължина 75mm
Диаметър на рефлектора 24mm
Диаметър на тялото 22mm
Тегло: 47g / 1.65oz (без батерия)

Стандартни аксесоари-резервни уплътнения,връзка за носене на ръка.
Адаптер за заместване на магнита.
Има още гаранционна карта и упътване за употреба.

Skilhunt DS10 разполага с 4 нива на яркост + Строб.
Слаб(2 Лумена)-Среден(60 Лумена)-Силен(180 Лумена)- Турбо(300 Лумена)
Включването на фенера става с кратко натискане на бутона. Смяната на режима става също с кратко натискане на бутона.
Спирането става чрез натискане и задържане за 1,5сек.
Режим Турбо може да се пусне директно чрез бързо двойно щракване.
Най-слабият режим може да се активира също директно чрез натискане и задържане на бутона.

Строб се включва чрез двойно бързо натискане на бутона,докато фенера свети.

Алуминиев гладък рефлектор.Дава много добър лъч.Сравнително добре преливащи централна точка и периферия,
като благодарение на гладкия рефлектор централната точка на лъча е по-ясно изразена отколкото при фенери с релефни рефлектори.
Светодиод Cree XM-L2. Перфектно центриран.
Светлината клони към неутрално бяла,леко жълтеникава,видимо при сравнение с някои други фенери.
Фенерът свети доста силно,съвсем достатъчно за обикновено всекидневно ползване.

Закалено стъкло с  анти-рефлексно покритие.

Нещо доста важно е,че във фенера има достатъчно място за акумулаторни 16340 батерии със защита.

Тялото на фенера е перфектно анодизирано.
Резбата и в двата края е с квадратно сечение и също е анодизирана.
Уплътнителните О пръстени осигуряват отлична водоустойчивост на фенера,но като че ли са малко по-дебели от необходимото и е доста трудно да се отвие капачката при смяна на батерията.

Има пружини и в двата края,за допълнителна стабилност и уплътняване на батерията ако е CR123A.

Това е графика показваща колко време може да свети и с каква сила DS10 включен на режим Turbo.
Консумацията на ток е около 610мА при режим Турбо,което е съвсем поносимо за малките 16340 батерии и фенерът успешно регулира нивото
на светлината за 47 минути почти без промяна. Когато батерията започне да се изхабява(спадне напрежението) фенерът автоматично сваля нивото на светлината до средния режим за да може да се ползва още доста време(около 30 минути) преди да се наложи смяна на батерията.
През тези 30 минути индикаторът отстрани на фенера,мига в червено за да сигнализира за слаба батерия.

Щипката на Skilhunt DS10 е малко по-тънка от тази на Olight S10 и съответно по-лесно се огъва.
Хубаво е,че може да се постави на обратно и фенера да е с главата надолу когато е закачен.

Като цяло Skilhunt са свършили чудесна работа с дизайна и изработката на DS фенерчетата.
Отлична машинна изработка и анодизация.Здрава конструкция.
Добри режими на светене.Свети достатъчно силно.
Единствено ми се иска начина на управление да беше същият като при Olight S10.
1,5 сек за да се спре фенерчето не е съвсем интуитивно и лично на мен не ми е удобно да го включвам по един начин,а да го спирам по друг.
Също така ако се ползва на често за кратки периоди спирането отнема прекалено много време.
Но ако обичате често да превключвате режимите,превключването с кратко натискане може да се окаже удобна функция.

Благодаря за четенето! :)
« Последна редакция: 28 Юни, 2014, 02:17:04 от Fisher »

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1218
« Отговор #1 -: 28 Юни, 2014, 04:18:43 »
Както винаги - максимално кефещо ревю, снимки и фенер, адмирации за което !
Не е зле да слагаш и кратък линк до "английските" ти версии за да не си играя да ги търся за приятели...  :green:
Ако не ги харесвах толкова 18650 като размер щях да съм само с подобни на това фенерчета...
Имам един малък ЕД-11 на Луминтоп с 460 лумена но тея 123ср ми късат нервите и така и не го използвам,
иначе само стоманена корона отпред му липсва за да се пребори за место в първите редици на тея фИнерчета...
Μολων λαβε !

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 775
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 28 Юни, 2014, 11:30:01 »
Много полезно ревю. Благодаря. *palec*

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1807
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #3 -: 28 Юни, 2014, 11:37:53 »
Отново невероятно добро представяне!
Огромно благодаря!

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 908
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 28 Юни, 2014, 11:38:37 »
Добро фенерче и отлично ревю. *palec* Благодаря.

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 867
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #5 -: 28 Юни, 2014, 11:45:59 »
Ако сега трябва да избираш между него и С10 кое би взел?  ;D Огромно благодаря, че създаваш тези ревюта  *palec* *palec* *palec* :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1981
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #6 -: 28 Юни, 2014, 14:09:50 »
Нещо не мога да видя всички снимки, само някои. Тези които ги виждам ми се струва, че Олайт прави по широко петно около основното, предполагам, че другия има повече далекобойност ...........но С10-ката ми е по симпатична,на мене !!!

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 73
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 28 Юни, 2014, 15:56:01 »
Благодаря Ви!  *palec* Радвам се,че ревюто е полезно.

Нещо не мога да видя всички снимки, само някои. Тези които ги виждам ми се струва, че Олайт прави по широко петно около основното, предполагам, че другия има повече далекобойност ...........но С10-ката ми е по симпатична,на мене !!!
Така е. Olight S10 е с orange peel рефлектор и дава добре разлята светлина,много подходяща за EDC.
Поради гладкия рефлектор на Skilhunt,преливането между централното петно и периферията не е така добро.
Но Olight също са започнали да правят S10 с гладък рефлектор и не знам при него лъчът как ще е.

Ако сега трябва да избираш между него и С10 кое би взел?  ;D Огромно благодаря, че създаваш тези ревюта  *palec* *palec* *palec* :nabira:
Ако Skilhunt DS10 беше със същата електроника като Олайта,определено бих избрал него.
Но като начин на работа и реакция от страна на електрониката Olight S10 се справя доста по-добре.
Лъчът на S10 е по-добър(специално с релефният рефлектор) и както знаете с акумулаторна батерия достига около 500 Лумена,което си е впечатляващо.

ArmsBG OlightBG Batteryservice