Автор Тема: Колекцията Ви....  (Прочетена 111433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Renaissance Man

• Напреднал
  • Публикации: 481
  • Reputation Power: 117
  • Renaissance Man няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #50 -: 02 Януари, 2014, 19:31:10 »
Ето я и мойта коуекция. (Щракни за да видиш изображението.)

Опаа... кое е ножчето с аксиса в ляво?  :)

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Колекцията Ви....
« Отговор #51 -: 02 Януари, 2014, 22:27:37 »
Благодарим момци. Живот и здраве тая година още и в моята и във вашите колелции. *palec*
« Последна редакция: 02 Януари, 2014, 23:02:45 от GeorgiNN »

Неактивен ra6ko_

• Старо куче
  • Публикации: 29
  • Reputation Power: 29
  • ra6ko_ няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #52 -: 02 Януари, 2014, 23:54:47 »
Ето и моите любими:

Неактивен ra6ko_

• Старо куче
  • Публикации: 29
  • ra6ko_ няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #53 -: 02 Януари, 2014, 23:55:51 »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Колекцията Ви....
« Отговор #54 -: 03 Януари, 2014, 00:00:44 »
Последният нож е на Данаец предполагам?Много харесвам неговите остриета и ножове! *palec*
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Илката

• Старо куче
  • Потребителско име: Iliyan
  • Публикации: 114
  • Reputation Power: 37
  • Илката няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: belfi4o96
Колекцията Ви....
« Отговор #55 -: 03 Януари, 2014, 01:06:53 »
Този последния с бялата дръжка беше доста време при мен, Danaec ми го даде за тестове. Много хубав и ползвателен нож! :)

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 896
  • Reputation Power: 202
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Колекцията Ви....
« Отговор #56 -: 03 Януари, 2014, 01:30:56 »
Опаа... кое е ножчето с аксиса в ляво?  :)

Полирано Енлан ЕЛ-04 Г10 с конвексиран режещ ръб. Не е от най режещите но след намесата от моя страна стана доста добро ножче. Купих го за да го бия и се справи страхотно. Мятал съм го и съм батонвал и не е отказал. Единствено ме дразни че един от винтовете се прецака и нямам възможност да то разглобя и изчистя като хората. Аз съм от хората които обичат да си разглабят ножовете и това ме спира. Стоманата е уж същата  като на Тенейшъса но на Енлана не е толкова добре обработена. За парите си е страхорен нож ако ти се занимава с конвексиране на режещия ръб или ако можеш да вдигнеш ъгъла на система с фиксиран ъгъл. А нагоре си го полирах защото видях един пичага в Редит че си полира Гриптилиан по подобен начин и ми хареса. Да не е полирано перфектно но аз съм повече от доволен от резултата. на живо изглежда доста по добре 

Amon Ra

• Гост
Колекцията Ви....
« Отговор #57 -: 04 Януари, 2014, 20:05:55 »
все си мисля,че има връзка между алкохола и ножа ... Ето една стара снимка от моята истинска колекция. Снимката е от преди 3 години и на нея е една малка част от бутилките ми. Всички са пълни. От 1,3 мл до 50 мл са. 1,3 не е грешка - имам няколко такива от по 1 "грам".

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Колекцията Ви....
« Отговор #58 -: 04 Януари, 2014, 20:15:22 »
Винаги съм искал да събирам такива, ама нали не пия  O:-). Направо ми обра точките и ми вдигна настроението с тая снимка. Трепач  *palec* :yahoo:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Колекцията Ви....
« Отговор #59 -: 04 Януари, 2014, 22:07:36 »
Браво колега *palec* ,но не ме кани на гости.....
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Amon Ra

• Гост
Колекцията Ви....
« Отговор #60 -: 04 Януари, 2014, 22:43:00 »
на тази снимка са около 200 броя. А всички са около 700. Поради липса на място и пари за нови попълнения разпродадох близо 200 броя. Може да снимам най-уникалните тези дни и да ви изненадам. Никога не сте виждали подобни красоти.  :nabira:

Amon Ra

• Гост
Колекцията Ви....
« Отговор #61 -: 04 Януари, 2014, 23:05:03 »
щракнах една малка част от някои необикновени - всичко което виждате е бутилки с алкохол - божества, статуетки,ампули,колички... 1 грамовите/мл/  са в средата, синята най-отзад е с букви от 18к злато. 700 мл бутилка струва 1800 евро. Тази малката е безценна. Споделих всичко това не за да се хваля, а да ви кажа,че колекция не е изкупуване на килограм от ибей, магазини или познати. Колекция ,която се уважава в цял свят и си заслужава е притежания на редки и стари модели. Всичко друго е пъчене с пари ...

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 896
  • Reputation Power: 202
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Колекцията Ви....
« Отговор #62 -: 04 Януари, 2014, 23:23:18 »
Дробеца получи ерекция.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 526
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #63 -: 04 Януари, 2014, 23:55:25 »
щракнах една малка част от някои необикновени - всичко което виждате е бутилки с алкохол - божества, статуетки,ампули,колички... 1 грамовите/мл/  са в средата, синята най-отзад е с букви от 18к злато. 700 мл бутилка струва 1800 евро. Тази малката е безценна. Споделих всичко това не за да се хваля, а да ви кажа,че колекция не е изкупуване на килограм от ибей, магазини или познати. Колекция ,която се уважава в цял свят и си заслужава е притежания на редки и стари модели. Всичко друго е пъчене с пари ...

(Щракни за да видиш изображението.)

Колега,колекция е всичко което събираш с любов,без значение колко струва ;)!Вече във втора тема,чета подобни обобщения от твоя страна,и да ти кажа честно не си съвсем прав!Всеки може да колекционира каквото прецени,и не винаги нещата опират до възможности и перчене!Друг е въпроса,че различните колекции,имат различни критерии за оценяване,и е излишно да се сравняват!А една подобна колекция на твоята,съсипахме с един съученик като хлапетии,в качеството си на млади дегустатори :ohhoho:!Бая шамари изядохме после,и три дена хълцахме на ликьори ;D

Amon Ra

• Гост
Колекцията Ви....
« Отговор #64 -: 05 Януари, 2014, 07:48:08 »
 ;) ще помоля модератора да изтрие цялата дискусия, защото все пак форума не е за бутилки. Извинявам се за спама.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1120
  • Reputation Power: 1002
  • heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.heykel_nikolov има аура около него.
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Колекцията Ви....
« Отговор #65 -: 05 Януари, 2014, 11:13:06 »
Защо да се трие???Не виждам смисъл подобна красота да не остане достояние за всички потребители?Освен ако не желаеш да се премести в една друга много харесвана и популярна тема: http://bladeforum.bg/index.php/topic,477.0.html
Може и за тук да пасне много добре!Истинска радост за окото!

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • Reputation Power: 91
  • ovcharq няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #66 -: 09 Януари, 2014, 15:39:33 »
Не трябва да се мести,на място си е точно :) Поне при мен ,колкото и да обичам ножовете бутилката винаги е имала приоритет.Както и Иво по-горе беше казал,колега понякога изказваш,прекалено обобщителни и крайни мнения,с което аз също не съм съгласен.Общо-взето хобито ни не е толкова масово и в това изпедерастено общество хора като нас се приемат за заплаха,та мисълта ми е,че ако не тук ,къде другаде може да сподели човек,радостите си от хобито с хора ,които разбират , оценяват и не го мислят за психопат :)

А,колекцията ти е хубава,голяма воля се иска да се събере това,аз лично бих я унищожил за по-малко и от месец ;D

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 0
  • Humanoid покрил се в гората.
    • www.hadjiyvanov.com
Колекцията Ви....
« Отговор #67 -: 09 Януари, 2014, 18:17:21 »
Рафтовете от стъкло ли са?
Питам, че имам лош спомен, да те предпазя от повтаряне на моя грешка. ;)

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 843
  • Reputation Power: 1535
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Колекцията Ви....
« Отговор #68 -: 10 Януари, 2014, 16:48:52 »
В тая тема става въпрос за колекции, пък аз в никакъв случай не съм колекционер, но ми се заформи един приличен набор от работни ножчета, та го щракнах на кадро. Липсват само Търновският касапин и Плъхчето, за да е пълна картинката. :D

« Последна редакция: 10 Януари, 2014, 16:52:37 от seiko »
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • ovcharq няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #69 -: 10 Януари, 2014, 16:57:43 »
Tоя третия от ляво надясно,ако някой ден ти омръзне,пиши ме в списъка на чакащите O:-)

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Колекцията Ви....
« Отговор #70 -: 10 Януари, 2014, 17:06:42 »
Ако ми опре яйцето на задника, Жорка, ще те имам предвид, ама дано да не става, приятелю! Това е ножът, с който ми е най-лесно и удобно да работя и трудно бих се разделил с него. Единствено бих го заменил за същия клин от дядката, но от RWL34.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • ovcharq няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #71 -: 10 Януари, 2014, 18:39:05 »
Ако ми опре яйцето на задника, Жорка, ще те имам предвид, ама дано да не става, приятелю! Това е ножът, с който ми е най-лесно и удобно да работя и трудно бих се разделил с него. Единствено бих го заменил за същия клин от дядката, но от RWL34.

Дано, никога да не опре :nabira:

Активен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Колекцията Ви....
« Отговор #72 -: 12 Януари, 2014, 18:15:35 »
Дано, никога да не опре :nabira:

А, дано! :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3390
  • Reputation Power: 15486
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Колекцията Ви....
« Отговор #73 -: 15 Януари, 2014, 14:11:44 »
Малко и от мен

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 49
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
Колекцията Ви....
« Отговор #74 -: 15 Януари, 2014, 16:20:48 »
Гледам набираш скорост и при ножовете  :D  :nabira: